Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Τι εννοείς; τα περιφερειακά χωρίς διείσδυση; Εξηγήσου Βιρνα!

Είμαστε πολλές οι νεο-παρθενες βλέπω, δεν ξέρουμε από αυτά 😂😂

Χαχαχα ναι αυτό εννοώ.. Εμείς κάναμε αυτά τα γύρω γύρω 😂 γιατί ήταν η κατάσταση στο απροχώρητο.. Με πνευμονική εμβολη και με χίλια θέματα υγείας αλλά αυτό ήταν επιτακτική ανάγκη θα έλεγα.. Χέζετε Μετά είχα όμως αίμα αρκετό.. Μάλλον έκανε συσπασεις η μήτρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Είχα γράψει ένα μεγάλο ποστ για το πώς περνάμε στο σπίτι αλλά δεν ξέρω τι εγινε και σβήστηκε 🙁

Εν ολίγοις έλεγα ότι στο μαιευτήριο είχα πάρει αποκλειστική μαία και μας είχε βάλει σε πρόγραμμα αυστηρό. Με το που γυρίσαμε σπίτι όλα μπάχαλο!

Θηλάζω συνέχεια γιατί είναι ο μόνος τρόπος να τα έχω ήρεμα μέσα στη μέρα. Έχω φτιάξει και κάτι πατέντες με μαξιλάρια για ταυτόχρονο θηλασμό μέχρι να έρθει το breast friend αλλά φοβάμαι γιατί με παίρνει ο ύπνος. Τη νυχτα προσπαθούμε να δώσουμε μπουκάλι και πίνουν λίγο. Ελπίζω να καταφέρουμε να φτιάξουμε πρόγραμμα σαν της @annie! που θεωρώ ιδανικό. Μέχρι τώρα, 3 μέρες που είμαστε σπίτι έχω πέσει στην παγίδα του μαραθωνίου θηλασμου, κάτι που ήθελα να αποφύγω. Εννοείται ότι πονάει η μέση μου και όλο μου το σώμα. Είχα και πόσους μήνες ακινησία στην πλάτη που επιβαρύνει την κατάσταση. Επισης να πω οτι έκατσαν έτσι οι συνθήκες που ημουν μονη ολη μέρα αυτες τις μερες. Ο αντρας μου έρχεται αργά και πρέπει να φροντίσει τον μεγάλο και τα βασικά του σπιτιού. Από αύριο που θα έχω βοήθεια ελπίζω να μπορέσουμε να βάλουμε ένα στοιχειώδες πρόγραμμα. Αλλά γενικά μπορώ να πω ότι είναι καλύτερα από ότι περίμενα. Επόμενη φάση: οι κολικοί.

Καλό κουράγιο σε όλες και με το καλό τα κορίτσια που περιμένουν

Λοιπόν εμάς με τους κολικούς πέρα από το ότι κατέληξα να κόψω τα πάντα από σαλάτες κ λαχανικά μας έσωσε ένα τσαγακι με μαραθοσπορο κ σπόρους γλυκάνισου. Κατεβάζω μια κανάτα την ημέρα άνετα. Έχει μια βδομάδα που ξεκίνησα δειλά δειλά να τρώω καμμία βραστή σαλάτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Ναι και εγώ το ίδιο άγχος είχα να μην μπούνε θερμοκοιτιδα. Αλλά σε πολλές περιπτώσεις τα μικρότερα μωρά αντεπεξέλθαν καλύτερα από τα μεγαλυτερα. Επειδή στρεσαρονται στην μήτρα και προετοιμαζονται καλύτερα για να βγουν. Να σου πω κιόλας ότι ο μικρός θα πάρει κεφάλι στα κιλά σε σχέση με την μικρή. Τρώει αποκλειστικά μητρικό γάλα και τα πηγαίνει περίφημα. Πολύ πολύ καλύτερα από την κόρη μας.

Είμαι καλύτερα αλλά έχω παλμούς 120 χωρίς να κάμω κάτι κουραστικό. Με αγχώνει αυτό. Θα πάω και σε καρδιολόγο να δω.. Έχω αυτό το κενό στην κοιλιά μου και νιώθω όλα τα όργανα να κουνιούνται.. Αυτό μόνο με προβληματίζει πολύ γιατί μου είπε η μαία ότι μπορει να μείνει για πάντα εάν δεν κάνω ειδικά μάθηματα.. Και δεν ξέρω πότε θα προλάβω να κάνω και αυτό. Ήδη τα 2 μωρα είναι πάρα πολύ απαιτητικα. Και δεν κάνω και τίποτα στο σπίτι όπως βλέπω κάμουν τα άλλα κορίτσια.. Θα τα δεις και εσύ σύντομα!😊 Είναι πάντως λατρεία τα μωράκια!!! Θα ξετρελάθειτε!

