Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Σας διάβασα!! 

Αρχικα θα σας πω ότι μπήκε η μικρή στο άλμα 15-19..εκανε απεργία 3 μέρες,συν γκρίνια, κλαμα με παράπονο γενικά πάρα πολύ περίεργη. Σήμερα φαίνεται καλά δεν ξέρω για πόσο. Έχει ξεκινήσει κ κοιμάται συνήθως 1 6ωρο αλλιώς 1 5ωρο κ μετά ανά 3ωρο . Σημερα έκανε κάτι για 1η φορά ξύπνησε 05.30 το πρωί για να κάνει κακά της κ μετά κάθισε ξύπνια κ μιλούσε. Κ χθες είχε κάνει 3 φορές κακά!!! Κ πριν λίγο έκανε, την άλλαξα κ στο καπακι έκανε πάλι. Πράγματικα απίστευτο για εκείνη. Βέβαια έχει πάρα πάρα πολλές βλεννες, όμως επειδή έκανε πριν 10 μέρες εμβόλιο δεν έχω μιλήσει με τον παιδίατρο. Αν δω κ συνέχιζετε θα μιλήσω μαζί του. 

Να σας ρωτήσω τώρα όσοι είναι ανεμβολιαστοι για να πηγαίνουν τα παιδιά στον γιατρό χρειάζεται μοριακό τεστ. Όσες δεν έχετε κάνει το εμβόλιο μιλήσατε με τους γιατρούς σας; 

@Clairy. Εμένα στις διακοπές που πέρασε κ το άλμα της 12η εβδ κοιμόταν πάρα πολύ μέσα στην ημέρα κ το βράδυ ήταν ανήσυχη μέχρι που επιστρέψαμε σπίτι κ άλλαξε.

Κάποια ανέφερε για την δυσκοιλιοτητα. Στην 1η μου γέννα είχα αυτό κ γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο, νομίζω δεν θυμάμαι έπαιρνα σίδηρο. Έκανα αιμορροΐδες, γενικά ταλαιπωρηθηκα αρκετό καιρό, πέρασε μόνο του. Σε αυτήν δεν είχα τίποτα. 

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνετε όσες έχετε 2 παιδιά κ πάνω χωρίς βοήθεια εγώ πάντως μερικές μέρες είμαι μες την τρέλα!! Αυτήν την εβδ πε τν μικρό προνηπιο κ μέχρι να πάω να τν πάρω έχω την μικρή γκρινιάζει κ κλαίει, έξω αγκαλιά, μέσα αγκαλιά, μάρσιπο δεν καθεται. Μια τρέλα γενικά.. Παίρνω τν μικρο, αρχίζει κ εκείνος την γκρίνια. Έχω αρχίσει κ ονειρεύομαι πολλές πολύχρωμες πιπιλες κ μετά ξυπνάω!! 

Hm τα κολάν για τα μωρά εχουν την ίδια φόρμα με orhsestra; 

Γενικά είναι αρκετά καλός...τελικά μόνο μια μέρα μου κοιμήθηκε τόσο πολύ. Μπορεί να περάσει ήρεμα το αλμα αυτό. Όχι τίποτα δε θα με πιστεύει και ο άντρας μου για τα αλματα. Βέβαια αυτήν την εβδομάδα γελάει πλέον συνέχεια και αρχίζει ήδη να έχει αδυναμίες.. Στον παππού συγκεκριμένα που φεύγει απο μπροστά του και φωνάζει και γυρίζει το κεφάλι του να τον δει. 

Εγώ κορίτσια μέχρι και την Δευτέρα εβλεπα αίματακι που και που.. Έκοψα την βιταμίνη d του μικρού γιατί του έδινα την ditrevil και δεν έχω δει ξανά.. Πηγα και σε αλλη παιδογαστρεντερολογο γιατί η πρώτη δε μου άρεσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Σας διάβασα!! 

