Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόωρα Συμπτώματα


Pepita_jk13

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες,

Ειμαι εντελώς καινουρια στο φόρουμ, αλλά βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες και κατατοπιστικές τις συζητήσεις. 

Διαβάζω ότι πολλές κοπέλες είχαν από πολύ νωρίς συμπτώματα εγκυμοσύνης (πριν την καθυστέρηση εννοώ). Βρισκομαι στη 18η μέρα του κύκλου μου, με επαφές την 9η και 14η, και εδώ και 1 βδομάδα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου (σταθερότατος κύκλος 27-28 ημερών), με τσιμπήματα στη μήτρα και αίσθημα ότι έρχεται περίοδος, λίγες αναγούλες που πάνε και έρχονται και πολύ πρησμένο στήθος (με λίγο πόνο). 

Ξέρω πολύ καλά ότι το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια, οπότε προσπαθώ να απομονώσω τα συμπτώματα για να δω αν όντως συμβαίνουν. Είναι όμως περίεργα λίγο όλα αυτά που νιώθω. 

Πιστευετε ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι ενδείξεις εγκυμοσύνης ή μήπως συμπτώματα περιόδου (αν και νωρίς);

ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Pepita_jk13 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Ειμαι εντελώς καινουρια στο φόρουμ, αλλά βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες και κατατοπιστικές τις συζητήσεις. 

Διαβάζω ότι πολλές κοπέλες είχαν από πολύ νωρίς συμπτώματα εγκυμοσύνης (πριν την καθυστέρηση εννοώ). Βρισκομαι στη 18η μέρα του κύκλου μου, με επαφές την 9η και 14η, και εδώ και 1 βδομάδα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου (σταθερότατος κύκλος 27-28 ημερών), με τσιμπήματα στη μήτρα και αίσθημα ότι έρχεται περίοδος, λίγες αναγούλες που πάνε και έρχονται και πολύ πρησμένο στήθος (με λίγο πόνο). 

Ξέρω πολύ καλά ότι το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια, οπότε προσπαθώ να απομονώσω τα συμπτώματα για να δω αν όντως συμβαίνουν. Είναι όμως περίεργα λίγο όλα αυτά που νιώθω. 

Πιστευετε ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι ενδείξεις εγκυμοσύνης ή μήπως συμπτώματα περιόδου (αν και νωρίς);

ευχαριστω!

Καλησπέρα!! Δεν έχω καμία εμπειρια αλλά θα σου πω πως  πολλές κοπελες έλεγαν ότι από τις γόνιμες και μετά έχουν συμπτώματα .,, και από την στιγμή που υπήρχαν και επαφές γιατί όχι;; Σου εύχομαι να είναι μωράκι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Pepita_jk13 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Ειμαι εντελώς καινουρια στο φόρουμ, αλλά βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες και κατατοπιστικές τις συζητήσεις. 

Διαβάζω ότι πολλές κοπέλες είχαν από πολύ νωρίς συμπτώματα εγκυμοσύνης (πριν την καθυστέρηση εννοώ). Βρισκομαι στη 18η μέρα του κύκλου μου, με επαφές την 9η και 14η, και εδώ και 1 βδομάδα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου (σταθερότατος κύκλος 27-28 ημερών), με τσιμπήματα στη μήτρα και αίσθημα ότι έρχεται περίοδος, λίγες αναγούλες που πάνε και έρχονται και πολύ πρησμένο στήθος (με λίγο πόνο). 

Ξέρω πολύ καλά ότι το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια, οπότε προσπαθώ να απομονώσω τα συμπτώματα για να δω αν όντως συμβαίνουν. Είναι όμως περίεργα λίγο όλα αυτά που νιώθω. 

Πιστευετε ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι ενδείξεις εγκυμοσύνης ή μήπως συμπτώματα περιόδου (αν και νωρίς);

ευχαριστω!

