Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΠΕΡΝΑΩ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΗΡΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ. (ΤΟ ΈΧΩ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ!) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΕ ΚΟΨΟΥΝ ΑΝ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Stelloni είπε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!
ΠΕΡΝΑΩ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ. ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΗΡΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ. (ΤΟ ΈΧΩ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ!) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΕ ΚΟΨΟΥΝ ΑΝ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΠΡΟΛΑΚΤΙΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ;

Καλημέρα κορίτσι, που περνάς; Πολύ δύσκολα έως αδύνατο να κόψουν. Εξαρτάται από την κάθε επιτροπή βέβαια. Θεσσαλονίκη πχ δεν κόβουνε. Στη χειρότερη αν θεωρούν πως δεν υπάρχει πρόβλημα και είναι μικρή η ηλικία σου να εγκρίνουν σπερματέγχυση αντί για εξωσωματική. Το οποίο σημαίνει 2500 μονάδες αντί για 3600. Καλή επιτυχία !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, που περνάς; Πολύ δύσκολα έως αδύνατο να κόψουν. Εξαρτάται από την κάθε επιτροπή βέβαια. Θεσσαλονίκη πχ δεν κόβουνε. Στη χειρότερη αν θεωρούν πως δεν υπάρχει πρόβλημα και είναι μικρή η ηλικία σου να εγκρίνουν σπερματέγχυση αντί για εξωσωματική. Το οποίο σημαίνει 2500 μονάδες αντί για 3600. Καλή επιτυχία !! 

Καλημερα! Θεσσαλονίκη περνάω! Σε ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!! 🙏 Πρώτη φορά και όσο να ναι ένα άγχος το έχω για όλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Και γω Θεσσαλονίκη πέρασα. Για να καταλάβεις επειδή δε συμφωνούσαν με τη γνωμάτευση του γιατρού με πήρε τηλέφωνο η γραμματέας της επιτροπής και μου ζήτησε άλλη γνωμάτευση. Έγραψε λοιπόν ανεξήγητη υπογονιμότητα ο γιατρός και με πέρασαν κανονικότατα, που είμαι και 30 χρονών και από το κέντρο μου είχαν πει λογικά θα σου εγκρίνουν σπερματέγχυση.  Όλα θα πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Και γω Θεσσαλονίκη πέρασα. Για να καταλάβεις επειδή δε συμφωνούσαν με τη γνωμάτευση του γιατρού με πήρε τηλέφωνο η γραμματέας της επιτροπής και μου ζήτησε άλλη γνωμάτευση. Έγραψε λοιπόν ανεξήγητη υπογονιμότητα ο γιατρός και με πέρασαν κανονικότατα, που είμαι και 30 χρονών και από το κέντρο μου είχαν πει λογικά θα σου εγκρίνουν σπερματέγχυση.  Όλα θα πάνε καλά!!! 

Αχχ μακάρι σε ευχαριστώ! Ξέρεις πόσο κάνει να βγει το αποτέλεσμα; Εμένα μου είπαν να τα στείλω τα χαρτιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Αχχ μακάρι σε ευχαριστώ! Ξέρεις πόσο κάνει να βγει το αποτέλεσμα; Εμένα μου είπαν να τα στείλω τα χαρτιά! 

Τώρα με τον κορονοϊό δεν ξέρω πως είναι. Δε σου είπαν συγκεκριμένη ημερομηνία πχ περνάς επιτροπή στις 20/6?  Εγώ που πέρασα τον Ιανουάριο, είχα ραντεβού στις 14/1 θεωρητικά θα έβγαινε η έγκριση την επόμενη Παρασκευή αλλά λόγω αλλαγής που ήθελαν στη γνωμάτευση καθυστέρησε άλλη μια εβδομάδα. Σε ποιο κέντρο είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Τώρα με τον κορονοϊό δεν ξέρω πως είναι. Δε σου είπαν συγκεκριμένη ημερομηνία πχ περνάς επιτροπή στις 20/6?  Εγώ που πέρασα τον Ιανουάριο, είχα ραντεβού στις 14/1 θεωρητικά θα έβγαινε η έγκριση την επόμενη Παρασκευή αλλά λόγω αλλαγής που ήθελαν στη γνωμάτευση καθυστέρησε άλλη μια εβδομάδα. Σε ποιο κέντρο είσαι;

Ναι μου είπαν ότι περνάω 16/07. Άρα να υπολογίζω καμία εβδομάδα... Στο embryolab είμαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Stelloni είπε:

Ναι μου είπαν ότι περνάω 16/07. Άρα να υπολογίζω καμία εβδομάδα... Στο embryolab είμαι! 

Τότε θα σου έχουν την απάντηση 24/7.. Σκέψου πως οι γιατροί συνεδριάζουν τις Παρασκευές και η γραμματέας θέλει μια βδομάδα για να τα περάσει στον υπολογιστή... Ελληνικό δημόσιο για πάντα!! Εγώ ήμουν δίπλα στο new life. Καλή επιτυχία κορίτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα! Και σε εσένα εύχομαι όλα καλά να πανε σε ότι στάδιο και να είσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stelloni είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα! Και σε εσένα εύχομαι όλα καλά να πανε σε ότι στάδιο και να είσαι! 

Να σαι καλά κοπέλα μου. Εγώ είμαι έγκυος σε διδυμάκια!!! Στην 9η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου. Εγώ είμαι έγκυος σε διδυμάκια!!! Στην 9η εβδομάδα. 

Ααα Συγχαρητήρια!!! Με το καλό σου εύχομαι να έρθουν τα διδυμακια σου!! 👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Stelloni είπε:

Ααα Συγχαρητήρια!!! Με το καλό σου εύχομαι να έρθουν τα διδυμακια σου!! 👶👶

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!! Και στα δικά σου τώρα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να κάνω κ γω μια άσχετη ερώτηση;

Επιτροπή περνάς και στην περίπτωση της σπερματεγχυσης;

Επίσης, επιτροπή περνάμε ανεξάρτητα με το που θα γίνει η προσπάθεια; Ισχύει το ίδιο για ιδιωτικό και δημόσιο νοσοκομείο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Κορίτσια να κάνω κ γω μια άσχετη ερώτηση;

Επιτροπή περνάς και στην περίπτωση της σπερματεγχυσης;

Επίσης, επιτροπή περνάμε ανεξάρτητα με το που θα γίνει η προσπάθεια; Ισχύει το ίδιο για ιδιωτικό και δημόσιο νοσοκομείο; 

Καλησπέρα, αν είναι να κανεις σπερματέγχυση με ενέσεις τότε ναι. Αν πάρεις απλά χάπια είναι πολύ οικονομικά, τη τάξεως των 2€ και δεν χρειάζεται επιτροπή. Είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό για να πάρεις δωρεάν τα φάρμακα περνάς από επιτροπή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα, αν είναι να κανεις σπερματέγχυση με ενέσεις τότε ναι. Αν πάρεις απλά χάπια είναι πολύ οικονομικά, τη τάξεως των 2€ και δεν χρειάζεται επιτροπή. Είτε σε δημόσιο είτε σε ιδιωτικό για να πάρεις δωρεάν τα φάρμακα περνάς από επιτροπή .

ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...