Αρχικα θα σας πω ότι μπήκε η μικρή στο άλμα 15-19..εκανε απεργία 3 μέρες,συν γκρίνια, κλαμα με παράπονο γενικά πάρα πολύ περίεργη. Σήμερα φαίνεται καλά δεν ξέρω για πόσο. Έχει ξεκινήσει κ κοιμάται συνήθως 1 6ωρο αλλιώς 1 5ωρο κ μετά ανά 3ωρο . Σημερα έκανε κάτι για 1η φορά ξύπνησε 05.30 το πρωί για να κάνει κακά της κ μετά κάθισε ξύπνια κ μιλούσε. Κ χθες είχε κάνει 3 φορές κακά!!! Κ πριν λίγο έκανε, την άλλαξα κ στο καπακι έκανε πάλι. Πράγματικα απίστευτο για εκείνη. Βέβαια έχει πάρα πάρα πολλές βλεννες, όμως επειδή έκανε πριν 10 μέρες εμβόλιο δεν έχω μιλήσει με τον παιδίατρο. Αν δω κ συνέχιζετε θα μιλήσω μαζί του. 

Να σας ρωτήσω τώρα όσοι είναι ανεμβολιαστοι για να πηγαίνουν τα παιδιά στον γιατρό χρειάζεται μοριακό τεστ. Όσες δεν έχετε κάνει το εμβόλιο μιλήσατε με τους γιατρούς σας; 

@Clairy. Εμένα στις διακοπές που πέρασε κ το άλμα της 12η εβδ κοιμόταν πάρα πολύ μέσα στην ημέρα κ το βράδυ ήταν ανήσυχη μέχρι που επιστρέψαμε σπίτι κ άλλαξε.

Κάποια ανέφερε για την δυσκοιλιοτητα. Στην 1η μου γέννα είχα αυτό κ γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο, νομίζω δεν θυμάμαι έπαιρνα σίδηρο. Έκανα αιμορροΐδες, γενικά ταλαιπωρηθηκα αρκετό καιρό, πέρασε μόνο του. Σε αυτήν δεν είχα τίποτα. 

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνετε όσες έχετε 2 παιδιά κ πάνω χωρίς βοήθεια εγώ πάντως μερικές μέρες είμαι μες την τρέλα!! Αυτήν την εβδ πε τν μικρό προνηπιο κ μέχρι να πάω να τν πάρω έχω την μικρή γκρινιάζει κ κλαίει, έξω αγκαλιά, μέσα αγκαλιά, μάρσιπο δεν καθεται. Μια τρέλα γενικά.. Παίρνω τν μικρο, αρχίζει κ εκείνος την γκρίνια. Έχω αρχίσει κ ονειρεύομαι πολλές πολύχρωμες πιπιλες κ μετά ξυπνάω!! 

Hm τα κολάν για τα μωρά εχουν την ίδια φόρμα με orhsestra; 

Εμας ο παιδίατρος έρχεται σπίτι. Αυτο για το μοριακο δεν το ήξερα. Χρειάζεται σε ο,τι γιατρο και να πας; Πώς ξεκινησε η σχολική χρονιά; ολα καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Γειά σας κορίτσια!! Σας διάβασα!! 

Αρχικα θα σας πω ότι μπήκε η μικρή στο άλμα 15-19..εκανε απεργία 3 μέρες,συν γκρίνια, κλαμα με παράπονο γενικά πάρα πολύ περίεργη. Σήμερα φαίνεται καλά δεν ξέρω για πόσο. Έχει ξεκινήσει κ κοιμάται συνήθως 1 6ωρο αλλιώς 1 5ωρο κ μετά ανά 3ωρο . Σημερα έκανε κάτι για 1η φορά ξύπνησε 05.30 το πρωί για να κάνει κακά της κ μετά κάθισε ξύπνια κ μιλούσε. Κ χθες είχε κάνει 3 φορές κακά!!! Κ πριν λίγο έκανε, την άλλαξα κ στο καπακι έκανε πάλι. Πράγματικα απίστευτο για εκείνη. Βέβαια έχει πάρα πάρα πολλές βλεννες, όμως επειδή έκανε πριν 10 μέρες εμβόλιο δεν έχω μιλήσει με τον παιδίατρο. Αν δω κ συνέχιζετε θα μιλήσω μαζί του. 

