Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος για το μελλον


Recommended Posts

Καλημέρα σας. Είμαι μερικών εβδομάδων .σήμερα θα πάρω αποτελέσματα εξετάσεων αίματος β χωριακη. Έχω άγχος για τ μέλλον. Μου φαίνεται λίγο βουνό όλο αυτό που με περιμένει εξετάσεις γεννά θηλασμός ένα μωρό . Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αν είμαι ετοιμη , το νιωθεισ απ' την αρχή ότι είσαι έτοιμη να γίνεις μανούλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tina888kk είπε:

Καλημέρα σας. Είμαι μερικών εβδομάδων .σήμερα θα πάρω αποτελέσματα εξετάσεων αίματος β χωριακη. Έχω άγχος για τ μέλλον. Μου φαίνεται λίγο βουνό όλο αυτό που με περιμένει εξετάσεις γεννά θηλασμός ένα μωρό . Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αν είμαι ετοιμη , το νιωθεισ απ' την αρχή ότι είσαι έτοιμη να γίνεις μανούλα;

Με το καλό κορίτσι μου!!! Και όχι καμία δεν είναι έτοιμη να γίνει μανούλα και όσο και να το θέλεις και να το φαντάζεσαι δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα!!!!

Είναι κάτι τόσο προτογνωρο με πολύ άγχος και ευθύνες αλλά αγάπη απέραντη έχεις να πάρεις και να δωσεις τόση που δεν φαντάζεσαι και ότι και να σου πουν μανουλες όταν το έχεις αγκαλιά δεν περιγράφεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tina888kk είπε:

Καλημέρα σας. Είμαι μερικών εβδομάδων .σήμερα θα πάρω αποτελέσματα εξετάσεων αίματος β χωριακη. Έχω άγχος για τ μέλλον. Μου φαίνεται λίγο βουνό όλο αυτό που με περιμένει εξετάσεις γεννά θηλασμός ένα μωρό . Δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω αν είμαι ετοιμη , το νιωθεισ απ' την αρχή ότι είσαι έτοιμη να γίνεις μανούλα;

κοριτσι μου κ εγω προσφατα εμαθα οτι ειμαι εγκυος κ σήμερα περιμενω να δω αν η χοριακη μου ανεβαινει οπως πρεπει..λογικο είναι ν αγχωνεσαι ειδικα οταν ειναι η πρωτη μας φορα..εγω για να προσπαθω να ειμαι χαλαρη δεν σκέφτομαι ολα οσα θα ερθουν αλλα μονο τα κοντινα...δηλ για μενα μέχρι σημερα η μονη μου σκεψη ηταν να εχω μια καλη αυξηση χοριακης αν βγει καλη τοτε θα σκεφτώ το πρωτο υπερηχο..γενικα πιστεύω παρε το βημα βημα..για ολες μας ειναι πρωτογνωρη εμπειρια κ αγχωνομαστε κ φοβόμαστε αν θα τα καταφέρουμε αλλα θα κανουμε το καλυτερο που μπορουμε για αυτο το πλασματακι που ανυπομονουμε να κρατησουμε στην αγκαλια μας!!σου ευχομαι μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και να εισαι χαλαρη για το μωρακι σου!!😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!

Κι εγώ πρόσφατα έμαθα ότι είμαι έγκυος στο πρώτο μου..

Αυτό που σκέφτομαι και προσπαθώ να ελέγχω κάπως τις σκέψεις και το άγχος μου είναι το "μια ημέρα τη φορά.."

Κανεις δε ξέρει τι μπορεί να γίνει σ' ένα μήνα σε 10 σε 2 χρόνια...

Δε μπορείς να το ελέγξεις..δεν έχεις κάποια δύναμη πάνω σε αυτό..

Μπορείς όμως να το παίρνεις μια μέρα τη φορά ,να κάνεις το καλύτερο που μπορείς για τον εαυτό σου και το μωρουλακι σου..

Να λέμε ότι όλα καλά θα πάνε κι όχι να δημιουργούμε άγχος απ' το πουθενά μόνες μας!

Ξέρω πως στη πράξη είναι πιο δύσκολο απ' ότι ακούγεται αλλά σίγουρα κανείς δεν είναι ποτέ 1000% προετοιμασμένος και τα ups και τα downs είναι μέσα στη ζωή και στο πρόγραμμα!

Με το καλό!με υγεία και γερά μωρά σε όλες μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σασ ευχαριστώ πολύ . Εύχομαι κ σε σασ με το καλό υγιέστατα μωράκια . Μολισ έλαβα τ αποτέλεσμα της πρώτης χωριακησ ,τη μεθεπόμενη τρίτη έχω ραντεβού στο γιατρό . Μου φαίνεται σαν ψέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...