Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια τον Δεκέμβριο 2020!!!


Recommended Posts

στις On 25/6/2020 at 10:03 ΠΜ, ο/η Marianna27 είπε:

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η St33 είπε:

 

 

στις On 25/6/2020 at 9:26 ΠΜ, ο/η Lily20 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ.. Με ηρεμεί αρκετά που βλέπω πως πανω κάτω περνάμε τα ίδια.. Βλέπετε ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.. Προσπαθούμε 2μιση χρόνια για αυτό το πλασματακι και δεν πήγαν απο την αρχή πολύ καλα τα πραγματα.. Ειχα αλλη μια σύλληψη που δεν προχώρησε πάνω απο 6 εβδομάδες και ενάμιση μήνα μετά ξανα έμεινα έγκυος.. Οπως καταλαβαίνετε ενώ τη πρώτη φορά ήμουν πιο χαλαρή τωρα με το παραμικρό τρέμει η καρδιά μου αν και ολες οι εξετάσεις δείχνουν μέχρι στιγμής πως ολα πανε καλα.. Οταν ομως σου εχει συμβεί μια φορά να νιώθεις πως κατι δεν πάει καλα, ο γιατρός σου σου λεει πως ειναι φυσιολογικά οσα νιώθεις και στο τέλος της ημέρας καταλήγεις στο νοσοκομείο με τρελούς πόνους και αιμορραγία νομίζω ειναι λογικό το άγχος.. Δεν ειμαι τόσο τρελή ε;;; 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η AnnaS. είπε:

 

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ.. Με ηρεμεί αρκετά που βλέπω πως πανω κάτω περνάμε τα ίδια.. Βλέπετε ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.. Προσπαθούμε 2μιση χρόνια για αυτό το πλασματακι και δεν πήγαν απο την αρχή πολύ καλα τα πραγματα.. Ειχα αλλη μια σύλληψη που δεν προχώρησε πάνω απο 6 εβδομάδες και ενάμιση μήνα μετά ξανα έμεινα έγκυος.. Οπως καταλαβαίνετε ενώ τη πρώτη φορά ήμουν πιο χαλαρή τωρα με το παραμικρό τρέμει η καρδιά μου αν και ολες οι εξετάσεις δείχνουν μέχρι στιγμής πως ολα πανε καλα.. Οταν ομως σου εχει συμβεί μια φορά να νιώθεις πως κατι δεν πάει καλα, ο γιατρός σου σου λεει πως ειναι φυσιολογικά οσα νιώθεις και στο τέλος της ημέρας καταλήγεις στο νοσοκομείο με τρελούς πόνους και αιμορραγία νομίζω ειναι λογικό το άγχος.. Δεν ειμαι τόσο τρελή ε;;; 😜

Κορίτσι μου τι τρελή να είσαι;; Έχουν άγχος κοπέλες που έπιασαν παιδί με το πρώτο και χωρίς καμία επιπλοκή. Φαντάσου γυναίκες που έχουν βιώσει και δύσκολες καταστάσεις.. Να σκέφτεσαι όμως κάθε φορά είναι διαφορετική και πως τώρα όλα πάνε καλά! Άλλωστε και η εγκυμοσύνη σου έχει προχωρήσει αρκετά και είσαι σε ένα αρκετά ασφαλές σημείο. Αλλά πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα, τη μία στιγμή είσαι καλά και την άλλη νιώθεις ένα πονάκι και παθαίνεις πανικό. Είχα μία εξωμήτριο πέρυσι το καλοκαίρι και σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω δει 3 φορές αίμα. Δεν μπορεί να μας καταλάβει κανείς εκτός από άλλες εγκυούλες που περνάνε τα ίδια.. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marianna27 είπε:

Κορίτσι μου τι τρελή να είσαι;; Έχουν άγχος κοπέλες που έπιασαν παιδί με το πρώτο και χωρίς καμία επιπλοκή. Φαντάσου γυναίκες που έχουν βιώσει και δύσκολες καταστάσεις.. Να σκέφτεσαι όμως κάθε φορά είναι διαφορετική και πως τώρα όλα πάνε καλά! Άλλωστε και η εγκυμοσύνη σου έχει προχωρήσει αρκετά και είσαι σε ένα αρκετά ασφαλές σημείο. Αλλά πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα, τη μία στιγμή είσαι καλά και την άλλη νιώθεις ένα πονάκι και παθαίνεις πανικό. Είχα μία εξωμήτριο πέρυσι το καλοκαίρι και σε αυτή την εγκυμοσύνη έχω δει 3 φορές αίμα. Δεν μπορεί να μας καταλάβει κανείς εκτός από άλλες εγκυούλες που περνάνε τα ίδια.. 🥰

