Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θετικό τεστ μετά από παλινδρομη κύηση


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου!

Καλή μεγάλη εβδομάδα!!

Δεν ξέρω αν με θυμάστε, αλλά μέσα στον Φεβρουάριο είχα μια παλινδρομη κύηση! Έκτοτε είχα μια φορά περίοδο και τις τελευταίες 65+ μέρες τίποτα! Έκανα τεστ εγκυμοσύνης (αυτές τις πολύ οικονομικές ταινίες) και έβγαινε τόσο αχνό που νόμιζα ότι το φανταζομουν! Όμως εχθές και ειδικά σήμερα είναι θετικό δεν ξέρω τι θα γίνει από εδώ κ πέρα, αλλά εστιάζω στα θετικά: ότι δεν έχω δει αίμα ( σε αντίθεση με την προηγούμενη φορά) και ότι το στήθος μου έχει αλλάξει. Αχ τι λέτε να κάνω? Να πάρω τεστ που αναγράφονται οι εβδομάδες κύησης? Δεν θέλω να πάω ακόμα για χοριακη, μιας και την προηγούμενη φορά με τάραξαν στα τρυπήματα. Συν τις άλλοις, φοβάμαι και μην κολλήσω κάτι αν μεταβώ σε περιβάλλον μικροβιολογικού εργαστηρίου.

IMG_20200415_093632.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Μπραβο!Κανε χοριακη !

Λέω να περιμένω μερικές μέρες, γιατί φοβάμαι να δω τα αποτελέσματα! 

😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Niki29 είπε:

Λέω να περιμένω μερικές μέρες, γιατί φοβάμαι να δω τα αποτελέσματα! 

😏

ισα ισα..Θα ξερεις πως να κινηθεις...Οτι καλύτερο σ ευχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου. Ευχομαι όλα να σου πάνε καλα... Πάρε το γιατρό σου ένα τηλ. Επίσης μπορεί να χρειάζεται να πάρεις φάρμακα... Κάνε χοριακη με μάσκα και προφύλαξη πρέπει σίγουρα να ξέρεις.σίγουρα αν δεν παίρνεις φυλλικο πρέπει να αρχίσεις.... Αλλα πάρε τηλ το γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η BASOULA2 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου. Ευχομαι όλα να σου πάνε καλα... Πάρε το γιατρό σου ένα τηλ. Επίσης μπορεί να χρειάζεται να πάρεις φάρμακα... Κάνε χοριακη με μάσκα και προφύλαξη πρέπει σίγουρα να ξέρεις.σίγουρα αν δεν παίρνεις φυλλικο πρέπει να αρχίσεις.... Αλλα πάρε τηλ το γιατρό...

Ναι, θα τον πάρω! Μου είχε πει ότι μόλις αντιληφθώ εγκυμοσύνη, να ξεκινήσω φυλλικό και προγεστερόνη! 

Είναι καμία άλλη κοπέλα σε τόσο αρχική φάση;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιι είμαι κ εγώ στην ίδια ακριβώς φάση με εσένα έκανα τεστ εγκυμοσύνης την Παρασκευή κ πιο αχνό πεθαίνεις.. τ δικό σ είναι πιο σκούρο.. σε καταλαβαίνω με την χοριακη ειχω κ εγώ στο παρελθόν δύο βιοχημικές κ σαν εξέταση την έχω πάρει από φόβο... Πήρα τον γιατρο μ κ μ είπε να ξεκινήσω ενεσακια λόγο θρομβοφιλιας salospir κ filicin... κ τρίτη Τετάρτη να κάνω χοριακη θα ήθελα να πάω κατευθείαν για υπέρηχο αλλά κ τι να κάνουμε... 🥺 Από συμπτώματα πως είσαι;

received_426596051539154.jpeg

received_1883965291735738.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Georgina05 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιι είμαι κ εγώ στην ίδια ακριβώς φάση με εσένα έκανα τεστ εγκυμοσύνης την Παρασκευή κ πιο αχνό πεθαίνεις.. τ δικό σ είναι πιο σκούρο.. σε καταλαβαίνω με την χοριακη ειχω κ εγώ στο παρελθόν δύο βιοχημικές κ σαν εξέταση την έχω πάρει από φόβο... Πήρα τον γιατρο μ κ μ είπε να ξεκινήσω ενεσακια λόγο θρομβοφιλιας salospir κ filicin... κ τρίτη Τετάρτη να κάνω χοριακη θα ήθελα να πάω κατευθείαν για υπέρηχο αλλά κ τι να κάνουμε... 🥺 Από συμπτώματα πως είσαι;

received_426596051539154.jpeg

received_1883965291735738.jpeg

Χρόνια πολλά! εύχομαι αυτή τη φορά να μας πάνε όλα καλά!! Την επόμενη ημέρα έκανα κ άλλο και βγήκε πιο έντονο! Η εξέταση θρομβωφιλιας πώς γίνεται;; Γιατί είχα μια παλινδρομη κύηση κι εγώ και μου είπε ο γιατρός να κάνω την επόμενη φορά προληπτικά μια εξέταση, αλλά δεν το είχαμε συζητήσει περαιτέρω. 

