Μετάβαση σε περιεχόμενο

If “plan A” didn’t work... stay cool, the alphabet has 25 more letters! Ελληνιστί “Και ξανά προς την δόξα τραβά”


Vasilique

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου! Τι μου κάνετε; Εύχομαι να είστε διακοπές κ να περνάτε όμορφα! Να «αδειάσετε» από έννοιες κ προβλήματα κ να «γεμίσετε» τις μπαταρίες σας! Εγώ σήμερα πρώτη ημέρα γραφείο κ όπως καταλαβαίνετε δεν μπορώ ακόμη να εγκλιματιστώ... Θα γίνει κ αυτό! Ο Ιούλιος για εμένα δεν ήταν κ πολύ ευχάριστος καθόσον είχα μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής, όμως όπως προμηνύει κ ο τίτλος της νέας συζήτησης, δεν το βάζουμε κάτω! Περιμένω να φύγει με το καλό ο Αύγουστος κ από Σεπτέμβριο ίσως να έχει ο Θεός κ για εμάς! Εύχομαι στην καθεμιά σας ξεχωριστά, γρήγορα να της έρθει αυτό που περιμένει! 

Θα είμαστε σε επαφή (κ πάλι)! 😘💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Vasilique , είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση... Μου αρέσει ο αισιόδοξος τίτλος σου 🙂 Καλή επιστροφή στη δουλειά και καλή μας επιτυχία το φθινόπωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jaipur είπε:

Καλημέρα @Vasilique , είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση... Μου αρέσει ο αισιόδοξος τίτλος σου 🙂 Καλή επιστροφή στη δουλειά και καλή μας επιτυχία το φθινόπωρο!

Σ´ευχαριστώ πολύ @Jaipur Θα πορευτούμε μαζί λοιπόν! 😉

Άλλος με τη βάρκα μας;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα που μπαίνω στο θέμα έχοντας πετύχει με τη δεύτερη προσπάθεια αλλά δυστυχώς το έμβρυο παλινδρομησε την 7η εβδομάδα οπότε ξανά "προς τη δόξα τραβά" κι εγώ από τέλος Σεπτέμβρη. Σε αντίθεση με τις περισσότερες που φαντάζομαι έχουν γυρίσει ή είναι ήδη διακοπές εγώ δεν έχω φύγει 😭. Στις 30 του μήνα φεύγω για 10 μέρες αν δεν έχουμε καμιά ιστορία πάλι με τον Κορονοιο. Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη για τη συνέχεια γιατί είμαι σίγουρη ότι θα την χρειαστούμε!!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κι από μένα που μπαίνω στο θέμα έχοντας πετύχει με τη δεύτερη προσπάθεια αλλά δυστυχώς το έμβρυο παλινδρομησε την 7η εβδομάδα οπότε ξανά "προς τη δόξα τραβά" κι εγώ από τέλος Σεπτέμβρη. Σε αντίθεση με τις περισσότερες που φαντάζομαι έχουν γυρίσει ή είναι ήδη διακοπές εγώ δεν έχω φύγει 😭. Στις 30 του μήνα φεύγω για 10 μέρες αν δεν έχουμε καμιά ιστορία πάλι με τον Κορονοιο. Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη για τη συνέχεια γιατί είμαι σίγουρη ότι θα την χρειαστούμε!!! 🤞🤞

