Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Εμάς στην αυχενική μας είπε μάλλον ένα αγοράκι κ ένα κοριτσάκι. Τώρα έχω ραντεβού στις 20/8 στο γιατρό μου που πιστεύω πως θα δούμε πιο σίγουρα. 

Ωραία μια χαρά!!!! Να είναι καλά τα μωράκια μας και ότι θέλει ας είναι, μετά από αυτά που περάσαμε για να μείνουμε έγκυες πραγματικά δεν με ενδιαφέρει, ότι δώρα μας στείλει ο Θεούλης!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ωραία μια χαρά!!!! Να είναι καλά τα μωράκια μας και ότι θέλει ας είναι, μετά από αυτά που περάσαμε για να μείνουμε έγκυες πραγματικά δεν με ενδιαφέρει, ότι δώρα μας στείλει ο Θεούλης!!!! 

Αχ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Γερά να ναι!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διδυμομανούλες μου τι κάνετε; Να σας ρωτήσω, παίρνετε καθόλου συμπληρώματα διατροφής και βιταμίνες; Εγώ ξεκίνησα το Iofolen. Παραπονέθηκα στο γιατρό για υπερβολική εξάντληση. Κυριολεκτικά όλη μέρα σέρνομαι. Και μαζί με την αποστροφή για φαγητά νομίζω ότι δεν φτάνουν τα κατάλληλα θρεπτικά συστατικά στα μικρουλια μου. Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε ότι είναι πολύ μεγαλύτερη επιβάρυνση για τον οργανισμό η δίδυμη κύηση, δεν είμαι περίεργη που νιώθω έτσι (στην προηγούμενη εγκυμοσυνη πετούσα!) αλλα να μην ανησυχώ για τα μωρά και οτι στο δευτερο τριμηνο θα ειμαι κι εγω πολυ καλυτερα. Θα κάνω βέβαια και τις απαραίτητες εξετάσεις αίματος να δω αν λείπει κάτι. Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε; έχουν περάσει καθόλου τα συμπτώματα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Διδυμομανούλες μου τι κάνετε; Να σας ρωτήσω, παίρνετε καθόλου συμπληρώματα διατροφής και βιταμίνες; Εγώ ξεκίνησα το Iofolen. Παραπονέθηκα στο γιατρό για υπερβολική εξάντληση. Κυριολεκτικά όλη μέρα σέρνομαι. Και μαζί με την αποστροφή για φαγητά νομίζω ότι δεν φτάνουν τα κατάλληλα θρεπτικά συστατικά στα μικρουλια μου. Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε ότι είναι πολύ μεγαλύτερη επιβάρυνση για τον οργανισμό η δίδυμη κύηση, δεν είμαι περίεργη που νιώθω έτσι (στην προηγούμενη εγκυμοσυνη πετούσα!) αλλα να μην ανησυχώ για τα μωρά και οτι στο δευτερο τριμηνο θα ειμαι κι εγω πολυ καλυτερα. Θα κάνω βέβαια και τις απαραίτητες εξετάσεις αίματος να δω αν λείπει κάτι. Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε; έχουν περάσει καθόλου τα συμπτώματα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη;

Καλησπέρα κορίτσι μου, λοιπόν το 1ο 3μηνο ήμουν ένα κινούμενο πτώμα... Χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα... Ξυπνούσα κομμάτια!! Μετά τη 12 βδομάδα άλλος άνθρωπος.. Τώρα που είμαι στη 15η;;; Χαμουλης!! Λίγη υπομονή και θα είσαι πολύ καλύτερα. Από βιταμίνες εγώ παίρνω τις pregnacare original. Έπαιρνα πριν τις conception και αφού τελειώσανε το γύρισα σε αυτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Διδυμομανούλες μου τι κάνετε; Να σας ρωτήσω, παίρνετε καθόλου συμπληρώματα διατροφής και βιταμίνες; Εγώ ξεκίνησα το Iofolen. Παραπονέθηκα στο γιατρό για υπερβολική εξάντληση. Κυριολεκτικά όλη μέρα σέρνομαι. Και μαζί με την αποστροφή για φαγητά νομίζω ότι δεν φτάνουν τα κατάλληλα θρεπτικά συστατικά στα μικρουλια μου. Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε ότι είναι πολύ μεγαλύτερη επιβάρυνση για τον οργανισμό η δίδυμη κύηση, δεν είμαι περίεργη που νιώθω έτσι (στην προηγούμενη εγκυμοσυνη πετούσα!) αλλα να μην ανησυχώ για τα μωρά και οτι στο δευτερο τριμηνο θα ειμαι κι εγω πολυ καλυτερα. Θα κάνω βέβαια και τις απαραίτητες εξετάσεις αίματος να δω αν λείπει κάτι. Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε; έχουν περάσει καθόλου τα συμπτώματα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη;