Να πας κορίτσι μου σε καρδιολόγο και να κάνεις ότι ασκήσεις σου πουν με ψυχραιμία και ηρεμία ! Έχεις τα μωράκια σου αλλά για να είναι καλά αυτά πρέπει να είσαι καλά και εσύ ! Τα περιμένουμε πως και πως φαντάζεσαι και ξέρεις πως είναι ! Έχω αρχίσει και ανυπομονώ και βαραινω κιόλας και μετράω τις μέρες αντίστροφα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η sova είπε:

Να πας κορίτσι μου σε καρδιολόγο και να κάνεις ότι ασκήσεις σου πουν με ψυχραιμία και ηρεμία ! Έχεις τα μωράκια σου αλλά για να είναι καλά αυτά πρέπει να είσαι καλά και εσύ ! Τα περιμένουμε πως και πως φαντάζεσαι και ξέρεις πως είναι ! Έχω αρχίσει και ανυπομονώ και βαραινω κιόλας και μετράω τις μέρες αντίστροφα

Αντε κορίτσι υπομονή... ποσο είσαι τώρα?? Εγώ μπήκα στην 32. Αρχίζω κ βλέπω μια διαφορά στη κοιλιά αλλά οκ δεν έχω βάρυνει ακόμα να υποφέρω.. Νορμαλ τη λες, κ μ λένε ότι είναι μικρή για δυο. Με φάγανε, θα τουμπανιασω σ λίγο 🤣 

Εσυ εκλεισες ημερομηνία? Σε προγραμματισε? Ουφφφφ αρχές του μήνα μετά το ντόμπλερ είπε θα μ πει εμένα. 

Κορίτσια @Antelope @Magaiver κλαιω απ τα γέλια χαχαχαχα.. Γελάω γελάω, θα τα δω κ εγώ σ λίγο καιρό. Σαν όνειρο μ φαίνεται χαχχ, θέλω κ εγωωωωωω .. 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Από σήμερα από την δεξιά πλευρά λίγο πιο κάτω από τον αφαλό έχω ένα τράβηγμα σε σημείο να πονάει. Αν κάνω πως τεντώνομαι με τραβάει. Το έχει νιώσει καμία κοπέλα; Ανησυχώ. Λέω να μιλήσω με τον γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Αντε κορίτσι υπομονή... ποσο είσαι τώρα?? Εγώ μπήκα στην 32. Αρχίζω κ βλέπω μια διαφορά στη κοιλιά αλλά οκ δεν έχω βάρυνει ακόμα να υποφέρω.. Νορμαλ τη λες, κ μ λένε ότι είναι μικρή για δυο. Με φάγανε, θα τουμπανιασω σ λίγο 🤣 

Εσυ εκλεισες ημερομηνία? Σε προγραμματισε? Ουφφφφ αρχές του μήνα μετά το ντόμπλερ είπε θα μ πει εμένα. 

Κορίτσια @Antelope @Magaiver κλαιω απ τα γέλια χαχαχαχα.. Γελάω γελάω, θα τα δω κ εγώ σ λίγο καιρό. Σαν όνειρο μ φαίνεται χαχχ, θέλω κ εγωωωωωω .. 🥰🥰🥰

Τώρα είμαι 33+5 η κοιλιά μου μετά την 30η εβδομάδα έγινε τεράστιων διαστάσεων όσο πάει τσιτωνει! Δεν έκλεισα ακόμα έχω ραντεβού πάλι Τετάρτη δεν ξέρω αν θα μου πει και τότε πιστεύω 13με 16/3 θα γεννησουμε ! Θέλει σίγουρα να κλείσω την 36η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariamp είπε:

Γεια σας κορίτσια. Από σήμερα από την δεξιά πλευρά λίγο πιο κάτω από τον αφαλό έχω ένα τράβηγμα σε σημείο να πονάει. Αν κάνω πως τεντώνομαι με τραβάει. Το έχει νιώσει καμία κοπέλα; Ανησυχώ. Λέω να μιλήσω με τον γιατρό μου.

