Μετάβαση σε περιεχόμενο

After sex ?


athina93

Recommended Posts

Καλησπέρα και συγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση αλλα ήθελα να ρωτήσω αν μετα την επαφή πρεπει οπωσδήποτε να κάτσεις ξαπλωμένη για μερικά λεπτά ή αν δεν παίζει ρόλο του να σηκωθείς και να κανεις μπάνιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η athina93 είπε:

Καλησπέρα και συγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση αλλα ήθελα να ρωτήσω αν μετα την επαφή πρεπει οπωσδήποτε να κάτσεις ξαπλωμένη για μερικά λεπτά ή αν δεν παίζει ρόλο του να σηκωθείς και να κανεις μπάνιο. Ευχαριστώ εκ των κ

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ πολλά είχα διαβάσει μέχρι κ κατακοριφο να κάτσεις χαχαχα!! Νομίζω στην δικιά μου περιπτωση βοηθήσε που καθόμουν ξαπλωμένη κανένα 15λεπτό περίπου αλλά δεν ξέρω γιατί άλλοι λένε κ κατευθείαν μα σηκωθείς δεν υπάρχει πρόβλημα!!οπότε δεν ξέρω με σιγουριά 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η athina93 είπε:

Καλησπέρα και συγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση αλλα ήθελα να ρωτήσω αν μετα την επαφή πρεπει οπωσδήποτε να κάτσεις ξαπλωμένη για μερικά λεπτά ή αν δεν παίζει ρόλο του να σηκωθείς και να κανεις μπάνιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Καλησπέρα και σε σένα 😊 μια γνωστή μου λέει ότι δε χρειάζονται πολλά, πάρα μόνο ένα σπερματοζωαριο, βέβαια για καλό και για κακό κάτσε για κανένα δεκάλεπτα κι ξαπλωμένη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η athina93 είπε:

Καλησπέρα και συγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση αλλα ήθελα να ρωτήσω αν μετα την επαφή πρεπει οπωσδήποτε να κάτσεις ξαπλωμένη για μερικά λεπτά ή αν δεν παίζει ρόλο του να σηκωθείς και να κανεις μπάνιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Γειά σου Αθηνα! Θεωρώ ότι βοηθάει μετά την πράξη να κάθεσαι στο κρεβάτι γιατί αν σηκωθείς θα '' πεσουν''. Ιf you understand what I mean!  Oποτε μείνε στο κρεβάτι και γιατί όχι λίγα λεπτά σηκωμένα πόδια.. Εύχομαι το καλύτερο ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Noula94 είπε:

Γειά σου Αθηνα! Θεωρώ ότι βοηθάει μετά την πράξη να κάθεσαι στο κρεβάτι γιατί αν σηκωθείς θα '' πεσουν''. Ιf you understand what I mean!  Oποτε μείνε στο κρεβάτι και γιατί όχι λίγα λεπτά σηκωμένα πόδια.. Εύχομαι το καλύτερο ❤️❤️

Χαχχα καταλαβαίνω τι λες αλλα όποτε και να σηκωθείς , ‘θα πέσουν’ άρα γιατι να κάθομαι ξαπλωμένη και να περιμένω ;! Δεν ξέρω αν έχουν γίνει έρευνες δεν έχω ψάξει 🧐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Μεχρι να παρεις μια ανασα εχουν ηδη ταξιδεψει μακρια!!

Βρισκουν αυτα τον τροπο να φτασουν εκει που πρεπει!!!

Ναι με μια μικρή έρευνα , έτσι λενε όλοι! Μάλλον αυτό με το ξαπλωμα ειναι παλιός μύθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά όταν το ακούω αυτό "μετα το σεξ κατσε ξαπλωνενη"γελαω,δε νομίζω πως ισχύει κάτι τέτοιο,προσωπικά δεν έμεινα ποτε ξαπλωμένη ,άμεσως πηγαίνω για μπάνιο και μια χαρά έγκυος έμεινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε όσους γυναικολόγους έχω πάει αυτό το ρωτούσα συνέχεια. Όλοι μου έλεγαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και αμέσως αν σηκώνομαι τα σπερματοζωάρια είναι κύτταρα που ταξιδεύουν μέσω των ιστών. Το υγρό είναι αυτό που βγαίνει και στην ουσία προστατεύει τα σπερματοζωάρια απο το όξινο περιβάλλον της γυναίκας με το που μπεί το υγρό μέσα στον κόλπο τα σπερματοζωάρια απελευθερώνονται και ταξιδεύουν προς τη μήτρα και τις σάλπιγγες. Το υγρό στην ουσία είναι το σπίτι των σπερματικών κυττάρων όπου αν δεν υπήρχε θα είχαν καταστραφεί πριν ακόμη μπούνε στον κόλπο.
Αυτό μου φαίνεται να έχει και μια λογική γιατί αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε αίμα στο κεφάλι και στη καρδιά και θα έπεφταν και τα 5 λίτρα που έχει ο οργανισμός μας στα πόδια, δηλαδή έπρεπε να κάνουμε τούμπες για να αιματώσουμε κεφάλι και άνω άκρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσι μ