Θα συνέλθεις σιγά σιγά!!! Αυτά θα πάρουν τα πάντα..... Εμεις μένουμε εξαντλημένες!!!! Να πάρεις βιταμινουλες και εγώ παίρνω pregnantcare max! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χαίρομαι για την αισιόδοξη νότα που μου μεταφέρατε. Μακαρι να πάρω λίγο τα πάνω μου γιατί ειμαι ένα ράκος. Τη μια με την αιμορραγία, τώρα με τη ναυτία έχει επηρεαστεί πολύ ή ψυχολογία μου. Νιώθω τελείως ανεπαρκής, ειδικά που με ζητάει το παιδί μου και δεν μπορώ να ανταποκριθώ. @annie! όπως τα λες, ένα κινούμενο πτώμα. Περιμένω το 2ο τρίμηνο λοιπόν! @melodyy πως εισαι κορίτσι μου; σταμάτησαν τα καφέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια χαίρομαι για την αισιόδοξη νότα που μου μεταφέρατε. Μακαρι να πάρω λίγο τα πάνω μου γιατί ειμαι ένα ράκος. Τη μια με την αιμορραγία, τώρα με τη ναυτία έχει επηρεαστεί πολύ ή ψυχολογία μου. Νιώθω τελείως ανεπαρκής, ειδικά που με ζητάει το παιδί μου και δεν μπορώ να ανταποκριθώ. @annie! όπως τα λες, ένα κινούμενο πτώμα. Περιμένω το 2ο τρίμηνο λοιπόν! @melodyy πως εισαι κορίτσι μου; σταμάτησαν τα καφέ;

Αχ όχι δυστυχώς... Νομίζω θα πορευτω μ' αυτά μέχρι το τέλος... Άσε που μου είπαν ότι πρέπει να είμαι έτοιμη και για άλλες αιμορραγίες μέχρι να αρχίσουν να μεγαλώνουν πολύ και να μην έχει χώρο η μήτρα... Πιστεύω ότι μεγάλη ζημιά μου κάνει το έντερο γτ κάθε φορά που με πιάνουν κολικοι, λίγο μετά βλέπω και καινούρια καφέ... Εσύ ξαναειχες κάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Διδυμομανούλες μου τι κάνετε; Να σας ρωτήσω, παίρνετε καθόλου συμπληρώματα διατροφής και βιταμίνες; Εγώ ξεκίνησα το Iofolen. Παραπονέθηκα στο γιατρό για υπερβολική εξάντληση. Κυριολεκτικά όλη μέρα σέρνομαι. Και μαζί με την αποστροφή για φαγητά νομίζω ότι δεν φτάνουν τα κατάλληλα θρεπτικά συστατικά στα μικρουλια μου. Ο γιατρός μου επιβεβαίωσε ότι είναι πολύ μεγαλύτερη επιβάρυνση για τον οργανισμό η δίδυμη κύηση, δεν είμαι περίεργη που νιώθω έτσι (στην προηγούμενη εγκυμοσυνη πετούσα!) αλλα να μην ανησυχώ για τα μωρά και οτι στο δευτερο τριμηνο θα ειμαι κι εγω πολυ καλυτερα. Θα κάνω βέβαια και τις απαραίτητες εξετάσεις αίματος να δω αν λείπει κάτι. Εσείς πώς το αντιμετωπίζετε; έχουν περάσει καθόλου τα συμπτώματα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη;

