Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω.

Εμένα με παρακολουθεί ο γυναικολόγος μου, μιας και δεν ζω Αθήνα που έκανα την εξωσωματική . Παρ όλα αυτά κι εμένα τα φάρμακα που έπαιρνα από την έμβρυο μεταφορά μου τα σταμάτησε μετά την αυχενική διαφάνεια ο εξωσωματικος μου. Μου είχαν πει απο την αρχή να τους ενημερώνω για τις χοριακες, και όταν θα ακούσουμε καρδούλα. Έτσι όταν μιλήσαμε για τα αποτελέσματα της αυχενικής, μου είπαν τώρα περιμένουμε τα νέα σου όταν γεννήσεις. Ωστόσο, αν τους είχα και τους δύο στην ίδια πόλη, ναι μεν θα συνέχιζα με τον έναν (αν και τους λατρεύω και τους δύο), αλλά κάποιες φορές θα πήγαινα και στον άλλον για δεύτερη γνώμη 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα ο εξωσωματικός μου είπε τα φάρμακα θα τα παίρνω μέχρι τη 12η εβδομάδα οπότε και θα αναλάβει ο πλακούντας και ο οργανισμός μου την υποστήριξη της κύησης. Αντίθετα την προηγούμενη φορά που έκανα με φρέσκα τα έκοψα αρκετά νωρίτερα. Α καλή ιδέα @annie! θα ζητήσω κι εγώ πρωτόκολλο διακοπής φαρμάκων για να το δούμε με τον γυναικολόγο μου. Αύριο θα πάρω στο κέντρο να τους ανακοινωσω τα αποτελέσματα. Είναι η επίσημη μέρα της χοριακής. Μακάρι να έχει διπλασιαστεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κι εμένα ο εξωσωματικός μου είπε τα φάρμακα θα τα παίρνω μέχρι τη 12η εβδομάδα οπότε και θα αναλάβει ο πλακούντας και ο οργανισμός μου την υποστήριξη της κύησης. Αντίθετα την προηγούμενη φορά που έκανα με φρέσκα τα έκοψα αρκετά νωρίτερα. Α καλή ιδέα @annie! θα ζητήσω κι εγώ πρωτόκολλο διακοπής φαρμάκων για να το δούμε με τον γυναικολόγο μου. Αύριο θα πάρω στο κέντρο να τους ανακοινωσω τα αποτελέσματα. Είναι η επίσημη μέρα της χοριακής. Μακάρι να έχει διπλασιαστεί 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Θα έχει διπλασιαστεί!!! Περιμένουμε νέα σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, χθες βράδυ είχα ελάχιστο ροζ στο σκουπισμα κ όταν εκανα την κολπική κρέμα πάνω στο απλικατερ. Σήμερα τ πρωί τίποτα. Σε τι μπορεί ν οφείλεται? Αγχώθηκα λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, χθες βράδυ είχα ελάχιστο ροζ στο σκουπισμα κ όταν εκανα την κολπική κρέμα πάνω στο απλικατερ. Σήμερα τ πρωί τίποτα. Σε τι μπορεί ν οφείλεται? Αγχώθηκα λιγο

Μπορεί να τραυματίστηκες από την κρέμα. Το ζωηρό κόκκινο ανησυχεί συνήθως τους γιατρούς. Εγώ είχα 2 φορές αίμα, πάνω από 10 μέρες καφέ και δόξα τω Θεό όλα είναι καλά μέχρι στιγμής. Σήμερα έχω πάλι ραντεβού να δω τα μικρά μου!!! Και την Πέμπτη είχα ελάχιστα καφέ στο σκούπισμα αλλά όπως σου είπα, μπορεί να τραυματίστηκα βάζοντας το υπόθετο. Αν ξαναδείς πάρε το γιατρό σου. Πότε έχεις ραντεβού με το καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Μπορεί να τραυματίστηκες από την κρέμα. Το ζωηρό κόκκινο ανησυχεί συνήθως τους γιατρούς. Εγώ είχα 2 φορές αίμα, πάνω από 10 μέρες καφέ και δόξα τω Θεό όλα είναι καλά μέχρι στιγμής. Σήμερα έχω πάλι ραντεβού να δω τα μικρά μου!!! Και την Πέμπτη είχα ελάχιστα καφέ στο σκούπισμα αλλά όπως σου είπα, μπορεί να τραυματίστηκα βάζοντας το υπόθετο. Αν ξαναδείς πάρε το γιατρό σου. Πότε έχεις ραντεβού με το καλό;

