Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η εγκυμοσύνη μετα απο 4 μηνες


Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα κοριτσάκι 5 μηνών σχεδόν και έμεινα πάλι έγκυος δεν έχω πάει ακόμα στον γιατρό αλλά έκανα 6 τεστ από το άγχος μου και τα 6 θετικά...από την στιγμή που το κατάλαβα έχω κάποιες ενοχλήσεις σαν να μου έρχεται περίοδος κράμπες περιόδου στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν τα είχα καθόλου αυτά..  το πέρασε καμία άλλη μανούλα αυτό? Θεωρείτε ότι είναι νορμάλ? Φοβάμαι κιόλας γιατί είχα ακούσει ότι σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα υπάρχουν πόλλοι κίνδυνοι...αλλά δεν έχω δει καθόλου αιμα...αν αυτό παίζει ρολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκι μου τα είχα εγώ αυτά κράμπες έντονες ...ένιωθα χαμηλά δεξιά κάτι σαν τράβηγμα έντονο κάποιες στιγμές και σαν κάψιμο κιόλας μου είχε πει ο γιατρός είναι φισιολογικα στη αρχή αυτά ... εννοοειται όμως η κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά κλείσε σύντομα ραντεβού με το γιατρό σου καλύτερα να σου ζήσει το ζουζουνι σου και Μ το καλο το δεύτερο ζουζούνι♥️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ιοςν είπε:

Καλησπέρα έχω ένα κοριτσάκι 5 μηνών σχεδόν και έμεινα πάλι έγκυος δεν έχω πάει ακόμα στον γιατρό αλλά έκανα 6 τεστ από το άγχος μου και τα 6 θετικά...από την στιγμή που το κατάλαβα έχω κάποιες ενοχλήσεις σαν να μου έρχεται περίοδος κράμπες περιόδου στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν τα είχα καθόλου αυτά..  το πέρασε καμία άλλη μανούλα αυτό? Θεωρείτε ότι είναι νορμάλ? Φοβάμαι κιόλας γιατί είχα ακούσει ότι σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα υπάρχουν πόλλοι κίνδυνοι...αλλά δεν έχω δει καθόλου αιμα...αν αυτό παίζει ρολο

Καλημέρα, πρώτα απ όλα συγχαρητήρια!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Είναι απόλυτα φυσιολογικά αυτά. Και γω είχα τις πρώτες εβδομάδες. Μη συγκρίνεις με την προηγούμενη σου εγκυμοσύνη κάθε μια είναι διαφορετική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η M@mmy είπε:

καλημέρα κοριτσάκι μου τα είχα εγώ αυτά κράμπες έντονες ...ένιωθα χαμηλά δεξιά κάτι σαν τράβηγμα έντονο κάποιες στιγμές και σαν κάψιμο κιόλας μου είχε πει ο γιατρός είναι φισιολογικα στη αρχή αυτά ... εννοοειται όμως η κάθε γυναίκα είναι διαφορετικά κλείσε σύντομα ραντεβού με το γιατρό σου καλύτερα να σου ζήσει το ζουζουνι σου και Μ το καλο το δεύτερο ζουζούνι♥️🥰

Πηρα στγιατρόμου ο οποίος επιμένει να κάνουμε ένα ραντεβού σε 2 εβδομάδες για να είμαστε σίγουροι λέει...ότι να ναι σε ευχαριστώ πολύ ηρέμησα κάπως και εσυ να χαίρεσαι τα παιδάκια σοθ🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα, πρώτα απ όλα συγχαρητήρια!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! Είναι απόλυτα φυσιολογικά αυτά. Και γω είχα τις πρώτες εβδομάδες. Μη συγκρίνεις με την προηγούμενη σου εγκυμοσύνη κάθε μια είναι διαφορετική. 

Έχεις δίκιο απλά μου φάνηκε περίεργο..σε ευχαριστώ πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι κορίτσι μου δίκιο έχει η κοπελα πιο πάνω κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..ένα κοριτσάκι 22 μηνών έχω εγώ🥰...ναι θέλει να περάσει λιγες βδομάδες αν πας πολύ πολύ νωρίς όπως εγώ χεχε δεν έβλεπε τπτ μόνο ότι είμαι έγκυος όχι αν είναι όλα καλά.η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τελικά πήγα στον γιατρό και μου είπε δεν βλέπει κάτι η είναι νωρίς η δεν υπάρχει έμβρυο αλλά και πάλι με τόσα τεστ εγκυμοσύνης υπάρχει περίπτωση να μην είναι έγκυος?τελευταία περίοδο είχα 20 Ιουνίου..αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα από την εξέταση αίματος και ουρων...μακάρι να βγουν θετικά αγχώθηκα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν είναι πολύ νωρίς δεν φενεται μην αγχώνεσαι καθολου κορίτσι μου όλα καλά θα πάνε σου εύχομαι όλα να είναι τέλεια λίγη υπομονή να βγουν τα αποτελέσματα ενημέρωσε μας να μοιραστούμε τη χαρά σου 😍♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιοςν είπε:

Καλημέρα κορίτσια τελικά πήγα στον γιατρό και μου είπε δεν βλέπει κάτι η είναι νωρίς η δεν υπάρχει έμβρυο αλλά και πάλι με τόσα τεστ εγκυμοσύνης υπάρχει περίπτωση να μην είναι έγκυος?τελευταία περίοδο είχα 20 Ιουνίου..αύριο θα βγουν τα αποτελέσματα από την εξέταση αίματος και ουρων...μακάρι να βγουν θετικά αγχώθηκα πολύ.

Λογικά είναι πολύ νωρίς για να φανεί κάτι κορίτσι μου. Εμένα με είδε 15 μέρες μετά τη θετική χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λογικά είναι πολύ νωρίς για να φανεί κάτι κορίτσι μου. Εμένα με είδε 15 μέρες μετά τη θετική χοριακη 

Έδωσα ούρα και αιμα και μου είπε να πάρω αύριο τηλέφωνο να μου πει νομίζω θα σκάσω μέχρι αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταλάβαινω γλυκιά μου λόγο του άγχους σου φενεται ατελείωτες ώρες ως αύριο αλλά υπομονή δεν είναι καλό να έχεις στρες τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήρα τηλέφωνο και ζήτησα να βγουν πιο γρήγορα τα αποτελέσματα εννοείται πλήρωσα γιατί εδώ Γερμανία όλα τα πληρώνεις και με πήρε τηλέφωνο πριν 10 λεπτά και μου είπε ότι η χωριακη και η εξέταση αίματος δείχνουν εγκυμοσύνη απλά είναι πολύ νωρίς και να πάω σε 10 μέρες να επαναλάβω τον υπέρηχο...δεν μπορείτε να φανταστείτε τι χαρά νιώθω σας ευχαριστώ όλες για το θάρρος που μου δώσατε. 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο κορίτσι μου χάρηκα πολύ και εγώ τώρα και ας μην σε γνωρίζω είδες όλα καλά είναι με το καλό μια καλή εγκυμοσύνη να έχεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η M@mmy είπε:

μπράβο κορίτσι μου χάρηκα πολύ και εγώ τώρα και ας μην σε γνωρίζω είδες όλα καλά είναι με το καλό μια καλή εγκυμοσύνη να έχεις ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ πήρα πολύ θάρρος από το φορουμ η αλήθεια είναι ότι φοβόμουν τα χειρότερα αλλά ευτυχώς...και πάλι σας ευχαριστώ όλες και εύχομαι σε όλες τα καλύτερα 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια μου καλησπέρα ακόμη δεν πήγα στον γιατρό έχω μια εβδομάδα ακόμη αλλά εδώ και 2 μέρες νιώθω πάνω από τον αφαλό ένα πρήξιμο γενικά το στομάχι μου το νιώθω πρησμένο αλλά και όταν το ακουμπάω είναι σκληρό και ειδικά πάνω από τον αφαλό ένα παραπάνω πρήξιμο...το θεωρείτε νορμάλ? Έχω γίνει σαν μπαλόνι νομίζω....είχατε και εσείς πρήξιμο στην αρχή της εγκυμοσύνης σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ιοςν είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα ακόμη δεν πήγα στον γιατρό έχω μια εβδομάδα ακόμη αλλά εδώ και 2 μέρες νιώθω πάνω από τον αφαλό ένα πρήξιμο γενικά το στομάχι μου το νιώθω πρησμένο αλλά και όταν το ακουμπάω είναι σκληρό και ειδικά πάνω από τον αφαλό ένα παραπάνω πρήξιμο...το θεωρείτε νορμάλ? Έχω γίνει σαν μπαλόνι νομίζω....είχατε και εσείς πρήξιμο στην αρχή της εγκυμοσύνης σας?

Από πρήξιμο και φούσκωμα άλλο τίποτα στην αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...