Να σας ρωτήσω τώρα όσοι είναι ανεμβολιαστοι για να πηγαίνουν τα παιδιά στον γιατρό χρειάζεται μοριακό τεστ. Όσες δεν έχετε κάνει το εμβόλιο μιλήσατε με τους γιατρούς σας; 

@Clairy. Εμένα στις διακοπές που πέρασε κ το άλμα της 12η εβδ κοιμόταν πάρα πολύ μέσα στην ημέρα κ το βράδυ ήταν ανήσυχη μέχρι που επιστρέψαμε σπίτι κ άλλαξε.

Κάποια ανέφερε για την δυσκοιλιοτητα. Στην 1η μου γέννα είχα αυτό κ γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο, νομίζω δεν θυμάμαι έπαιρνα σίδηρο. Έκανα αιμορροΐδες, γενικά ταλαιπωρηθηκα αρκετό καιρό, πέρασε μόνο του. Σε αυτήν δεν είχα τίποτα. 

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνετε όσες έχετε 2 παιδιά κ πάνω χωρίς βοήθεια εγώ πάντως μερικές μέρες είμαι μες την τρέλα!! Αυτήν την εβδ πε τν μικρό προνηπιο κ μέχρι να πάω να τν πάρω έχω την μικρή γκρινιάζει κ κλαίει, έξω αγκαλιά, μέσα αγκαλιά, μάρσιπο δεν καθεται. Μια τρέλα γενικά.. Παίρνω τν μικρο, αρχίζει κ εκείνος την γκρίνια. Έχω αρχίσει κ ονειρεύομαι πολλές πολύχρωμες πιπιλες κ μετά ξυπνάω!! 

Hm τα κολάν για τα μωρά εχουν την ίδια φόρμα με orhsestra; 

Είναι πιο άνετα τα hm😄

Κατά τ άλλα, κουράγιο 🤣 κι εμείς σήμερα περνάμε φάση γκρίνιας.. Πετάχτηκα σούπερ μάρκετ και βρήκα το μπέμπη κάτω απ τον απορροφητηρα γυρνώντας 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Στο ριλαξ πότε μπαίνουν τα μωράκια? 

Αναλογα το ρηλαξ και ποιον γιατρο θα ρωτησεις 😛 Εγω παντως τον βαζω απο 1,5 μηνα την ημερα οταν ειναι ξυπνιος γιατι στην καλαθουνα δεν καθεται και καπου πρέπει να τον ακουμπησω 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Στο ριλαξ πότε μπαίνουν τα μωράκια? 

Εμας η μαια ελεγε 2 μηνων για την σπονδυλική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Γενικά είναι αρκετά καλός...τελικά μόνο μια μέρα μου κοιμήθηκε τόσο πολύ. Μπορεί να περάσει ήρεμα το αλμα αυτό. Όχι τίποτα δε θα με πιστεύει και ο άντρας μου για τα αλματα. Βέβαια αυτήν την εβδομάδα γελάει πλέον συνέχεια και αρχίζει ήδη να έχει αδυναμίες.. Στον παππού συγκεκριμένα που φεύγει απο μπροστά του και φωνάζει και γυρίζει το κεφάλι του να τον δει. 

Εγώ κορίτσια μέχρι και την Δευτέρα εβλεπα αίματακι που και που.. Έκοψα την βιταμίνη d του μικρού γιατί του έδινα την ditrevil και δεν έχω δει ξανά.. Πηγα και σε αλλη παιδογαστρεντερολογο γιατί η πρώτη δε μου άρεσε. 

