Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

80 την 7η μερα από ΕΤ, 262 την 9η μέρα από εμβρυομεταφορα, δηλ την ημέρα που θα μου ερχόταν περίοδος! Και 2 μέρες μετά πήγε 606. Πόσο ειχες; με το καλό!

Ε εντάξει, δεν έχω δίδυμα! 80 ήταν την 12η σε εμένα. Και διπλασιαζόταν συν κάτι παραπάνω. Σε εσάς είναι 2,5 φορές πάνω!! 
 

Μακάρι να κρατήσει γερά αυτό το ένα. 
Καλή δύναμη, διδυμομανούλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 25/5/2021 at 8:54 ΜΜ, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να μου πείτε αν θυμάστε πόσο ζύγιζαν τα μωράκια σας την 30η εβδομάδα. Εμένα η μία είναι 1380 και η αλλη 1450 μικρούλες μου φαίνονται αν και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ .

1554 γρ και 1735

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2021 at 6:20 ΠΜ, ο/η carpe είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια τιμή είχε η χοριακή σας. Είναι πολύ αυξημένη στη δίδυμη κύηση από τις πρώτες μέρες καθυστέρησης; 

Εγω 12η μερα εμβρυομεταφορας  ειχα 780 δηλαδη 3 μερες πριν να ερθει η περιοδος μου.. τη μερα της περιοδου ειχα 1860 κ με 3 μερες καθυστερηση 6100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2021 at 7:54 ΜΜ, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να μου πείτε αν θυμάστε πόσο ζύγιζαν τα μωράκια σας την 30η εβδομάδα. Εμένα η μία είναι 1380 και η αλλη 1450 μικρούλες μου φαίνονται αν και ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ .

Πολύ καλα είναι!!! Μην αγχώνεσαι με το βάρος τοοοσο πολύ. Εάν γεννήσεις μετα την 36+0 θα πάνε όλα τέλεια όσο μικρά και να είναι τα μωράκια! Δεν χρειάζεται να είναι και πολύ μεγάλα ώστε να αντέξεις ακόμη άλλες 6 εβδομάδες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να μου πουν οι μανουλες τι νούμερο πάνες χρησιμοποιούν για τα διδυμακια τους. Σκέφτομαι να πάρω babylino το no1 τα μηνιαία πακέτα 168 πάνες για αρχή αλλά πόσα τέτοια να πάρω; η να πάρω λίγα από αυτά  και μετα πιο πολλά από no 2; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να μου πουν οι μανουλες τι νούμερο πάνες χρησιμοποιούν για τα διδυμακια τους. Σκέφτομαι να πάρω babylino το no1 τα μηνιαία πακέτα 168 πάνες για αρχή αλλά πόσα τέτοια να πάρω; η να πάρω λίγα από αυτά  και μετα πιο πολλά από no 2; 

Καλησπέρα κορίτσι μου, εμείς χρησιμοποιούμε pampers premium care. Υπολόγισε ότι τον 1ο μήνα χρειάζεσαι περίπου 10 πάνες τη μέρα για το κάθε μωρό. Μέχρι 2-3 μηνών εμείς είμασταν στο no 1. Σκέψου ότι τώρα είναι 5 μηνών τα μωρά κ στη μικρή μου ακόμα το no 2 φοράω καθώς τώρα πρεπει να έφτασε τα 6 κιλά.. Στον μικρό εδώ κ κανά μήνα φοράω το 3άρι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να μου πουν οι μανουλες τι νούμερο πάνες χρησιμοποιούν για τα διδυμακια τους. Σκέφτομαι να πάρω babylino το no1 τα μηνιαία πακέτα 168 πάνες για αρχή αλλά πόσα τέτοια να πάρω; η να πάρω λίγα από αυτά  και μετα πιο πολλά από no 2; 

