Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Πόσο είστε εσείς και σου ξυπναει 2 με 3 φορές? Μάλλον θα είστε λίγο μεγαλύτεροι από εμάς...Θεουλη μου δηλαδή πόσο καιρό θα πρέπει να κάνω υπομονή για να στρώσει??? Εμένα υπάρχουν φορές που θα ξυπνήσει ανά μιάμιση ώρα κ με παίρνει ο ύπνος όρθια... 

6 +1 εσείς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Ναι ψάχνω τρόπους να της κόψω την κρεμα αλλα απο την αλλη δεν πινει γαλα έχω σκασει τρώει μπόλικο γιαουρτάκι (λιγο περισσοτερο απο το μισό το ντόπιο) αλλα απο γαλα 100 γρ με το στανιο σκεφτομαι να της αλλαξω και γαλα...

Κοριτσακι μου το καθε μωρακι ειναι διαφορετικό πίστεψε με !

σιγα σιγά θα στρώσει κ το δικό σου αλλα θέλει υπομονη ...

 

@Maroulli Μου συζητα με το γιατρο σου και αν θέλεις δώσε προτιμότερο το πρόβειο γιαουρτάκι γιατι θα μάθει στις γεύσεις και μερα δεν θα ξεκολλάει...

Η παιδίατρος τι σου χει πει να δίνεις από φαγητά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Gretula είπε:

Εμείς πάντως που γινόμαστε 7 την άλλη βδομάδα, ξυπνάμε αρκετά συχνά. Πριν 1, 1,5 μήνα είχε φτιάξει ο ύπνος με 1 ξύπνημα κ έκανε μέχρι κ 6ωρο συνεχόμενο....πάνε αυτά...! Βέβαια δεν ξυπνάει μόνο για να φάει, άντε στο ένα ξύπνημα να τρώει κάπως πιο πολύ. Κυρίως θέλει βοήθεια να ξανακοιμηθεί... 

Και μένα τα ίδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Πόσο είστε εσείς και σου ξυπναει 2 με 3 φορές? Μάλλον θα είστε λίγο μεγαλύτεροι από εμάς...Θεουλη μου δηλαδή πόσο καιρό θα πρέπει να κάνω υπομονή για να στρώσει??? Εμένα υπάρχουν φορές που θα ξυπνήσει ανά μιάμιση ώρα κ με παίρνει ο ύπνος όρθια... 

Εμένα κάθε δέκα λεπτά... Με δουλεύεις.?? Τρώνε κάτι κρισαρες... Κοιμάμαι όρθια... Αναπολώ τον πρώτο μήνα... Ελπίζω να περάσει σύντομα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2020 at 4:40 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Να ξεκινήσετε,στο συστήνω!Είναι πολύ καλή μέθοδος κατά τη γνώμη μου,διότι το μωρό μαθαίνει τις υφες,τις γεύσεις και γενικά το βοηθάει να μάθει να επεξεργάζεται τις τροφές του!Εγώ απ όταν ήμουνα έγκυος ακόμη ήμουνα υπέρ αυτής της μεθόδου,και είχα μπει και εγώ στην ομάδα στο φβ.ειδα πάρα πολλά βιντεάκια στο YouTube με πρώτες βοήθειες.και εγώ φοβόμουνα να σου πω την αλήθεια στην αρχή και είπα θα ξεκινήσω με  αλεσμενα και νωρίς θα κάνω την μετάβαση.ελα όμως που η μπέμπα μου δεν ήθελε τα αλεσμενα καθόλου.αντιθετως με τα κομμάτια τα πήγε πολύ καλά.δεν μου πνίγηκε καμία φορά(ακόμα τουλάχιστον)διαχειρίζεται καλά την τροφή και όσα δε θέλει τα βγάζει έξω με την γλωσσιτσα της.τα μωράκια αν διαβάσεις γι αυτή τη μέθοδο θα δεις ότι δεν καταπίνουν ποτέ κομμάτι που δεν μπορούν να καταπιούν.δεν κινδυνεύουν δηλαδή από μεγάλα κομμάτια.εγω αφήσα την μπεμπουλα μου να με καθοδηγήσει το πως θέλει να φάει.μα έβλεπε το κουταλάκι και έκλαιγε!Και έτσι καταλήξαμε στην blw. Βέβαια θέλει πολύ υπομονή γιατί υπάρχουνε μέρες που δεν τα ακουμπάει καν όσα και αν της  βάλω μπροστά της.γενικα θέλει υπομονή και επιμονή αυτή η μέθοδος γιατί δεν θα τρώει σχεδόν καθόλου στην αρχή.και πολλοί συγγενείς ίσως σου πούνε ταισε το παιδι και έτσι δεν τρώει κανε κρέμες και όλα αυτά που λενε.θα κλείσεις αυτιά.εσυ και το μωράκι σου ξέρετε καλύτερα από όλους.δεν χρειάζεται να πιέζουμε τα μωράκια μας,αυτά θα φάνε όσο θέλουνε,ξέρουνε αυτά.αντε καλή αρχή και μην αγχώνεσαι,όλα καλά θα πάνε.μπες στην ομάδα και δες τα αρχεία και βιντεάκια,θα σε βοηθησουνε πολύ.και δες και στο   YouTube  πρώτες βοήθειες.ο,τι άλλο χρειαστείς ρώτησε με🙂🙂🙂