Αχ αυτές οι βιταμίνες.. Βρήκες καθαρή; στον γιο μου ο παιδίατρος είχε δώσει την d3fix κ του έκανε διαρροιες μέχρι το κεφάλι!! Του το ελεγ κ δεν με πιστεύε!! Εν τέλει έψαξα μέσα από την ομάδα θηλασμός κ αλλεργίες κ άλλαξε ντε κ ηρέμησε το παιδί. Κ τωρα στην μικρή πήρα την ίδια,αλλα μόλις με έβαλες σε σκέψεις. Έχει υπερβολικές βλεννες τις τελευταίες μέρες κ ντε της ξεκίνησα την περασμένη εβδ. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εμας ο παιδίατρος έρχεται σπίτι. Αυτο για το μοριακο δεν το ήξερα. Χρειάζεται σε ο,τι γιατρο και να πας; Πώς ξεκινησε η σχολική χρονιά; ολα καλα;

Είναι καινούριο!! Μίλησε ο άντρας μ με τον δικό μας κ γελούσε χαχαχα μας είπε αντε να το λένε για τον πυρετό να κάνετε τεστ σιγά μην δίνεται 60ευρω έτσι. Εάν τα βρούμε σκούρα πιθανόν να έρχεται σπίτι. Έτσι διάβασα αλλά πλέον δεν κατεβαζω τα φεκ κουράστηκα με αυτά που βγάζουν συνέχεια. Όσον αφορά το παιδίατρο θα μας πει αυτός. Όσον αφορά το σχολείο εγώ απλά παρατηρώ 😉 μιλάω με τον μικρό φαίνεται ότι είναι καλά. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Στο ριλαξ πότε μπαίνουν τα μωράκια? 

Ο καθένας θα πει τα δικά του όπως είπε κ η Λία. Εγώ θα σου πω ότι απλά θέλει λίγη ώρα. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Είναι πιο άνετα τα hm😄

Κατά τ άλλα, κουράγιο 🤣 κι εμείς σήμερα περνάμε φάση γκρίνιας.. Πετάχτηκα σούπερ μάρκετ και βρήκα το μπέμπη κάτω απ τον απορροφητηρα γυρνώντας 🤭🤭🤭

Ευχαριστώ!! Εγώ έχω κατεβάσει την εφαρμογή με λευκούς ηχους κ διαφορά στο κινητό μου όταν δεν μπορώ να την κοιμησω την βάζω κ χαλαρώνει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα ήταν από τις πιο δύσκολες μέρες που έχω περάσει. Ο άντρας μου έφυγε για κάτι που μας έτυχε, εκτός πόλης και ήμουν μόνη με τα παιδιά όλη μέρα. Ήταν και η μητέρα μου εδώ, αλλά παρόλα αυτά δεν την πάλεψα. Ο γιος μου κολλημένος πάνω μου να γκρινιάζει με το παραμικρό, η μικρή να κλαίει και να μην περιμένει λεπτό για να θηλάσει, η μάνα μου να προσπαθει όσο μπορεί να βοηθήσει, να με βάλει να φάω, να κρατήσει τα παιδιά να κάνω ένα μπάνιο κλπ. Αλλά αυτά να μην γίνονται καλά. Πήγα να αλλάξω την μικρή πάνα που είχε γεμίσει κακά και ο μικρός να με τραβάει από το παντελόνι και να κλαίει, χωρίς λόγο. Του έβαλα τόσο δυνατά τις φωνές που μετά ένιωσα τύψεις και ακόμα το σκέφτομαι. Κι η μάνα μου λέει θα το τρελάνεις το παιδί μην κάνεις έτσι. Κορίτσια ειλικρινά σήμερα έφτασα στα όρια μου. Νιώθω πολύ κουρασμένη. Ήρθα για ύπνο με τα παιδιά από τις 11 και ο μικρός κοιμήθηκε 1 και 20 και η μικρή ακόμα θηλάζει ακατάπαυστα. Νιώθω εξαντλημένη και σωματικά και ψυχικά. Έχω πολύ μεγάλη ένταση κορίτσια και στον άντρα μου που του είπα λέει υπομονή και έτσι θα ναι για λίγο καιρό και δεν πρέπει να φωνάζεις κλπ. Ήθελα μεγαλύτερη κατανόηση. Απογοητευτηκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mamaofbill είπε:

Σήμερα ήταν από τις πιο δύσκολες μέρες που έχω περάσει. Ο άντρας μου έφυγε για κάτι που μας έτυχε, εκτός πόλης και ήμουν μόνη με τα παιδιά όλη μέρα. Ήταν και η μητέρα μου εδώ, αλλά παρόλα αυτά δεν την πάλεψα. Ο γιος μου κολλημένος πάνω μου να γκρινιάζει με το παραμικρό, η μικρή να κλαίει και να μην περιμένει λεπτό για να θηλάσει, η μάνα μου να προσπαθει όσο μπορεί να βοηθήσει, να με βάλει να φάω, να κρατήσει τα παιδιά να κάνω ένα μπάνιο κλπ. Αλλά αυτά να μην γίνονται καλά. Πήγα να αλλάξω την μικρή πάνα που είχε γεμίσει κακά και ο μικρός να με τραβάει από το παντελόνι και να κλαίει, χωρίς λόγο. Του έβαλα τόσο δυνατά τις φωνές που μετά ένιωσα τύψεις και ακόμα το σκέφτομαι. Κι η μάνα μου λέει θα το τρελάνεις το παιδί μην κάνεις έτσι. Κορίτσια ειλικρινά σήμερα έφτασα στα όρια μου. Νιώθω πολύ κουρασμένη. Ήρθα για ύπνο με τα παιδιά από τις 11 και ο μικρός κοιμήθηκε 1 και 20 και η μικρή ακόμα θηλάζει ακατάπαυστα. Νιώθω εξαντλημένη και σωματικά και ψυχικά. Έχω πολύ μεγάλη ένταση κορίτσια και στον άντρα μου που του είπα λέει υπομονή και έτσι θα ναι για λίγο καιρό και δεν πρέπει να φωνάζεις κλπ. Ήθελα μεγαλύτερη κατανόηση. Απογοητευτηκα... 

Εγώ πάντως σε όσες έχετε δύο παιδιά σας βγάζω το καπέλο, σας χειροκροτώ,σας προσκυνώ κ πολλά ακόμα! Εδώ με ένα κ κοντεύω να τρελαθώ από τα ξενύχτια και την αϋπνία... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ πάντως σε όσες έχετε δύο παιδιά σας βγάζω το καπέλο, σας χειροκροτώ,σας προσκυνώ κ πολλά ακόμα! Εδώ με ένα κ κοντεύω να τρελαθώ από τα ξενύχτια και την αϋπνία... 

Έχει πάει 4 και δεν έχουμε κλείσει μάτι ακόμα. Η μικρή μάτι γαρίδα. Έχει πάρει σύστημα να κοιμάται κάποιες ώρες τη μέρα και τη νύχτα ξενυχτάμε.Απο τις 11 είναι στο στήθος. Τώρα την έβγαλα και την κουνάω. Αν και δεν βλέπω να κοιμάται αυτή, αλλά εγώ όρθια. Το αστείο είναι ότι ακόμα ανοίγει το στόμα! Θα τρελαθώ... Χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Σήμερα ήταν από τις πιο δύσκολες μέρες που έχω περάσει. Ο άντρας μου έφυγε για κάτι που μας έτυχε, εκτός πόλης και ήμουν μόνη με τα παιδιά όλη μέρα. Ήταν και η μητέρα μου εδώ, αλλά παρόλα αυτά δεν την πάλεψα. Ο γιος μου κολλημένος πάνω μου να γκρινιάζει με το παραμικρό, η μικρή να κλαίει και να μην περιμένει λεπτό για να θηλάσει, η μάνα μου να προσπαθει όσο μπορεί να βοηθήσει, να με βάλει να φάω, να κρατήσει τα παιδιά να κάνω ένα μπάνιο κλπ. Αλλά αυτά να μην γίνονται καλά. Πήγα να αλλάξω την μικρή πάνα που είχε γεμίσει κακά και ο μικρός να με τραβάει από το παντελόνι και να κλαίει, χωρίς λόγο. Του έβαλα τόσο δυνατά τις φωνές που μετά ένιωσα τύψεις και ακόμα το σκέφτομαι. Κι η μάνα μου λέει θα το τρελάνεις το παιδί μην κάνεις έτσι. Κορίτσια ειλικρινά σήμερα έφτασα στα όρια μου. Νιώθω πολύ κουρασμένη. Ήρθα για ύπνο με τα παιδιά από τις 11 και ο μικρός κοιμήθηκε 1 και 20 και η μικρή ακόμα θηλάζει ακατάπαυστα. Νιώθω εξαντλημένη και σωματικά και ψυχικά. Έχω πολύ μεγάλη ένταση κορίτσια και στον άντρα μου που του είπα λέει υπομονή και έτσι θα ναι για λίγο καιρό και δεν πρέπει να φωνάζεις κλπ. Ήθελα μεγαλύτερη κατανόηση. Απογοητευτηκα... 

