Μετάβαση σε περιεχόμενο

Clear blue


Annita3

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα. Ειμαι καινούργιο στο φόρουμ. Μόλις έκανα ένα τεστ και έδειξε "έγκυος 1-2 βδομαδες". Μου είχε ξανασυμβεί στο παρελθόν,αλλά κατέληξε σε βιοχημική κύηση. Πόσο καιρό μετά το πρώτο τεστ λέτε να περιμένω για να κάνω δεύτερο? Λογικά αν όλα πάνε καλά την επόμενη βδομάδα θα πρέπει να δείχνει "2-3 βδομαδες" το τεστ? Σημείωση ότι το έκανα την πρώτη μέρα της καθυστέρησης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2020 at 1:35 ΜΜ, ο/η Annita3 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Ειμαι καινούργιο στο φόρουμ. Μόλις έκανα ένα τεστ και έδειξε "έγκυος 1-2 βδομαδες". Μου είχε ξανασυμβεί στο παρελθόν,αλλά κατέληξε σε βιοχημική κύηση. Πόσο καιρό μετά το πρώτο τεστ λέτε να περιμένω για να κάνω δεύτερο? Λογικά αν όλα πάνε καλά την επόμενη βδομάδα θα πρέπει να δείχνει "2-3 βδομαδες" το τεστ? Σημείωση ότι το έκανα την πρώτη μέρα της καθυστέρησης.. 

Καλησπέρα σου και συγχαρητήρια! Χρόνια πολλά κιόλας! Αφού έχεις θετικό τεστ γτ δεν πας να κάνεις χοριακη να δεις κ τιμές και να μιλήσεις με γιατρό;;; συνήθως κάνεις 2 χοριακες.. Μια στην καθυστέρηση και μετά από 3 μέρες συνήθως για να δεις ότι ανεβαίνει καλά.. Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2020 at 1:35 ΜΜ, ο/η Annita3 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Ειμαι καινούργιο στο φόρουμ. Μόλις έκανα ένα τεστ και έδειξε "έγκυος 1-2 βδομαδες". Μου είχε ξανασυμβεί στο παρελθόν,αλλά κατέληξε σε βιοχημική κύηση. Πόσο καιρό μετά το πρώτο τεστ λέτε να περιμένω για να κάνω δεύτερο? Λογικά αν όλα πάνε καλά την επόμενη βδομάδα θα πρέπει να δείχνει "2-3 βδομαδες" το τεστ? Σημείωση ότι το έκανα την πρώτη μέρα της καθυστέρησης.. 

Συγχαρητηρια καταρχας κ καλωσηρθες!! Να μη περιμενεις καθολου να κανεις το δευτερο ...πηγαινε κανε χοριακή αυριο μιλα με το γιατρο να σου δωσει ισως καποια βοηθεια προγεστερονη πχ.και μην το αφηνεις αυριο κιολας εφοσον ειναι η πρωτη μερα καιυστερησης σου σημερα...ευχομαι να πανε ολα καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Ευχαριστώ κορίτσια! Επειδή ανεβαίνει κάθε 2 μέρες, έλεγα μήπως να ξαναπάρω τεστ σε 2 μέρες να δω αν θα έχει αλλάξει η ένδειξη των εβδομάδων.. Θα πάω για χοριακη το συντομότερο και βλέπουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω πάει ακόμα για χοριακη..έλεγα να το αφήσω για την επόμενη εβδομάδα να μην μπω στη διαδικασία άδικα.. Σήμερα όμως από το πρωί δεν νιώθω το στήθος μου τόσο πρησμένο όπως τις άλλες μέρες.. μάλλον είναι κακος οιονος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Δεν έχω πάει ακόμα για χοριακη..έλεγα να το αφήσω για την επόμενη εβδομάδα να μην μπω στη διαδικασία άδικα.. Σήμερα όμως από το πρωί δεν νιώθω το στήθος μου τόσο πρησμένο όπως τις άλλες μέρες.. μάλλον είναι κακος οιονος..

μη το αφήνεις κούκλα μου αφού έδειξε εγγυος το τεστ εισαι... αφού έχεις κ παρελθόν βιοχημικής χθες επρεπε να κανεις χοριακη οχι την άλλη βδομάδα που λες.. ίσως χρειάζεται ενίσχυση η εγκυμοσύνη.. μη τ αφήνεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Annita3 είπε:

Δεν έχω πάει ακόμα για χοριακη..έλεγα να το αφήσω για την επόμενη εβδομάδα να μην μπω στη διαδικασία άδικα.. Σήμερα όμως από το πρωί δεν νιώθω το στήθος μου τόσο πρησμένο όπως τις άλλες μέρες.. μάλλον είναι κακος οιονος..

Καλημέρα κορίτσι μου συμφωνώ με το @lactaki . Αφού έδειξε το τεστ ότι είσαι έγκυος τότε είσαι! Πήγαινε σήμερα ή αύριο το πρωί για χοριακή να δεις τις μονάδες, και ξαναπήγαινε τη Δευτέρα να δεις ότι διπλασιάζονται κανονικά. Επίσης πάρε το γιατρό σου να σε καθοδηγήσει και αυτός.

Οι βιοχημικές συνήθως είναι τυχαία γεγονότα, το ότι έγινε μία φορά δε σημαίνει ότι θα ξανασυμβεί. Λογικό να φοβάσαι αλλά σκέψου ότι όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά και θα έχεις το μωράκι σου! Και αν χρειάζεσαι προγεστερόνη ή έγινε λόγω θρομβοφιλίας κ θα κάνεις αντιπηκτικές, πρέπει να τα ξεκινήσεις κατευθείαν ! 

Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annita3 είπε:

Δεν έχω πάει ακόμα για χοριακη..έλεγα να το αφήσω για την επόμενη εβδομάδα να μην μπω στη διαδικασία άδικα.. Σήμερα όμως από το πρωί δεν νιώθω το στήθος μου τόσο πρησμένο όπως τις άλλες μέρες.. μάλλον είναι κακος οιονος..

Καλημέρα και συγχαρητήριο εγώ είμαι στον 9 και να σου πω ότι στις αρχές ήτανε με τες που δεν ήτανε καθόλου πρησμένο το στήθος και άλλες που ήτανε όλα καλά θα πάνε με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...