Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαστολή 2


Recommended Posts

Καλησπέρα σας  :) ειμάι πάρα πολύ ενθουσιασμένη ...χθες το πρωί είδα αίμα μαζί νε βλεννα αλλά καθόλου πονακια λέω ωραία ξεκινάμε...Σήμερα το πρωί πάω για nst Και έκανα συσπάσεις κάθε 3 με 4 λεπτά τις οποίες εγώ δεν καταλάβαινα ούτε πόνο ένοιωθα...με εξέτασε ο γιατρός κολπικα και είχα διαστολή 2 😀 μου είπε να ξανά πάω απόγευμα να νε δει...Πριν λίγο λοιπόν γύρισα συνεχίζουν οι συσπάσεις κάθε 3-4 λεπτά και διαστολή πάλι 2 αλλά μου είπε ότι το μωρό έχει κατέβει αρκετά...λέτε ξημερώματα να τρέχω; 🥰😀 ξέχασα να πω 38 εβδομάδων σήμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mariam123 είπε:

Καλησπέρα σας  :) ειμάι πάρα πολύ ενθουσιασμένη ...χθες το πρωί είδα αίμα μαζί νε βλεννα αλλά καθόλου πονακια λέω ωραία ξεκινάμε...Σήμερα το πρωί πάω για nst Και έκανα συσπάσεις κάθε 3 με 4 λεπτά τις οποίες εγώ δεν καταλάβαινα ούτε πόνο ένοιωθα...με εξέτασε ο γιατρός κολπικα και είχα διαστολή 2 😀 μου είπε να ξανά πάω απόγευμα να νε δει...Πριν λίγο λοιπόν γύρισα συνεχίζουν οι συσπάσεις κάθε 3-4 λεπτά και διαστολή πάλι 2 αλλά μου είπε ότι το μωρό έχει κατέβει αρκετά...λέτε ξημερώματα να τρέχω; 🥰😀 ξέχασα να πω 38 εβδομάδων σήμερα 

Με το καλό!!!Με διαστολή δυο και αρκετές συσπάσεις έκανα εισαγωγή στο νοσοκομείο στης 36+3,μετά από τρεις ημέρες ήμουν στην ίδια κατάσταση χωρις πόνους,βέβαια μπήκα για καισαρική για άλλους λόγους αλλιώςποιος ξέρει πόσες μέρες θα ήμουν έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κορίτσι μου! Εγώ μπήκα με πρόκληση και δεν ξέρω αν έχει διαφορά αλλά από τα ξημερώματα ως τις 17:00 περίπου είχα κολλήσει στο 2 αλλά ξαφνικά μέσα σε 1-2 ώρες έκανα τέλεια διαστολή. Ποιός ξέρει! Εσύ ας είσαι έτοιμη! 😘💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο nst είχα διαστολή 2 και καθόλου πόνους. Επισης συσπασεις ακανόνιστες. Μου είπε να είμαι σε επιφυλακή αλλά μπορεί να κάνει και καμία βδομάδα καθότι πρωτοτόκος. Πηγα σπιτι ειδα βλεννα με αίμα (μαλλον απο το σκαλισμα). Σε λιγότερο από 10 ώρες είχα ήδη γεννήσει!! Κλείσε τη βαλίτσα και κάνε ντουζ!!! Ε-ε-ε έρχεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια απο τα ιδια!! Χωρις διαστολη στις 39w+3d ειδα αιμα με βλεννα, στο nst την ιδια μερα εβλεπαν συσπασεις χωρις να νιωθω κατι και την επομενη μερα γεννησα!!♡♡♡

Με το καλο το νινι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα τίποτα...πήγα για περπάτημα αλλά ούτε πονακια ούτε τίποτα μόνο μια πίεση στην λεκάνη...Αύριο πρωί πρωί θα πάω πάλι για nst...Για να δούμε...αχχχ αυτή η αναμονή με σκοτώνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το περπάτημα είναι ότι καλύτερο!!!το βράδυ πριν γεννήσω 39+4 περπάτησα πολύ κ παρόλο που είχα κάποιες συσπάσεις συνέχιζα.. χαχαχα!!την επόμενη το πρωί βλέπαμε με τον γιατρό συσπάσεις χωρίς πόνο κ διαστολή 1..μετά από 8 ώρες γέννησα!! με το καλοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως από την στιγμή που βλέπεις την βλεννα σε διάστημα έως 1 εβδομάδας περίπου γεννάς. Εφόσον έχεις και διαστολή τότε να είσαι προετοιμασμενη και ξεκούραστη γιατί ο τοκετός μπορεί να ξεκινήσει οποιαδήποτε στιγμή. Με το καλό κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθώ όσο μπορώ για περπάτημα αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα να περπατάω αρκετή ώρα...Αύριο πρωί θα πάω να με βοηθήσει μου είπε τώρα τι ακριβώς θα μου κάνει δεν γνωρίζω...Έχω ακόμα περιθώριο αλλά θέλουμε να βγει σχετικά γρήγορα πριν την 39 εβδομάδα για τον λόγο να μην είναι μεγάλο το μωρό και να μην δυσκολεύτω...Και αφού υπάρχουν συσπάσεις και έχω και μια μικρή διαστολή θέλει να με βοηθήσει....μακάρι να μην καθυστερισει πολύ γιατί Ανυπομονώωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...