Καλώς την! Τι να πω... Σίγουρα γνωρίζεις πως ό,τι γίνεται, γίνεται για κάποιο λόγο... Εύχομαι από καρδιάς σύντομα να χαμογελάσεις χωρίς φόβο κ ανησυχία κ εσύ κ εγώ κ όλες μας που μπήκαμε σ´αυτή τη δύσκολη διαδικασία... Δύναμη, αισιοδοξία κ πίστη στο στόχο! 🙏🏻👍🏻💪🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique μακάρι αν και από όσα πέρασα κατάλαβα ότι η ανησυχία δεν φεύγει ποτέ ειδικά σε εμάς που πάμε με εξωσωματική και με το παραμικρό λαλαμε!!! Μακάρι όταν έρθει η ώρα να πάνε όλα καλά για όλες μας όπως το λες. Να ρωτήσω κάτι.... ξέρει καμιά Αθήνα-Πειραιά κάποια καλή-καλό ενδοκρινολογο? Δεν έχω θέμα με θυροειδη κλπ αλλά θέλω να έχω στην επόμενη προσπάθεια κάποια-κάποιον ειδικό σε θέματα γονιμότητας και θα ήθελα τις γνώμες σας γιατί σε αυτήν που πήγαινα δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλησπέρα κι από μένα που μπαίνω στο θέμα έχοντας πετύχει με τη δεύτερη προσπάθεια αλλά δυστυχώς το έμβρυο παλινδρομησε την 7η εβδομάδα οπότε ξανά "προς τη δόξα τραβά" κι εγώ από τέλος Σεπτέμβρη. Σε αντίθεση με τις περισσότερες που φαντάζομαι έχουν γυρίσει ή είναι ήδη διακοπές εγώ δεν έχω φύγει 😭. Στις 30 του μήνα φεύγω για 10 μέρες αν δεν έχουμε καμιά ιστορία πάλι με τον Κορονοιο. Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη για τη συνέχεια γιατί είμαι σίγουρη ότι θα την χρειαστούμε!!! 🤞🤞

Καλή δύναμη @dimsea όλα καλά θα πάνε αυτήν την φορά, το αξίζει η προσπάθεια που έχεις κάνει! Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με ενδοκρινολόγο,  δεν έχω προσωπική εμπειρία. Εγώ θα ήθελα να επισκεφτώ κάποιον αιματολόγο πριν την δεύτερη προσπάθεια, έχω διαβάσει για τη Λευκου αλλά δεν δέχεται νέους ασθενείς. Ξέρετε κάποιον που να είναι καλός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@Vasilique μακάρι αν και από όσα πέρασα κατάλαβα ότι η ανησυχία δεν φεύγει ποτέ ειδικά σε εμάς που πάμε με εξωσωματική και με το παραμικρό λαλαμε!!! Μακάρι όταν έρθει η ώρα να πάνε όλα καλά για όλες μας όπως το λες. Να ρωτήσω κάτι.... ξέρει καμιά Αθήνα-Πειραιά κάποια καλή-καλό ενδοκρινολογο? Δεν έχω θέμα με θυροειδη κλπ αλλά θέλω να έχω στην επόμενη προσπάθεια κάποια-κάποιον ειδικό σε θέματα γονιμότητας και θα ήθελα τις γνώμες σας γιατί σε αυτήν που πήγαινα δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι. 

Αφού δεν έχεις κάποιο θέμα (τουλάχιστον κάτι που να το γνωρίζεις) γιατί πήγαινες κ σε παρακολουθούσε κάποια; Είναι απαραίτητο; Δεν γνωρίζω γι’αυτό ρωτάω... Στην Δεμπε ήσουν; Διαβάζω για κάποιον πολύ καλό (σου στέλνω πμ εάν θέλεις) αλλά δεν έχω η ίδια εμπειρία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Jaipur είπε:

Καλή δύναμη @dimsea όλα καλά θα πάνε αυτήν την φορά, το αξίζει η προσπάθεια που έχεις κάνει! Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με ενδοκρινολόγο,  δεν έχω προσωπική εμπειρία. Εγώ θα ήθελα να επισκεφτώ κάποιον αιματολόγο πριν την δεύτερη προσπάθεια, έχω διαβάσει για τη Λευκου αλλά δεν δέχεται νέους ασθενείς. Ξέρετε κάποιον που να είναι καλός;

