Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λόγια που με στενοχώρησαν


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα που εν μέρη αφορά την εγκυμοσύνη μου ..μέχρι στιγμής το ξέραμε μόνο εγώ και ο άντρας μου και εσείς φυσικά... σήμερα ηρθε Η πεθερά μου να κρατήσει την μικρή και τέλος πάντων είδε το τεστ η μια της κόρης έχει παιδί η άλλη όμως προσπαθεί τώρα και είχαμε μαζί καθυστέρηση και τελικά το τεστ τις κοπέλας ήταν αρνητικό...στο θέμα μου μόλις το είδε το δικό μου τεστ μου λέει είσαι έγκυος και λέω ακόμη δεν είναι τίποτα σίγουρο και εκείνη την ώρα παίρνει η μεγάλη της κόρη να μας πει ότι ήταν αρνητικό το κλείνουμε και μου λέει η πεθερά μου ο θεός δίνει άκου και αλλού παιδιά εκτός εκεί που πρέπει λέω τι εννοείς μου λέει να εσύ τώρα δεν έπρεπε να κάνεις δεύτερο η κόρη Σου είναι μικρή ας έκανε η κόρη μου αντί για σένα...Γενικά έχουμε καλές σχέσεις με βοηθάει αρκετά αλλά εκείνη την ώρα δεν μίλησα έπαθα σοκ και απλά πήρα την κόρη μου και πήγα στο σαλόνι εκείνη έλεγε τα δικά της... Τι να κάνω στεναχωρήθηκα πολύ αλλά δεν ήξερα και τι να πω εκείνη την ώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ιοςν είπε:

Κορίτσια καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα που εν μέρη αφορά την εγκυμοσύνη μου ..μέχρι στιγμής το ξέραμε μόνο εγώ και ο άντρας μου και εσείς φυσικά... σήμερα ηρθε Η πεθερά μου να κρατήσει την μικρή και τέλος πάντων είδε το τεστ η μια της κόρης έχει παιδί η άλλη όμως προσπαθεί τώρα και είχαμε μαζί καθυστέρηση και τελικά το τεστ τις κοπέλας ήταν αρνητικό...στο θέμα μου μόλις το είδε το δικό μου τεστ μου λέει είσαι έγκυος και λέω ακόμη δεν είναι τίποτα σίγουρο και εκείνη την ώρα παίρνει η μεγάλη της κόρη να μας πει ότι ήταν αρνητικό το κλείνουμε και μου λέει η πεθερά μου ο θεός δίνει άκου και αλλού παιδιά εκτός εκεί που πρέπει λέω τι εννοείς μου λέει να εσύ τώρα δεν έπρεπε να κάνεις δεύτερο η κόρη Σου είναι μικρή ας έκανε η κόρη μου αντί για σένα...Γενικά έχουμε καλές σχέσεις με βοηθάει αρκετά αλλά εκείνη την ώρα δεν μίλησα έπαθα σοκ και απλά πήρα την κόρη μου και πήγα στο σαλόνι εκείνη έλεγε τα δικά της... Τι να κάνω στεναχωρήθηκα πολύ αλλά δεν ήξερα και τι να πω εκείνη την ώρα.. 