έχω πρήξιμο στο στήθος και είναι το σώμα μου τρομερά ζεστό 😝 κάποια πρωινά νιώθω μια ψηλό ζαλάδα και νυστάζω αλλά όχι κάτι περισσότερο από τα κλασικά! 

Εγώ δεν ξέρω πόσων εβδομάδων είμαι. Γιατί η τελευταία περίοδο ήταν μετά την βιοχημική και αυτό συνέβη 11/2! Αποκλείεται να είμαι τόσο πολύ, γιατί έκανα τεστ συχνά κ έβγαιναν αρνητικά. Περιμένω να πάω για χοριακη και να μπορώ να δω και κάτι στον υπέρηχο. Την προηγούμενη φορά κάναμε πολλές χοριακες, ακούσαμε γνώμες 2 γιατρών και τα αρνητικά συναισθήματα διαδέχθηκαν τα θετικά πολύ γρήγορα. 

Εσύ πόσων εβδομάδων έχεις υπολογίσει ότι είσαι; Πόση χοριακη να έχουμε άραγε; Από την 6η εβδομάδα αρχίζουν τα πιο έντονα συμπτώματα;

 

😳😳😳😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κοριτσάκι μ να σου πάνε όλα καλά !!! Οι εξετάσεις θρομβοφιλιας πλέον γράφονται εγώ όταν τις εκανα στην πρώτη Μ εγκυμοσύνη πλήρωσα 280€ τώρα είναι πολύ φθηνότερα ρώτα τον γυναικολόγο να σου πει μην σ λέω ανακρίβειες... Το δικό σ τεστ φαίνεται πιο σκούρο από τ δικό μ άρα καλό τ βλέπω 😋😂 την τρίτη Τετάρτη λέω να πάω για χοριακη κ εύχομαι να βγει κ αυτή θετική... Είχα αλλά δύο θετικά ακόμα πιο αχνά τεστ αυτό είναι της Παρασκευής που σας έστειλα που είναι κ πιο σκούρο! Εύχομαι σε λίγες μέρες να έχουμε θετικές εξελίξεις κ τελικά να καταφέρουμε να κρατήσουμε μωράκια στην αγκαλιά μας!!! Από συμπτώματα εγώ μόνο πρησμένο στήθος έχω κ πόνους περιόδου που λέω... Ωχ έρχεται ωχ έρχεται κ τελικά τίποτα! Εύχομαι να είμαστε τυχερές! Θα περιμένω νέα σ με την χοριακη !! Ποτέ λες να την κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Georgina05 είπε:

Μακάρι κοριτσάκι μ να σου πάνε όλα καλά !!! Οι εξετάσεις θρομβοφιλιας πλέον γράφονται εγώ όταν τις εκανα στην πρώτη Μ εγκυμοσύνη πλήρωσα 280€ τώρα είναι πολύ φθηνότερα ρώτα τον γυναικολόγο να σου πει μην σ λέω ανακρίβειες... Το δικό σ τεστ φαίνεται πιο σκούρο από τ δικό μ άρα καλό τ βλέπω 😋😂 την τρίτη Τετάρτη λέω να πάω για χοριακη κ εύχομαι να βγει κ αυτή θετική... Είχα αλλά δύο θετικά ακόμα πιο αχνά τεστ αυτό είναι της Παρασκευής που σας έστειλα που είναι κ πιο σκούρο! Εύχομαι σε λίγες μέρες να έχουμε θετικές εξελίξεις κ τελικά να καταφέρουμε να κρατήσουμε μωράκια στην αγκαλιά μας!!! Από συμπτώματα εγώ μόνο πρησμένο στήθος έχω κ πόνους περιόδου που λέω... Ωχ έρχεται ωχ έρχεται κ τελικά τίποτα! Εύχομαι να είμαστε τυχερές! Θα περιμένω νέα σ με την χοριακη !! Ποτέ λες να την κάνεις;

Λέω την Παρασκευή ίσως! Φοβάμαι και λόγω κορονοιου μην πάω για εξετάσεις και κολλήσω τίποτα! Θα σου πω τα νέα μου τότε 🤗 μακάρι να ξεκινήσει και για μας αυτό το όμορφο ταξίδι της μητρότητας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Niki29 είπε:

Αυτό είναι το τελευταίο που έκανα 🙃🙃🙃

IMG_20200419_214226~2.jpg

Με το καλό ...❤️❤️❤️ Πιο έγκυος δε γίνεται που λέμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η z1989 είπε:

Με το καλό ...❤️❤️❤️ Πιο έγκυος δε γίνεται που λέμε !!