Αυτό το πακέτο που λες θα σου φτάσει για μια βδομάδα άντε 10 μέρες και για τα 2 μαζί. Εγώ τις pampers premium care είχα όταν γέννησα, 2 μεσαία πακέτα και μετά έπαιρνα ο,τι είχε σε προσφορά κάθε φορά. Αλλά προτιμώ τις pampers από τις babylino. Οι δεύτερες δεν μου έκλειναν καλά και έκαναν διαρροές. Αλλά είναι τι θα σε βολέψει. Μέχρι 40 ημερών είχαμε σίγουρα το Νο1 και μετά αλλάξαμε σε Νο2. Να κοιτάς τα κιλά στις συσκευασίες γιατί διαφέρουν μεταξύ τους τα μεγέθη. Τώρα 4 μηνών χρησιμοποιούμε το Νο3 και μάλλον για πολύ καιρό ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2021 at 1:08 ΜΜ, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να μου πουν οι μανουλες τι νούμερο πάνες χρησιμοποιούν για τα διδυμακια τους. Σκέφτομαι να πάρω babylino το no1 τα μηνιαία πακέτα 168 πάνες για αρχή αλλά πόσα τέτοια να πάρω; η να πάρω λίγα από αυτά  και μετα πιο πολλά από no 2; 

Καλησπερα, κ εμεις τα Pampers premioum care 1  χρησιμοποιούσαμε από την αρχή κ τωρα που κλείσαμε τους 2 μήνες ακόμα αυτό χρησιμοποιουμε. Πιστευω όμως πως συντομα θα παμε στο 2.. Εγώ παντα από το Ίντερ παραγγελνω κ με συμφέρει καλυτερα μπορώ να πω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε πως είστε?? Είναι ενεργή η ομαδουλα?? Λέω να μπω κ εγώ στην παρέα σας...

Γεια σου... έχουμε γεννήσει σχεδόν όλες. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι? Έγκυος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2021 at 9:57 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Αυτό το πακέτο που λες θα σου φτάσει για μια βδομάδα άντε 10 μέρες και για τα 2 μαζί. Εγώ τις pampers premium care είχα όταν γέννησα, 2 μεσαία πακέτα και μετά έπαιρνα ο,τι είχε σε προσφορά κάθε φορά. Αλλά προτιμώ τις pampers από τις babylino. Οι δεύτερες δεν μου έκλειναν καλά και έκαναν διαρροές. Αλλά είναι τι θα σε βολέψει. Μέχρι 40 ημερών είχαμε σίγουρα το Νο1 και μετά αλλάξαμε σε Νο2. Να κοιτάς τα κιλά στις συσκευασίες γιατί διαφέρουν μεταξύ τους τα μεγέθη. Τώρα 4 μηνών χρησιμοποιούμε το Νο3 και μάλλον για πολύ καιρό ακόμα

Ναι Ε? Μέχρι 40 ημερών? Εμείς κλείσαμε τους 2 μήνες κ ακόμα το 1 χρησιμοποιουμε. 🥰😇Είμαστε 3700 περιπου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε πως είστε?? Είναι ενεργή η ομαδουλα?? Λέω να μπω κ εγώ στην παρέα σας...

Γεια σου νανσυ! Για πες μας τα νεα σου.!! κοριτσια ;;!;; χαθηκαμε ολες ...πως πατε ;; Κοιμαστε καθολου; Εγω ειμαι σα ζόμπι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε πως είστε?? Είναι ενεργή η ομαδουλα?? Λέω να μπω κ εγώ στην παρέα σας...

Γεια σου. Άσε μόνο εγω έμεινα και τις έχω ζαλισει με τους προβληματισμούς μου και κάθε τρεις και λίγο. Σε ποιον μήνα είσαι; Πες μας τα νέα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι Ε? Μέχρι 40 ημερών? Εμείς κλείσαμε τους 2 μήνες κ ακόμα το 1 χρησιμοποιουμε. 🥰😇Είμαστε 3700 περιπου.. 

2 μηνών ήταν 5200 και 5100 τα χοντρούλια μου! Εμείς βάζαμε και διπλή πάνα επειδή είχαν λίγο χαλαρά ισχία. Ίσως για αυτό πήγαμε νωρίς στο Νο2 γιατί η δεύτερη δεν έκλεινε καλά από πάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε πως είστε?? Είναι ενεργή η ομαδουλα?? Λέω να μπω κ εγώ στην παρέα σας...