Σε ποια εβδομάδα είσαι ? Μήπως είναι η μήτρα που μεγαλωνει?? Να τον πάρεις για να είσαι ήρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η sova είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι ? Μήπως είναι η μήτρα που μεγαλωνει?? Να τον πάρεις για να είσαι ήρεμη 

Είμαι στην 18η εβδομάδα. Δεν είναι τόσο χαμηλά για να είναι η μήτρα είναι λίγο πιο κάτω από το ύψος του αφαλού αλλά μόνο από την δεξιά πλευρα. Θα το δω πως θα πάει και τις επόμενες μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η sova είπε:

Τώρα είμαι 33+5 η κοιλιά μου μετά την 30η εβδομάδα έγινε τεράστιων διαστάσεων όσο πάει τσιτωνει! Δεν έκλεισα ακόμα έχω ραντεβού πάλι Τετάρτη δεν ξέρω αν θα μου πει και τότε πιστεύω 13με 16/3 θα γεννησουμε ! Θέλει σίγουρα να κλείσω την 36η 

Ναι ε? Κ εγώ η αλήθεια είναι τις τελευταίες 10 μέρες αρχίζω κ βλέπω διαφορά.. Αρχίζω κ παιρνω φορα χαχχ.. Αχ τελεια κοντευεις!!! Πιστευω καμια 15αρια μέρες θα εχουμε διαφορά..  κ μένα έτσι Μ είπε σίγουρα θέλει να κλείσω την 36.. Θα δουμε τι θα πει μετά το ντόμπλερ.. Αρχίζω κ ανυπομονώ 🤗🌈👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι ε? Κ εγώ η αλήθεια είναι τις τελευταίες 10 μέρες αρχίζω κ βλέπω διαφορά.. Αρχίζω κ παιρνω φορα χαχχ.. Αχ τελεια κοντευεις!!! Πιστευω καμια 15αρια μέρες θα εχουμε διαφορά..  κ μένα έτσι Μ είπε σίγουρα θέλει να κλείσω την 36.. Θα δουμε τι θα πει μετά το ντόμπλερ.. Αρχίζω κ ανυπομονώ 🤗🌈👶👶

Ούτε κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός ! Τώρα λογικό είναι αρχίσει η ανυπομονησία ! Τα έχεις έτοιμα τα πράγματα τους ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Από σήμερα έχω μερικές σουφλιες στην μέση κρατάνε δευτερολεπτα και φεύγουν. Τι μπορεί να είναι; Επίσης έχει περίπου κάνα δυο εβδομάδες ένιωσα στον ύπνο μου ότι κάποιος με χτύπησε πίσω στην μέση έναν δυνατό πόνο και κατηγορούσα τον ανδρα μου ότι με χτύπησε στον ύπνο ενώ δεν το έχει κάνει ποτέ τόσα χρόνια. Να σας υπενθυμίσω ότι είμαι στην 19η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2021 at 12:22 ΜΜ, ο/η sova είπε:

Ούτε κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός ! Τώρα λογικό είναι αρχίσει η ανυπομονησία ! Τα έχεις έτοιμα τα πράγματα τους ?

Ναιιι ανυπομονουμε.... Έτοιμα τα πραγματακια τους όλα ευτυχώς βοηθάει η μαμά με πλυσιμο σιδερωμα.. Ε όλο κ κάτι βρίσκω να λείπει παντα είτε στο δωμάτιο είτε στα ρουχα χαχχχ.. Αλλά ναι είμαστε έτοιμοι να τα υποδεχτουμε στην ώρα τους όμως. 🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Πολυάσχολες πλεον;!χαμος; Καθε ποσο τρωνε τα μωρακια σας ; Εμεις 90 ανα τρεις ωρες 

