Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χριστουγεννιάτικα μωράκια 2020!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! 33+2 Εμείς..Και περνάει αργά ο καιρός...σήμερα είχα κάτι μικρά πονακια χαμηλά αλλά νομίζω δεν είναι κάτι...Εγώ ραντεβού για υπέρηχο έχω 21 του μήνα να δούμε αν γύρισε ο μπέμπης ..αν δεν γυρισει θα μου κάνει κ τις ενέσεις κορτιζόνης για να είμαστε καλυμμένοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 5.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια εμένα ο γιατρός μου βρήκε λιγάκι τσιμπημενη την πίεση μου και με βάλε να κάνω εξέταση ούρων για λεύκωμα και επειδή όλο το πρωί δεν ένιωθα τη μικρή έκανα και καρδιοτοκογραφο που ευτυχώς όλα καλά.  Το βραδάκι θα ξαναπάω στο ιατρείο να μου μετρήσει ξανά την πίεση.. Πολύ αγχωτικό όλο αυτό... 

Πόσο ανέβασες κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

κορίτσια εμένα ο γιατρός μου βρήκε λιγάκι τσιμπημενη την πίεση μου και με βάλε να κάνω εξέταση ούρων για λεύκωμα και επειδή όλο το πρωί δεν ένιωθα τη μικρή έκανα και καρδιοτοκογραφο που ευτυχώς όλα καλά.  Το βραδάκι θα ξαναπάω στο ιατρείο να μου μετρήσει ξανά την πίεση.. Πολύ αγχωτικό όλο αυτό... 

Και γω. Στο τέλος είχα θέμα με την πίεση μου .μην ανησυχείς.ελπιζω να είναι οκ οι εξετάσεις ούρων σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/11/2019 at 1:57 ΜΜ, ο/η Mantarini είπε:

τι κάνεις κοπέλα μου;; πως είσαι;; 

Είμαι καλά κοριτσακι μου! Σήμερα έκανα nst και όλα καλά! Την Παρασκευή μπαίνω στιν μήνα μου! Εσύ πως είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2019 at 4:14 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια γέννησα μετά από 20 ώρες... Το μωρό καλά 3.500 κιλά 53 εκ.... Ζορίστηκα πολύ.... Αλλά τα καταφέραμε.... Τον πειραζαν οι πόνοι του όρου εκτός των άλλων κ του έκαναν απνοιες...εγω δεν μπορώ κ πάλι να κοιμηθώ.... Έβγαλα αιμορροΐδες από το ζόρισμα..... ? Και στα δικά σας. Κ γρήγορα κ όμορφα... 

Να σας ζήσει κορίτσι μου ν είναι γερό και καλότυχο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/11/2019 at 10:37 ΜΜ, ο/η Μπεμπελουκα είπε:
στις On 8/11/2019 at 6:53 ΜΜ, ο/η z1989 είπε:

@satya πόύ έίσάί κόρίτσί μόύ? @Mantarini πέρίμένόύμέ νέά !! @netspirit όλά κάλά λόίπόν !!!! Έχώ ξάνά nst τρίτή !!☺

Εδώ είμαι κοριτσια! Απλά δεν μπαίνω συχνά τώρα που σταμάτησα δουλειά! Ελπίζω όλες να είστε καλά και υπομονή λίγο έμεινε να κρατάμε τα μωρακια μας αγκαλίτσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Πόσο ανέβασες κορίτσι μου; 

13,5 η μεγάλη και 9.5 η μικρή ήταν σήμερα, θα κάνω αύριο και τα ούρα και βλέπουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η satya είπε:

Είμαι καλά κοριτσακι μου! Σήμερα έκανα nst και όλα καλά! Την Παρασκευή μπαίνω στιν μήνα μου! Εσύ πως είσαι? 

καλά είμαι και εγώ κοπέλα μου, λίγο αγχωμένη αυτή την εβδομάδα γιατί την επόμενη Τετάρτη φεύγω  από το νησί  και έχω τόσα στο μυαλό μου να ετοιμάσω αλλά μέχρι το τέλος θα τα καταφέρω!! Εγώ σήμερα μπήκα στο μήνα μου!! Πλησιάζει ο καιρός!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

13,5 η μεγάλη και 9.5 η μικρή ήταν σήμερα, θα κάνω αύριο και τα ούρα και βλέπουμε.. 