Κοριτσιααα!! Και εμεις πολυ καλα !!Γελαμε  συνεχεια !!ειμαατε κοινωνικες παμε βολτουλες με καροτσια !!!σαλια και εμεις αρκετα εννοειται ολα στο στομα!!!απο κουρτινες παιχνιδια κουρτινες !!πλεον τα τραβαμε ολα !στεκομαστε στον ποπο γυρναμε μπρουμυτα και ξεκιναμε να καταλαβαινουμε οτι πρεπει να μπουσουλησουμε!!ποδια πιανουμε με τα χερακια μας !!απο γαλα σκονη το frisomel απο στερεες εμεις επιλεξαμε αλεσμενα σε 1η φαση μιας και υο μηλο ας πουμε και το αχλαδι ειναι αρκετα επιφοβο  καθως καροτο και μοσχαρακι !!μολις βγουν δοντακια θα την ξεκινησω σε κομματια αφου πρωτα και εγω και ο συζυγος παρακολουθησουμε σεμιναριο!κοριτσια δεν σας κρυβω οτι ειμαι φουλ ερωτευμεμη παρολη τη κουραση μιας και ο συζυγος λειπει ολη μερα στο τελος της ημερας μενει η γλυκα μονο !!!τελειωσαμε την 1η φουρνια εμβολιων και θα ξεκινησουμε τη 2η στα γενεθλια της !σχεδιαζουμε τη βαπτιση της !και ετοιμαζομαστε για διακοπουλες αρχες αυγουστου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η satya είπε:

6 +1 εσείς? 

5,5... Δεν ξέρω για εσάς κορίτσια... Εγώ έχω τεντώσει...αφού ξυπνάω πολλές φορές κ κοιτάζω προς την κούνια του , τον βλέπω μέσα και αναρωτιέμαι πότε κ πως τον έβαλα πίσω στην κούνια του? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

5,5... Δεν ξέρω για εσάς κορίτσια... Εγώ έχω τεντώσει...αφού ξυπνάω πολλές φορές κ κοιτάζω προς την κούνια του , τον βλέπω μέσα και αναρωτιέμαι πότε κ πως τον έβαλα πίσω στην κούνια του? 

ξυπναει συχνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εμένα κάθε δέκα λεπτά... Με δουλεύεις.?? Τρώνε κάτι κρισαρες... Κοιμάμαι όρθια... Αναπολώ τον πρώτο μήνα... Ελπίζω να περάσει σύντομα... 

Χαχαχαχχα κρισαρες!!! κάθε δέκα λεπτά? Μην μου λες τέτοια! Και εγώ ρε συ τον πρώτο καιρό δεν ένιωθα τέτοια κούραση κ νυστα.... Ήλπιζα ότι τώρα που θα μπαίναμε στις στέρεες θα έφτιαχνε το πράγμα αλλά βλέπω ότι κ τα υπόλοιπα κορίτσια αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η despoina46 είπε:

ξυπναει συχνα?

Εξαρτάται κανένα βράδυ δεν είναι το ίδιο... Το ένα βράδυ ανά δύο ώρες το άλλο βράδυ ανά μία... Το επόμενο ανά μιάμιση. Εν τω μεταξύ δεν ξέρω πως το κάνει αλλά ξυπνάει στην ώρα νταν! Ακρίβεια κ στο λεπτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Εξαρτάται κανένα βράδυ δεν είναι το ίδιο... Το ένα βράδυ ανά δύο ώρες το άλλο βράδυ ανά μία... Το επόμενο ανά μιάμιση. Εν τω μεταξύ δεν ξέρω πως το κάνει αλλά ξυπνάει στην ώρα νταν! Ακρίβεια κ στο λεπτό! 

