Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καθυστέρηση!!


PEP

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπερα σας!!! Θέλω τη βοήθειά σας.. Είμαι μαμά ενός μπεμπαρου 6 μηνών! Μετά τη γεννα ι κυκλος μου είναι 27 -29 μέρες.. Περίμενα στις 10 να μου έρθει αλλά ακόμα τίποτα.(επαφή ολοκληρωμένη δεν υπήρξε όμως ήταν ελευθερη) 

Εκανα ένα τεστ στις 10 (γιατί είχα τάσεις για εμετό κ ζαλάδα) βγήκε αρνητικό... Εκανα παλι άλλης εταιρίας στις 13 παλι αρνητικό.. Για πειτε μου!!! Γιατί ο άντρας μου με έχει φάει να παω για χοριακη!!!!! (Ενώ δεν υπάρχει λόγος!!) σας έχει τυχει κάτι παρομοιο και να ήσασταν έγκυος????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PEP είπε:

Κορίτσια καλησπερα σας!!! Θέλω τη βοήθειά σας.. Είμαι μαμά ενός μπεμπαρου 6 μηνών! Μετά τη γεννα ι κυκλος μου είναι 27 -29 μέρες.. Περίμενα στις 10 να μου έρθει αλλά ακόμα τίποτα.(επαφή ολοκληρωμένη δεν υπήρξε όμως ήταν ελευθερη) 

Εκανα ένα τεστ στις 10 (γιατί είχα τάσεις για εμετό κ ζαλάδα) βγήκε αρνητικό... Εκανα παλι άλλης εταιρίας στις 13 παλι αρνητικό.. Για πειτε μου!!! Γιατί ο άντρας μου με έχει φάει να παω για χοριακη!!!!! (Ενώ δεν υπάρχει λόγος!!) σας έχει τυχει κάτι παρομοιο και να ήσασταν έγκυος????? 

Καλησπέρα κορίτσι μου, να σου ζήσει ο μπέμπης σου!!! Κανε μια χοριακή δεν έχεις να χάσεις τίποτα, απλώς θα είσαι σίγουρη 100%, ποτέ δεν ξέρεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, να σου ζήσει ο μπέμπης σου!!! Κανε μια χοριακή δεν έχεις να χάσεις τίποτα, απλώς θα είσαι σίγουρη 100%, ποτέ δεν ξέρεις!!

Αυτό θέλω να αποφυγωωωωω 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • να σαι καλά κοπέλα μου 🙏 και εγώ σκεφτόμουν να μην πάρω αλλα παρήγγειλα τελικά γιατί δεν με αγχώνουν έτσι κι αλλιώς ούτε φτιάχνουμε τις επαφές με βάση τα τεστ..απλά θέλω να ξέρω ότι δουλεύει το σώμα μου.. πάμε με αισιοδοξία ❤️ 
    • Ναι καντε χαλαρά κ ισως έρθει το σποράκι σας!! Κ εμεις στο δεύτερο είπαμε ας κάνουμε ελεύθερα κ κατά το καλοκαίρι αρχίζουμε αλλά ήρθε με την πρώτη ενώ το πρώτο μας ταλαιπώρησε…όποτε κανεις δε ξέρει όποτε είναι να έρθουν θα έρθουν!!! 
    • Μπράβο ρε κορίτσι.. όλ καλά θα είναι!! Πότε πας για υπέρηχο? Εγώ ξεκίνησα παρακολούθηση του φυσικού μου κύκλου, (πήγα σε νέο γιατρό) με την προοπτική αν είναι καλός ο κύκλος να κάνουμε αυτό το μήνα την ΕΤ. Μου είπε θα προσέξουμε πολύ τις τιμές προγεστερόνης μετά την ΕΤ γιατί θεωρεί πως με μια τόσο καλή εικόνα που έχω, το ότι δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα ίσως έχει να κάνει με την υποστήριξη της μήτρας μετά την ΕΤ. Νιώθω πολύ καλά μαζί του , είμαι ήρεμη και κυρίως χωρίς άγχος, καθώς είχα σίγουρο ότι θα προχωρούσα σε ΕΤ από Σεπτέμβρη και το ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεσα ήταν έκπληξη για μένα. Φυσικά μετά από τόσες στραπάτσες κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι πιο ήρεμη, έχω άλλη ψυχολογία. Οπότε παρακολούθηση τώρα. Πήγα και σήμερα, θα πάω και τη Δευτέρα και βλέπουμε αν μας κάνει τη χάρη ο κύκλος αυτός..
    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...