Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κατάθλιψη


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!!!καλό μήνα!θα ήθελα και εγώ να θέσω μια ερώτηση μήπως κάποια γνωρίζει προτού απευθυνθώ σε ειδικό.Ειμαι 9 μηνών και περιμένω από μέρα σε μέρα το κοριτσάκι μου.ειχα μια τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς θέματα,αλλά με πολλά προβλήματα με τον άντρα μου τους γονείς και τα πεθερικά.Υπηρξαν άπειρες οι στιγμές που έκλαψα που νευρίασα που φώναξα και ειδικά αυτό τον καιρό νιώθω σαν να έχω πάθει κατάθλιψη.Κλαιω συνέχεια και στεσαρομαι.Ξερετε αν έχει επιπτώσεις στο παιδι;;;πολλές φορές προσπάθησα να διατηρήσω την ψυχραιμία μου αλλά όχι πάντα.γνωριζεται;;;Γενικά φοβάμαι ανεξάρτητα με αυτό που μου συμβαίνει εμένα, μην το παιδί έχει κάποιο θέμα υγείας και έκανα και πολλές εξετάσεις για να το απόκλισω αλλά κάποια άλλα δεν υπάρχουν καν ειδικές εξετάσεις όπως για αυτισμό.ξερετε κάτι εσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Angl είπε:

Καλησπέρα σε όλους!!!καλό μήνα!θα ήθελα και εγώ να θέσω μια ερώτηση μήπως κάποια γνωρίζει προτού απευθυνθώ σε ειδικό.Ειμαι 9 μηνών και περιμένω από μέρα σε μέρα το κοριτσάκι μου.ειχα μια τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς θέματα,αλλά με πολλά προβλήματα με τον άντρα μου τους γονείς και τα πεθερικά.Υπηρξαν άπειρες οι στιγμές που έκλαψα που νευρίασα που φώναξα και ειδικά αυτό τον καιρό νιώθω σαν να έχω πάθει κατάθλιψη.Κλαιω συνέχεια και στεσαρομαι.Ξερετε αν έχει επιπτώσεις στο παιδι;;;πολλές φορές προσπάθησα να διατηρήσω την ψυχραιμία μου αλλά όχι πάντα.γνωριζεται;;;Γενικά φοβάμαι ανεξάρτητα με αυτό που μου συμβαίνει εμένα, μην το παιδί έχει κάποιο θέμα υγείας και έκανα και πολλές εξετάσεις για να το απόκλισω αλλά κάποια άλλα δεν υπάρχουν καν ειδικές εξετάσεις όπως για αυτισμό.ξερετε κάτι εσεις; 

Γεια σου! 
Καταρχάς να ξεκινήσω να σου ευχηθώ τα καλύτερα και με έναν πόνο που λενε! Η κατάθλιψη είναι πολύ σοβαρό πράγμα και δεν είναι παίξε γέλασε. Μιλά με τον γιατρο σου και δες τι θα σου πει. Τώρα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς για εξετάσεις για αυτισμό; Ελπίζω να ηρεμήσουν τα πράγματα με την οικογένεια σου γιατί σίγουρα επηρεάζεις και το πλασματάκι που έχεις μέσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!εννοώ ότι γενικά είμαι υποχονδρια στο κομμάτι της υγείας του παιδιού και έχω κάνει πολλές εξετάσεις για να δω ότι το μωρό μου δεν πάσχει από κάτι.Απο κει και πέρα δεν επιθυμώ, παρότι περνάω ότι περνάω, να επηρεαστεί η υγεία του μωρό μου!αυτό μόνο.Ναι θεωρώ ότι τείνω προς κατάθλιψη Γτ με το παραμικρό κλαίω και φοβάμαι για το οτιδήποτε.θα απευθυνθώ ούτως ή άλλως.ευχσριστω πάρα πολύ για την απάντηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Angl είπε:

Καλησπέρα σε όλους!!!καλό μήνα!θα ήθελα και εγώ να θέσω μια ερώτηση μήπως κάποια γνωρίζει προτού απευθυνθώ σε ειδικό.Ειμαι 9 μηνών και περιμένω από μέρα σε μέρα το κοριτσάκι μου.ειχα μια τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς θέματα,αλλά με πολλά προβλήματα με τον άντρα μου τους γονείς και τα πεθερικά.Υπηρξαν άπειρες οι στιγμές που έκλαψα που νευρίασα που φώναξα και ειδικά αυτό τον καιρό νιώθω σαν να έχω πάθει κατάθλιψη.Κλαιω συνέχεια και στεσαρομαι.Ξερετε αν έχει επιπτώσεις στο παιδι;;;πολλές φορές προσπάθησα να διατηρήσω την ψυχραιμία μου αλλά όχι πάντα.γνωριζεται;;;Γενικά φοβάμαι ανεξάρτητα με αυτό που μου συμβαίνει εμένα, μην το παιδί έχει κάποιο θέμα υγείας και έκανα και πολλές εξετάσεις για να το απόκλισω αλλά κάποια άλλα δεν υπάρχουν καν ειδικές εξετάσεις όπως για αυτισμό.ξερετε κάτι εσεις; 