Έχεις απόλυτο δίκιο. Αν δεν το έχεις νιώσει δεν ξέρεις πως είναι. Και μακάρι να μην το ένιωθε ποτέ ξανά καμία. Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά αλλα πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού υπάρχει αυτός ο φόβος μήπως κατι παλι πάει στραβά.. Μέχρι να κλείσω το πρώτο τρίμηνο ήμουν σχεδόν όλη μέρα στο κρεβάτι.. Με το παραμικρό έπαιρνα το γιατρό.. Τωρα είμαι πιο χαλαρή επειδή έχω κι εσάς.. Να έχουμε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να γεννήσουμε υγιή μωράκια.. ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AnnaS. είπε:

 

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ.. Με ηρεμεί αρκετά που βλέπω πως πανω κάτω περνάμε τα ίδια.. Βλέπετε ειναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη.. Προσπαθούμε 2μιση χρόνια για αυτό το πλασματακι και δεν πήγαν απο την αρχή πολύ καλα τα πραγματα.. Ειχα αλλη μια σύλληψη που δεν προχώρησε πάνω απο 6 εβδομάδες και ενάμιση μήνα μετά ξανα έμεινα έγκυος.. Οπως καταλαβαίνετε ενώ τη πρώτη φορά ήμουν πιο χαλαρή τωρα με το παραμικρό τρέμει η καρδιά μου αν και ολες οι εξετάσεις δείχνουν μέχρι στιγμής πως ολα πανε καλα.. Οταν ομως σου εχει συμβεί μια φορά να νιώθεις πως κατι δεν πάει καλα, ο γιατρός σου σου λεει πως ειναι φυσιολογικά οσα νιώθεις και στο τέλος της ημέρας καταλήγεις στο νοσοκομείο με τρελούς πόνους και αιμορραγία νομίζω ειναι λογικό το άγχος.. Δεν ειμαι τόσο τρελή ε;;; 😜

Καθόλου τρελή! Τα έχω περάσει κ εγώ και σκέψου εμένα μου πήρε και 7 μήνες για να ξανά μείνω εγκυος...εκεί να δεις τρελα. Τώρα δεν μπορώ να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου γιατί φοβάμαι παρα πολύ  ακόμα και τώρα που θα μπω στον 5ο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Καθόλου τρελή! Τα έχω περάσει κ εγώ και σκέψου εμένα μου πήρε και 7 μήνες για να ξανά μείνω εγκυος...εκεί να δεις τρελα. Τώρα δεν μπορώ να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου γιατί φοβάμαι παρα πολύ  ακόμα και τώρα που θα μπω στον 5ο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα! 

Να μη φοβάσαι.. Αυτη τη φορά ολα θα μας πάνε υπέροχα.. (τα λεω για να τα ακούω κι εγω) 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Να σας ρωτήσω, οι γιατροί σας σας έχουν πει μήπως να μην κοιμάστε ανάσκελα;

Καλημέρα.. Εμενα δεν μου εχει πει κάτι τέτοιο.. Στο ειπε ο δικος σου;; για ποιο λόγο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δε μου εχει πει κατι, το ειχε μπει στην κουμπάρα μου ο δικός της γιατρος και μου το ειπε. Μπήκα και το έψαξα στο Ίντερνετ και φαινεται να υπάρχουν αρκετές μελέτες που λενε να αποφεύγεται ο υπνος ανάσκελα γιατι προκαλεί διαφορά προβληματα υγείας και σε εμάς και στο έμβρυο. Και ήθελα να δω αν ξερει καμια άλλη κατι αντίστοιχο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/6/2020 at 7:56 ΠΜ, ο/η Marianna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Να σας ρωτήσω, οι γιατροί σας σας έχουν πει μήπως να μην κοιμάστε ανάσκελα;

Γεια σου κορίτσι μου! Το είχα δει κι εγώ στο Ίντερνετ αυτό που λες... αλλά ρώτησα το γιατρό μου και μου είπε πως το μωρό προστατεύεται εξίσου όπως κι αν κοιμόμαστε. Από κει και πέρα να προσέχω το ανάσκελα για μένα για να μη ζαλιστώ κι αν ζαλιστώ να γυρίσω στα αριστερά να μου περάσει. Οποτε όπως μας βολεύει καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Κορίτσια μου έχετε αρχίσει να νιώθετε καθόλου τα μωράκια σας; 

Καλημέρα κορίτσια μου! Το Σάββατο το απόγευμα είμαι σίγουρη πως ένιωσα 2 κλωτσιές. Κατά τα άλλα κάποιες στιγμές μέσα στην ημέρα και κυρίως το απόγευμα νιώθω σαν να έχω ένα ψαράκι.. Εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lily20 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Το είχα δει κι εγώ στο Ίντερνετ αυτό που λες... αλλά ρώτησα το γιατρό μου και μου είπε πως το μωρό προστατεύεται εξίσου όπως κι αν κοιμόμαστε. Από κει και πέρα να προσέχω το ανάσκελα για μένα για να μη ζαλιστώ κι αν ζαλιστώ να γυρίσω στα αριστερά να μου περάσει. Οποτε όπως μας βολεύει καλύτερα...