Εντάξει δεν είναι πολύ,μην αγχώνεσαι.Κανονικά πόσο έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Λουλακι είπε:

Θα ρωτήσω και τον γιατρό ναι.. Γιατί φοβάμαι ν πάω για καισαρική... Καρδιοτοκογραφημα έχω την Τετάρτη το μεσιμερι... Αλλά να σου πω την αλήθεια δν έχω συσπάσεις.. Εκτός και αν δεν καταλαβαίνω... Εσύ έχεις?? 

Οχι δεν εχω συσπασεις!!αλλα ο γιατρος θελει καθε βδομαδα να κανω καρδιοτοκογραφημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maroulli είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 33+2 Εμείς..Και περνάει αργά ο καιρός...σήμερα είχα κάτι μικρά πονακια χαμηλά αλλά νομίζω δεν είναι κάτι...Εγώ ραντεβού για υπέρηχο έχω 21 του μήνα να δούμε αν γύρισε ο μπέμπης ..αν δεν γυρισει θα μου κάνει κ τις ενέσεις κορτιζόνης για να είμαστε καλυμμένοι!!

Γεια σου !!!εχεις 3βδομαδες για να γυρισει ο μπεμπης .

Ενεσεις κορτιζονης γιατι;;;απο 37η εβδομαδα θεωρειται τελειομηνο το νινι !!επισης οι ενεσεις αυτες λειτουργουν μεσα σε μια ωρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

13,5 η μεγάλη και 9.5 η μικρή ήταν σήμερα, θα κάνω αύριο και τα ούρα και βλέπουμε.. 

Κοριτσι μου..πιστευω οτι ειναι τυχαιο γεγονος!καλο ειναι να παιρνεις τη πιεση σου στο σπιτι και οχι να πηγαινεις στο γιατρο αυτο ειναι αρκετα αγχωτικο

.παντα ανεβαινει η πιεση στο ιατρειο.απο εκει και περα η μεγαλη σου ειναι εντος φυσ.οριων πανω απο το 14 πρεπει να προβληματιζοστε η μικρη λιγο τσιμπηνη μεχρι 8,5 τη θελουμε αυτο ειναι απο το αγχος .θυμαμαι οτι στην αυχενικη σου δεν εδειξε καποιο ποσοστο προεκλαμψιας.επισης και σαλοσπιρ να δωσει προληπτικα μην αγχωνεσαι δεν περναει στον πλακουντα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Οχι δεν εχω συσπασεις!!αλλα ο γιατρος θελει καθε βδομαδα να κανω καρδιοτοκογραφημα...

Δεν καταλαβαίνω γιατί ν κάνουμε καρδιοτοκογραφημα τότε άσε που εγώ περνώ ακόμη προγεστερόνη... Θα λυθούν όλες οι απορίες στο ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Λουλακι είπε:

Δεν καταλαβαίνω γιατί ν κάνουμε καρδιοτοκογραφημα τότε άσε που εγώ περνώ ακόμη προγεστερόνη... Θα λυθούν όλες οι απορίες στο ραντεβου

Κοιτανε την κινητικοτητα του μωρου και τους καρδιακους παλμους συν τις συσπασεις 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα! 36+1 σημερα αλλα νομιζω η @Nektarinaki_love ειναι μια δυο μερες πιο μπροστα απο εμενα :)

βεβαια δεν παιζει καθολου ρολο αυτο να το θυμομαστε!

δινω το Νουμερο

1 στο @Bellaki

2 στην @Starrr

και αναμενουμε τις επομενες :) 

Εμενα η μπεμπα εχει τρελαθει πλεον κ ζοριζομαι αρκετα αλλα κανω υπομονη...

πανες καλο ειναι να παρετε ενα με δυο πακετο το πολυ διοτι παιζει να κανει αλλεργια. Επισης,  μην παρετε πολλα θα τα αλλαζετε τα νουμερα γρηγορα :)

Ενημερωση: 1 φορα το μηνα τα σουπερ μαρκετ βγαζουν προσφορα 1+1 ή 50% εκπτωση.
Μωρομαντηλα θα χρειαστειτε εκτος σπιτιου κυριως γιατι σπιτι θα τα πλενετε συνεχεια τα ζουζουνια σας...

