Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Έχει καμία μανούλα εμπειρία με υπόθετο voltaren για συσπάσεις?? Χτες είχα πολλούς πόνους χαμηλά και κυρίως αριστερά! Ειδικά αριστερά ένιωθα οξύ πόνο κάθε φορά που ήθελα να αλλάξω πλευρό στο κρεβάτι! Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να ξεκινησω 3 utrogestan και να βάλω ένα voltaren υπόθετο στον πωπω 😲 όχι ενδοκολπικα. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ria27 είπε:

Έχει καμία μανούλα εμπειρία με υπόθετο voltaren για συσπάσεις?? Χτες είχα πολλούς πόνους χαμηλά και κυρίως αριστερά! Ειδικά αριστερά ένιωθα οξύ πόνο κάθε φορά που ήθελα να αλλάξω πλευρό στο κρεβάτι! Πήρα τον γιατρό μου και μου είπε να ξεκινησω 3 utrogestan και να βάλω ένα voltaren υπόθετο στον πωπω 😲 όχι ενδοκολπικα. Έχει καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία?

Καλημέρα, εγω εχω βάλει υποθετο στον πρωκτο και στις δύο κυησεις μου λογο συσπασεων! 

Είναι αντιφλεγμονώδη και τοποθετείτε για τις συσπασεις.. εμενα με είχε ηρεμήσει αμέσως.. ειχα πολυ τακτικές συσπασεις και ίσως να κατέληγαν σε τοκετο μου είχαν πει .. χαλάρωσαν όμως και μου πέρασαν και οι πονοι!

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Anzeline1 είπε:

Καλημέρα, εγω εχω βάλει υποθετο στον πρωκτο και στις δύο κυησεις μου λογο συσπασεων! 

Είναι αντιφλεγμονώδη και τοποθετείτε για τις συσπασεις.. εμενα με είχε ηρεμήσει αμέσως.. ειχα πολυ τακτικές συσπασεις και ίσως να κατέληγαν σε τοκετο μου είχαν πει .. χαλάρωσαν όμως και μου πέρασαν και οι πονοι!

Μακάρι να με βοηθήσει! Από χτες πονάω πολύ και έχω αγχωθει και δεν μπορώ να σταματήσω να κλαιω... Θα πάω να με δει και ο γιατρός μου το μεσημέρι...μακάρι να πάνε όλα καλά 😢

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ria27 είπε:

Μακάρι να με βοηθήσει! Από χτες πονάω πολύ και έχω αγχωθει και δεν μπορώ να σταματήσω να κλαιω... Θα πάω να με δει και ο γιατρός μου το μεσημέρι...μακάρι να πάνε όλα καλά 😢

Σε είδε ο γιατρός κοριτσάκι μου;

στις πριν 2 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Σε είδε ο γιατρός κοριτσάκι μου;

Με είδε και δεν βλέπει κάτι λέει...μου είπε ίσως είναι από το έντερο λόγο δυσκοιλιότητας...αλλά εγώ δεν μπορώ ούτε να περπατήσω από τον πόνο...

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ria27 είπε:

Με είδε και δεν βλέπει κάτι λέει...μου είπε ίσως είναι από το έντερο λόγο δυσκοιλιότητας...αλλά εγώ δεν μπορώ ούτε να περπατήσω από τον πόνο...

Που ακριβώς πονάς περιέγραψε μου;

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Κορίτσια καλημέρα !! Τι κάνετε ;; Από χθες είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά για θέματα που προέκυψαν με τον άντρα μου έκλαιγα όλη μέρα και σήμερα πάλι τα ίδια χωρίς να μπορώ να σταματήσω ούτε να το ελέγξω . Ξέρετε αν επηρεάζω το μωρό μου ;; Το έχετε πάθει ;;; Είμαι 30 εβδομάδων 
    • Καλημέρα κορίτσια! Προσωπικά θα συμφωνήσω απόλυτα με την @Ginaak. Άλλωστε πέρα από τις γνωστές που μπορεί να έχει η κάθε μία μας (εγώ μόνο έχω 2-3) πόσες ιστορίες έχουμε εδώ από γυναίκες που πέτυχαν με 3ης μέρας και άλλες τόσες που με άριστες βλαστοκυστες ακόμα και με προεμφυτευτικο δεν τα κατάφεραν.Οπως και να χει θεωρώ ότι η απόφαση είναι δική μας και του γιατρού φυσικά μετά από ανάλυση και συζήτηση. Μετά από όσα έχω περάσει εγώ και όσα έχω διαβάσει η άποψη μου είναι ότι όλο αυτό είναι θέμα τυχης "ρουλέτα" όπως συνηθίζω να λέω (φυσικά από τη στιγμή που δεν υπάρχουν άλλα θέματα με ενδομητριο κλπ). @santaloxilo μην λες τέτοια και κυρίως μην απογοητευεσαι όλα στο χρόνο τους. 6η μέρα είχα κάνει κι εγώ την πρώτη φορά, είχα δει μια άχνη γραμμή, έτριβα τα χέρια μου και μετά είδα το κουλούρι! Άσε τον χρόνο να κάνει δουλίτσα! 😉
    • Και εγώ εχω ενστικτο εχε υποψιν σου.μη κανεις τετοιες σκεψεις! Καποια στιγμη γυριζει το καλό ,παντα γυριζει ο τροχος!αυτο να σκεφτεσαι ..κ αστα τα χομ τεστ τι τα θες,μη ξανακανεις βρε,χειροτερο αγχος δε θελουμε ,παρα μονο ηρεμια κ θετική σκεψη
    • Εμενα ειναι ενος κ πινει γαλα ανα 3ωρο. Μπορεί κ ανα διωρο. Ετσι ήταν κ η μεγάλη μ μεχρι τα 2.5. Τωρα στα 3 ξυπνάει συνηθως μονο μια φορά.
    • Καλημέρα.....!!!! Μπα ακούμε που σου λέω ...ένστικτο βαρβατο
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...