Κι εγώ προσπαθώ ανα 3 ώρες να τους δίνω σκόνη. Και πριν θηλασμός. Αλλά ο θηλασμός κρατάει πάρα πολύ, πάνω απο 1 ώρα οπότε χάνεται το 3ωρο και άντε να πιουν 30ml. Η μπέμπα πιο συνεργάσιμη με το μπουκάλι, θα μπορούσα να της έχω αυστηρό πρόγραμμα. Ο μπέμπης θέλει συνέχεια στήθος και τσαντιζεται άμα τον βγάλω για να του δώσω μπουκάλι. Το αποτέλεσμα είναι να έχω τον μπέμπη όλη μέρα στήθος (κοιμάμαι κι όλας έτσι) και να έχω τύψεις που δεν παρέχω τα ίδια στη μπέμπα. Θα δω τι θα μου πει κι η παιδίατρος που θα μας δει μεθαύριο. Στο πρώτο παιδί ήταν πολύ υπέρ του ελεύθερου θηλασμού, αλλά τώρα ήδη μας είπε ότι πρέπει να φτιάξουμε πρόγραμμα για να είμαστε όλοι καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κι εγώ προσπαθώ ανα 3 ώρες να τους δίνω σκόνη. Και πριν θηλασμός. Αλλά ο θηλασμός κρατάει πάρα πολύ, πάνω απο 1 ώρα οπότε χάνεται το 3ωρο και άντε να πιουν 30ml. Η μπέμπα πιο συνεργάσιμη με το μπουκάλι, θα μπορούσα να της έχω αυστηρό πρόγραμμα. Ο μπέμπης θέλει συνέχεια στήθος και τσαντιζεται άμα τον βγάλω για να του δώσω μπουκάλι. Το αποτέλεσμα είναι να έχω τον μπέμπη όλη μέρα στήθος (κοιμάμαι κι όλας έτσι) και να έχω τύψεις που δεν παρέχω τα ίδια στη μπέμπα. Θα δω τι θα μου πει κι η παιδίατρος που θα μας δει μεθαύριο. Στο πρώτο παιδί ήταν πολύ υπέρ του ελεύθερου θηλασμού, αλλά τώρα ήδη μας είπε ότι πρέπει να φτιάξουμε πρόγραμμα για να είμαστε όλοι καλύτερα 

Ααα ναι λογικο να εχεις τυψεις θελει και η Μπέμπα χαχα αλλα αν γκρινιαζει ο αλλος αντε να βγαλεις ακρη.. εγω τα καταφέρνω διοτι θηλαζω οποτε να ναι..αλλα κυριως δινω ξενο ανα 3 ωρες κ στα 2 με διαφορα 15-30 λεπτών..αν Κοιμασαι  ετσι με το μπέμπη δυσκολα μετα να κοιμαται αλλιως..προσεχε γιατι θα συνηθισει.κ .δε θα σε βολεψει..εγω τα εμαθα στη κουνια οπως κ να εχει..γιατι θεωρω μετα θα εχω θεμα..ετσι διαβασα στα γκρουπ στο φβ ,πολλες μανουλες το λενε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ααα ναι λογικο να εχεις τυψεις θελει και η Μπέμπα χαχα αλλα αν γκρινιαζει ο αλλος αντε να βγαλεις ακρη.. εγω τα καταφέρνω διοτι θηλαζω οποτε να ναι..αλλα κυριως δινω ξενο ανα 3 ωρες κ στα 2 με διαφορα 15-30 λεπτών..αν Κοιμασαι  ετσι με το μπέμπη δυσκολα μετα να κοιμαται αλλιως..προσεχε γιατι θα συνηθισει.κ .δε θα σε βολεψει..εγω τα εμαθα στη κουνια οπως κ να εχει..γιατι θεωρω μετα θα εχω θεμα..ετσι διαβασα στα γκρουπ στο φβ ,πολλες μανουλες το λενε..

Αχ ναι ετσι λένε, θέλει πειθαρχία στα δίδυμα. Μάλλον εγώ δεν είμαι έτοιμη για κάτι τετοιο. Δηλαδή τα βάζεις απλά στην κουνια και κοιμούνται 3 ώρες σερί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ ναι ετσι λένε, θέλει πειθαρχία στα δίδυμα. Μάλλον εγώ δεν είμαι έτοιμη για κάτι τετοιο. Δηλαδή τα βάζεις απλά στην κουνια και κοιμούνται 3 ώρες σερί; 

