Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΟ mammyland


foteini sakis

Recommended Posts

εγω εγινα μελος επειδη εψαχνα για εγκυμοσυνη το βρηκα λοιπον τυχαια κ εγινα μελος:) δεν περιμενω παιδακι ουτε προσπαθουμε ακομα απλα μαρεσει να ενημερωνομαι.οκ εχουν γινει πολλα παρεξηγησεις τσακωμοι κλπ αλλα δημοκρατια εχουμε κ ο καθενας καλως η κακως μπορει να εκφραζει τη γνωμη του.εγω προσωπικα εγω κανει καποιες φιλιες απο δω γιαυτο κ μενω.χρειαζεται μια μικρη αναβαθμιση-προς admin- να εμπλουτιστει με περισοοτερα θεματα θεωρω οτι δεν ειναι τοοοσο ενημερωμενο.

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΟΥ!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΤΥΧΗ!ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΠΛΑΚΩΝΟΝΤΑΙ.ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΣΥΝΑΝΤΑΜΕ ΤΕΤΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΓΝΟΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΝΑ ΧΑΡΟΥΝ.ΦΙΛΙΑ!

ANTHOULA EXEIS KAPOION SUGKEKRIMENO STO MUALO SOU,PES MOU NA KSERO NA TON APOFEVGO AMA EINAI,KRIMA NA SUGXIZOMAI STIN KATASTASI MOU,FILIA!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"δυστυχώς" για μένα βρήκα αυτό το site!Και λέω δυστυχώς γιατί εδώ και αρκετό καιρό έχω πει πως όταν κοιμάται ο μπέμπης θα κάνω λίγη γυμναστική και κοιλιακούς αλλά τίποτα.Ξεμπερδεύω γρήγορα με τις δουλειές μου και ανοίγω το p.c. να μπω στο mammyland να δω τι νέο υπάρχει σήμερα! Άρα το mammyland βλάπτει σοβαρά τη γραμμή και τη φόρμα μας :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Και εγώ αγαπώ πολύ το mammyland!!!!.... Είναι η καθημερινή μου παρέα!! Μέσω του mammyland γνώρισα πολλές φίλες! Όσο για τις παρεξηγήσεις που κατά καιρούς γίνονται, λέω απλά την άποψή μου και δεν δίνω και μεγάλη σημασία! Συμβαίνουν αυτά!!! Είναι τόση η ευγένεια και η αγάπη που εισπράττω που οποιαδήποτε μικροπαρεξήγηση γίνεται (συνήθως είναι οι ίδιες πάντα κοπέλες)δεν με χαλάει!!!!

Φωτεινούλα καταπληκτικό το θέμα που άνοιξες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας & από εμένα.

Εγώ μπήκα στο mammyland ύστερα από παρότρυνση μιας φίλης.

Δε θα έλεγα ότι με έχει βοηθήσει.Το μόνο που μου προσέφερε ήταν η γνωριμία με κάποια υπέροχα κορίτσια που δέσαμε αμέσως.

Τώρα όσον αφορά το θέμα των ημερών με την παρεξήγηση, θεωρώ πως παρατράβηξε!

Εξάλλου & άλλες φορές έχουν ακουστεί διαφορετικές απόψεις αλλά δεν είδα κανέναν να το πάρει πατριωτικά!! & τώρα το πήγαμε στο πόσο μας έχει βοηθήσει το άγιο mammy...

Επειδή είμαστε άνθρωποι με διαφορετική γνώμη οφείλουμε να ακούμε όλες τις απόψεις,απλά θεωρώ πως με το να κάνουμε αστεία με τα ζωάκια δεν είναι humor.

ελπίζω να μην ξεκίνησα ενα νέο φαύλο κύκλο αντιπαραθέσεων.....;)

Καλημέρα σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΜΑΖΙ ΜΟΥ

ΣΟΦΙΑ ΚΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑΤΑΣΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΦΙΛΕΣ:woohoo:

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ

ΧΡΙΣΤΙΝΑ33 ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΡΙΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ;) ;)

ΑΕΡΙΚΟ32 ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΛΕΣ ΚΙ ΕΣΥ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ

ΑΝΝΑΚΙ ΡΙΞΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ;) ;)

beboulinos :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Silia26 ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ:)

JennyBill ΚΑΘΕ ΑΠΟΨΗ ΔΕΚΤΗ ΚΑΙ ΣΕΒΑΣΤΗ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΙΟ ΜΑΜΥ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΘΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΑΣ ΜΗΝ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ

ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι άλλη μία εξαρτημένη από το mammy...