Συμβουλη: παρτε ασπρο αγνο σαπουνι και βαλτε το σε ενα ταπερακι με νερο για να λιωσει. Θα σας χρειαστει πολλες φορες καθως τα κακακια τους θα βγαινουν απ εξω και θα λερωνονται και μονο με αυτο θα βγαινουν απο τα ρουχα!

με το καλο η επομενη!!!

Καλησπέρα κοριτσάρες!! @netspirit  εγω είμαι 37+2 σήμερα..λέτε να είμαι η επομένη??είχα γιατρό σήμερα η μικρή πήγε 2600 πήρε τα πάνω της το αστέρι μου!! @Starrr να σου ζήσει ο μπεμπαρος,γερός και καλοτυχος να είναι πάντα!? @Mantarini μου,μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου,θα την ελέγχετε συχνά την πίεση σου και όλα θα πάνε καλά.. Μην τρως καθόλου αλάτι..υπομονή,λίγο έμεινε..όλα καλά θα πάνε.. τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε? @Μπεμπελουκα μου αγαπημένη πως εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρες!! @netspirit  εγω είμαι 37+2 σήμερα..λέτε να είμαι η επομένη??είχα γιατρό σήμερα η μικρή πήγε 2600 πήρε τα πάνω της το αστέρι μου!! @Starrr να σου ζήσει ο μπεμπαρος,γερός και καλοτυχος να είναι πάντα!? @Mantarini μου,μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου,θα την ελέγχετε συχνά την πίεση σου και όλα θα πάνε καλά.. Μην τρως καθόλου αλάτι..υπομονή,λίγο έμεινε..όλα καλά θα πάνε.. τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε? @Μπεμπελουκα μου αγαπημένη πως εισαι??

Γεια σου κοριτσαρα μου ομορφη !καλα ειμαστε!!!εδω στον καρδιοτοκογραφο !!!αναμενουμε ημ.ραντεβου !!!μεγαλωσε και σενα η μπεμπα εεεε;;;αυτο ειναι καλο !ελπιζω να φτασει και εμενα τοσο !!!!35&4σημερα !!!νομιζω οτι πλησιαζει και η δικη σου σειρα !!☺☺☺☺εισαι ετοιμη παντως !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/11/2019 at 4:14 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια γέννησα μετά από 20 ώρες... Το μωρό καλά 3.500 κιλά 53 εκ.... Ζορίστηκα πολύ.... Αλλά τα καταφέραμε.... Τον πειραζαν οι πόνοι του όρου εκτός των άλλων κ του έκαναν απνοιες...εγω δεν μπορώ κ πάλι να κοιμηθώ.... Έβγαλα αιμορροΐδες από το ζόρισμα..... ? Και στα δικά σας. Κ γρήγορα κ όμορφα... 

Να σου ζησει ο μπεμπακος!! Υγιεις και τυχερος να ειναι μια ζωη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Εντάξει δεν είναι πολύ,μην αγχώνεσαι.Κανονικά πόσο έχεις?

ναι είμαι στα όρια μου είπε και ο γιατρός.. 12 με 8 είχα τις προηγούμενες φορές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσι μου..πιστευω οτι ειναι τυχαιο γεγονος!καλο ειναι να παιρνεις τη πιεση σου στο σπιτι και οχι να πηγαινεις στο γιατρο αυτο ειναι αρκετα αγχωτικο

.παντα ανεβαινει η πιεση στο ιατρειο.απο εκει και περα η μεγαλη σου ειναι εντος φυσ.οριων πανω απο το 14 πρεπει να προβληματιζοστε η μικρη λιγο τσιμπηνη μεχρι 8,5 τη θελουμε αυτο ειναι απο το αγχος .θυμαμαι οτι στην αυχενικη σου δεν εδειξε καποιο ποσοστο προεκλαμψιας.επισης και σαλοσπιρ να δωσει προληπτικα μην αγχωνεσαι δεν περναει στον πλακουντα ..

