Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χοριακη πριν την καθυστέρηση


MARIA20162018

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Ουαουυυυυυ,,,,μπράβο και συγχαρητήρια. Νομίζω είναι υπέροχη η χοριακη σου. Με το καλό να πάνε όλα τέλεια και να δεχτείτε το μωράκι σας. Να είσαι ήρεμη και θετική, όπως η χοριακη σου! 🥰😍🥰😍🥰

@Sofia0294 κόριτσι μου τι κάνεις; Πηγές στον γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MARIA20162018 είπε:

@condios σε ευχαριστώ πολύ γιατί την χρειαζομαι! Μέσα στο άγχος είμαι...

Εύχομαι ότι επιθυμείς να γίνει ΤΩΡΑ ΑΜΈΣΩΣ ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Είναι καλό άγχος αυτό αν κάνεις όμορφες σκέψεις, παραμένεις ήρεμη και προσηλωμένη στο να είσαι καλά για να είναι και το σπορακι σου!!!! Σε ευχαριστώ πολύ,,,είμαι και εγώ στη φάση ετοιμασίας για έμβρυο μεταφορά,,,,δίδαξε εσύ και εγώ ακολουθώ!!!!! 🥰😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Είναι καλό άγχος αυτό αν κάνεις όμορφες σκέψεις, παραμένεις ήρεμη και προσηλωμένη στο να είσαι καλά για να είναι και το σπορακι σου!!!! Σε ευχαριστώ πολύ,,,είμαι και εγώ στη φάση ετοιμασίας για έμβρυο μεταφορά,,,,δίδαξε εσύ και εγώ ακολουθώ!!!!! 🥰😍🥰

Ωωω τέλεια όλα με το καλό να πάνε !!!! 

Που θα πάνε!!!!  Και σε λίγες μέρες θα έχουμε τα όμορφα νέα σου!!!!! ♥️η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MARIA20162018 είπε:

Ωωω τέλεια όλα με το καλό να πάνε !!!! 

Που θα πάνε!!!!  Και σε λίγες μέρες θα έχουμε τα όμορφα νέα σου!!!!! ♥️η Παναγίτσα θα μας βοηθήσει όλες!

Πραγματικά και εγώ το πιστεύω πως η Παναγία μας θα μας βοηθήσει όλες!!!! Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Χριστουγεννιάτικα εγώ αν όλα πάνε καλά θα τα έχω τα νέα,,,,ως τότε θα χαιρόμαστε με τα δικά σας νέα μανουλιτσες σα να είναι δικά μας!!!!! 🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Πραγματικά και εγώ το πιστεύω πως η Παναγία μας θα μας βοηθήσει όλες!!!! Σε ευχαριστώ πολύ !!!! Χριστουγεννιάτικα εγώ αν όλα πάνε καλά θα τα έχω τα νέα,,,,ως τότε θα χαιρόμαστε με τα δικά σας νέα μανουλιτσες σα να είναι δικά μας!!!!! 🥰😍

Είναι πολύ γλυκό αυτό που λες.....♥️♥️♥️♥️♥️ Μέσα απ' την καρδιά μου να σου έρθει το ωραιότερο δώρο Χριστουγέννων!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η condios είπε:

Ουαουυυυυυ,,,,μπράβο και συγχαρητήρια. Νομίζω είναι υπέροχη η χοριακη σου. Με το καλό να πάνε όλα τέλεια και να δεχτείτε το μωράκι σας. Να είσαι ήρεμη και θετική, όπως η χοριακη σου! 🥰😍🥰😍🥰

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μακάρι παναγιά μου από το στόμα σου κ στου Θεού τ'αφτι!! Γενικά ήρεμη κ θετική ειμαι, αλλά μόλις πάμε κ στο γιατρό κ μας το επιβεβαιώσει θα ηρεμήσω πιο πολύ μετά! 🙂 ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μακάρι παναγιά μου από το στόμα σου κ στου Θεού τ'αφτι!! Γενικά ήρεμη κ θετική ειμαι, αλλά μόλις πάμε κ στο γιατρό κ μας το επιβεβαιώσει θα ηρεμήσω πιο πολύ μετά! 🙂 ❤❤

Έχεις δίκιο....τότε με το καλό σου εύχομαι να σας το επιβεβαιώσει ο γιατρός και το χαμόγελο σου να γίνει τεράστιο. Καλό σκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η MARIA20162018 είπε:

@Sofia0294 κόριτσι μου τι κάνεις; Πηγές στον γιατρό;

Καλά κοπέλα μου έτρεχα να προλάβω εκκρεμότητες προ καραντίνας νο2! 🤣 Όχι δεν πήγα, τη Δευτέρα έχω ραντεβού κ δε ξέρεις πως μετράω τις μερες! Αρχίζει λίγο κ το στομάχι μου να μπερδεύεται.. Εσύ τι κάνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η condios είπε:

Έχεις δίκιο....τότε με το καλό σου εύχομαι να σας το επιβεβαιώσει ο γιατρός και το χαμόγελο σου να γίνει τεράστιο. Καλό σκ. 