Αααα να κανουμε παρεα!Κ ελεγα κ γω μονο η δικια μου το κανει?Καθε βραδυ σχεδον τις ιδιες ωρες με το ρολοι.Ειναι δυνατον???Επισης εμενα στριφογυριζει πολυ απο τοτε που αρχισε να κανει τουμπα κ να σηκωνει το κεφαλι της ,μεσα στον υπνο κοβει βολτες,ματι δεν κλεινω!Να σουμε ποτε θα κοιμηθουν σερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mayland είπε:

Χαχαχαχχα κρισαρες!!! κάθε δέκα λεπτά? Μην μου λες τέτοια! Και εγώ ρε συ τον πρώτο καιρό δεν ένιωθα τέτοια κούραση κ νυστα.... Ήλπιζα ότι τώρα που θα μπαίναμε στις στέρεες θα έφτιαχνε το πράγμα αλλά βλέπω ότι κ τα υπόλοιπα κορίτσια αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα! 

Κρισαρες!!!! Αυτό ακριβώς. Απλά κουτουλαω..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η despoina46 είπε:

Αααα να κανουμε παρεα!Κ ελεγα κ γω μονο η δικια μου το κανει?Καθε βραδυ σχεδον τις ιδιες ωρες με το ρολοι.Ειναι δυνατον???Επισης εμενα στριφογυριζει πολυ απο τοτε που αρχισε να κανει τουμπα κ να σηκωνει το κεφαλι της ,μεσα στον υπνο κοβει βολτες,ματι δεν κλεινω!Να σουμε ποτε θα κοιμηθουν σερι!

Κ μένα.. Κ περιμένει να του βάλω κ τη πιπίλα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mayland είπε:

5,5... Δεν ξέρω για εσάς κορίτσια... Εγώ έχω τεντώσει...αφού ξυπνάω πολλές φορές κ κοιτάζω προς την κούνια του , τον βλέπω μέσα και αναρωτιέμαι πότε κ πως τον έβαλα πίσω στην κούνια του? 

Εμένα 7+7....κ δεν αντέχω άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια τι είναι αυτό με τον ύπνο μωρουδακι δεν μου τα έκανε αυτά εδώ και λίγες μέρες ξύπναει ανά μια ώρα ακριβώς.. δεν ξυπναει για γαλα ευτυχώς..απλά κάτι τον ενοχλεί κ δεν ξέρω τι..ανάβω κλείνω το κλιματιστικό τον σκεπάζω τον ξεσκεπάζω του βάζω πιπιλα τον γυρνάω πλευρο δεν ξερω τι θέλει..και όχι τίποτα εγω 5 μισή σηκώνομαι να ετοιμάστω για δουλειά ολη μερα κουτουλαω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Maroulli είπε:

Αχ βρε κορίτσια τι είναι αυτό με τον ύπνο μωρουδακι δεν μου τα έκανε αυτά εδώ και λίγες μέρες ξύπναει ανά μια ώρα ακριβώς.. δεν ξυπναει για γαλα ευτυχώς..απλά κάτι τον ενοχλεί κ δεν ξέρω τι..ανάβω κλείνω το κλιματιστικό τον σκεπάζω τον ξεσκεπάζω του βάζω πιπιλα τον γυρνάω πλευρο δεν ξερω τι θέλει..και όχι τίποτα εγω 5 μισή σηκώνομαι να ετοιμάστω για δουλειά ολη μερα κουτουλαω!!!