Μήπως θα μπορούσε να σε βοηθήσει η @Nefeliap που καταλαβαίνω πως κάποιος αιματολόγος την παρακολουθεί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@Vasilique μακάρι αν και από όσα πέρασα κατάλαβα ότι η ανησυχία δεν φεύγει ποτέ ειδικά σε εμάς που πάμε με εξωσωματική και με το παραμικρό λαλαμε!!! Μακάρι όταν έρθει η ώρα να πάνε όλα καλά για όλες μας όπως το λες. Να ρωτήσω κάτι.... ξέρει καμιά Αθήνα-Πειραιά κάποια καλή-καλό ενδοκρινολογο? Δεν έχω θέμα με θυροειδη κλπ αλλά θέλω να έχω στην επόμενη προσπάθεια κάποια-κάποιον ειδικό σε θέματα γονιμότητας και θα ήθελα τις γνώμες σας γιατί σε αυτήν που πήγαινα δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι. 

Σουβατζόγλου Εμμανουήλ στο Μέγαρο Μουσικής... αξιόλογος και καταρτισμένος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Μήπως θα μπορούσε να σε βοηθήσει η @Nefeliap που καταλαβαίνω πως κάποιος αιματολόγος την παρακολουθεί... 

Εγω εχω τη λευκου,παρακαλεςα να με δεχτει εστειλα και μαιλ και ειχα παρει και τηλ γιατί δεν δεχεται οντως νεους.ηξερε και το γιατρο μου εχουν απο οτι καταλαβα μετα πολυ καλες σχεσεις και ισως επαιξε κ αυτο το ρολο του.κανουμε τηλ ραντεβου παντα & μαλιστα μετα το θετικο θελει διαφορα που εκεινη και μονο τσεκαρει για αυτο ειναι σημαντικη και η ειδικοτητα αυτη για εμας κ θελει προσοχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimseaο σουβ ειναι πολυ καλος εχει πολυ μεγαλη αναμονη.αν κλεισεις απο τωρα μπορει να πει και δεκεμβρη.ο παυλου επισης ειναι φοβερος!εγω βρηκα εξισου καλό και ειμαι πολυ χαπυ γιατι και εκεινος με παρακολουθει στενα ειναι πολυ απαραιτητος!!https://www.endokrinologiki.med.uoa.gr/blog/2018/05/29/mastorakos-cv/
Αν κλεισεις απο τωρα ,τον σεπτεμβρη θα σε δεχτει ανετα (κολωνακι τηλ:21 03636230) & πολυ φθηνος κ για καθηγητης πανεπιστημιου 50-70€ αναλογα με αποδειξη ή χωρις...μετα απο 3 επισκεψεις σε αλλους που οτι ναναι μου λεγανε ειδικα με τη μια ολοι να παρω γλουκοφαζ χωρις λογο ...ο ανθρωπος ειναι εξαιρετικος γιατρος και ΑΝΘρωπος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap Ευχαριστούμε για την άμεση ανταπόκριση! Εσύ έκανες επαφή με αυτές τις ειδικότητες πριν μείνεις έγκυος; Προληπτικά κ διερευνητικά; Ή μετά παραπέμποντας σε ο εξωσωματικός-γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jaipur είπε:

Καλή δύναμη @dimsea όλα καλά θα πάνε αυτήν την φορά, το αξίζει η προσπάθεια που έχεις κάνει! Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με ενδοκρινολόγο,  δεν έχω προσωπική εμπειρία. Εγώ θα ήθελα να επισκεφτώ κάποιον αιματολόγο πριν την δεύτερη προσπάθεια, έχω διαβάσει για τη Λευκου αλλά δεν δέχεται νέους ασθενείς. Ξέρετε κάποιον που να είναι καλός;

