Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άδεια κύησης και επίδομα τι κάνουμε τώρα;


Jerry

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ήθελα να ρωτήσω για την άδεια κύησης αφού πας τα χαρτιά σου στο ικα πότε πας στον οαεδ; και με ποια δικαιολογητικά; τώρα θα το κάνουμε ηλεκτρονικα; λόγω της κατάστασης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Στον ΟΑΕΔ πάει κάποιος όχι απαραίτητα εσύ αφού πάρεις κ το επίδομα λοχείας αν θυμάμαι καλά...Κ γενικά έχεις περιθώριο 6 μήνες. Τώρα με αυτή την κατάσταση δεν ξέρω τι γίνεται !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω με αναρρωτικη που δεν περασα επιτροπη μαρτιου και πηρα τηλ μου ειπαν οτι οι επιτροπες μετα απο 1,5 θα ξεκινησουν και πως εχουμε περιθοριο 6 μηνες να περασουμε αν δεν γινετε να παμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν 2 βδομαδες εκανα κι εγω τα χαρτια για το 6μηνο του ΟΑΕΔ...Να σου πω βασικα οτι ειναι που θα πεσεις γιατι δεν δεχτηκαν τον αντρα μου χωρις εξουσιοδοτηση κι επρεπε να παω εγω..Με το που ληξει η αδεια λοχειας πας βιβλιαριο,χαρτι απο εργοδοτη,υπευθυνη δηλωση,κινηση λογαριασμου τραπεζας να φαινεται ποτε μπηκαν τα εποδοματα και τις αποφασεις του ικα με τα επιδοματα λοχειας/μητροτητας και χαρτι iban τραπεζας να φαινεται το ονομα σου δικαιουχος..

Ααα επισης αν εχεις παρει τα τελευταια λεφτα της λοχειας χωρις να εχει ληξει ακομα,με χαρτι απο τον εργοδοτη παλι παιρνεις το συμπληρωματικο επιδομα που ειναι ενα ποσο 400-500 ευρω εφαπαξ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...