Με το καλο! Είναι μια εγκυμοσύνη με περισσότερες προκλήσεις άλλα φέρνει διπλό θαύμα! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς, να "ακους" το σώμα σου και όλα θα πάνε τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου νανσυ! Για πες μας τα νεα σου.!! κοριτσια ;;!;; χαθηκαμε ολες ...πως πατε ;; Κοιμαστε καθολου; Εγω ειμαι σα ζόμπι! 

Σε ξενυχτάνε τα ζουζούνια; εμείς έχουμε 2-3 βδομάδες τώρα που κοιμούνται από τις 9 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί με 2 ενδιάμεσα διαλείμματα για φαγητό που ξανακοιμουνται αμέσως. Μακάρι να κρατήσει! Χθες μετά τις 11 που κοιμήθηκε και ο μεγάλος ήπιαμε μπίρα (χωρίς αλκοόλ εγώ) με τον άντρα μου στο μπαλκόνι! Ένιωσα σαν φοιτήτρια ξανά! Τα πιάτα στο νεροχύτη άπλυτα βέβαια και τα ρούχα βουνό για πλυντήριο αλλά το ευχαριστήθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Σε ξενυχτάνε τα ζουζούνια; εμείς έχουμε 2-3 βδομάδες τώρα που κοιμούνται από τις 9 το βράδυ μέχρι τις 8 το πρωί με 2 ενδιάμεσα διαλείμματα για φαγητό που ξανακοιμουνται αμέσως. Μακάρι να κρατήσει! Χθες μετά τις 11 που κοιμήθηκε και ο μεγάλος ήπιαμε μπίρα (χωρίς αλκοόλ εγώ) με τον άντρα μου στο μπαλκόνι! Ένιωσα σαν φοιτήτρια ξανά! Τα πιάτα στο νεροχύτη άπλυτα βέβαια και τα ρούχα βουνό για πλυντήριο αλλά το ευχαριστήθηκα!

Α εσεις είστε τελεια! Μακαρι να κρατησει κ μακαρι να το ζήσω κ εγώ χαχα τοσες ωρες !! Μπαλκονατο τέλειο ναι και μενα μου ελειψε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που όλες είχατε εγκυμοσύνες με αίσιο τέλος και υγιή μωράκια!!!

Εγώ είμαι στην αρχή ακόμα.. είμαι στην 7η εβδομάδα και περιμένω κ εγώ δίδυμα!!

Έχω κάνει υπέρηχο και ίσα που είδαμε δύο καρδούλες να αναβοσβηνουν την επόμενη βδομάδα έχω πάλι υπέρηχο, λέτε να ακούσουμε καρδούλες??

Από συμπτώματα έχω έντονη υπνηλία κούραση ατονία, και ένα αίσθημα πόνου στο στομάχι ειδικά από το μεσημέρι και μετά..γενικά κάνω όσο μπορώ υπομονή!!

Από φάρμακα παίρνω 3 utrogestan κολπικά την ημέρα, κάνω μια ένεση innohep και φυλλικό.. ανυπομονώ να έρθει η 10η εβδομάδα να σταματήσω τουλάχιστον τις ενέσεις ή να μου μειώσει τα utrogestan και να ξεκινήσω βιταμίνες γιατί η νυστα δεν παλεύετε..🥴

Εσείς τι κάνετε πόσο είναι τώρα τα μωράκια σας για να καταλαβαίνω στο περίπου σε τι φάση βρίσκεστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Χαίρομαι που όλες είχατε εγκυμοσύνες με αίσιο τέλος και υγιή μωράκια!!!

Εγώ είμαι στην αρχή ακόμα.. είμαι στην 7η εβδομάδα και περιμένω κ εγώ δίδυμα!!