Οπωσδηποτε χρειαζονται και οι 2 ειδικοτητες κοριτσια και ενσοκρινολογος και αιματολογος..γιατί και να μην εχεις κατι οι τιμες με την κυηση αλλαζουν και μπορει να υπαρξουν αποβολες παλινδρομες κλπ δε το λεω να σας φοβησω αλλα πρεπει ολα να ελεγχονται μετα το θετικο τεστ κυησης!αλλα και απο πριν για να υπαρχει συγκριση! Για τσεκαρε μια φοιφα που ειναι καλη και μια κοτση στο λαικό.καταρχας εκεινη θα σου πει τι αγωγη θα ακολουθησεις μετα την ωοληψια κ ετ  και θα σε παρακολουθει κατα την ολη διαρκεια της κυησης!μου το ειπε ξεκαθαρα ο εξωσωματικος  μου,δεν ειναι η ειδικοτητα του.οκ ξερει τα βασικα και δινουν την ιδια αγωγη σε ολες τις γυναικες απο το κεντρο .ε δεν ειναι ετσι ,εσυ μπορει να εχεις θεμα κ να θες πχ  διπλή αντιπηκτικη ..Δεν ειναι τοσο συχνο αλλα υπαρχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω εχω τη λευκου,παρακαλεςα να με δεχτει εστειλα και μαιλ και ειχα παρει και τηλ γιατί δεν δεχεται οντως νεους.ηξερε και το γιατρο μου εχουν απο οτι καταλαβα μετα πολυ καλες σχεσεις και ισως επαιξε κ αυτο το ρολο του.κανουμε τηλ ραντεβου παντα & μαλιστα μετα το θετικο θελει διαφορα που εκεινη και μονο τσεκαρει για αυτο ειναι σημαντικη και η ειδικοτητα αυτη για εμας κ θελει προσοχη!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ @Nefeliap για την απάντηση (για κάποιο λόγο δεν έχω τη δυνατότητα reactions στις απαντήσεις σας) :) Έχεις δίκιο, δεν έχω κάποιο διαπιστωμένο πρόβλημα αλλά δεν έχω ελεγχθεί ποτέ αιματολογικά και το θεωρώ παράλειψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Οπωσδηποτε χρειαζονται και οι 2 ειδικοτητες κοριτσια και ενσοκρινολογος και αιματολογος..γιατί και να μην εχεις κατι οι τιμες με την κυηση αλλαζουν και μπορει να υπαρξουν αποβολες παλινδρομες κλπ δε το λεω να σας φοβησω αλλα πρεπει ολα να ελεγχονται μετα το θετικο τεστ κυησης!αλλα και απο πριν για να υπαρχει συγκριση! Για τσεκαρε μια φοιφα που ειναι καλη και μια κοτση στο λαικό.καταρχας εκεινη θα σου πει τη αγωγη θα ακολουθησεις μετα την ωοληψια και θα σε παρακολουθει κατα την ολη κυηση.εμενα μπυ το ειπε ξεκαθαρα ο εξωσωματικος δεν ειναι η ειδικοτητα του ξερει τα βασικα και δινουν την ιδια αγωγη σε ολες τις γυναικες απο το κεντρο .ε δεν ειναι ετσι εσυ μπορει να εχεις θεμα κ να θες διπλή αντιπηκτικη πχ ..Δεν ειναι τοσο συχνο αλλα υπαρχει

Κατά βάση λοιπόν καταλαβαίνω πως περισσότερο τους χρειάζεται κάποια αμέσως μόλις μάθει πως είναι έγκυος, εκτός εάν έχει ιστορικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

@Nefeliap Ευχαριστούμε για την άμεση ανταπόκριση! Εσύ έκανες επαφή με αυτές τις ειδικότητες πριν μείνεις έγκυος; Προληπτικά κ διερευνητικά; Ή μετά παραπέμποντας σε ο εξωσωματικός-γιατρός σου;

Στο κεντρο που ειμαι μου τα εξηγησανε ολα απο την αρχη δηλαδη σου στελνω κοπι πειστ τι θελανε απο την αρχη κ μακαρι να τα ζηταγανε κ στα αλλα κεντρα αλλα δυστυχως δεν το κανουν. Με παραπεμψανε στις ειδικοτητες αυτες που ειναι πολυ απαραιτητες κ χρειαζονται καθολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης κ πριν.γιατί πχ αν εσυ εχεις θεμα με θυροειδη δεν ειναι δουλεια του εξωσωματικου να σε βοηθησει.εκεινος ξερει απλα οτι η tsh πρεπει να ειναι κατω απο 2,ε δεν ειναι παντα ετσι ειναι πολυ παραγοντες που θα το κρινουν αυτο! 