Όλα καλά θα πάνε για όλες μας! Πίστη στο θεό κ όλα θα γίνουν!! Εσύ είσαι σε διαδικασία εμβρυομεταφορας διάβασα?? Να σου πάνε όλα καλά κοπέλα μου! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!! Περιμένουμε νέα σου! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κοριτσι μου τι κανεις; πως εισαι;; ολα καλα;😊

@Κατερίνα!!! μου καλά είμαι!! Περιμένω με αγωνία την Δευτέρα να πάω στη γιατρό να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο.. αρχίσει σιγά σιγά κ το στομάχι μου να με ενοχλεί! Είναι που αγχωνομουν ότι δεν έχω συμπτώματα! Πιστεύω να είναι όλα καλά! Γενικά επικρατεί ηρεμία κ ξεκούραση! ❤ εσύ πως είσαι??? Η μπεμπουλα σου?? 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

@Κατερίνα!!! μου καλά είμαι!! Περιμένω με αγωνία την Δευτέρα να πάω στη γιατρό να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο.. αρχίσει σιγά σιγά κ το στομάχι μου να με ενοχλεί! Είναι που αγχωνομουν ότι δεν έχω συμπτώματα! Πιστεύω να είναι όλα καλά! Γενικά επικρατεί ηρεμία κ ξεκούραση! ❤ εσύ πως είσαι??? Η μπεμπουλα σου?? 🥰

Μπραβο κοριτσακι μου με το καλο ο πρωτος σας υπερηχος, πες μας οταν πας😊 καλα μια χαρα και η μπεμπουλα μου, μεγαλωνει κ ζωηρευει😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Όλα καλά θα πάνε για όλες μας! Πίστη στο θεό κ όλα θα γίνουν!! Εσύ είσαι σε διαδικασία εμβρυομεταφορας διάβασα?? Να σου πάνε όλα καλά κοπέλα μου! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!! Περιμένουμε νέα σου! ❤

Όπως τα λες ακριβώς,,,όλα καλά θα πάνε για όλες μας!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ 😘,,,καλό σκ να έχουμε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2020 at 6:26 ΜΜ, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου με το καλο ο πρωτος σας υπερηχος, πες μας οταν πας😊 καλα μια χαρα και η μπεμπουλα μου, μεγαλωνει κ ζωηρευει😜

Ναι εννοείται! Σήμερα έκανα κ τον πρώτο εμετό κ δεν ήταν ότι καλύτερο.. πόσο κρατάνε περίπου??? 

Γερό να ναι το κοριτσάκι σου!! 😊 η κοιλίτσα φούσκωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofia0294 είπε:

Ναι εννοείται! Σήμερα έκανα κ τον πρώτο εμετό κ δεν ήταν ότι καλύτερο.. πόσο κρατάνε περίπου??? 

Γερό να ναι το κοριτσάκι σου!! 😊 η κοιλίτσα φούσκωσε?

Ωωχ κοριτσι μου ελπιζω να μη σε πιασει πολυ!! Εγω περασα πολυ δυσκολα ασε, μεχρι τον 4ο τα ειχα συνεχεια, φαντασου ειχα χασει 6 κιλα🙄μεχρι και το νερο εβγαζα ασε, τωρα βεβαια τα ξανα πηρα δεν εχω παραπονο😜 τρωγε λιγο μη φορτωνεις το στομαχι σου πολυ!! Και στεγνα οσο μπορεις!! 

Να σου πω, τωρα αρχισε να φαινεται λιγο περισσοτερο, ολοι μου λενε οτι εχω μικρη κοιλιτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ωωχ κοριτσι μου ελπιζω να μη σε πιασει πολυ!! Εγω περασα πολυ δυσκολα ασε, μεχρι τον 4ο τα ειχα συνεχεια, φαντασου ειχα χασει 6 κιλα🙄μεχρι και το νερο εβγαζα ασε, τωρα βεβαια τα ξανα πηρα δεν εχω παραπονο😜 τρωγε λιγο μη φορτωνεις το στομαχι σου πολυ!! Και στεγνα οσο μπορεις!! 

Να σου πω, τωρα αρχισε να φαινεται λιγο περισσοτερο, ολοι μου λενε οτι εχω μικρη κοιλιτσα!!