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καλώς ήρθες. Εγώ θελω να σου πω ότι αυτό τον μήνα είχα όλα αυτά τα συμπτώματα και ανεβασμένη θερμοκρασία. Αλλά δυστυχώς αδιαθετησα. Ωστόσο πολλές κοπέλες εδώ, έχουν αναφέρει πρόωρα συμπτώματα και τελικά ήταν όντως συμπτώματα εγκυμοσύνης. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάθε σωμα είναι διαφορετικό και απο ότι έχω καταλάβει το πιο σίγουρο σύμπτωμα είναι η καθυστέρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Pepita_jk13 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Ειμαι εντελώς καινουρια στο φόρουμ, αλλά βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες και κατατοπιστικές τις συζητήσεις. 

Διαβάζω ότι πολλές κοπέλες είχαν από πολύ νωρίς συμπτώματα εγκυμοσύνης (πριν την καθυστέρηση εννοώ). Βρισκομαι στη 18η μέρα του κύκλου μου, με επαφές την 9η και 14η, και εδώ και 1 βδομάδα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου (σταθερότατος κύκλος 27-28 ημερών), με τσιμπήματα στη μήτρα και αίσθημα ότι έρχεται περίοδος, λίγες αναγούλες που πάνε και έρχονται και πολύ πρησμένο στήθος (με λίγο πόνο). 

Ξέρω πολύ καλά ότι το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια, οπότε προσπαθώ να απομονώσω τα συμπτώματα για να δω αν όντως συμβαίνουν. Είναι όμως περίεργα λίγο όλα αυτά που νιώθω. 

Πιστευετε ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι ενδείξεις εγκυμοσύνης ή μήπως συμπτώματα περιόδου (αν και νωρίς);

ευχαριστω!

Εγώ παλι τυχαίνει να είμαι από τις τυχερές που είχα και στις δυο εγκυμοσύνες μου έντονα συμπτωματα απο την αρχή.. ειναι στον οργανισμό.. μπορει και να εισαι! λίγες μερες υπομονη μονο και θα ξερεις!!! Σου εύχομαι να φουσκώσει η κοιλιτσα σου συντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Marianna27 είπε:

Εγώ παλι τυχαίνει να είμαι από τις τυχερές που είχα και στις δυο εγκυμοσύνες μου έντονα συμπτωματα απο την αρχή.. ειναι στον οργανισμό.. μπορει και να εισαι! λίγες μερες υπομονη μονο και θα ξερεις!!! Σου εύχομαι να φουσκώσει η κοιλιτσα σου συντομα!!

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι!!

Ειχες δηλαδή συμπτώματα σαν αυτά που περιγράφω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Pepita_jk13 είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση κορίτσι!!

Ειχες δηλαδή συμπτώματα σαν αυτά που περιγράφω;

Πολυ πρησμένο στήθος απο την 14-15η μερα του κύκλου, λίγα τσιμπήματα χαμηλά, λιγο ανακάτεμα κάποιες μερες , πονοκέφαλο και ειχα έντονη υπνηλία σε διάφορες στιγμες μεσα στη μερα. Βέβαια δεν ειχα καθε μερα ολα τα συμπτωματα (αν εξαιρέσεις το πρησμένο στήθος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Pepita_jk13 είπε:

Καλησπέρα σε όλες,

Ειμαι εντελώς καινουρια στο φόρουμ, αλλά βρήκα πολύ ενδιαφέρουσες και κατατοπιστικές τις συζητήσεις. 

Διαβάζω ότι πολλές κοπέλες είχαν από πολύ νωρίς συμπτώματα εγκυμοσύνης (πριν την καθυστέρηση εννοώ). Βρισκομαι στη 18η μέρα του κύκλου μου, με επαφές την 9η και 14η, και εδώ και 1 βδομάδα έχω πολύ έντονα συμπτώματα περιόδου (σταθερότατος κύκλος 27-28 ημερών), με τσιμπήματα στη μήτρα και αίσθημα ότι έρχεται περίοδος, λίγες αναγούλες που πάνε και έρχονται και πολύ πρησμένο στήθος (με λίγο πόνο). 

Ξέρω πολύ καλά ότι το μυαλό παίζει πολλά παιχνίδια, οπότε προσπαθώ να απομονώσω τα συμπτώματα για να δω αν όντως συμβαίνουν. Είναι όμως περίεργα λίγο όλα αυτά που νιώθω. 

Πιστευετε ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι ενδείξεις εγκυμοσύνης ή μήπως συμπτώματα περιόδου (αν και νωρίς);

ευχαριστω!