Κουράγιο! Κι εγώ που δεν δουλεύω 5:50 έχουμε ξυπνήσει... για τη μέρα! Νυστάζει βέβαια αλλά τι να τον κάνω... δεν μπορώ να τον ξανακοιμησω...Ξυπνάνε περίπου στην ώρα, όσο είναι ο κύκλος ύπνου. Κι εμείς ξυπνάμε αλλά δεν το θυμόμαστε (συνηθως) και ξανακοιμομαστε ενώ αυτά δυσκολεύονται να ξανακοιμηθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαίνω τι περνάτε γιατί περνάμε τα ίδια αλλά δεν σας κρύβω ότι λίγο θάρρος πήρα που και τα δικά σας μωράκια είναι δύσκολα στον ύπνο.... Έλεγα ότι δεν γίνεται να έχω τόσο παράξενο μωρό. Γνωρίζω τόσα μωράκια και κοιμούνται συνεχώς.... Το δικό μας πάμε βόλτα με το αυτοκίνητο θα κοιμηθεί σπάνια η ελάχιστα. Πάμε βόλτα με το καρότσι δεν θα κοιμηθεί καθόλου συν του το ότι πάνω στο δεκάλεπτο κλαίει θέλει να τον πάρουμε αγκαλιά κ μόλις τον πάρουμε αγκαλιά παρατηρεί δεξιά αριστερά σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Πάμε για καφέ όλα τα μωράκια κοιμούνται στα καροτσια τους ο δικός μας θέλει χέρια και κουβέντα. Κοιμήσου ρε φιλαράκι λίγο να αραξουμε κ εμείς! Αλλααααα Κορίτσια υπομονή θα πάρουμε το αίμα μας πίσω. Όταν μεγαλώσουν λίγο και θα γουστάρουν ύπνο θα πηγαίνουμε από πάνω τους οχτώ η ώρα το πρωί και θα φωνάζουμε ξυυυυυυπναααααα μεσημεριασε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Καταλαβαίνω τι περνάτε γιατί περνάμε τα ίδια αλλά δεν σας κρύβω ότι λίγο θάρρος πήρα που και τα δικά σας μωράκια είναι δύσκολα στον ύπνο.... Έλεγα ότι δεν γίνεται να έχω τόσο παράξενο μωρό. Γνωρίζω τόσα μωράκια και κοιμούνται συνεχώς.... Το δικό μας πάμε βόλτα με το αυτοκίνητο θα κοιμηθεί σπάνια η ελάχιστα. Πάμε βόλτα με το καρότσι δεν θα κοιμηθεί καθόλου συν του το ότι πάνω στο δεκάλεπτο κλαίει θέλει να τον πάρουμε αγκαλιά κ μόλις τον πάρουμε αγκαλιά παρατηρεί δεξιά αριστερά σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Πάμε για καφέ όλα τα μωράκια κοιμούνται στα καροτσια τους ο δικός μας θέλει χέρια και κουβέντα. Κοιμήσου ρε φιλαράκι λίγο να αραξουμε κ εμείς! Αλλααααα Κορίτσια υπομονή θα πάρουμε το αίμα μας πίσω. Όταν μεγαλώσουν λίγο και θα γουστάρουν ύπνο θα πηγαίνουμε από πάνω τους οχτώ η ώρα το πρωί και θα φωνάζουμε ξυυυυυυπναααααα μεσημεριασε!!!!!

Γέλασα πάρα πολύ.. Τα ίδια αναρωτιέμαι κ γω. Λες κ το γράψα εγώ το κείμενο. Έλεγα τόσο περίεργο παιδί έχω; όλα κοιμούνται στη βόλτα κ μένα όχι; ακόμη απόπειρα να βγούμε δν έχω κάνει κ να κάτσουμε κάπου. Όπως είπες. Δέκα λεπτά; κ μετά όρθια. Κλαίει στο καρότσι. Όταν βγαίνουμε γ περπάτημα έχω το μαρσιπο. Μόλις αρχίζει το τροπάρι την βάζω εκεί κ ξεχνάω ότι έχω μωρό. Δν ακούγεται η φωνή της. Όρθια να ναι κ είναι ευτυχισμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mayland είπε:

Καταλαβαίνω τι περνάτε γιατί περνάμε τα ίδια αλλά δεν σας κρύβω ότι λίγο θάρρος πήρα που και τα δικά σας μωράκια είναι δύσκολα στον ύπνο.... Έλεγα ότι δεν γίνεται να έχω τόσο παράξενο μωρό. Γνωρίζω τόσα μωράκια και κοιμούνται συνεχώς.... Το δικό μας πάμε βόλτα με το αυτοκίνητο θα κοιμηθεί σπάνια η ελάχιστα. Πάμε βόλτα με το καρότσι δεν θα κοιμηθεί καθόλου συν του το ότι πάνω στο δεκάλεπτο κλαίει θέλει να τον πάρουμε αγκαλιά κ μόλις τον πάρουμε αγκαλιά παρατηρεί δεξιά αριστερά σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Πάμε για καφέ όλα τα μωράκια κοιμούνται στα καροτσια τους ο δικός μας θέλει χέρια και κουβέντα. Κοιμήσου ρε φιλαράκι λίγο να αραξουμε κ εμείς! Αλλααααα Κορίτσια υπομονή θα πάρουμε το αίμα μας πίσω. Όταν μεγαλώσουν λίγο και θα γουστάρουν ύπνο θα πηγαίνουμε από πάνω τους οχτώ η ώρα το πρωί και θα φωνάζουμε ξυυυυυυπναααααα μεσημεριασε!!!!!