Ακριβως!τα ταΐζω με μπιμπερό(πιο πριν καμια φορα τα εχω βαλει κ στηθος κ τα 2 μαζι ή και μονα τους με το μαξιλαρι θηλασμού κανα15 ή 30 λεπτο) μετα μπιμπερό κ μετα τα βαζω ρεύονται.μετα νυσταζουν τα εχω αγκαλια μεχρι να κλεισουν ματια ,ενα εγω το αλλο ο αντρας μου ή η πεθερα μου και τα βαζουμε κουνια για υπνο και ξυπνανε στο 3ωρο που ειναι να φανε ξανα απο μονα τους ! λες και εχουν ρολοι!με το που ξυπνανε αλλαζω πανες ταΐζω ,ρευονται και κατευθειαν κουνια εφοσον ειναι νυσταγμενη ακομα και κοιμούνται πιο ευκολα..αυτα το βραδυ και ετσι σερι το παω για 3 τρίωρα.ολη τη μερα ομως δε κοιμουνται ετσι ποτε!παρα μονο κανα μισαωρο ή καμια ωρα το πολύ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κι εγώ προσπαθώ ανα 3 ώρες να τους δίνω σκόνη. Και πριν θηλασμός. Αλλά ο θηλασμός κρατάει πάρα πολύ, πάνω απο 1 ώρα οπότε χάνεται το 3ωρο και άντε να πιουν 30ml. Η μπέμπα πιο συνεργάσιμη με το μπουκάλι, θα μπορούσα να της έχω αυστηρό πρόγραμμα. Ο μπέμπης θέλει συνέχεια στήθος και τσαντιζεται άμα τον βγάλω για να του δώσω μπουκάλι. Το αποτέλεσμα είναι να έχω τον μπέμπη όλη μέρα στήθος (κοιμάμαι κι όλας έτσι) και να έχω τύψεις που δεν παρέχω τα ίδια στη μπέμπα. Θα δω τι θα μου πει κι η παιδίατρος που θα μας δει μεθαύριο. Στο πρώτο παιδί ήταν πολύ υπέρ του ελεύθερου θηλασμού, αλλά τώρα ήδη μας είπε ότι πρέπει να φτιάξουμε πρόγραμμα για να είμαστε όλοι καλύτερα 

Εμένα ο παιδίατρος είπε μέχρι μισάωρο στο στήθος μετά να τα βγάζω. Δες τι θα σου πει κ σένα. Όσο για τον ύπνο κ γω τα αφήνω στην κούνια τους να κοιμηθούν. Στη χειρότερη αν δεν ηρεμούν φέρνω το λίκνο στο σαλόνι να μας αισθάνονται κοντά τους κ τα αφήνω εκεί. Πολύ σπάνια να τα πάρω αγκαλίτσα κ να τα νανουρίσω γιατί αν μάθουν έτσι την έκατσα τη βάρκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! 
ειμαι 7 εβδομάδων , στον υπέρηχο είδαμε δυο μωράκια και ακούσαμε 2 καρδούλες . Μπορεί να μου κάποια αν λόγω φλεγμονής στο ενδομήτριο της έδωσε ο γιατρός προληπτικά αντιβίωση. Μου έδωσε 7 μέρες / μήνα προληπτικά & φοβάμαι γιατί δεν έχω ακούσει άλλη κοπέλα να παίρνει αντιβίωση . Επίσης από συμπτώματα δεν έχω τίποτα , σε εσάς πότε ξεκίνησαν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η IOANNAKEL είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 
ειμαι 7 εβδομάδων , στον υπέρηχο είδαμε δυο μωράκια και ακούσαμε 2 καρδούλες . Μπορεί να μου κάποια αν λόγω φλεγμονής στο ενδομήτριο της έδωσε ο γιατρός προληπτικά αντιβίωση. Μου έδωσε 7 μέρες / μήνα προληπτικά & φοβάμαι γιατί δεν έχω ακούσει άλλη κοπέλα να παίρνει αντιβίωση . Επίσης από συμπτώματα δεν έχω τίποτα , σε εσάς πότε ξεκίνησαν ;

Συγχαρητηρια !!εχω  διαβασει εγω !! στο αλλο φορουμ ..πολλες κοπελες πηρανε αντιβιωση λογω τετοιου θεματος...θα παρεις εννοειται ,δεν επηρεαΖει αρνητικα ..μη φοβασαι !!απο συμπρωματα δεν ειχα τιποτα στις αρχες ηταν ολα νορμαλ..ξεκινησανε μετα την 7η βδομαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Συγχαρητηρια !!εχω  διαβασει εγω !! στο αλλο φορουμ ..πολλες κοπελες πηρανε αντιβιωση λογω τετοιου θεματος...θα παρεις εννοειται ,δεν επηρεαΖει αρνητικα ..μη φοβασαι !!απο συμπρωματα δεν ειχα τιποτα στις αρχες ηταν ολα νορμαλ..ξεκινησανε μετα την 7η βδομαδα