Κορίτσι μου ο αυτισμός είναι κάτι γενετικό που δεν μπορεί να ελεγχθεί!!και δεν έχει σχέση με εσένα!!! Συνήθως είναι κάτι που μπορεί να διαγνωστεί με τα δύο χρόνια!!Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη!!!Είναι και οι ορμόνες που παίζουν ρόλο και μπορεί να νιώθεις έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angl είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!!❤❤

Να απευθυνθεις σε καποιον ομοιοπαθητικό γιατρο θα σε βοηθησει πολυ !!ηταν η αδερφη μου χαλια και με τη μια την εφτιαξε με απλα ακινδυνα τελειως ομοιοπαθητικα φαρμακα που περιεχουν βοτανα και ορυκτα! Που μπορει ακομα και το νεογεννητο να παρει για να μηννεχει κολικους ή διαφορα αργοτερα..θα εισαι χαρουμενη πιστεψε με η δικη μου ηταν στα πατωματα με 52 κιλα 35 χρονων! Τα μωρα μας απο κυτταρα καταλαβαινουν τα παντα απλα δε θα παθει κατι ,αλλα αν εισαι χαλια δε θα θελες να σε νοιωθει χαρουμενη.; ακομα και το τι τρωμε ειναι σημαντικο.αν δεν εχεις ορεξη να φας θεωρω δεν ειναι κ το καλυτερο..απλα μια επισκεψη θα κανεις ,ειναι πολυ φθηνο πραγμα! Θα δεις !! https://holisticmd.gr/διατροφή-κατά-την-περίοδο-του-θηλασμο/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Angl είπε:

Καλησπέρα σε όλους!!!καλό μήνα!θα ήθελα και εγώ να θέσω μια ερώτηση μήπως κάποια γνωρίζει προτού απευθυνθώ σε ειδικό.Ειμαι 9 μηνών και περιμένω από μέρα σε μέρα το κοριτσάκι μου.ειχα μια τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς θέματα,αλλά με πολλά προβλήματα με τον άντρα μου τους γονείς και τα πεθερικά.Υπηρξαν άπειρες οι στιγμές που έκλαψα που νευρίασα που φώναξα και ειδικά αυτό τον καιρό νιώθω σαν να έχω πάθει κατάθλιψη.Κλαιω συνέχεια και στεσαρομαι.Ξερετε αν έχει επιπτώσεις στο παιδι;;;πολλές φορές προσπάθησα να διατηρήσω την ψυχραιμία μου αλλά όχι πάντα.γνωριζεται;;;Γενικά φοβάμαι ανεξάρτητα με αυτό που μου συμβαίνει εμένα, μην το παιδί έχει κάποιο θέμα υγείας και έκανα και πολλές εξετάσεις για να το απόκλισω αλλά κάποια άλλα δεν υπάρχουν καν ειδικές εξετάσεις όπως για αυτισμό.ξερετε κάτι εσεις; 

Καλό μήνα! Με το καλό κοπέλα μου! Καταρχήν νιώθω ότι είσαι στρεσαρισμενη. Σκέφτεσαι πολλά πράγματα μαζί! Δεν θα μπορέσεις όμως να διαχειριστείς έτσι τα προβλήματα σου. Εγώ θέλω μόνο να σου πω ότι δεν είναι τόσο εύκολο να πάθει κάτι το μωρό αν εσύ στεναχωρεθεις ή αγχωθεις. Μια χαρά είναι εκεί μέσα. Επίσης μην επιβαρύνεις τον εαυτό σου με προβλήματα που δεν υπάρχουν. Και πες ότι γεννιέται με αυτισμό  νομίζεις ότι θα αλλάξει κάτι; Ότι θα πάψεις να το αγαπάς ή ότι θα το αγαπάς λιγότερο; Πάντα θα είναι το παιδί σου και μια ψυχούλα που θα αποζητά την αγκαλιά της μητέρας του. Αυτό είναι και η μητρότητα! Αγάπη χωρίς όρια! Στα λέω όλα αυτά γιατί είμαι μια μαμά που άμα βγάλει μια κοκκινίλα το παιδί μου παθαίνω ταχυκαρδία από το φόβο μου! Αυτό δεν είναι καθόλου καλό για κανέναν από το δύο μας. Και μόνο κακό μπορεί να κάνει στην ψυχολογία μας! Προσπάθησε να χαμογελας και να είσαι ευτυχισμένη για αυτό το θείο δώρο που έχεις στην κοιλιά σου. Προβλήματα πάντα υπάρχουν....και θα υπάρχουν. Σε όλους τους τομείς. Με καλή θέληση θα βρείτε λύσεις σε ότι σας απασχολεί. Αυτό είναι και το πιο σημαντικό. Μια δεμένη οικογένεια για αυτόν τον νέο άνθρωπο που έρχεται στον κόσμο!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...