Μα πραγματικά, τα έγραψες όπως είναι και για μας! Όλοι λένε ότι στο αυτοκίνητο κοιμάται...εμάς για 1 ώρα απόσταση άντε να κοιμηθεί 10λεπτο...το ίδιο κ στο καρότσι! Μου χει λείψει να δω μωράκι να αποκοιμιεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Mayland είπε:

Καταλαβαίνω τι περνάτε γιατί περνάμε τα ίδια αλλά δεν σας κρύβω ότι λίγο θάρρος πήρα που και τα δικά σας μωράκια είναι δύσκολα στον ύπνο.... Έλεγα ότι δεν γίνεται να έχω τόσο παράξενο μωρό. Γνωρίζω τόσα μωράκια και κοιμούνται συνεχώς.... Το δικό μας πάμε βόλτα με το αυτοκίνητο θα κοιμηθεί σπάνια η ελάχιστα. Πάμε βόλτα με το καρότσι δεν θα κοιμηθεί καθόλου συν του το ότι πάνω στο δεκάλεπτο κλαίει θέλει να τον πάρουμε αγκαλιά κ μόλις τον πάρουμε αγκαλιά παρατηρεί δεξιά αριστερά σαν να μην συμβαίνει τίποτα. Πάμε για καφέ όλα τα μωράκια κοιμούνται στα καροτσια τους ο δικός μας θέλει χέρια και κουβέντα. Κοιμήσου ρε φιλαράκι λίγο να αραξουμε κ εμείς! Αλλααααα Κορίτσια υπομονή θα πάρουμε το αίμα μας πίσω. Όταν μεγαλώσουν λίγο και θα γουστάρουν ύπνο θα πηγαίνουμε από πάνω τους οχτώ η ώρα το πρωί και θα φωνάζουμε ξυυυυυυπναααααα μεσημεριασε!!!!!

Αχ λες και το γράψαμε εμείς!!!! Πιστεύω οτι το κοριτσάκι μου έχει αλλεργία στον ύπνο!!! Στις αρχές μας έλεγαν αν έχει κολικούς βόλτα με το αυτοκίνητο!!!! Εγώ αν την έβαζα στο αυτοκίνητο και να μην είχε κολικούς αποκτούσε... 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας!

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή έχω μπερδευτεί, για να γεννήσει μια μανούλα τον Δεκέμβριο πρέπει να μείνει έγκυος τον Μάρτιο, τον Απρίλιο ή τον Μάιο;

Ευχαριστώπολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MariaNNA1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας!

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή έχω μπερδευτεί, για να γεννήσει μια μανούλα τον Δεκέμβριο πρέπει να μείνει έγκυος τον Μάρτιο, τον Απρίλιο ή τον Μάιο;

Ευχαριστώπολύ 

εγω γεννησα 13/12,ειχα ΠΗΤ 23/12 . Τελευταια περιοδο ειχα 24/3 αρα μεσα στον Απριλιο εμεινα εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2020 at 7:11 ΜΜ, ο/η MariaNNA1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας!

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή έχω μπερδευτεί, για να γεννήσει μια μανούλα τον Δεκέμβριο πρέπει να μείνει έγκυος τον Μάρτιο, τον Απρίλιο ή τον Μάιο;

Ευχαριστώπολύ 

Μαρτιο για να πιασει αρχες Δεκεμβρη πητ ειχα 13/12με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2020 at 7:11 ΜΜ, ο/η MariaNNA1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας!

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή έχω μπερδευτεί, για να γεννήσει μια μανούλα τον Δεκέμβριο πρέπει να μείνει έγκυος τον Μάρτιο, τον Απρίλιο ή τον Μάιο;

Ευχαριστώπολύ 

Γειά σου κορίτσι μου. Πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου μου ηταν 17 Μαρτίου. Πιθανή ημερομηνία σύλληψης 31 Μαρτίου και πιθανή ημερομηνία τοκετού 22 Δεκεμβρίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/6/2020 at 5:06 ΜΜ, ο/η satya είπε:

Μπιφτέκια τα αλέθεις?πως τα φτιάχνεις? 

Όχι κορίτσι μου στον φούρνο τα κάνω,τα πλαθω σε μπαστουνακια για να μπορεί να τα πιάνει με το χερακι της και τα ψήνω στον φούρνο.δεν τρώει αλεσμενα η μπέμπα μου τρώει σε κομμάτια.μεθοδος( blw)🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2020 at 7:11 ΜΜ, ο/η MariaNNA1992 είπε:

Καλησπέρα σε όλες και με το καλό τα μωράκια σας!

Ήθελα να ρωτήσω, επειδή έχω μπερδευτεί, για να γεννήσει μια μανούλα τον Δεκέμβριο πρέπει να μείνει έγκυος τον Μάρτιο, τον Απρίλιο ή τον Μάιο;

Ευχαριστώπολύ 

Εγώ έμεινα 26 Μαρτίου και γέννησα 6 Δεκεμβρίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...