Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδικός σταθμός Μαρούσι


Recommended Posts

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα!!!

Αυτό το Σεπτέμβρη πρόκειται να στείλω το γιό μου (2,5 ετών) για πρώτη φορά σε παιδικό σταθμό. Μένουμε στην περιοχή του Αμαρουσίου και σαφώς ψάχνουμε ιδανικά κάτι κοντά, αλλά όχι αποκλειστικά. Είδα μέχρι στιγμής από κοντά τους ιδιωτικούς:

- Μπόμπιρες

- Ροδόκηπος

- Ονειρόκηπος

- Επίσης υπάρχει και η πιθανότητα να μας πάρουν στον 2ο ή 1ο δημοτικό σταθμό Κοκκινιάς, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θέλω δημοτικό ή ιδιωτικό.

Οποιαδήποτε σχόλια για τους παραπάνω παιδικούς ή προτάσεις για βόρεια προάστια θα ήταν μεγάλη βοήθεια.

Ευχαριστώ και να χαίρεστε τα παιδάκια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου κ εύχομαι να κάνετε την καλύτερη επιλογή!!

Δεν έχω να σου πω κάτι για τις περιοχές που αναφέρεις αλλά θα σταθώ στο ότι δεν ξέρεις αν θες δημοτικό ή ιδιωτικό!

Είμαι εκπαιδευτικός κ έχω εργαστεί αρκετά σε δημοτικούς καθώς επίσης έχω αρκετές συγγενείς κ φίλες που στέλνουν σε δημοτικούς (καμία σχέση με τις περιοχές που θες βέβαια) Από θέμα καθαριότητας κ επιπέδου εκπαιδευτικών κ δραστηριοτήτων δεν υστερούν από αρκετούς ιδιωτικούς. Ίσα ίσα εχω ακούσει πολλά για ιδιωτικούς (και πανακριβους) κυρίως από συναδέλφους.... 

Μην τους έχεις στο μυαλό σου σαν τα δημόσια νηπιαγωγεία κλπ(που οκ κ εγώ σε αυτά φοίτησα αλλά ξέρουμε ότι στην Ελλάδα υπάρχουν περιπτώσεις δημοσίων σχολείων σε τραγική κατάσταση από πολλές απόψεις)...οι παιδικοί ανήκουν στον δήμο κ είναι αλλιώς η λειτουργία τους.

Τώρα βέβαια εξαρτάται κ τι ψάχνει καθένας όποτε καλά κάνεις κ ρωτάς για σου πουν συγκεκριμένα για τις περιοχές που θες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 26/7/2020 at 12:11 ΜΜ, ο/η Penelopie είπε:

Καλημέρα σας και καλώς σας βρήκα!!!

Αυτό το Σεπτέμβρη πρόκειται να στείλω το γιό μου (2,5 ετών) για πρώτη φορά σε παιδικό σταθμό. Μένουμε στην περιοχή του Αμαρουσίου και σαφώς ψάχνουμε ιδανικά κάτι κοντά, αλλά όχι αποκλειστικά. Είδα μέχρι στιγμής από κοντά τους ιδιωτικούς:

- Μπόμπιρες

- Ροδόκηπος

- Ονειρόκηπος

- Επίσης υπάρχει και η πιθανότητα να μας πάρουν στον 2ο ή 1ο δημοτικό σταθμό Κοκκινιάς, αλλά δεν είμαι σίγουρη αν θέλω δημοτικό ή ιδιωτικό.

Οποιαδήποτε σχόλια για τους παραπάνω παιδικούς ή προτάσεις για βόρεια προάστια θα ήταν μεγάλη βοήθεια.

Ευχαριστώ και να χαίρεστε τα παιδάκια σας.

Καλημέρα! Δεν ξέρω που τον πήγες τελικά, αλλά επειδή κ γω μένω Μαρούσι (σύνορα Πεύκης) είχα αποφασίσει να πάω την μικρή μου στον Ludus. Μικρά τμήματα (8-10 παιδάκια μαξ - άρα μικρότερες πιθανότητες για αρρώστειες συνέχεια) και καλή τιμή με το φαγητό μέσα. Ο χώρος ωραίος και για μένα ήταν πολύ σημαντικό ότι είναι μέχρι τις 17.00 αν θέλεις και έχει και φύλαξη μέχρι τις 20.00 αν χρειαστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...