το πρωτοκολο ζηταει αυτες τις εξετασεις αλλιως δεν σε προχωρανε σε εξωσωματικη!! 
1)ορμονολογικες αμη,fsh ,lh ε2 ,prg κλπ 2),καρυοτυπος ,3) κυστικη ινωση 4)σαλπιγγογραφια,5)θυροειδή tsh ,υπερηχος θυροειδη( αν εχεις οζους) καμπυλη σακχαρου &καμπυλη ινσουλινης)αν εχεις πολυποδες(βλεπουν στον υπερηχο) κανεις υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωρας με τιποτα γιατί εμποδιζει τη συλληψη 7) μαστογραφια 8)αφροδισια 9) καλλιεργεια & τεστ παπ 10)θρομφοβιλια επικτητη (μεσα εχει και τα αυτοανοσα λυκου,χρονος θρομβοφιλιας κλπ) κ κληρονομικη θρομβοφιλια (πακετο 12 μεταλαξεων πχ) για να ξερεις τι αγωγή θα ακολουθησεις κατευθειαν μετα την ωοληψια αν εχεις θεμα θες αντιπηκτικες ενεσεις + σαλοσπιρ ή οχι.11)γενικη αιματος κ ομαδα αιματος ΑΝΑ αυτοανοσα , Ομοκυστεινη,crp ,ca125,βιταμινη D,B,φεριτινη,φυλλικο οξυ κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Στο κεντρο που ειμαι μου τα εξηγησανε ολα απο την αρχη δηλαδη σου στελνω κοπι πειστ τι θελανε απο την αρχη κ μακαρι να τα ζηταγανε κ στα αλλα κεντρα αλλα δυστυχως δεν το κανουν. Με παραπεμψανε στις ειδικοτητες αυτες που ειναι πολυ απαραιτητες κ χρειαζονται καθολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης κ πριν.γιατί πχ αν εσυ εχεις θεμα με θυροειδη δεν ειναι δουλεια του εξωσωματικου να σε βοηθησει.εκεινος ξερει απλα οτι η tsh πρεπει να ειναι κατω απο 2,ε δεν ειναι παντα ετσι ειναι πολυ παραγοντες που θα το κρινουν αυτο! 

το πρωτοκολο ζηταει αυτες τις εξετασεις αλλιως δεν σε πεοχωρανε σε εξωσωματικη!! 
1)ορμονολογικες αμη,fsh ,lh ε2 ,prg κλπ 2),καρυοτυπος ,3) κυστικη 4)σαλπιγγογραφια,5)θυροειδή tsh ,υπερηχος αν εχεις οζους κλπ. καμπυλη σακχαρου /ινσουλινης6)αν εχεις κυστες( τις βλεπουν στον υπερηχο ) κανεις υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωρας με τιποτα γιατί εμποδιζει τη συλληψη 7) μαστογραφια 8)αφροδισια 9) καλλιεργεια τεστ παπ

 8)θρομφοβιλια επικτητη (μεσα εχει και τα αυτοανοσα λυκου χρονος θρομβοφιλιας κλπ) κ κληρονομικη θρομβοφιλια (πακετο 12 μεταλαξεων πχ ) για να ξερεις τι αγωγή θα ακολουθησεις κατευθειαν μετα την ωοληψια αν εχεις θεμα θες ενεσεις και σαλοσπιρ ή αλλα.

9) ΑΝΑ αυτοανοσα , Ομοκυστεινη crp ,ca 125  d ,b, φεριτινη κλπ ειναι στον απλο και καλά τσεκ που πολλοι γιατροι δεν λενε κ ειναι τραγικο γιατί αν πχ ca 125 δειχνει ενδομητριωση κ θεμα

 

Σε ευχαριστούμε πολύ @Nefeliap !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κατά βάση λοιπόν καταλαβαίνω πως περισσότερο τους χρειάζεται κάποια αμέσως μόλις μάθει πως είναι έγκυος, εκτός εάν έχει ιστορικό...

