Μετάβαση σε περιεχόμενο

Β χοριακή


Elle Kumar

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή ανάσταση σε όλους μας 

Έχω 3 μέρες καθηστεριση έχω κάνει 5 τεστ όπου η γραμμή είναι θολή αλλά υπάρχει και την β χοριακή η οποία είναι αρνητική είμαι 42 χρόνων και δεν ξέρω τι να κάνω δεν δέχομαι την χοριακή είχα και λίγο ροζ το πρωί όμως σταμάτησε δεν ήταν αίμα είμαι σε απόγνωση και δεν ξέρω τι να κάνω θέλω πολύ ένα μωράκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!! Τη χοριακή πότε την έκανες; Έχεις σταθερό κύκλο γενικά;

Χρόνια Πολλά Χριστός ανέστη... Στην τρίτη μέρα καθυστέρησης σήμερα το πρωί έκανα καινούργιο τεστ και δείχνει θετικό πάλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Elle Kumar είπε:

Χρόνια Πολλά Χριστός ανέστη... Στην τρίτη μέρα καθυστέρησης σήμερα το πρωί έκανα καινούργιο τεστ και δείχνει θετικό πάλη 

Θέλεις να μας στείλεις το τεστ; Τη χοριακή ποια μέρα την έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Θέλεις να μας στείλεις το τεστ; Τη χοριακή ποια μέρα την έκανες;

Την Πέμπτη έκανα την χοριακή και την Παρασκευή τηλεφωνικά έμαθα τα αποτελέσματα ζω στην Ολλανδία εδώ έτσι είναι το σύστημα το τεστ πως μπορώ να σας το στείλω δεν έχω ιδέα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elle Kumar είπε:

Την Πέμπτη έκανα την χοριακή και την Παρασκευή τηλεφωνικά έμαθα τα αποτελέσματα ζω στην Ολλανδία εδώ έτσι είναι το σύστημα το τεστ πως μπορώ να σας το στείλω δεν έχω ιδέα 

Χριστός Ανέστη !! Όταν θα πας να γράψεις μήνυμα από κάτω έχει ένα συνδετήρα που γράφει :κλικ για να επιλέξετε αρχεία .. πατάς εκεί κ το ανεβάζεις .. 

Τα τεστ που κάνεις είναι από ένα κουτί της ίδιας εταιρείας? Το λέω μήπως είναι η παρτίδα ελαττωματική.. εγώ εύχομαι το αντίθετο εννοείται!!! Ξανά κάνε από άλλη εταιρεία κ εννοείται κάνε ξανά χοριακη .. Σου εύχομαι να έχεις μπεμπακι στη κοιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2020 at 6:07 ΜΜ, ο/η Elle Kumar είπε:

Καλησπέρα και καλή ανάσταση σε όλους μας 

Έχω 3 μέρες καθηστεριση έχω κάνει 5 τεστ όπου η γραμμή είναι θολή αλλά υπάρχει και την β χοριακή η οποία είναι αρνητική είμαι 42 χρόνων και δεν ξέρω τι να κάνω δεν δέχομαι την χοριακή είχα και λίγο ροζ το πρωί όμως σταμάτησε δεν ήταν αίμα είμαι σε απόγνωση και δεν ξέρω τι να κάνω θέλω πολύ ένα μωράκι 

Καλημερα!Στείλε αν μπορεις το τεστ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elle Kumar είπε:

Την Πέμπτη έκανα την χοριακή και την Παρασκευή τηλεφωνικά έμαθα τα αποτελέσματα ζω στην Ολλανδία εδώ έτσι είναι το σύστημα το τεστ πως μπορώ να σας το στείλω δεν έχω ιδέα 

Καλημέρα! Φωτο μπορείς να ανεβάσεις όπως σου είπε το @lactaki ! Στείλε να δούμε 😊

Οπότε τη χοριακή την έκανες με 1 μέρα καθυστέρηση; Συνήθως η χοριακή δεν κάνει λάθος, και συνήθως πρώτα φαίνεται στη χοριακή η ορμόνη και μετά στο τεστ που κάνουμε σπίτι, γιστί η ορμόνη πρώτα εμφανίζεται στο αίμα και μετά στα ούρα..σου εύχομαι πάντως να την έκανες νωρίς κ να είσαι όπως κ να χει ξανακάνε μια χοριακή να σιγουρευτείς! 😊 κ αν έκανες τα τεστ από την ίδια εταιρεία, κάνε κ από άλλη εταιρεία όπως σου είπε το @lactaki ! Ευχόμαστε τα καλύτερα, και όσο δεν έρχεται πάντα ελπίζουμε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα! Φωτο μπορείς να ανεβάσεις όπως σου είπε το @lactaki ! Στείλε να δούμε 😊

Οπότε τη χοριακή την έκανες με 1 μέρα καθυστέρηση; Συνήθως η χοριακή δεν κάνει λάθος, και συνήθως πρώτα φαίνεται στη χοριακή η ορμόνη και μετά στο τεστ που κάνουμε σπίτι, γιστί η ορμόνη πρώτα εμφανίζεται στο αίμα και μετά στα ούρα..σου εύχομαι πάντως να την έκανες νωρίς κ να είσαι όπως κ να χει ξανακάνε μια χοριακή να σιγουρευτείς! 😊 κ αν έκανες τα τεστ από την ίδια εταιρεία, κάνε κ από άλλη εταιρεία όπως σου είπε το @lactaki ! Ευχόμαστε τα καλύτερα, και όσο δεν έρχεται πάντα ελπίζουμε ❤️

