Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποκόλληση με αιμα


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

ειμαι έγκυος 13+3

στις 13εβδ ακριβώς μου ήρθε κατακόκκινο αίμα και πολύ! Γέμισε όλη η λεκάνη. Πήρα τον γιατρό τηλέφωνο και μου ειπε να κανω ένεση lentogest Για να σταματήσει το αίμα και σήμερα που μιλήσαμε πάλι επειδή έχω πολύ καφέ αίμα, να ξανά κανω μια αύριο και μιλάμε. Μου συνέστησε ξάπλα! Κάποια με παρόμοια εμπειρία ;; Είναι αλήθεια ότι μόλις μπαίνεις στον 4ο μήνα σταματάει το αίμα κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lilipan είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

ειμαι έγκυος 13+3

στις 13εβδ ακριβώς μου ήρθε κατακόκκινο αίμα και πολύ! Γέμισε όλη η λεκάνη. Πήρα τον γιατρό τηλέφωνο και μου ειπε να κανω ένεση lentogest Για να σταματήσει το αίμα και σήμερα που μιλήσαμε πάλι επειδή έχω πολύ καφέ αίμα, να ξανά κανω μια αύριο και μιλάμε. Μου συνέστησε ξάπλα! Κάποια με παρόμοια εμπειρία ;; Είναι αλήθεια ότι μόλις μπαίνεις στον 4ο μήνα σταματάει το αίμα κλπ;

Καλημέρα κορίτσι! Με το καλό! Σίγουρα κάποια αποκόλληση θα είναι! Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός και ξεκουράσου. Είναι το πιο σημαντικό σε αυτές τις περιπτώσεις. Είναι λογικό να έχεις καφέ. Είναι το παλιό αίμα που αποβάλλεται. Βέβαια θεωρώ ότι το πιο σωστό θα ήταν να σε δει κιόλας αλλά τι να πω αυτός σίγουρα ξέρει καλύτερα. Δεν έχει σχέση πάντως το αίμα με τον μήνα από ότι γνωρίζω. Αποκόλληση μπορείς να έχεις σε οποιαδήποτε φάση. Αν και από ότι βλέπω είναι πιο συχνή στο πρώτο τρίμηνο. Να μην αγχώνεσαι και να είσαι όσο το δυνατόν περισσότερο ξαπλωμένη.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου εγώ το έπαθα αυτό στις 22 εβδομάδες. Κατακόκκινο αίμα γέμισε τη λεκάνη. Τελικά δεν είχα ούτε αποκόλληση (δεν είδαν κάτι στον υπερηχο) ούτε κάτι ανησυχητικο. Πιθανώς να ήταν ένα αγγείο που έσπασε από την πίεση. Μάλιστα ο γιατρός με ρώτησε αν σφιχτηκα πολύ στην τουαλέτα 😳. Μήπως έγινε κάτι τετοιο με εσενα; Θεωρώ ότι αν δεν είχες πόνους και έχει σταματήσει μάλλον δεν είναι υψηλού κινδύνου άλλα πρέπει οπωσδήποτε να πας να σε δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι όχι δεν σφίχτηκα, σφουγγάρισα 🤭 το ρίχνω εκεί γιατί μόνο αυτό έκανα !

ευελπιστω να περάσει σύντομα και ποτέ ξανά δουλειά στο σπιτι😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μου! Στις 10 εβδομαδες πηγα να κατεβασω το παντελονι κι ειχα πλημμυρισει απο αιμα! Επαθα σοκ εκεινη την ωρα αλλα επειδη δεν πονουσα προσπαθησα να μην σκεφτω τα χειροτερα...Πηγα αμεσως νοσοκομειο οπου κι εμεινα λιγες μερες γιατι ειχα παθει μια μεγαλη αποκολληση...Ξαπλα 3 μηνες εγω κι ολα ευτυχως πηγαν καλα!

Πρεπει οπωσδηποτε να σε δει γιατι αν ειναι αποκολληση που ειναι το πιο πιθανο θα σου δωσει σιγουρα κανενα utrogestan/μαγνησιο και εννοειται μενεις ξαπλωμενη μεχρι να δεις τι ειναι! Συνηθισμενη κατασταση ειναι παντως απλως θελει ακινησια...

Σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...