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Με ησύχασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Marianna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Το Σάββατο το απόγευμα είμαι σίγουρη πως ένιωσα 2 κλωτσιές. Κατά τα άλλα κάποιες στιγμές μέσα στην ημέρα και κυρίως το απόγευμα νιώθω σαν να έχω ένα ψαράκι.. Εσείς;

Εγω μόνο κάτι τσιμπηματακια νιώθω που και που. Σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα και εχω διαβάσει πως σε αυτήν ξεκινάμε να τα νιώθουμε κι ανυπομονώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Marianna27 είπε:

Κοντά κοντά! Πού θα γεννήσεις; Αθήνα ή Ναύπλιο;

Καλημέρα. 

Αθήνα είναι ο γυναικολόγος μου. Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AnnaS. είπε:

Καλημέρα. 

Αθήνα είναι ο γυναικολόγος μου. Εσύ; 

Κι εμένα Αθήνα είναι! Σε ποια κλινική γεννάς; Εγώ στο ΡΕΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marianna27 είπε:

Κι εμένα Αθήνα είναι! Σε ποια κλινική γεννάς; Εγώ στο ΡΕΑ

Μάλλον στο Αλεξάνδρας.. Με αυτην συνεργάζεται ο γυναικολόγος μου.. Αν και δεν το έχουμε συζητήσει ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2020 at 12:08 ΜΜ, ο/η Marianna27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Το Σάββατο το απόγευμα είμαι σίγουρη πως ένιωσα 2 κλωτσιές. Κατά τα άλλα κάποιες στιγμές μέσα στην ημέρα και κυρίως το απόγευμα νιώθω σαν να έχω ένα ψαράκι.. Εσείς;

Ανυπομονώ κι εγώ να το νιώσω.. όπου να ναι μπαίνω στη 15η εβδομάδα 🌸 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily20 είπε:

Ανυπομονώ κι εγώ να το νιώσω.. όπου να ναι μπαίνω στη 15η εβδομάδα 🌸 

Καλημέρα! Μεθαύριο μπαίνω στην 18η κ δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν έχω νιώσει κάτι....κάτι μικρά ανεπαίσθητα "ψαράκια" στην κοιλιά...φαντάζομαι κάπως έτσι θα είναι για την εβδομάδα που είμαι. Πάντως ο γιατρός μου, μου είπε πως ίσως το νιώσω στην 20η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η St33 είπε:

Καλημέρα! Μεθαύριο μπαίνω στην 18η κ δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν έχω νιώσει κάτι....κάτι μικρά ανεπαίσθητα "ψαράκια" στην κοιλιά...φαντάζομαι κάπως έτσι θα είναι για την εβδομάδα που είμαι. Πάντως ο γιατρός μου, μου είπε πως ίσως το νιώσω στην 20η.

Έχω ακούσει πως νιώθουμε από νωρίς απλά δεν είμαστε σε θέση να το αναγνωρίσουμε μιας και είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. Μπερδεύεται δλδ με στομάχι κλπ, απλά αν το χαμε ξαναπεράσει θα ήταν πιο ξεκάθαρο.. Βιάζομαι να επικοινωνήσω 😅🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lily20 είπε:

Έχω ακούσει πως νιώθουμε από νωρίς απλά δεν είμαστε σε θέση να το αναγνωρίσουμε μιας και είναι η πρώτη εγκυμοσύνη. Μπερδεύεται δλδ με στομάχι κλπ, απλά αν το χαμε ξαναπεράσει θα ήταν πιο ξεκάθαρο.. Βιάζομαι να επικοινωνήσω 😅🥰

Δεν εισαι η μόνη.. Όλες φαντάζομαι την ίδια ανυπομονησία και αγωνία νιώθουμε την πρώτη φορά.. Κι εγω αυτό εχω διαβάσει πως απο τη 16η εβδομάδα υπάρχει η κίνηση απλώς δεν είμαστε σε θέση να την αντιληφθούμε καθώς δεν γνωρίζουμε πως ακριβώς ειναι αυτή η αίσθηση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Το ξέρω ότι είμαι λίγο βιαστικούλα :P  αλλά πότε σκέφτεστε να αρχίσετε τις πρώτες αγορές για τα μωράκια σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...