Σωστα !!αλλα πως θα ξερεις αν εχεις θρομβοφιλια πχ αν δε στο πει κανεις να το κοιταξεις;;απο πριν κανεις τσεκ και μετα τη κυηση θελει ξανα τσεκ τις κρισιμες ειδικα εβδομαδες δηλ απο το θετικο μεχρι την 9η 10 εβδομαδα...και μετα πολυ πιο μετα και πολυ πιο αραια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Σουβατζόγλου Εμμανουήλ στο Μέγαρο Μουσικής... αξιόλογος και καταρτισμένος.

Τον βρήκα τυχαία στο Internet και διάβασα πολύ καλά λόγια γι αυτόν..... για την ώρα έχω κλείσει στο Έλενα για μεθαύριο και ανάλογα τι θα δω θα πράξω. Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι και πραγματικά καλή δύναμη σου εύχομαι γιατί έχεις περάσει κι εσύ τα απίστευτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Jaipur είπε:

Καλή δύναμη @dimsea όλα καλά θα πάνε αυτήν την φορά, το αξίζει η προσπάθεια που έχεις κάνει! Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω με ενδοκρινολόγο,  δεν έχω προσωπική εμπειρία. Εγώ θα ήθελα να επισκεφτώ κάποιον αιματολόγο πριν την δεύτερη προσπάθεια, έχω διαβάσει για τη Λευκου αλλά δεν δέχεται νέους ασθενείς. Ξέρετε κάποιον που να είναι καλός;

Αιματολογο και μάλιστα πολύ καταρτισμένη σε τέτοια θέματα έχω εγώ μια φοβερή στον Πειραιά αν θες να σου πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Τον βρήκα τυχαία στο Internet και διάβασα πολύ καλά λόγια γι αυτόν..... για την ώρα έχω κλείσει στο Έλενα για μεθαύριο και ανάλογα τι θα δω θα πράξω. Ευχαριστώ πάρα πολύ. 

Κ εγώ αυτόν είχα κατά νου να σου προτείνω... Ξεκίνα για μια πρώτη γνώμη στο Έλενα αφού έκλεισες ήδη ρνβ εκεί κ εν συνεχεία βλέποντας κ κάνοντας... Νομίζω πως μου έβαλες ιδέες... 😃😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Κ εγώ αυτόν είχα κατά νου να σου προτείνω... Ξεκίνα για μια πρώτη γνώμη στο Έλενα αφού έκλεισες ήδη ρνβ εκεί κ εν συνεχεία βλέποντας κ κάνοντας... Νομίζω πως μου έβαλες ιδέες... 😃😊

Λόγω εποχής δεν έχει μεγάλη αναμονή και να σου πω και κάτι? Ότι μπορούμε να γλυτώσουμε από χρήματα καλό είναι δεν έχουμε χαλάσει και λίγα με όλα αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Αφού δεν έχεις κάποιο θέμα (τουλάχιστον κάτι που να το γνωρίζεις) γιατί πήγαινες κ σε παρακολουθούσε κάποια; Είναι απαραίτητο; Δεν γνωρίζω γι’αυτό ρωτάω... Στην Δεμπε ήσουν; Διαβάζω για κάποιον πολύ καλό (σου στέλνω πμ εάν θέλεις) αλλά δεν έχω η ίδια εμπειρία...

Γιατί στην 6η εβδομάδα (πριν μάθω για την παλινδρομη) στις εξετάσεις είχε ανέβει λίγο. Και μου λέει ο γυναικολόγος μου:καλό θα είναι να πας και σε ενδοκρινολογο γιατί ανέβηκε λίγο, που είναι φυσικό στην εγκυμοσύνη, αλλά ας το κοιτάμε και αυτό. Κι έτσι πήγα σε μια ονόματι Βερυκιου αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Αιματολογο και μάλιστα πολύ καταρτισμένη σε τέτοια θέματα έχω εγώ μια φοβερή στον Πειραιά αν θες να σου πω 

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...