Χαλιέμαι όταν μια απλή παράθεση διαφορετικής άποψης από την κοινώς αποδεκτή γίνεται αφορμή για διαδικτυακά "ξεμαλλιάσματα". Όπου υπάρχει λόγος υπάρχει και αντίλογος που προάγει τον πολιτισμένο διάλογο και όχι καταστάσεις απείρου κάλλους που διαδραματίζονται εδώ μέσα..

Σκέφτηκα πολλές φορές να μην ξαναμπω στο φόρουμ, να ενημερώνομαι για να ιατρικά θέματα και μόνο...

Αλλά πως ξεκολλάω εύκολα από τα αστεία της scarlet, τις διασκεδαστικότατες περιγραφές των κρίσεων γαστρεντερίτιδας, σπαστικής κολίτιδας και σκωληκοειδίτιδας :P :P :woohoo: :silly: της maniamounias? Πως ξεκολλάω από τα posts που φιλοξενούν φωτογραφίες από τα μωράκια μας?

Πως ξεκολλάω από τα posts κάποιων γυναικών που θέλουν τη συμπαράστασή μας για τον οποιοδήποτε λόγο ή αυτών που με καμάρι μας ανακοινώνουν την εγκυμοσύνη τους ή μας περιγράφουν τις ώρες του τοκετού?

Γι' αυτό συνεχίζω και μπαίνω, διαβάζω και απαντάω, όπου κρίνω ότι έχω κάτι να πω... Και δυστυχώς δεν είχα ανακαλύψει αυτό το φόρουμ όταν ήμουν έγκυος και αισθανόμουν αρκετά μόνη. Ο άντρας μου έλειπε ένα αρκετά μεγάλο διάστημα στο εξωτερικό λόγω δουλειάς. Είχα για παρέα τη μπέμπα μου στην κοιλιά μου, δε λέω, αλλά η δική σας παρέα θα μου ήταν εξίσου πολύτιμη!

Φωτεινή χαίρομαι κι εγώ που άνοιξες αυτό το θέμα!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

beboulinos έγραψε:

"δυστυχώς" για μένα βρήκα αυτό το site!Και λέω δυστυχώς γιατί εδώ και αρκετό καιρό έχω πει πως όταν κοιμάται ο μπέμπης θα κάνω λίγη γυμναστική και κοιλιακούς αλλά τίποτα.Ξεμπερδεύω γρήγορα με τις δουλειές μου και ανοίγω το p.c. να μπω στο mammyland να δω τι νέο υπάρχει σήμερα! Άρα το mammyland βλάπτει σοβαρά τη γραμμή και τη φόρμα μας :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ετσι ακριβώς ενιθα κ εγώ ότααν πρωτο γνώρισα το mammyland!!χεχε..Τωρα βέβαια έχω ξεκόψει λίγο όχι γιατί δεν με ενημερώνει καλά σαν σαιτ ή περνάω άσχημα εδώ αλλά έπαψαν να μπαίνουν κοπέλες που γελούσαμε μαζί κάθε βράδυ στο τσατ...πάντως όταν θέλω να ενημερωθώ για κάτι ή όταν χρειάζομαι ψυχανάλυσηξ μπαίνω εδώ και την βρίσκω!!χεχεΌσο ενημερωμένο ή όχι και αν είναι, δεν βρίκσεται και 10 χρόνια πίσω!! Αυτό που θέλουμε λίγο ή πολύ το βρίσκουμε. ¨Οπως και το ότι για να σχηματίσεις μια ολοκληρωμένη γνώμη δεν μπορείς να ακούσεις μόνο ένα σαιτ..διαβάζεισ αρκετά και βγάζεις συμπέράσματα!!!Συνεχίστε να μπαίνεται κορίτσια και αν κάποιες το βρίσκουν λίγο..δεν πειράζει αυτό σημαίνει ότι δεν σας ταιριάζει! Ψάξτε και αλλού ίσως βρείτε κάτι που σας καλύπτει!(χωρίς παρεξήγηση και ειρωνεία το λεω!!!)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ:woohoo: ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ:woohoo:

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΘΕΙΣ:blink: :blink: ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟΛΥΤΑ;)

tirogaridaki ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΤΣΑΤ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!