Καλώς ήρθες! 

Αν ο κύκλος σου είναι 27 28 ημερών αυτό σημαίνει οτι ωορηξια κάνεις 13 14 μέρα. Αυτό σημαίνει ότι στην 18η μέρα που είσαι, αν έχει γίνει σύλληψη δεν έχει γίνει ακόμα εμφυτευση άρα είναι πολύ νωρίς για να έχεις συμπτώματα. Εκτός αν αυτός ο κύκλος σου θα ήταν μικρότερος και έκανες νωρίτερα ωορηξια οπότε έγινε νωρίτερα γονιμοποίηση

Εγώ την μια φορά που έχω μεινει έγκυος δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα πριν την περίοδο. Το βράδυ πριν από την αναμενόμενη μέρα περιόδου είχα πολλούς και έντονους πόνους στην κοιλιά και έλεγα τώρα θα κατέβει. Επίσης εκ των υστέρων συνδιασα και 2 αλλά συμπτώματα. Λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση ήθελα να τρώω πολύ σκόρδο και δεν μπορούσα να μυρισω καθόλου ρίγανη... Τότε δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι σύμπτωμα, αλλά μετά συνεχίστηκε σε όλη την εγκυμοσύνη. 

Σε κάθε περίπτωση αυτό που εσύ πρέπει να κάνεις είναι υπομονή ώστε να κάνει τεστ ή χοριακη την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Και εύχομαι να είσαι! Πότε( δεν) περιμένεις περίοδο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλώς ήρθες! 

Αν ο κύκλος σου είναι 27 28 ημερών αυτό σημαίνει οτι ωορηξια κάνεις 13 14 μέρα. Αυτό σημαίνει ότι στην 18η μέρα που είσαι, αν έχει γίνει σύλληψη δεν έχει γίνει ακόμα εμφυτευση άρα είναι πολύ νωρίς για να έχεις συμπτώματα. Εκτός αν αυτός ο κύκλος σου θα ήταν μικρότερος και έκανες νωρίτερα ωορηξια οπότε έγινε νωρίτερα γονιμοποίηση

Εγώ την μια φορά που έχω μεινει έγκυος δεν είχα ιδιαίτερα συμπτώματα πριν την περίοδο. Το βράδυ πριν από την αναμενόμενη μέρα περιόδου είχα πολλούς και έντονους πόνους στην κοιλιά και έλεγα τώρα θα κατέβει. Επίσης εκ των υστέρων συνδιασα και 2 αλλά συμπτώματα. Λίγες μέρες πριν την καθυστέρηση ήθελα να τρώω πολύ σκόρδο και δεν μπορούσα να μυρισω καθόλου ρίγανη... Τότε δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι σύμπτωμα, αλλά μετά συνεχίστηκε σε όλη την εγκυμοσύνη. 

Σε κάθε περίπτωση αυτό που εσύ πρέπει να κάνεις είναι υπομονή ώστε να κάνει τεστ ή χοριακη την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Και εύχομαι να είσαι! Πότε( δεν) περιμένεις περίοδο; 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση!! 

Κι εγώ αυτό λέω ότι μου φαίνεται πολύ νωρίς για συμπτώματα, απλά η ίδια νιώθω πολύ διαφορετικά από άλλες φορές και αυτό με έκανε να ψάξω αν μπορούν να υπάρχουν συμπτώματα! 

Η περίοδος μου κανονικά είναι σε μια βδομάδα από σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pepita_jk13 είπε:

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση!! 

Κι εγώ αυτό λέω ότι μου φαίνεται πολύ νωρίς για συμπτώματα, απλά η ίδια νιώθω πολύ διαφορετικά από άλλες φορές και αυτό με έκανε να ψάξω αν μπορούν να υπάρχουν συμπτώματα! 

Η περίοδος μου κανονικά είναι σε μια βδομάδα από σήμερα!

Μακάρι κορίτσι μου να είσαι και ήδη το σώμα σου να έχει αρχίσει να δουλεύει για το σπόρι σου. Κοντά είμαστε, και εγώ δεν περιμένω στις 7 του μήνα. 😍😎😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...