Κοπέλα μου μη δίνεις σημασία, καμιά φορά οι άνθρωποι μέσα στη πικρία τους από τη στεναχώρια τους λένε λόγια που δεν τα σκέφτονται. Εσύ να χαίρεσαι τη κορούλα σου κ με το καλό να έρθει κ το δεύτερο μωράκι σου.και μακάρι ή ζωή να χαρίσει κ σ αυτή τη κοπέλα κάποια στιγμή.μη στεναχωριεσαι μ αυτά δεν αξίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά έκανες και δεν εδωσες συνέχεια στο θέμα ναι μην δίνεις σημασία αλλά ότι δεν ήταν ωραίο αυτό που είπε δεν ήταν ωραίο....αλλά μην ασχολείσαι με ότι να ναι μακάρι να κάνουν όλες οι κοπέλες παιδακια όσες το θέλουν ....μην αγχώνεσαι για τπτ στη κατάσταση σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήμουν η πρώτη που θα χαιρόμουν από την καρδιά μου αν ήταν έγκυος και θα τις ευχόμουν τα καλύτεραειλικρινά αλλά με πείραξε τόσο πολύ και το κακό είναι ότι τώρα κάνει σαν να μην συμβαίνει τίποτα...ενω ξέρει ότι αυτό που είπε με πλήγωσε τόσο πολύ.. Δεν ξέρω εγώ νόμιζα θα χαρεί ένα ακόμη εγγόνι..σίγουρα θα ήθελε και από την κόρη της αλλά δεν φταίω εγώ για ότι συμβαίνει σε εκείνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν έχεις βοήθεια στο παιδί σου το πρώτο μόνο από εκείνη πίστεψε με τώρα δεν της αρέσει γιατί πιστεύει πως θα πρέπει να κρατάει όλο εκείνη το παιδί.και μένα έτσι είναι δήθεν θα σε βοηθάω εγώ ότι θέλεις το σε νοιάζει και όταν είναι να κρατήσει τη μικρή όλο δικαιολογίες βρίσκει τότε τυχαίνουν δουλειές που έχει....όχι δεν της νοιάζει αν πληγώσουν τον εαυτό τους κοιτανε αυτές μόνο και να το παίζουν έξω στο κόσμο ότι είναι γιαγιαδες...μένουμε στο ίδιο σπίτι και ένα μπάνιο θέλω να κάνω και δεν την κρατάει α κλαίει παρτην μέσα μου λέει....μην δίνεις σημασία νσε ότι λέει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην δίνεις σημασία κορίτσι μου έχουν απόλυτο δίκαιο τα κορίτσια. Κάποτε κι εμένα με πείραζε το παραμικρό τώρα όχι πια. Σημασία έχει ότι έχεις την οικογένεια σου. Ο θεός σου χάρισε ένα υπέροχο μωράκι και τώρα σου στέλνει ακόμα ένα! Κι αυτό είναι το θέλημα του και η πεθερά σου δεν έχει το δικαίωμα να μιλάει πάνω σε αυτό. Συγνώμη αν είμαι λίγο απότομη αλλά μου θυμίζει λίγο την δική μου. Έλεγε εγώ την νύφη μου θα την αγαπάω σαν την κόρη μου! Ούτε μια στο εκατομμύριο! Και δεν χρειάζεται έχω την μανούλα μου και μου φτάνει! Απλά επιδιώκω να είναι καλές οι σχέσεις μας! Έτσι πολλές φορές αφήνω τα πράγματα απλά να πέσουν κάτω! 

@M@mmy Αλήθεια βρε κοπέλα μου;😤 Μα εγγονάκι της είναι! Χαρά στο κουράγιο σου που μένετε και στο ίδιο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μην δίνεις σημασία κορίτσι μου έχουν απόλυτο δίκαιο τα κορίτσια. Κάποτε κι εμένα με πείραζε το παραμικρό τώρα όχι πια. Σημασία έχει ότι έχεις την οικογένεια σου. Ο θεός σου χάρισε ένα υπέροχο μωράκι και τώρα σου στέλνει ακόμα ένα! Κι αυτό είναι το θέλημα του και η πεθερά σου δεν έχει το δικαίωμα να μιλάει πάνω σε αυτό. Συγνώμη αν είμαι λίγο απότομη αλλά μου θυμίζει λίγο την δική μου. Έλεγε εγώ την νύφη μου θα την αγαπάω σαν την κόρη μου! Ούτε μια στο εκατομμύριο! Και δεν χρειάζεται έχω την μανούλα μου και μου φτάνει! Απλά επιδιώκω να είναι καλές οι σχέσεις μας! Έτσι πολλές φορές αφήνω τα πράγματα απλά να πέσουν κάτω! 

@M@mmy Αλήθεια βρε κοπέλα μου;😤 Μα εγγονάκι της είναι! Χαρά στο κουράγιο σου που μένετε και στο ίδιο σπίτι!

υπομονή κάνω γιατί θα πάνε δίπλα σε ένα παλιό των πεθερικών της οοοταν το κάνουν λίγο ανακαίνιση...ναι ακριβώς και μένα έτσι λέει σαν κόρη μου σε έχω και σε αγαπάω..και μια μέρα που θύμωσα με κάτι και μίλησα κάπως απότομα.μετα από μέρες μου λέει πάνω σε μια κουβέντα που είχαμε γενικά για νύφες και γαμπρους μου λέει εεεεε άλλο το παιδί σου και άλλο νυφη και ο γαμπρός ξένοι είναι λες και τπτ και τα περνούν στραβά και κάνουν μούτρα ενώ με το παιδί σου πάντα θα τα βρεις....και γω έτσι έκανα στη. αρχή θυμωνα με τα πάντα τώρα τη γράφω και έχω την ησυχία μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...