Δεν θα σου κρύψω, ότι τα λόγια σου με ανακουφίζουν!!! 💛💛💛 Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελειααα το βλέπω μια χαρά το τεστακι!!! Με το καλό κορίτσι μου!!! Θα περιμένω νέα σ!!! Θα σ στείλω κ εγώ!!! 🥰❤️ Από συμπτώματα έχεις κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Georgina05 είπε:

Τελειααα το βλέπω μια χαρά το τεστακι!!! Με το καλό κορίτσι μου!!! Θα περιμένω νέα σ!!! Θα σ στείλω κ εγώ!!! 🥰❤️ Από συμπτώματα έχεις κάτι;

Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα ακόμα! Μόνο πρήξιμο στο στήθος και κουράζομαι πιο εύκολα. Ναυτία και εμετούς δεν έχω, απλά με πιάνει στα καλά καθούμενα έντονη πείνα και αν δεν φάω με ενοχλεί το στομάχι μου. Εσύ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ τίποτα απολύτως... Μόνο στήθος που με πονάει κάποιες φορές λιγότερο κάποιες πολύ.. κ πόνοι περιόδου που πάνε κ έρχονται! Κατά τ αλλά τίποτα... Σήμερα έκανα κ άλλο ένα τεστ με δύο μέρες διαφορά από τ άλλο Μ βγήκε πιο σκούρο αλλά όχι τόσο όσο τ δικό σ... Να ανησυχήσω λες; 🤔Αλλά δεν βλέπω κάτι περίεργο αίμα η καφέ ... Τίποτα... Κ εύχομαι για 9 μήνες δηλαδή να μην την ξαναδώ την καταραμένη 😂😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Georgina05 είπε:

Κ εγώ τίποτα απολύτως... Μόνο στήθος που με πονάει κάποιες φορές λιγότερο κάποιες πολύ.. κ πόνοι περιόδου που πάνε κ έρχονται! Κατά τ αλλά τίποτα... Σήμερα έκανα κ άλλο ένα τεστ με δύο μέρες διαφορά από τ άλλο Μ βγήκε πιο σκούρο αλλά όχι τόσο όσο τ δικό σ... Να ανησυχήσω λες; 🤔Αλλά δεν βλέπω κάτι περίεργο αίμα η καφέ ... Τίποτα... Κ εύχομαι για 9 μήνες δηλαδή να μην την ξαναδώ την καταραμένη 😂😋

Ίσως είναι άλλο τεστ και δεν θα γίνει ποτέ η γραμμή τόσο έντονο χρώμα! Επίσης είσαι και εσύ στο σώμα πολύ ζέστη; Εγώ δεν έχω πυρετό, αλλά το σώμα μου καίει υπερβολικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης εγώ έχω ξεκινήσει και προγεστερόνη! Μου είχε πει την προηγούμενη φορά, ότι μόλις καταλάβω ότι είμαι ξανά έγκυος να ξεκινήσω προληπτικά προγεστερόνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω εδώ κ δύο εβδομάδες 37-37.3 πρωινή θερμοκρασία κ ειμαι κάπως ζεστή! Τώρα προσπαθω μπας κ γλυτώσω την χοριακη κ πάω Παρασκευή για υπέρηχο λές να δείξει τίποτα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Georgina05 είπε:

Έχω εδώ κ δύο εβδομάδες 37-37.3 πρωινή θερμοκρασία κ ειμαι κάπως ζεστή! Τώρα προσπαθω μπας κ γλυτώσω την χοριακη κ πάω Παρασκευή για υπέρηχο λές να δείξει τίποτα;;;

Ο γιατρός μου μου είχε πει ότι πρέπει η χοριακη να είναι 1500-2000 για να φανεί κάτι στον υπέρηχο! Ρώτησε τον. Αν και πιστεύω ότι θα μας ζητησουν και 2 χοριακες να δουν πού βρίσκεται και κατά πόσο αυξάνεται. 