Αχ κορίτσι μου πολλη κουραση... Ο γιος σου πηγαινει παιδικο να εισαι λιγο πιο χαλαρη τα πρωινα τουλάχιστον; Οσο δυσκολο κι αν ειναι να θυμάσαι ότι δεν ειναι για πάντα. Ειναι περιοδος προσαρμογης για ολους σας ✌💌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Αχ κορίτσι μου πολλη κουραση... Ο γιος σου πηγαινει παιδικο να εισαι λιγο πιο χαλαρη τα πρωινα τουλάχιστον; Οσο δυσκολο κι αν ειναι να θυμάσαι ότι δεν ειναι για πάντα. Ειναι περιοδος προσαρμογης για ολους σας ✌💌

Κι εγώ αν με ρωτάτε θα την έστελνα παιδικό αν γυρνούσα το χρόνο πίσω τη μεγάλη.. Περισσότερο για εκείνη γιατί τη βλέπω βαριέται σπίτι 😢

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Έχει πάει 4 και δεν έχουμε κλείσει μάτι ακόμα. Η μικρή μάτι γαρίδα. Έχει πάρει σύστημα να κοιμάται κάποιες ώρες τη μέρα και τη νύχτα ξενυχτάμε.Απο τις 11 είναι στο στήθος. Τώρα την έβγαλα και την κουνάω. Αν και δεν βλέπω να κοιμάται αυτή, αλλά εγώ όρθια. Το αστείο είναι ότι ακόμα ανοίγει το στόμα! Θα τρελαθώ... Χαχαχα 

Κοιμήθηκες τελικά; 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Αχ κορίτσι μου πολλη κουραση... Ο γιος σου πηγαινει παιδικο να εισαι λιγο πιο χαλαρη τα πρωινα τουλάχιστον; Οσο δυσκολο κι αν ειναι να θυμάσαι ότι δεν ειναι για πάντα. Ειναι περιοδος προσαρμογης για ολους σας ✌💌

Όχι δυστυχώς δεν τον έστειλα. Και αρχίζω ήδη να το μετανιώνω. Το έκανα για να μην μου κουβαλάει ιώσεις κλπ. στο μωρό, αλλά τελικά η ψυχική μας υγεία που αρχίζει να κλονιζεται ίσως είναι πιο σημαντική. Δεν ξέρω αν έκανα καλά. Προβλέπετεται δύσκολος χειμώνας και ευτυχώς έχω κι εσάς εδώ να λέω τα παράπονα μου καπου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ αν με ρωτάτε θα την έστελνα παιδικό αν γυρνούσα το χρόνο πίσω τη μεγάλη.. Περισσότερο για εκείνη γιατί τη βλέπω βαριέται σπίτι 😢

 

Κοιμήθηκες τελικά; 😭

Τελικά κοιμήθηκε στις 5. Και ακόμα. Κοιμάται τώρα. Εγώ ξύπνησα στις εφτά πάρα να χαιρετήσω τη μαμά μου γιατί έφευγε και μόνο που δεν με έπιασαν τα κλάματα. Λέω τώρα μόνη μου πως θα τα καταφέρω😪😔... Όλα θα γίνουν το ξέρω, όμως σήμερα ήταν πολύ δύσκολα όλα και με έπιασαν οι αρνητισμοι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ αυτό με τον ύπνο (να μένει ξύπνια από τις 11 μέχρι τις 4 ή 5)το έχει κάνει πρόγραμμα και το συνηθίζει τελευταία. Ευχομαι να μην της μείνει!🤪 Και θέλει και σνχ στήθος σε αυτό το διάστημα. 5 και 6 ώρες στήθος και μετά ξυπνάω με ένα στήθος γεμάτο γάλα!!! 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamaofbill είπε:

Τελικά κοιμήθηκε στις 5. Και ακόμα. Κοιμάται τώρα. Εγώ ξύπνησα στις εφτά πάρα να χαιρετήσω τη μαμά μου γιατί έφευγε και μόνο που δεν με έπιασαν τα κλάματα. Λέω τώρα μόνη μου πως θα τα καταφέρω😪😔... Όλα θα γίνουν το ξέρω, όμως σήμερα ήταν πολύ δύσκολα όλα και με έπιασαν οι αρνητισμοι μου... 

Κ μένα η μαμά μου με βοηθάει πάρα πολύ, δεν ξέρω τι θα έκανα κ πως θα ήμουν χωρίς αυτήν. Να ζητάς βοήθεια όποτε χρειάζεται και από τη μαμά σου κ από τον άντρα σου και κουράγιο και θετικές σκέψεις ότι οι δύσκολες μέρες κάποια στιγμή θα τελειώσουν! Ελπίζω! 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Εντωμεταξύ αυτό με τον ύπνο (να μένει ξύπνια από τις 11 μέχρι τις 4 ή 5)το έχει κάνει πρόγραμμα και το συνηθίζει τελευταία. Ευχομαι να μην της μείνει!🤪 Και θέλει και σνχ στήθος σε αυτό το διάστημα. 5 και 6 ώρες στήθος και μετά ξυπνάω με ένα στήθος γεμάτο γάλα!!! 😒

Όλες αυτές τις ώρες πίνει γάλα ή σαχλαμαριζει και πιπιλαει απλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB @Mamaofbill εγω δεν καταλαβαινω τον ενδοιασμό... οταν με ρωταει ο άντρας μου αμα θα κανουμε δευτερο του λεω θα το συζητήσουμε όταν ξεκινησει παιδικο αυτο που εχουμε τωρα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@PanB @Mamaofbill εγω δεν καταλαβαινω τον ενδοιασμό... οταν με ρωταει ο άντρας μου αμα θα κανουμε δευτερο του λεω θα το συζητήσουμε όταν ξεκινησει παιδικο αυτο που εχουμε τωρα 😝

Μωρέ εγώ φοβήθηκα με τους ιούς, τις ιώσεις κλπ επειδή θα γεννουσα ακριβώς όταν θα ξεκινούσε και είπα άσε, αφού θα είμαι σπίτι θα την κρατήσω κι αυτή εδώ μαζί μας.. Εχω διαβάσει και ότι ιδανικά αν δεν δουλεύεις κλπ καλό θα ήταν να ξεκινάει Μετα τα 3 το παιδί  🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μωρέ εγώ φοβήθηκα με τους ιούς, τις ιώσεις κλπ επειδή θα γεννουσα ακριβώς όταν θα ξεκινούσε και είπα άσε, αφού θα είμαι σπίτι θα την κρατήσω κι αυτή εδώ μαζί μας.. Εχω διαβάσει και ότι ιδανικά αν δεν δουλεύεις κλπ καλό θα ήταν να ξεκινάει Μετα τα 3 το παιδί  🤷🏼‍♀️