είχα ένα πιεσόμετρο καρπού στο σπίτι το οποίο μου χάλασε και έδειχνε ότι να ναι μετρήσεις.. οπότε αποφασίσαμε να πηγαίνω στο ιατρείο να μου παίρνει την πίεση η μαία. Νιώθω και εγώ πιο ήρεμη να ξέρω ότι έχω πάρει μια σωστή τιμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

ναι είμαι στα όρια μου είπε και ο γιατρός.. 12 με 8 είχα τις προηγούμενες φορές 

Κι εγώ 12 με 8 έχω συνήθως,αλλά στο γιατρό πάντα ανεβάζω λόγω άγχους.Στο σπίτι την μετράω κάθε μέρα να ξέρω τι μου γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καλησπέρα κοριτσάρες!! @netspirit  εγω είμαι 37+2 σήμερα..λέτε να είμαι η επομένη??είχα γιατρό σήμερα η μικρή πήγε 2600 πήρε τα πάνω της το αστέρι μου!! @Starrr να σου ζήσει ο μπεμπαρος,γερός και καλοτυχος να είναι πάντα!? @Mantarini μου,μη στενοχωριέσαι κορίτσι μου,θα την ελέγχετε συχνά την πίεση σου και όλα θα πάνε καλά.. Μην τρως καθόλου αλάτι..υπομονή,λίγο έμεινε..όλα καλά θα πάνε.. τα υπολοιπα κοριτσια τι κανετε? @Μπεμπελουκα μου αγαπημένη πως εισαι??

κορίτσι μου μάλλον η επόμενη της σειράς μας είσαι εκτός απροόπτου πάντα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γεια σου κοριτσαρα μου ομορφη !καλα ειμαστε!!!εδω στον καρδιοτοκογραφο !!!αναμενουμε ημ.ραντεβου !!!μεγαλωσε και σενα η μπεμπα εεεε;;;αυτο ειναι καλο !ελπιζω να φτασει και εμενα τοσο !!!!35&4σημερα !!!νομιζω οτι πλησιαζει και η δικη σου σειρα !!☺☺☺☺εισαι ετοιμη παντως !!!

Γεια σας κοριτσια μου!!!Κ εγω καρδιοτοκογραφο σημερα,δεν ειχα συσπασεις κ κινητικοτητα κ η καρδουλα του εμβρυου τελεια!!!Νεο ραντεβου την δευτερα για καρδιοτοκογραφο κ υπερηχο κ θα δουμε τι θα μας πει ο γιατρος!!!Εκανα κ καλλιεργια κολπου κ πρωκτου για στρεπτοκοκκο.Εχει κανει καμμια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η γιωτα22 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!!Κ εγω καρδιοτοκογραφο σημερα,δεν ειχα συσπασεις κ κινητικοτητα κ η καρδουλα του εμβρυου τελεια!!!Νεο ραντεβου την δευτερα για καρδιοτοκογραφο κ υπερηχο κ θα δουμε τι θα μας πει ο γιατρος!!!Εκανα κ καλλιεργια κολπου κ πρωκτου για στρεπτοκοκκο.Εχει κανει καμμια σας?

Μπραβο !!!εγω δεν εκανα γιατι παω για καισαρικη..και εμεις ολα καλα...εχει αρχισει λιγο ο λωρος να κουραζεται..θα με αφησει και την επομενη βδομαδα ολη και τη παραπανω θα ορισουμε ραντεβου.τελικα εμενει στην αποψη να κανω τις ενεσεις κορτιζονης ..εσεις τις κανατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Μπραβο !!!εγω δεν εκανα γιατι παω για καισαρικη..και εμεις ολα καλα...εχει αρχισει λιγο ο λωρος να κουραζεται..θα με αφησει και την επομενη βδομαδα ολη και τη παραπανω θα ορισουμε ραντεβου.τελικα εμενει στην αποψη να κανω τις ενεσεις κορτιζονης ..εσεις τις κανατε;;

Τις εχω κανει και στις δυο εγκυμοσυνες μην αγχωνεσε για καλο του μωρου ειναι απλα προσεχε μετα τη διατροφη σου για 4-5 ημερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