Έχω κάνει υπέρηχο και ίσα που είδαμε δύο καρδούλες να αναβοσβηνουν την επόμενη βδομάδα έχω πάλι υπέρηχο, λέτε να ακούσουμε καρδούλες??

Από συμπτώματα έχω έντονη υπνηλία κούραση ατονία, και ένα αίσθημα πόνου στο στομάχι ειδικά από το μεσημέρι και μετά..γενικά κάνω όσο μπορώ υπομονή!!

Από φάρμακα παίρνω 3 utrogestan κολπικά την ημέρα, κάνω μια ένεση innohep και φυλλικό.. ανυπομονώ να έρθει η 10η εβδομάδα να σταματήσω τουλάχιστον τις ενέσεις ή να μου μειώσει τα utrogestan και να ξεκινήσω βιταμίνες γιατί η νυστα δεν παλεύετε..🥴

Εσείς τι κάνετε πόσο είναι τώρα τα μωράκια σας για να καταλαβαίνω στο περίπου σε τι φάση βρίσκεστε?

Συγχαρητηρια ! Σε ποιο κεντρο πετυχες; Εγω γέννησα 6 Φεβρουάριου.μια χαρα εισαι απο φαρμακα εγω επαιρνα 1 ουτρο κολπο κ ενα στομα πρωι μεσημερι βραδυ κ πολλα σικλακουρ..(ειχα φτασει κ 12 τη μερα).παρε και βιταμινη ντε (κακό δε κανει :-) και κοιμησου οσο μπορεις τωρα γιατι μετα δε θα προλαβαινεις..εγώ μετα το τελος της 7ης ημουν χαλια αλλα χωρις εμετους...ημουν τεζα κρεβατι αλλα ολα φτιαξανε στην αυχενικη την 11η βδομαδα που εκοψα κ τα φαρμακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

2 μηνών ήταν 5200 και 5100 τα χοντρούλια μου! Εμείς βάζαμε και διπλή πάνα επειδή είχαν λίγο χαλαρά ισχία. Ίσως για αυτό πήγαμε νωρίς στο Νο2 γιατί η δεύτερη δεν έκλεινε καλά από πάνω

 

στις On 17/6/2021 at 10:33 ΜΜ, ο/η Nefeliap είπε:

Γεια σου νανσυ! Για πες μας τα νεα σου.!! κοριτσια ;;!;; χαθηκαμε ολες ...πως πατε ;; Κοιμαστε καθολου; Εγω ειμαι σα ζόμπι! 

Τι κάνεις κορίτσι? Εμείς είμαστε πολυ καλα εξ αρχής έχουν το προγραμμα τους.. Στην αρχή τις ξυπνουσαμε στο 3ωρο , μετά μόνες τους το κάνανε 4ωρο την νυχτα κ τωρα είμαστε στο 5ωρο..την ημέρα το έχουν διατηρήσει 4ωρο.. Ευτυχώς κοιμόμαστε πια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

 

Τι κάνεις κορίτσι? Εμείς είμαστε πολυ καλα εξ αρχής έχουν το προγραμμα τους.. Στην αρχή τις ξυπνουσαμε στο 3ωρο , μετά μόνες τους το κάνανε 4ωρο την νυχτα κ τωρα είμαστε στο 5ωρο..την ημέρα το έχουν διατηρήσει 4ωρο.. Ευτυχώς κοιμόμαστε πια... 

Καλημερα !! εμενα εξακολουθει στο 3 ωρο μονο η μικρή κοιμαται λιγο παραπανω στο 5 ωρο..τη μερα μονο 30’ αναμεσα στα γευματα κ στη καλυτερη 1 ωρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Χαίρομαι που όλες είχατε εγκυμοσύνες με αίσιο τέλος και υγιή μωράκια!!!

Εγώ είμαι στην αρχή ακόμα.. είμαι στην 7η εβδομάδα και περιμένω κ εγώ δίδυμα!!

Έχω κάνει υπέρηχο και ίσα που είδαμε δύο καρδούλες να αναβοσβηνουν την επόμενη βδομάδα έχω πάλι υπέρηχο, λέτε να ακούσουμε καρδούλες??