Σερνεσαι προφανως γιατί επεσε κ σενα ο αιματοκριτης.εννοειται θα κανεις κ δεν ειναι κ λιγες..σου γραφω μονο:σιδηρο φεριτινη ,d, φυλλικο κ άλλα πολλα! Εγω εχω αιματοκριτη 38 παιρνω ομαλιν 1 καθε μερα αλλα παλι σερνομαι κ μου ειπε να μη παρω διπλο,d εχω 37 αλλα συνεχιζω κΑνονικα σολγκαρ 2200 καθε μερα.φυλλικο οξυ εχω 20 με οριο 20,5 κ απο εκει που επαιρνα καθε μερα τωρα παιρνω 4 φορες βδομαδα κ επισης θα μου προσθεσει σε κανα 2 βδομαδες μαγνησιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αχ όχι δυστυχώς... Νομίζω θα πορευτω μ' αυτά μέχρι το τέλος... Άσε που μου είπαν ότι πρέπει να είμαι έτοιμη και για άλλες αιμορραγίες μέχρι να αρχίσουν να μεγαλώνουν πολύ και να μην έχει χώρο η μήτρα... Πιστεύω ότι μεγάλη ζημιά μου κάνει το έντερο γτ κάθε φορά που με πιάνουν κολικοι, λίγο μετά βλέπω και καινούρια καφέ... Εσύ ξαναειχες κάτι; 

Εγώ δεν ξαναειχα αλλα είμαι κι εγώ προετοιμασμένη ανα πάσα στιγμή. Λίγο να κουνηθουνε οι σακοι μπορει να πυροδοτησει νεα αιμορραγια. Λοιπόν αυτό που λες με τους κολικους μου συνέβη κι εμένα. Ξεκίνησα με δυσκοιλιότητα και όταν άρχισαν τα καφέ ξεκίνησαν και οι κολικοί. Σαν να ήταν ρυθμισμένο με ρολόι, ένιωθα το έντερο και όταν πήγαινα τουαλέτα να σου και το αίμα. Μετά σταματούσαν και τα δυο. Μετά ενιωθα πονους διάρροιας και ερχόταν φρέσκο αίμα. Όντως σχετίζονται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εγώ δεν ξαναειχα αλλα είμαι κι εγώ προετοιμασμένη ανα πάσα στιγμή. Λίγο να κουνηθουνε οι σακοι μπορει να πυροδοτησει νεα αιμορραγια. Λοιπόν αυτό που λες με τους κολικους μου συνέβη κι εμένα. Ξεκίνησα με δυσκοιλιότητα και όταν άρχισαν τα καφέ ξεκίνησαν και οι κολικοί. Σαν να ήταν ρυθμισμένο με ρολόι, ένιωθα το έντερο και όταν πήγαινα τουαλέτα να σου και το αίμα. Μετά σταματούσαν και τα δυο. Μετά ενιωθα πονους διάρροιας και ερχόταν φρέσκο αίμα. Όντως σχετίζονται;

Δε ξέρω αλλά το πιστεύω.... Αφού πρηζεται κ το έντερο...σπρωχνουν όλα... Και τα μωρά που μεγαλώνουν και το έντερο... Είναι κ ευαίσθητα τα αγγεία μου... Είναι και οι αντιπηκτικη θεραπεία... Είχα την προδιάθεση και αυτό το χειροτερεύει θεωρώ... Οπότε το παρατήρησα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Σερνεσαι προφανως γιατί επεσε κ σενα ο αιματοκριτης.εννοειται θα κανεις κ δεν ειναι κ λιγες..σου γραφω μονο:σιδηρο φεριτινη ,d, φυλλικο κ άλλα πολλα! Εγω εχω αιματοκριτη 38 παιρνω ομαλιν 1 καθε μερα αλλα παλι σερνομαι κ μου ειπε να μη παρω διπλο,d εχω 37 αλλα συνεχιζω κΑνονικα σολγκαρ 2200 καθε μερα.φυλλικο οξυ εχω 20 με οριο 20,5 κ απο εκει που επαιρνα καθε μερα τωρα παιρνω 4 φορες βδομαδα κ επισης θα μου προσθεσει σε κανα 2 βδομαδες μαγνησιο..