είχα ένα πιεσόμετρο καρπού στο σπίτι το οποίο μου χάλασε και έδειχνε ότι να ναι μετρήσεις.. οπότε αποφασίσαμε να πηγαίνω στο ιατρείο να μου παίρνει την πίεση η μαία. Νιώθω και εγώ πιο ήρεμη να ξέρω ότι έχω πάρει μια σωστή τιμή 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Κι εγώ 12 με 8 έχω συνήθως,αλλά στο γιατρό πάντα ανεβάζω λόγω άγχους.Στο σπίτι την μετράω κάθε μέρα να ξέρω τι μου γίνεται!

Οσο το σκεφτεστε τοσο θα την ανεβαζετε :)

ολα καλα θα πανε μην αγχωνεστε κ σκεφτειτε οτι λιγο εμεινε πια τον φαγαμε τον γαιδαρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • κορίτσια δεν εχω καθόλου χρόνο τις τελευταίες μέρες,. ειδικά χθες ο μπέμπης γκρινιαζε όλη μέρα..ΟΛΗ ΜΕΡΑ όμως...ή θα κοιμόταν ή θα γκρινιαζε🤷 αυτό που λέτε περί συμβούλων κτλβκαι εμένα έτσι είναι...ολη την ωρα μου λένε πως να κάνω τι😡 ειμαι οριακά να τους πω οτι αυτες μεγαλωσαν τα παιδιά τους όπως ήξεραν... να μ αφήσουν και εμένα να μεγαλώσω το δικό μου όπως ξέρω εγώ! εμένα εμαθε ο μπέμπης να κοιμάται στην αγκαλιά μου και τι δεν μου λένε γι αυτό...εγω το χαίρομαι που θέλει να κοιμάται στην αγκαλιά μου εντωμεταξυ 🤷❤️ 
    • @barbounaki04 η σκέψη μας είναι μαζί σου ❤️  κορίτσια διάβασα τ μνμ σας χαίρομαι που αρχίσατε κ νιώθετε τα μωράκια ❤️❤️❤️ είναι πολύ σημαντικό δεδομένου ότι σε αυτήν τη φάση τα ραντεβού είναι πιο αραιά κ νιώθετε μεγαλύτερη ασφάλεια!!!    καλά αποτελέσματα σε όλες αυτές τις μέρες! Καλούς υπέρηχους! ❤️ οπότε μπορεί η καθεμία να μας γράψει! 
    • Καλημέρα Ιωάννα μου!!! Κι εμείς μια από τα ίδια!! Το παλεύουμε με τον θηλασμό αλλά δεν επαρκεί κι ο μικρός δεν πήρε το βάρος που έπρεπε, οπότε παίρνει τα βράδια 3 γεύματα ξένο γάλα έξτρα από τον θηλασμό κ κοιμάται 3 ώρες κ ένα γεύμα το μεσημέρι, γιατί δεν ηρεμεί με τίποτα...δεν του φτάνει κ θυμώνει κ αρχίζει κ κλαίει πάνω στο στήθος κ με δαγκώνει...έχω ήδη μια τραυματισμένη θηλή που τις λείπουν δύο κομματάκια 🤣. Κ να φανταστείς ότι έφερα στο σπίτι παιδίατρο που είναι κ σύμβουλος θηλασμού, γιατί οι μαίες τραγικές στην κλινική με αυτά που μου είπαν.. τουλάχιστον με αυτά τα 4 γεύματα στο εικοσιτετράωρο ο μπέμπης έφτασε το βάρος που έπρεπε να πάρει μετά από μια βδομάδα μέτρησης κι έτσι θα το κρατήσουμε μέχρι τα 40. Εμάς δεν τον αρέσει καθόλου η ώρα του μπάνιου, ουρλιάζει λες κ τον πάμε για σφαγή. Το μόνο που του αρέσει στο μπάνιο είναι όταν φτάνουμε να πλυθεί το κεφάλι του... εκεί είναι άλλο παιδί κ μετά μόνο με είκοσι λεπτά θηλασμό κοιμάται 3ωρο..
    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...