Από συμπτώματα έχω έντονη υπνηλία κούραση ατονία, και ένα αίσθημα πόνου στο στομάχι ειδικά από το μεσημέρι και μετά..γενικά κάνω όσο μπορώ υπομονή!!

Από φάρμακα παίρνω 3 utrogestan κολπικά την ημέρα, κάνω μια ένεση innohep και φυλλικό.. ανυπομονώ να έρθει η 10η εβδομάδα να σταματήσω τουλάχιστον τις ενέσεις ή να μου μειώσει τα utrogestan και να ξεκινήσω βιταμίνες γιατί η νυστα δεν παλεύετε..🥴

Εσείς τι κάνετε πόσο είναι τώρα τα μωράκια σας για να καταλαβαίνω στο περίπου σε τι φάση βρίσκεστε?

Καλημέρα. Όλα να σου πάνε κατά ευχήν. Εγω άκουσα καρδούλες στην 7η εβδομάδα αλλά κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική. Πέρασα γενικά μια καλή εγκυμοσύνη μέχρι τον 5ο χωρίς πολλά συμπτώματα και δούλευα κανονικά μέχρι την β επιπέδου. Ώσπου μου βρήκαν κοντό τράχηλο και περιόρισα τα πάντα. Τα κορίτσια που είναι πιο παλιά στο φόρουμ θα σε βοηθήσουν σε ότι θέλεις και θα παίρνεις κουράγιο. Εγώ αισίως έχω φτάσει στην 34η+1 εβδομάδα και μετράω πλέον αντίστροφα. Ότι απορία έχεις να την λες , έτσι έκανα και εγώ και ακόμη έτσι κάνω.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα !! εμενα εξακολουθει στο 3 ωρο μονο η μικρή κοιμαται λιγο παραπανω στο 5 ωρο..τη μερα μονο 30’ αναμεσα στα γευματα κ στη καλυτερη 1 ωρα..

Ζόρικος ο μπέμπης.. Εγώ τις έχω συγχρονισμενες δε θα τη πάλευα να τρωνε διαφορετικές ώρες.. Λογικό να εξαντλήσει μέχρι να τελειώσεις το ένα μωρό θα έρθει η ώρα για το άλλο. Θηλάζεις αποκλειστικά? Την ημέρα εμένα κοιμουνται αρκετες ώρες αλλά κάθονται κ ξυπνιες. Είναι πως θα βολευτούν αλλιώς θα γκρινιάζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ζόρικος ο μπέμπης.. Εγώ τις έχω συγχρονισμενες δε θα τη πάλευα να τρωνε διαφορετικές ώρες.. Λογικό να εξαντλήσει μέχρι να τελειώσεις το ένα μωρό θα έρθει η ώρα για το άλλο. Θηλάζεις αποκλειστικά? Την ημέρα εμένα κοιμουνται αρκετες ώρες αλλά κάθονται κ ξυπνιες. Είναι πως θα βολευτούν αλλιώς θα γκρινιάζουν..

Αστα που να θηλασω σκονη δινω κ παλι τοσο δυσκολο χειροτερο μη σου πω με αποστειρώσεις βρασμούς κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Αστα που να θηλασω σκονη δινω κ παλι τοσο δυσκολο χειροτερο μη σου πω με αποστειρώσεις βρασμούς κλπ

Καλά κ εγώ όλη μέρα αποστείρωνω..εγω βγάζω με θηλαστρο πλεον 1 γευμα τη καθεμία κ οπότε ζητάνε ενδιάμεσα στήθος. Βγάζω κ από καταψυξη ότι είχα μαζέψει στις αρχές.. Λογικό κάποια στιγμή να μειωθεί αφου δε τις θηλαζω αποκλειστικά.. Εμείς τώρα θα ξεκινήσουμε το Hipp1 . Πίναμε frizolac post dizart που γραφόταν από παιδιατρο δημοσίου.. Εσυ ποιο δίνεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...