Έχεις κλείσει ραντεβού για Παρασκευή δηλαδή; Πες μου εντυπώσεις. Εγώ Παρασκευή λέω να πάω για χοριακη και από Δευτέρα στον γιατρό.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω κλείσει ακόμη ραντεβού... Δεν ξέρω πως να το κάνω να γλυτώσω αυτή την χοριακη κ μόνο στην σκέψη.... Τρομάζω... Θα δω λέω να περιμένω να κάνω κανονικά ότι χρειάζεται με την θρομβοφιλια Μ κ μήπως κλείσω γιατρό μια κ καλή! Το τεστ με πόσες μέρες διαφορά σου έγινε πιο σκούρο;; Εγώ τ Σάββατο το έκανα ήταν πολύ πολύ αχνό σήμερα ήταν απλά αχνό 😋 τ βλέπω άνετα δηλαδή όχι μόνο στο πολύ φως 😂😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Georgina05 είπε:

Δεν έχω κλείσει ακόμη ραντεβού... Δεν ξέρω πως να το κάνω να γλυτώσω αυτή την χοριακη κ μόνο στην σκέψη.... Τρομάζω... Θα δω λέω να περιμένω να κάνω κανονικά ότι χρειάζεται με την θρομβοφιλια Μ κ μήπως κλείσω γιατρό μια κ καλή! Το τεστ με πόσες μέρες διαφορά σου έγινε πιο σκούρο;; Εγώ τ Σάββατο το έκανα ήταν πολύ πολύ αχνό σήμερα ήταν απλά αχνό 😋 τ βλέπω άνετα δηλαδή όχι μόνο στο πολύ φως 😂😋

Πρώτη μέρα πολύ αχνό αλλά φαινόταν, δεύτερη απλά αχνό, τρίτη κανονικό και πέμπτη μέρα αυτό το έντονο που έβαλα! Βέβαια ενδιάμεσα άλλαξα τεστακια! Είχα στην αρχή τα strip τεστ εγκυμοσύνης και μου φαινόντουσαν κάπως πρόχειρα (αλλά τελικά δεν έπεσαν έξω) 

Μην αγχώνεσαι! Όλα καλά θα είναι!!! Το πολύ πολυ πριν την χοριακη, δοκίμασε άλλο τεστ αν και οικονομικά μόνο να παραγγείλεις από ίντερνετ, αλλιώς κοστίζει σχεδόν όσο και η χοριακη!

Κάνουμε μαζί αν σε παρηγορεί 😝😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα άντε ας είναι!!! Εγώ έκανα τ Σάββατο πολύ πολυυυ αχνοο σήμερα δύο μέρες μετά δηλαδή αχνό αλλά το βλέπεις άνετα... Τα είχα πάρει από ebay ! Σ λέω το καλό που δεν Μ αγχωνει είναι ότι τις άλλες φορές στις δύο βιοχημικές είχα αίμα από την αρχή τώρα λίγες μέρες μετά από καθυστερήση κ ούτε αίμα ούτε καφέ μου δίνει ελπίδες καταλαβαίνεις! Άντε να δούμε μας εύχομαι τ καλύτερα!!! Θα μιλάμε να παρηγορεί η μία την άλλη 😋😋😂από υγρά έχεις τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Georgina05 είπε:

Χαχα άντε ας είναι!!! Εγώ έκανα τ Σάββατο πολύ πολυυυ αχνοο σήμερα δύο μέρες μετά δηλαδή αχνό αλλά το βλέπεις άνετα... Τα είχα πάρει από ebay ! Σ λέω το καλό που δεν Μ αγχωνει είναι ότι τις άλλες φορές στις δύο βιοχημικές είχα αίμα από την αρχή τώρα λίγες μέρες μετά από καθυστερήση κ ούτε αίμα ούτε καφέ μου δίνει ελπίδες καταλαβαίνεις! Άντε να δούμε μας εύχομαι τ καλύτερα!!! Θα μιλάμε να παρηγορεί η μία την άλλη 😋😋😂από υγρά έχεις τίποτα

Ναι κ εγώ την προηγούμενη φορά είχα αίμα πριν καταλάβω ότι ήμουν έγκυος και νόμιζα πως ήταν περίοδος. Αυτό είναι παρηγορο!! έχω λίγα ναι. Από ότι έχω διαβάσει, είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ έτσι ακριβώς νόμιζα ότι ήταν περίοδος κ τελικά ήταν βιοχημική κύηση!! Εύχομαι αυτήν την φορά να μην εμφανιστεί τίποτα κ όλα να μας πάνε καλά κοριτσιιιι Μ!! Κ εγώ σήμερα εχω κάποια υγρα σαν την ωορρηξία. Για να δούμε τι θα δούμε... 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...