Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Από 1 χρονών και πάνω τι μαγιο εχετε φορεσει στα μωρα σας; Μας χρειαζεται το μαγιό πάνα ή ειναι αχρείαστο προιόν; Δεν ξερω αν πρεπει να διαλέξω μαγιο πάνα ή ενα κλασικό μαγιουδακι βερμουδιτσα κι ετσι

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Εγω απλο μαγιο θα της παρω όπως είχα κ στη μεγαλη. Μήπως ποση ωρα θα κάθεται μεσα στο νερο; θα μπαινει , θα βγαίνει, θα την ξεπλενω λιγο κ θ της βαζω πανα κανονικη για να καθεται στην παραλια. Ελπίζω να της αρεσει τ νερο βέβαια κ να μην έχουμε δραματα.

@Diwni Ωραια! Κι αλλες γνωστες μου μαμαδες ειπαν οτι ειχαν κανονικο μαγιό. Για να δουμε, θα δοκιμασω απλό. Θελω να πιστευω οτι δε θα κανει κακα μεσα στη θαλασσα

καλησπέρα κορίτσια δεν πήγαμε ακόμα θάλασσα εμείς αλλά έχω δει ότι υπάρχει πανα βρακάκι που είναι για τη παραλία και να μπει στο νερό δεν φουσκώνει όπως το κλασικό...επίσης δεν εχεις και φόβο για κακά με αυτό γιατί είναι πάντα😜

Ουτε τ κλασικό φουσκώνει. Εγω στη μεγάλη μ ειχα κ απο τα 2. Δ είδα καμια ουσιαστική διαφορα. Κακα μεσα στη θαλασσα δ εκανε ποτε. Εχουν κ οι 2 πολύ σταθερες ωρες οσον αφορα τ εντερο τους😂. Επειτα ειναι σε ηλικια π τα κακακια τους ειναι αρκετα στερεα. Στα orchestra  πάντως ειχε περυσι πολύ οικονομικα μαγιο κ πανες μαγιο.

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Θες να σου πω κάτι ειλικρινα γυναίκα προς γυναίκα στην εξωσωματική; Το είχα πει στον Μα...στην πρώτη ευ που μου είπε τα δικά του: Όταν σηκωθείς από το κρεβάτι της εμβριομεταφορας είναι 49% να έχεις κάνει εσύ( οι γιατροί οι μαίες οι εμβριολογοι κτλ) σωστά τη δουλειά σου και 51% να είναι η ώρα να στο δώσει ο Θεός.Εχουμε φιλικό ζευγάρι που τράκαραν στην επιστροφή σε επαρχεία στην ετ.μςταφερθηκαν στα επείγοντα η κοπέλα μπήκε για έκτακτα χειρουργεία χωρίς κανείς να ξέρει τι έχεις κάνει και έμεινε σε διδυμα.Κι εμείς γινόμαστε να αλλάξουμε πλευρό..πραγματικά τόσα χρόνια τα έχω δει ολα
    • Και τώρα στα δικά μου...αχ εγώ θα το σπάσω το υπέροχο σερί το βλέπω.....πήγα και έκανα τεστ τη; @home test  5 μερα εννοείται μηδέν.Πραγματικα αυτή τη φορά έχω δεν την παλεύω με τιποτα
    • Ο ίδιος εμβριολογος μου είχε πει ότι η τάση είναι να μπαίνουν 3 μέρας πια σε πολλές χώρες της ΕΕ.Προσωπικα έχω δει κύηση και με δεύτερης μέρας που μάλιστα διαιρέθηκε σε ομοζυγ ώρες.Κινομως συμβαίνει.Κι επειδή όντως οι βλαστοκυστες δεν είναι πανάκεια( και προσωπικά το έχω ζήσει) να σας πω ότι έχω μεταφέρει 12 άριστες βλαστοκυστες στο καλύτερο στάδιο και αριθμό που μπορεί να φτάσουν εκ των οποίων οι 6 έδωσαν παλλινδρομες( οι δύο μάλιστα ελεγμένες και χρωμοσωμικες το μαύρο τους χαλί και έχω ένα παιδί...1/12 βλαστοκυστες ( ήμουν 35 τότε όταν τελείωσε όλο αυτό).Μετά μετέφερα 5 εμβρια συνολικά ( 2 βλαστοκυστες μέτριες αυτήν τώρα που πιο κάτω του μετρίου πεθαίνεις) και 2 μοριδια και βλέπω να μου έρχεται το κουλούρι.Αυτο που θέλω να πω είναι ότι αν αυτές οι μεταφορές γινόταν με εμβρια 3 μέρας πιστεύω ότι θα είχα ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα.Δεν πιστεύω ότι έκανα την κόρη μου γιατί ήταν βλαστοκυστη αλλά καλό εμβριο.
    • Σωστά! Εχεις δικιο, συμφωνώ απολυτως..οποτε 50% δεκτικοτητα ενδομητριου 50% καλα εμβρυα ειναι η επιτυχία.
    • Ο γιατρός που έκανα την κόρη μου καινο εμβριολογος μου είχαν πει ότι το ενδομήτριο είναι σε όλες 5-6 μέρα διότι τότε φτάνει υπό φυσιολογικές συνθήκες στην μήτρα.Την τρίτη μέρα είναι στα σάλπιγγα.Τα εμβρια που μπαίνουν τρίτη και πιάνουν είναι αυτά που θα έφταναν βλαστοκυστες.Δεν πίστευαν στα παράθυρα εμφύτευσης κτλ.Μεταξυνμας ούτε εγώ πιστεύω.Πιστευω πως ένα ενδομήτριο σε καλή κατασταση( σκέψου πόσες αποξεσεις έχω κάνει εγώ κι ακόμα εμφυτεύει) και ένα καλό εμβριο( κυρίως ) δίνουν κύηση.Δεν είναι τυχαίο ότι σχεδόν όλες με δανεικά πιάνουν και μάλιστα πολλές δίδυμα.Δεν μπορεί όλες να έχουν δεκτικοτγτα 5 μέρα .Εγώ αυτό πιστευω
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...