Ωχ Ναι??? Πω πω απαίσιο συναίσθημα πάντως.. Κ μένα κάπως έτσι με βλέπω! Τρώω πολύ λίγο γενικά δε μου έχει ανοίξει η όρεξη ακόμα κ γενικά τρώω κριτσινια,  φρυγανιές, κρακερακια τέτοια... Αλλά από χθες με είχε πιάσει ναυτία κ λέω δε το γλιτώνω.. ίσως τώρα που τα έβγαλα να νιώσω καλύτερα!

Οι περισσότερες γυναίκες που έχω δει στην πρώτη εγκυμοσυνη έχουν μικρή κοιλίτσα.. Κ συνήθως κάνει ένα τσουπ κ πετάγεται απότομα προς το τέλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Ωχ Ναι??? Πω πω απαίσιο συναίσθημα πάντως.. Κ μένα κάπως έτσι με βλέπω! Τρώω πολύ λίγο γενικά δε μου έχει ανοίξει η όρεξη ακόμα κ γενικά τρώω κριτσινια,  φρυγανιές, κρακερακια τέτοια... Αλλά από χθες με είχε πιάσει ναυτία κ λέω δε το γλιτώνω.. ίσως τώρα που τα έβγαλα να νιώσω καλύτερα!

Οι περισσότερες γυναίκες που έχω δει στην πρώτη εγκυμοσυνη έχουν μικρή κοιλίτσα.. Κ συνήθως κάνει ένα τσουπ κ πετάγεται απότομα προς το τέλος!

Ναι αμα κανεις εν τελει εμετο ηρεμεις για καποιες ωρες μετα!! Ευχομαι να το περασεις ηπια!!

Ασε καλε ειχα αρχισει να εκνευριζομαι να μου λενε ολοι ααα πολυ μικρη κοιλιτσα εχεις😜 τωρα εχω μπει μερικες μερες στον 7ο φαντασου κ φανηκε καπως!! Αλλα αφου ειναι καλα το μπουμπουκι μου δεν με νοιαζει να σου πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι αμα κανεις εν τελει εμετο ηρεμεις για καποιες ωρες μετα!! Ευχομαι να το περασεις ηπια!!

Ασε καλε ειχα αρχισει να εκνευριζομαι να μου λενε ολοι ααα πολυ μικρη κοιλιτσα εχεις😜 τωρα εχω μπει μερικες μερες στον 7ο φαντασου κ φανηκε καπως!! Αλλα αφου ειναι καλα το μπουμπουκι μου δεν με νοιαζει να σου πω!!

Κ εγώ το ευχομαι γιατί τώρα νιώθω χάλια!! 

Θα δεις μέχρι τον 9ο πως θα πεταχτεί η κοιλίτσα σου! Από κιλά πως πας?? Έχεις πάρει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κ εγώ το ευχομαι γιατί τώρα νιώθω χάλια!! 

Θα δεις μέχρι τον 9ο πως θα πεταχτεί η κοιλίτσα σου! Από κιλά πως πας?? Έχεις πάρει?

Ειναι κακο αισθημα, αλλα μετα που περναει το ξεχνας!!

Θεωρω πως ειμαι καλα γυρω στα 8 εχω παρει!! Ελπιζω μεχρι τον 9ο να μη παρω πολλα που λενε οτι τωρα μπαινουν πιο ευκολα, αν και προσπαθω να περπαταω τρωμε οσο γινεται υγειινα, ενταξει το κατα δυναμην!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ειναι κακο αισθημα, αλλα μετα που περναει το ξεχνας!!

Θεωρω πως ειμαι καλα γυρω στα 8 εχω παρει!! Ελπιζω μεχρι τον 9ο να μη παρω πολλα που λενε οτι τωρα μπαινουν πιο ευκολα, αν και προσπαθω να περπαταω τρωμε οσο γινεται υγειινα, ενταξει το κατα δυναμην!!

Μια χαρά είσαι!! Όπως το πες.. περπάτημα, κ λίγο προσοχή στο φαγητό.. καλά βέβαια να μη στερούμαστε κιόλας.. εγώ αν θέλω κάτι να φάω θα το φάω! Να το ευχαριστηθουμε όσο γίνεται! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Μια χαρά είσαι!! Όπως το πες.. περπάτημα, κ λίγο προσοχή στο φαγητό.. καλά βέβαια να μη στερούμαστε κιόλας.. εγώ αν θέλω κάτι να φάω θα το φάω! Να το ευχαριστηθουμε όσο γίνεται! 😊

Ναι καλε κ εγω περα απο τη πρωτη περιοδο που ηταν δυσκολη δεν εχω στερηθει τπτ, απλα αν εχω φαει πχ σουβλακι κ μου ξανα μυρισει προσφατα θα προσπαθησω να το παω πιο περα!! Αυτο δλδ μονο!! Αλλα κ εγω αν κατι το θελω τι τρωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...