Έχω την Παρασκευή τον 1ο υπερυχο, μ είπε αντί για χοριακη έλα ν κάνουμε υπερυχο να βεβαιωθούμε ότι δεν είναι εξωμητριο. Και την αλλη Παρασκευή μήπως και ακούσουμε καρδούλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_02 είπε:

Έχω την Παρασκευή τον 1ο υπερυχο, μ είπε αντί για χοριακη έλα ν κάνουμε υπερυχο να βεβαιωθούμε ότι δεν είναι εξωμητριο. Και την αλλη Παρασκευή μήπως και ακούσουμε καρδούλα..

Μια χαρά κορίτσι μου. Όλα θα πάνε καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Θα έχει διπλασιαστεί!!! Περιμένουμε νέα σου .

Έδωσα αίμα και περιμένω το email. Η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο! Αχ Άννυ μου 10 εβδομαδων εισαι; σήμερα θα δεις χεράκια ποδαράκια να κουνιούνται και να χορεύουν! @nik_02 είναι πολυ συχνά τα ροζ και τα καφέ και συνήθως δεν σημαίνουν τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμερα κορίτσια και καλή εβδομάδα. 

@nik_02 κι εμένα ο γυναικολόγος μου σύστησε τον εξωσωματικο. Μόλις είχα θετική χοριακη ο ίδιος ο εξωσωματικος (παρόλο που είναι και μαιευτήρας) μου είπε να τηλ. στον γυναικολόγο μου για να κανονίσουμε ραντεβού κλπ και να μου πει πως θα προχωρήσουμε, μέχρι όμως το ραντεβού να συνεχίσω τα φάρμακα. Ούτε μου είπε να πάω να με δει ούτε τίποτα. Όσο για τα φάρμακα Παρασκευή που ρώτησα τον γυναικολόγο μου μου είπε ότι θα τα συνεχίσω τουλάχιστον μέχρι την 10η εβδομάδα και βλέπουμε, ίσως δλδ κλείσουμε και το πρώτο τρίμηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Έδωσα αίμα και περιμένω το email. Η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο! Αχ Άννυ μου 10 εβδομαδων εισαι; σήμερα θα δεις χεράκια ποδαράκια να κουνιούνται και να χορεύουν! @nik_02 είναι πολυ συχνά τα ροζ και τα καφέ και συνήθως δεν σημαίνουν τίποτα

Όλα θα είναι τέλεια Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσιαααααα! Πηγε 262!! Απο 80 που ήταν το Σαββάτο

Δεν σου το είπα; Πας εξαιρετικά μη φοβάσαι τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσιαααααα! Πηγε 262!! Απο 80 που ήταν το Σαββάτο

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια!!!!! 💕💕💕 Ναι 9+4 σήμερα... Θα δω χεράκια;;; Θα τρελαθώ!! Θα σας τα πω το απόγευμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσιαααααα! Πηγε 262!! Απο 80 που ήταν το Σαββάτο

Μπράβο κορίτσι μου!!! Εκπληκτικό νούμερο......Με το καλό να πάνε όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα και καλή βδομάδα!!

@annie! μου τρομερό!! Θα δεις ενα πιο σχηματισμένο έμβρυο σιγουρα...

Λοιπον τα δικά μου...οι χοριακές θρίλερ!!