Καλέ μια χαρά είσαι με αιματοκρίτη 38! Εγώ φοβάμαι μη μου έπεσε στο 30 😩 Θα μάθουμε μέσα στη βδομάδα που θα κάνω όλα αυτα που λες κι άλλα τόσα (φυλλικό δεν μου έγραψε, αλλά μπορεί να το ζητήσω έξτρα). 

Εσύ τρέφεσαι πολυ σωστα απο οτι έχω καταλάβει μιας και δεν έχεις και τις αναγούλες. Μπορείς να μας πεις περίπου τι τρως σε μια μέρα; έτσι για να πάρω ιδέες μήπως κάτι μπορέσει να κατέβει πέρα από παξιμάδια και φρούτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Καλέ μια χαρά είσαι με αιματοκρίτη 38! Εγώ φοβάμαι μη μου έπεσε στο 30 😩 Θα μάθουμε μέσα στη βδομάδα που θα κάνω όλα αυτα που λες κι άλλα τόσα (φυλλικό δεν μου έγραψε, αλλά μπορεί να το ζητήσω έξτρα). 

Εσύ τρέφεσαι πολυ σωστα απο οτι έχω καταλάβει μιας και δεν έχεις και τις αναγούλες. Μπορείς να μας πεις περίπου τι τρως σε μια μέρα; έτσι για να πάρω ιδέες μήπως κάτι μπορέσει να κατέβει πέρα από παξιμάδια και φρούτα

Αποκλειεται καλέ να σου επεσε τοσο δεν παιζει αυτο!! 28 θα εχεις και εσυ κατσε να δουμε χαχχα!!μην ανησυχεις καθολου παντως..εδω σου λεω εχω στιγμα δρεπανοκυτταρικης! Εχω 28 αλλα 37-47 ειναι οι τιμες αναφορας..οπωσδηποτε να ζητησεις φυλλικό!εγω καταρχας δεν τρωω γλουτενη καθολου οποτε καταλαβαινεις ποσο πιο δυσκολο ειναι,βεβαια σε 2 βδομαδες θα μπορώ να τρωω δειλά δειλά! Ευτυχως! Ονειρευομαι τυροπιτα με φυλλο!!εχω αναγουλες αλλα νορμαλ και οχι εμετους,δε νομιζω να μπορω να σε βοηθησω..τρωω αυγα ,τυρι φετα,ανθοτυρο, σαλατα πρασινη με καρυδια αμυγδαλα κουνουναρι κανα μηλο μεσα..διαφορες πιπεριες πολυχρωμες ντοματινια,αβοκαντο σπορους τσι,γιαουρτι μακαρονια χωρις γλουτενη,φακορυζο,κοκκινο κρεας γενικοτερα φακες οσπρια φασολακια αρακα μπαμιες.βασικα τα παντα τρωω εκτος γλουτενης κ μου απαγορεψε ο ενδοκρινολογος μπανανα, συκο,σταφυλια και τυρια αλοιφες.κ λεει καθε 3 ωρες φαγητο.δε το τηρω ουτε εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

@Antelope κι εγώ παίρνω μαζί με σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο, d, φυλλικο και τις pregnacare.. Επίσης κι εμένα μου έπεσε ο αιματοκρίτης από 37 στο 31 και μου είπαν να μην ανησυχώ είναι λόγω της εγκυμοσύνης.. οπότε μη νομίζεις είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι!! Εμείς σήμερα πήγαμε για ένα καφέ και γύρισα σπίτι κομμάτια.. που να δούλευα κιόλας!!!!

@Nefeliap πώς πάει η αποχή από τη γλουτενη?? Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. εγώ βέβαια έχω εντάξει στη διατροφή μου 2-3 φορές τη βδομάδα και κάτι με γλουτενη..ένα θα σου πω χθες έκανα πάρτυ με πίτσα.. τέτοιος ενθουσιασμός!!!!