ΠΕΡΝΑ ΚΑΝΕΝΑ ΒΡΑΔΑΚΙ;) ;)

ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ifigeneia egrapse

Σκέφτηκα πολλές φορές να μην ξαναμπω στο φόρουμ, να ενημερώνομαι για να ιατρικά θέματα και μόνο...

einai kairos na to efarmosw egw...fwteinoula mou filia sorry an sto skotwsa.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή μου ωραίο το θέμα σου! Δυστυχώς και εγώ ανακάλυψα το site αφού είχα γεννήσει αλλά δεν πειράζει. Κάλιο αργά παρά ποτέ!:laugh: :laugh: :laugh: Επί ευκαιρίας θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από τα κορίτσια μου(ξέρουν εκείνες) που τον τελευταίο καιρό τις έχω παραμελήσει λόγω προσωπικών προβλημάτων. Κορίτσια κάντε υπομονή "θα επιστρέψω"!:P :P :P Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΣΕ ΨΑΧΝΩ:blink: :blink: ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΠΟΥΘΕΝΑ:(

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ :) :)

ΡΑΝΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ranini έγραψε:

ifigeneia egrapse

Σκέφτηκα πολλές φορές να μην ξαναμπω στο φόρουμ, να ενημερώνομαι για να ιατρικά θέματα και μόνο...

einai kairos na to efarmosw egw...fwteinoula mou filia sorry an sto skotwsa.....

Να μην ακουω τετοια...ranini

Εισαι απο τις κοπελες που ανεβαζουν τρελλα τη διαθεση στο φορουμ..!!!!!

Τεσπα ..δε θα πω αλλα μη δωσω τροφη στο αδηφαγο κήτος..ξερετε..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foteini sakis έγραψε:

Ifigeneia ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ:woohoo: ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΗΨΙΑ ΜΟΥ:woohoo:

ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΙΠΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΕΘΕΙΣ:blink: :blink: ΜΕ ΚΑΛΥΨΕΣ ΟΜΩΣ ΑΠΟΛΥΤΑ;)

Να'σαι καλά Φωτεινή! Έχει να μοιάσει.. Τον μπαμπά της :blink::blink:

Να χαίρεσαι την ανηψιά σου και σύντομα σου εύχομαι κι ένα δικό σου (ας ελπίσω να μην έκανα γκάφα, να θυμάμαι καλά ότι ακόμα δεν είσαι μανούλα!)

Ε όχι και να σου επιτεθώ... Αν ήταν στον χαρακτήρα μου να επιτίθεμαι, θύματα θα ήταν δίχως άλλο κάποιοι άλλοι άνθρωποι της καθημερινότητάς μου που μου τα έχουν ζαλίσει και όχι τα κορίτσια εδώ μέσα! Δεν έχω να χωρίσω κάτι μαζί σας!

Γλυκιά Ράνια και βέβαια μην το εφαρμόσεις!!! Να βράσω εμένα και τις ιδέες που σου βάζω!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Περιμένω να δω δημοσίευσή σου μεταγενέστερη αυτής που λες ότι θα εφαρμόσεις την ιδέα μου, πράγμα που σημαίνει ότι δε φεύγεις!!!

Περιμένω.... :dry: :dry: :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia μου δέν έκανες γκάφα,δυστυχώς ακόμα δεν είμαι μανούλα ελπίζω όμως σύντομα να γίνω:)

Οσο για τη φίλη Ράνια,ολα καλά;)

Ηταν της στιγμής και πέρασε.

Συμβαίνουν κι αυτά...

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...