Ευχαριστώ πολύ ! Εγώ πολλές φορές ξεχνιέμαι , λέω εγώ τώρα είμαι έγκυος ;
& στεναγχωριεμαι αλλά δεν έχω τιποτα από συμπτώματα... εσύ δηλαδή δεν ένιωθες τίποτα διαφορετικό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Ευχαριστώ πολύ ! Εγώ πολλές φορές ξεχνιέμαι , λέω εγώ τώρα είμαι έγκυος ;
& στεναγχωριεμαι αλλά δεν έχω τιποτα από συμπτώματα... εσύ δηλαδή δεν ένιωθες τίποτα διαφορετικό ; 

Γεια σου. Ακριβώς το ίδιο αίσθημα έχω και εγώ τώρα που είμαι στην 19η εβδομάδα. Ξεχνιέμαι τελείως γιατί έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη προς το παρόν. Το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν αναγουλες , εμετό έκανα ελάχιστες φορές και αυτό μόνο 9η-12η εβδομάδα. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap και @annie! έχετε δίκιο, κι εγώ έτσι πρέπει να το κάνω για να αντέξω. Γιατί έχω και το άλλο παιδάκι μου που με θέλει να παίξουμε, να κάνουμε αγκαλιές και να πούμε ιστορίες. Αν το αφήσω λάσκα θα είμαι μόνιμα με τα μωρά στο βυζί και δεν θα μπορέσω να απολαύσω ούτε τα παιχνίδια ούτε τις αγκαλιές, ούτε τους θηλασμούς. 

Άρα η σειρά ειναι αλλαγή πάνας- στήθος μέχρι 20-30λεπτα - μπουκάλι όσο πιουν (?) - ρέψιμο - κουνια για ύπνο και επανάληψη στο 3ωρο;

Κι αυτα με μια απόσταση μεταξυ των 2 μωρών; Γιατί στο ταυτόχρονο ναι μεν έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο στο ενδιάμεσο αλλά πάντα χρειάζεσαι και δευτερο άτομο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η IOANNAKEL είπε:

Ευχαριστώ πολύ ! Εγώ πολλές φορές ξεχνιέμαι , λέω εγώ τώρα είμαι έγκυος ;
& στεναγχωριεμαι αλλά δεν έχω τιποτα από συμπτώματα... εσύ δηλαδή δεν ένιωθες τίποτα διαφορετικό ; 

Ακριβως το ιδιο ενοιωθα κ δεν ειχα συνηδητοποιησει /πιστεψει οτι εμεινα εγκυος ..τιποτα σου λεω ολα κανονικοτατα κ μαλιστα ειχα κ πολυ καλη εγκυμοσυνη ολα κυλήσαμε πολυ νορμαλ,δεν ειχα καποιο θεμα παρα μονο 1 μηνα αναγουλες.μετα την αυχεμικη δηλ στη 11η βδομαδα που εκοψα κ τα ουτρο κ τα σικλακουρ «πεταγα»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@Nefeliap και @annie! έχετε δίκιο, κι εγώ έτσι πρέπει να το κάνω για να αντέξω. Γιατί έχω και το άλλο παιδάκι μου που με θέλει να παίξουμε, να κάνουμε αγκαλιές και να πούμε ιστορίες. Αν το αφήσω λάσκα θα είμαι μόνιμα με τα μωρά στο βυζί και δεν θα μπορέσω να απολαύσω ούτε τα παιχνίδια ούτε τις αγκαλιές, ούτε τους θηλασμούς. 

Άρα η σειρά ειναι αλλαγή πάνας- στήθος μέχρι 20-30λεπτα - μπουκάλι όσο πιουν (?) - ρέψιμο - κουνια για ύπνο και επανάληψη στο 3ωρο;

Κι αυτα με μια απόσταση μεταξυ των 2 μωρών; Γιατί στο ταυτόχρονο ναι μεν έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο στο ενδιάμεσο αλλά πάντα χρειάζεσαι και δευτερο άτομο

Ναι ετσι κανω εγω ακριβως & ετσι εχω ενα ψιλο προγραμμα.βεβαια κατα τη διαρκεια της μερας τα βαζω στο στηθος οποτε ναναι αν κ εφοσον ειμαι χαλαρη για να «ηρεμούν» αν γκρινιαζουν ,γιατι εμενα τη μερα λιγο κοιμουνται.κ τα κανω κ μπανιο ανα 2 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...