Δεν μπορώ να καταλάβω πως να στείλω φωτογραφίες 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elle Kumar είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω πως να στείλω φωτογραφίες 😓

Να εδώ που πας να στείλεις μνμ πατάς σε αυτό που λέει «Κλικ για να επιλέξετε αρχεία», και διαλέγεις από τη βιβλιοθήκη σου ή βγάζεις εκείνη τη στιγμή φωτό

A295EC03-5B25-47ED-AE9C-90C53EA1C906.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Να εδώ που πας να στείλεις μνμ πατάς σε αυτό που λέει «Κλικ για να επιλέξετε αρχεία», και διαλέγεις από τη βιβλιοθήκη σου ή βγάζεις εκείνη τη στιγμή φωτό

A295EC03-5B25-47ED-AE9C-90C53EA1C906.jpeg

 

IMG_20200420_113243.jpg

IMG_20200420_113154.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Elle Kumar είπε:

Αυτά είναι τα τεστ

Νομίζω πως είναι θετικά.,, ειδικά στο δεύτερο δεν είναι άχνη η γραμμή!!! Καλά είναι να κανείς μια χοριακη ακόμη να δεις τι γίνεται.,, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elle Kumar είπε:

 

IMG_20200420_113243.jpg

IMG_20200420_113154.jpg

Κάνε μια χοριακή ακόμα κορίτσι μου, φαίνεται όντως γραμμή! Στην πόση ώρα φάνηκε η γραμμή; Ήταν μέσα στα πρώτα 5-10 λεπτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κάνε μια χοριακή ακόμα κορίτσι μου, φαίνεται όντως γραμμή! Στην πόση ώρα φάνηκε η γραμμή; Ήταν μέσα στα πρώτα 5-10 λεπτά;

Κατευθείαν φάνηκε η γραμμή και η περίοδος δεν μου έχει έρθει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elle Kumar είπε:

Κατευθείαν φάνηκε η γραμμή και η περίοδος δεν μου έχει έρθει 

Καλημέρα, υπάρχει πιθανότητα επειδή πήρες τα αποτελέσματα τηλεφωνικά να έχει γίνει κάποιο λάθος, περίμενε μια δυο μέρες ακόμα και ξανακάνει χοριακη. Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτέλεσμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elle Kumar είπε:

Κατευθείαν φάνηκε η γραμμή και η περίοδος δεν μου έχει έρθει 

Καλημέρα!! Μήπως να πας σε κάποιο άλλο μικροβιολογικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά και από εμένα. Να αναφέρω πρώτα από όλα πως μου έκανε εντύπωση που έκανες εξέταση για χοριακή ενώ, καθώς φαίνεται, έχεις θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Εδώ και λίγους μήνες είμαι κι εγώ Ολλανδία, κι έμεινα έγκυος λίγο αφού μετακόμισα εδώ. Είχα 3 θετικά τεστ, 2 με ξεκάθαρη γραμμή, το ένα με αχνή. Όπως συνηθίζεται εδώ επικοινώνησα με κέντρο μαιευτικής και όταν ρώτησα για εξέταση χοριακής να σιγουρευτούμε, μου είπαν πως εδώ δεν κάνουν πλέον την εξέταση, τη θεωρούν περιττή και μου έκλεισαν ραντεβού για υπέρηχο την 7η εβδομάδα. Καμία σχέση με Ελλάδα, είναι πολύ πιο χύμα....

Όταν σε πήραν τηλ. για τα αποτελέσματα τη χοριακής, σου είπαν απλά αρνητική ή σου έδωσαν και τιμή; Γενικά δεν τους εμπιστεύομαι να σου πω, από τη μικρή μου μέχρι τώρα εμπειρία μου εδώ κι από διάφορες ιστορίες που έχω ακούσει. Επειδή είδα τα τεστάκια είναι απο Kruidvat, θα έπαιρνα ακόμα ένα όπως τη clearblue, έχει διάφορα- πχ early detection, express -που νομίζω είναι ακόμα πιο ευαίσθητα, και αν είναι θετικό παίρνεις κατευθείαν σε μαιευτική, λες πως έχεις θετικό τεστ και ζητάς να σε βάλουν για υπέρηχο όσο πιο σύντομα γίνεται. Από όσο ξέρω δεν κάνουν πριν την 7η-8η εβδομάδα υπέρηχο, και τώρα με τον κορονοϊό ξέρω πως κρατάνε μόνο τα απολύτως απαραίτητα ραντεβού, αλλά δες τι θα σου πουν.

Σου εύχομαι ένα ξεκάθαρα θετικό τεστάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/4/2020 at 6:07 ΜΜ, ο/η Elle Kumar είπε:

Καλησπέρα και καλή ανάσταση σε όλους μας 

Έχω 3 μέρες καθηστεριση έχω κάνει 5 τεστ όπου η γραμμή είναι θολή αλλά υπάρχει και την β χοριακή η οποία είναι αρνητική είμαι 42 χρόνων και δεν ξέρω τι να κάνω δεν δέχομαι την χοριακή είχα και λίγο ροζ το πρωί όμως σταμάτησε δεν ήταν αίμα είμαι σε απόγνωση και δεν ξέρω τι να κάνω θέλω πολύ ένα μωράκι 

Πιστεύω οτι είσαι εγκυος! Με το καλο σ ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elle Kumar είπε:

Κατευθείαν φάνηκε η γραμμή και η περίοδος δεν μου έχει έρθει 

Εγώ θα σου έλεγα να ξανακάνεις μια χοριακή, ίσως σε άλλο μικροβιολογικό! Και αν θες κάνε και ένα τεστάκι από άλλη εταιρεία..περιμένουμε νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...