Την Παρασκευη 279,1. Σήμερα 944,2. Ο γιατρός είπε οτι μιλάμε για ανατροπή μεγάλη. Εκεί που την Τετάρτη ήμασταν έτοιμοι να σταματήσουμε τα φάρμακα γιατί δεν πήγαινε καλά, εκεί πήρε τα πάνω του και τα έδωσε όλα.

Την Τετάρτη θα πάω για υπέρηχο, να δούμε απλά οτι δεν έχουμε κανένα εξωμήτριο (που το βλέπει δύσκολο και ο γιατρός αλλά θέλουμε να είμαστε σίγουροι).. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή βδομάδα!!

@annie! μου τρομερό!! Θα δεις ενα πιο σχηματισμένο έμβρυο σιγουρα...

Λοιπον τα δικά μου...οι χοριακές θρίλερ!!

Την Παρασκευη 279,1. Σήμερα 944,2. Ο γιατρός είπε οτι μιλάμε για ανατροπή μεγάλη. Εκεί που την Τετάρτη ήμασταν έτοιμοι να σταματήσουμε τα φάρμακα γιατί δεν πήγαινε καλά, εκεί πήρε τα πάνω του και τα έδωσε όλα.

Την Τετάρτη θα πάω για υπέρηχο, να δούμε απλά οτι δεν έχουμε κανένα εξωμήτριο (που το βλέπει δύσκολο και ο γιατρός αλλά θέλουμε να είμαστε σίγουροι).. 

Αχ κορίτσι μου μπράβο!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα. Όπως είπε και η μάνα μου στην εγκυμοσύνη μια λαχτάρα τουλάχιστον θα περάσεις. Μακάρι να ήταν αυτό να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να είσαι ήρεμη και χαρούμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή βδομάδα!!

@annie! μου τρομερό!! Θα δεις ενα πιο σχηματισμένο έμβρυο σιγουρα...

Λοιπον τα δικά μου...οι χοριακές θρίλερ!!

Την Παρασκευη 279,1. Σήμερα 944,2. Ο γιατρός είπε οτι μιλάμε για ανατροπή μεγάλη. Εκεί που την Τετάρτη ήμασταν έτοιμοι να σταματήσουμε τα φάρμακα γιατί δεν πήγαινε καλά, εκεί πήρε τα πάνω του και τα έδωσε όλα.

Την Τετάρτη θα πάω για υπέρηχο, να δούμε απλά οτι δεν έχουμε κανένα εξωμήτριο (που το βλέπει δύσκολο και ο γιατρός αλλά θέλουμε να είμαστε σίγουροι).. 

Ειδες τι γινεται;; ολα ειναι πιθανα και ρευστα σε αυτη τη ζωη τα παντα ομως!!συγχαρητηρια!  @dimseaθελω πολυ να μου το κανουνε αλλα μου ειπανε οτι ειναι πολυ κακο πραγμα ο 3d υπερηχος οπως και το doppler επηρρεαζονται κακά τα εμβρυα εχετε ακουσει κατι κοριτσια εσεις; Διαβασα και πολλα αρθρα εξωτερικου. @Antelope εισαι σουπερ! Ολες οι κοπελες θα πανε εξαιρετικα ειμαι σιγουρη ξανα χαχα και @annie! aντε να μας πεις τι θα σου πει με το καλο! @Taggeris ανυπομονωωωω σου λεωω @nik_02δεννειναι απολυτως τιποτα οπως σου ειπε η αννυ..τα φαρμακα δεν τα σταματαμε για κανενα λογο μεχρι την αυχενικη,θα μειωσουν σιγα σιγα πχ 9,10η βδομαδα,,μολις μου το ειπανε ξεκαθαρα!!!δε παιζουμε λεει τωρα με αυτα με τιποτα! Ειναι απολυτοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ειδες τι γινεται;; ολα ειναι πιθανα και ρευστα σε αυτη τη ζωη τα παντα ομως!!συγχαρητηρια!  @dimseaθελω πολυ να μου το κανουνε αλλα μου ειπανε οτι ειναι πολυ κακο πραγμα ο 3d υπερηχος οπως και το doppler επηρρεαζονται κακά τα εμβρυα εχετε ακουσει κατι κοριτσια εσεις; Διαβασα και πολλα αρθρα εξωτερικου. @Antelope εισαι σουπερ! Ολες οι κοπελες θα πανε εξαιρετικα ειμαι σιγουρη ξανα χαχα και @annie! aντε να μας πεις τι θα σου πει με το καλο! @Taggeris ανυπομονωωωω σου λεωω @nik_02δεννειναι απολυτως τιποτα οπως σου ειπε η αννυ..τα φαρμακα δεν τα σταματαμε για κανενα λογο μεχρι την αυχενικη,θα μειωσουν σιγα σιγα πχ 9,10η βδομαδα,,μολις μου το ειπανε ξεκαθαρα!!!δε παιζουμε λεει τωρα με αυτα με τιποτα! Ειναι απολυτοι.