@melodyyκουράγιο με τα καφέ!!!! Για το έντερο δε μπορείς να πάρεις κάτι να σε βοηθήσει??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

@Antelope κι εγώ παίρνω μαζί με σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο, d, φυλλικο και τις pregnacare.. Επίσης κι εμένα μου έπεσε ο αιματοκρίτης από 37 στο 31 και μου είπαν να μην ανησυχώ είναι λόγω της εγκυμοσύνης.. οπότε μη νομίζεις είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι!! Εμείς σήμερα πήγαμε για ένα καφέ και γύρισα σπίτι κομμάτια.. που να δούλευα κιόλας!!!!

@Nefeliap πώς πάει η αποχή από τη γλουτενη?? Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. εγώ βέβαια έχω εντάξει στη διατροφή μου 2-3 φορές τη βδομάδα και κάτι με γλουτενη..ένα θα σου πω χθες έκανα πάρτυ με πίτσα.. τέτοιος ενθουσιασμός!!!!

@melodyyκουράγιο με τα καφέ!!!! Για το έντερο δε μπορείς να πάρεις κάτι να σε βοηθήσει??? 

Ααα στα δωσανε ολα μαζι εσενα με τη μια.εμενα μου ειπε οτι οταν μου δωσει σε λιγο pregnacare θα παιρνω 4 φορες την ενδομαδα D και 3 φορες φιλισιν διοτι περιεχουν μεσα.μαγνησιο με ξεκινα την επομενη και μου ειπε trofocard αλλα δεν μου αρεσει κ προτεινα να παρω σολγκαρ ειπε οκ κ ασβεστιο μετα την 17η βδομαδα..ασε ναι ανυπομονω για καρμποναρα,τυροπιτα κ πιτα γυρο! τι δυσκολο καποιοι που εχουν κοιλιοκακη..βεβαια ισως συνηθιζεται; Δε ξερω! δεν αντεχω αλλο..μεχρι στιγμης δεν ειχα θεμα ,αλλα θελω να φαω απο δω κ περα δε μπορω..αρκετα 4 μηνες αποχη!εχασα κ 5 κιλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@Nefeliapγιατί σου είπε όχι σε μπανάνες, σύκα, σταφύλια και τυριά έχεις θέμα με το ζάχαρο?? 

Δεν εχω θεμα γενικως, αλλα το τσεκαρουμε και το προσεχω καπως λιγακι..ολες πρεπει να προσεχουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! 

@Antelope κι εγώ παίρνω μαζί με σίδηρο, μαγνήσιο, ασβέστιο, d, φυλλικο και τις pregnacare.. Επίσης κι εμένα μου έπεσε ο αιματοκρίτης από 37 στο 31 και μου είπαν να μην ανησυχώ είναι λόγω της εγκυμοσύνης.. οπότε μη νομίζεις είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι!! Εμείς σήμερα πήγαμε για ένα καφέ και γύρισα σπίτι κομμάτια.. που να δούλευα κιόλας!!!!

@Nefeliap πώς πάει η αποχή από τη γλουτενη?? Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. εγώ βέβαια έχω εντάξει στη διατροφή μου 2-3 φορές τη βδομάδα και κάτι με γλουτενη..ένα θα σου πω χθες έκανα πάρτυ με πίτσα.. τέτοιος ενθουσιασμός!!!!

@melodyyκουράγιο με τα καφέ!!!! Για το έντερο δε μπορείς να πάρεις κάτι να σε βοηθήσει??? 

Παίρνω ένα λάδι ειδικό... Τρώω φρούτα, σαλάτες, γιαούρτια αν δω τα πυ δύσκολα βάζω κ υποθετο... Λόγω του ότι δεν περπατάω πολύ έχει αδρανοποιηθει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap@Nefeliap φαντάσου εγώ την έχω κόψει τη γλουτενη από τον Οκτώβριο.. δε παλεύεται, τώρα βέβαια λόγω των ορμονών μου φαίνεται μου χει βγει περισσότερο η στέρηση.. κάθε μέρα θέλω να τρώω αλλά τι να κάνω που μου είπε η αιματολογος με μέτρο!!! 