Ισχυει αρα να μη μεινω έγκυος πριν κλεισει 3 ✔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Διαβάζω και κατανοώ αυτά που λέτε παρόλο που τρεις μήνες τώρα είμαι από την αρχή μόνη μου! Υπάρχουν μέρες που φτάνω πραγματικά στα όρια μου και απορώ πως βρίσκω τόση υπομονή ειλικρινά! Βάζω και εγώ τις φωνές αλλά ειλικρινά είναι κάποιες στιγμές που δεν γίνεται αλλιώς όταν π.χ της έχω πει ήδη 10φορες να μην ανέβει στο γυάλινο τραπέζι γιατί θα σπάσει και θα τρέχουμε και εκείνη συνεχίζει να ανεβαίνει και άλλα τέτοια ωραία!Ευτυχώς ξεκίνησα την μικρή παιδικό γιατί δεν την πολύ πάλευα άλλο Τουλ πάει 8-12:30 και κάνω και καμιά δουλειά στο σπίτι γιατί η δικιά μου έχει πολύ και άσκοπη γκρίνια δεν υποφέρεται!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Διαβαζω για τα 2 παιδια και θα πω οτι εχετε μεγαλη υπομονή αλλα όντως καμια φορα δεν ακουνε και δυστυχώς δεν γίνεται ολες οι καταστάσεις να αντιμετωπιζονται παντα ψυχραιμα άνθρωποι είστε και εσεις.. 

Και τα μεγάλα τα παιδακια σας βαριούνται στο σπίτι, θέλουν να ασχολούνται με κατι συνέχεια γιατι έχουν πολλή ενέργεια μεσα τους.. Σίγουρα ο παιδικος φέρνει ιωσεις σπίτι και πολλοί παιδιατροι λενε καλύτερα να μενουν σπίτι αλλα δεν μας λενε πως θα καταφέρουν να εκτονωθουν με τον τροπο που θα γινόταν στον παιδικο! 

@Lia5 παιδι μετα τα 4 εγω λεω καλύτερα να συνεννοουμαστε 😂

Εμεις 2 μερες τωρα συνέχεια πανω μου.. Θηλαζει.. Την αφηνα κατω και ξυπναγε αμέσως Και εννοείται ότι με κανει και πιπιλα.. Βέβαια κάποια στιγμή εχθες το μεσημέρι κατάφερε και κοιμηθηκε χωρίς στήθος μονο κουνημα... Αλλα προεχθες δυσκολευτηκα να βγω.. Πηγαμε σε ενα παρκο και κατεληξα με την μικρη αγκαλιά και στήθος και το αλλο χερι το καρότσι.. Και δεν πηρα μαρσιπο μαζι... Γκρινιαζει κιολας αρκετά γιατί ζορίζεται να κανει την ανάγκη της.. Εχθες ολη μερα εριχνε κλανιτσες.. 

Εγω θα πω κουράγιο σε ολες μας και καλη διάθεση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ μένα η μαμά μου με βοηθάει πάρα πολύ, δεν ξέρω τι θα έκανα κ πως θα ήμουν χωρίς αυτήν. Να ζητάς βοήθεια όποτε χρειάζεται και από τη μαμά σου κ από τον άντρα σου και κουράγιο και θετικές σκέψεις ότι οι δύσκολες μέρες κάποια στιγμή θα τελειώσουν! Ελπίζω! 😄😄😄

Πράγματι τελειώνουν κάποια στιγμή οι άσχημες μέρες ή τουλάχιστον οι πολύ άσχημες. Το ξέρω από το πρώτο παιδί μου. Όμως εκείνη την ώρα που το βιώνεις, έχεις την κούραση κλπ. δεν έχεις το κουράγιο να το σκεφτείς αυτό. Ειδικά όταν αυτό το εξάντλητικο" πρόγραμμα" γίνεται τις τελευταίες μέρες συνήθεια. Ο άντρας μου με βοηθάει σε ο, τι μπορεί και πολύ. Δεν μπορώ να πω. Η μάνα μου και γενικά οι γονείς μας δεν μένουν στην πόλη που μένουμε. Ήρθαν να βοήθησουν και έφυγαν. Οπότε από δω και πέρα μέχρι να έρθει ο σύζυγος από τη δουλειά, θα παλεύω με τα θηρία μόνη... 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όλες αυτές τις ώρες πίνει γάλα ή σαχλαμαριζει και πιπιλαει απλά;

Εννοείται πως και πίνει και πιπιλαει. Αλλά αν την αφήσω κάτω κλαιει κατευθείαν. Και όταν την παίρνω στα χέρια και την κουνάω ή την κάνω καμιά βόλτα μπας και ξεχαστεί και κοιμηθεί αρχίζει το κλάμα και θέλει στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...