Ακριβώς όπως στα είπανε είναι. Εμένα ξεκίνησε να μου μειώνει την 9+1 και θα παίρνω μέχρι και 12+1. Τότε θα παράγει πλήρως όλες τις ορμόνες ο πλακούντας και δε θα χρειαζόμαστε συμπλήρωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ κορίτσι μου μπράβο!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά από εδώ και πέρα. Όπως είπε και η μάνα μου στην εγκυμοσύνη μια λαχτάρα τουλάχιστον θα περάσεις. Μακάρι να ήταν αυτό να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να είσαι ήρεμη και χαρούμενη!!!

Μακάρι κορίτσι μου!!!! Να πάνε καλά όλα για όλες μας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ειδες τι γινεται;; ολα ειναι πιθανα και ρευστα σε αυτη τη ζωη τα παντα ομως!!συγχαρητηρια!  @dimseaθελω πολυ να μου το κανουνε αλλα μου ειπανε οτι ειναι πολυ κακο πραγμα ο 3d υπερηχος οπως και το doppler επηρρεαζονται κακά τα εμβρυα εχετε ακουσει κατι κοριτσια εσεις; Διαβασα και πολλα αρθρα εξωτερικου. @Antelope εισαι σουπερ! Ολες οι κοπελες θα πανε εξαιρετικα ειμαι σιγουρη ξανα χαχα και @annie! aντε να μας πεις τι θα σου πει με το καλο! @Taggeris ανυπομονωωωω σου λεωω @nik_02δεννειναι απολυτως τιποτα οπως σου ειπε η αννυ..τα φαρμακα δεν τα σταματαμε για κανενα λογο μεχρι την αυχενικη,θα μειωσουν σιγα σιγα πχ 9,10η βδομαδα,,μολις μου το ειπανε ξεκαθαρα!!!δε παιζουμε λεει τωρα με αυτα με τιποτα! Ειναι απολυτοι.

Ναι κορίτσι μου έχεις δίκιο!! όλα είναι πιθανά σε αυτή τη ζωή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην πρώτη προσπάθεια  άρχιζα σταδιακά αφού ακούσαμε καρδούλα να μειώσουμε τα φάρμακα λίγο μετά την αυχενική  είχα κόψει τα πάντα και άρχιζα της βιταμίνες  σίδηρο μαγνήσιο ασβέστιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr

  Μπράβο κορίτσι, πάει πολύ δυνατά! @Antelope τέλεια η χοριακή!

Κορίτσια εγώ μέχρι πριν λίγο δεν είχα τίποτα και τώρα έχω κόκκινο αίμα, όχι πολύ αλλά κόκκινο. Έχω φοβηθεί πολύ.. Το πρωί που μίλησα με το γιατρό μ είπε ξεκούραση, θ δω πως θα πάει κ θα επικοινωνήσω το βράδυ πάλι μαζί τ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...