@melodyyκατάλαβα.. υπομονή δεν είχα ποτέ θέμα δυσκοιλιοτητας αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι κι ότι πιο εύκολο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@Nefeliap@Nefeliap φαντάσου εγώ την έχω κόψει τη γλουτενη από τον Οκτώβριο.. δε παλεύεται, τώρα βέβαια λόγω των ορμονών μου φαίνεται μου χει βγει περισσότερο η στέρηση.. κάθε μέρα θέλω να τρώω αλλά τι να κάνω που μου είπε η αιματολογος με μέτρο!!! 

@melodyyκατάλαβα.. υπομονή δεν είχα ποτέ θέμα δυσκοιλιοτητας αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι κι ότι πιο εύκολο!!! 

Εγω απλα ειχα βρεθει θετικη στο γονιδιο που απλα φοβηθηκαμε μη σκασει απο το πουθενα τη κρισιμη αυτη περιοδο..«ανιψνευθηκε ο απλοτυπος HLaDQ2»Μου ειπε μετα την αυχενική δειλα να ξεκινησω να τρωω..εσενα γιατί τοσο πολυ;οποτε μηπως το ιδιο μας προτεινει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Εγω απλα ειχα βρεθει θετικη στο γονιδιο που απλα φοβηθηκαμε μη σκασει απο το πουθενα τη κρισιμη αυτη περιοδο..«ανιψνευθηκε ο απλοτυπος HLaDQ2»Μου ειπε μετα την αυχενική δειλα να ξεκινησω να τρωω..εσενα γιατί τοσο πολυ;οποτε μηπως το ιδιο μας προτεινει;

Κι εμένα αυτό μου είχε βρει απλά επειδή εγώ τότε ήταν να κάνω εμβρυομεταφορα με κάτι κατεψυγμένα που είχα (τελικά δεν έκανα δε προχώρησαν σε βλαστοκυστες) το είχα ξεκινήσει από τότε και το συνέχισα μέχρι τώρα!!! 

Οπότε θα δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη.. πάντως και δύο τρεις φορές τη βδομάδα καλά είναι από το τίποτα.. πήρα και ψωμί του τοστ από αλεύρι ζεας οπότε το σπάω και με αυτό!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εμένα αυτό μου είχε βρει απλά επειδή εγώ τότε ήταν να κάνω εμβρυομεταφορα με κάτι κατεψυγμένα που είχα (τελικά δεν έκανα δε προχώρησαν σε βλαστοκυστες) το είχα ξεκινήσει από τότε και το συνέχισα μέχρι τώρα!!! 

Οπότε θα δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη.. πάντως και δύο τρεις φορές τη βδομάδα καλά είναι από το τίποτα.. πήρα και ψωμί του τοστ από αλεύρι ζεας οπότε το σπάω και με αυτό!!! 

 

Ναι! Και εγώ κατι αραβικες απο βασιλοπουλο ωραιες κ μπισκοτα χωρις ..αλλα απο ποτε σου ειπε να τρως κανονικα οτι θες; Γιατί εμενα μου ειπε απο την 15η ειναι ΟΚ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι! Και εγώ κατι αραβικες απο βασιλοπουλο ωραιες κ μπισκοτα χωρις ..αλλα απο ποτε σου ειπε να τρως κανονικα οτι θες; Γιατί εμενα μου ειπε απο την 15η ειναι ΟΚ

Ε μετά τη 14η βδομάδα.. εγώ είμαι 15w1d σήμερα.. είμαι πιο πριν!! Αλλά μου είπε με μέτρο το λευκά σιτηρά.. βέβαια εγώ μετά τη 13η έφαγα και κρουασάν, και τυρόπιτα και κοτοπιτα και πίτσα.. . προσπαθώ να το περιορίζω στις 2 φορές τη βδομάδα σε αυτά για να μου φεύγει ο καημός!! Το ψωμί τοστ ζεας το τρώω έξτρα κάποιες φορές.. όχι πάντα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η sova είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Σήμερα έμαθα ότι θα γίνω και εγώ διδυμομανουλα!!!! ;))) 

Καλησπέρα κορίτσι, συγχαρητήρια με το καλό τα νινακια σου!!! Αχ μαζευόμαστε πολλές!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η sova είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Σήμερα έμαθα ότι θα γίνω και εγώ διδυμομανουλα!!!! ;))) 

Καλώς την!!!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...