εχω ακούσει πολλά αλλα θα σου πω πτι και στα δυο παιδιά μου σηκώθηκα κατ ευθείαν και εκανα μπανιο (πλύθηκα) . Αρα δεν πιστευω τπτ απο αυτά παρα μόνο πως αν ειναι θα σου συμβεί :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η I want a baby είπε:

Σε όσους γυναικολόγους έχω πάει αυτό το ρωτούσα συνέχεια. Όλοι μου έλεγαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο και αμέσως αν σηκώνομαι τα σπερματοζωάρια είναι κύτταρα που ταξιδεύουν μέσω των ιστών. Το υγρό είναι αυτό που βγαίνει και στην ουσία προστατεύει τα σπερματοζωάρια απο το όξινο περιβάλλον της γυναίκας με το που μπεί το υγρό μέσα στον κόλπο τα σπερματοζωάρια απελευθερώνονται και ταξιδεύουν προς τη μήτρα και τις σάλπιγγες. Το υγρό στην ουσία είναι το σπίτι των σπερματικών κυττάρων όπου αν δεν υπήρχε θα είχαν καταστραφεί πριν ακόμη μπούνε στον κόλπο.
Αυτό μου φαίνεται να έχει και μια λογική γιατί αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε αίμα στο κεφάλι και στη καρδιά και θα έπεφταν και τα 5 λίτρα που έχει ο οργανισμός μας στα πόδια, δηλαδή έπρεπε να κάνουμε τούμπες για να αιματώσουμε κεφάλι και άνω άκρα;

Συμφωνώ απόλυτα ! Απλά φοβήθηκα γιατι πάντα ακούς περίεργα πράγματα αριστερά - δεξιά και δεν ξέρεις τι να πρωτοπιστεψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η athina93 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα ! Απλά φοβήθηκα γιατι πάντα ακούς περίεργα πράγματα αριστερά - δεξιά και δεν ξέρεις τι να πρωτοπιστεψεις. 

Η αδερφή του κολλητού του άντρα μου, έμεινε έγκυος στα 22 με μια σχέση της με έναν πιτσιρικά συνομήλικο τότε, και μάλιστα μας είχε πει ότι μια φορά δεν πρόλαβε να τραβηχτεί αυτός και τελείωσε μέσα. Αυτή απο τον φόβο της και τον πανικό σηκώθηκε αμέσως και χοροπηδούσε για να πέσουν τα υγρά για να μην μείνει. 😁 Έκανε μπάνιο πλύθηκε και εσωτερικά στον κόλπο και λέει οκ, βγήκαν όλα αμέσως έξω.
Τελικά έμεινε έγκυος απο εκείνη τη φορά! Ευτυχώς όμως αν και μικροί παντρεύτηκαν αφού έμεινε έγκυος, το ζευγάρι είναι μέχρι και σήμερα μαζί και έχουνε τρία παιδάκια και μια ευτυχισμένη οικογένεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κορίτσια και απο εμένα, 

επείδη γενικά το βλέπω λιγο άβολο να μείνω στο κρεβάτι, μόλις τελειώσουμε εγω σηκώνομε , μπορεί να προκαλέσει καποια καθυστέρηση στην επίτευξη εγκυμοσύνης αυτό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2020 at 11:27 ΠΜ, ο/η athina93 είπε:

Καλησπέρα και συγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση αλλα ήθελα να ρωτήσω αν μετα την επαφή πρεπει οπωσδήποτε να κάτσεις ξαπλωμένη για μερικά λεπτά ή αν δεν παίζει ρόλο του να σηκωθείς και να κανεις μπάνιο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Μπορεί να είναι μύθος μπορεί και να βοηθάει. Εγώ είμαι της άποψης ότι έστω και μία πιθανότητα να υπάρχει να βοηθάει, καλύτερα να το κάνεις παρά να μην το κάνεις. Αφού δεν κάνει κακό γιατί όχι; Εγώ το έκανα πάντως και έμεινα με την πρώτη! Και έμενα όχι δέκα λεπτά αλλά μισή ώρα, μία ώρα, κάναμε αγκαλίτσες με τον αγαπημένο μου ή κοιμόμουν κι όλας κάποιες φορές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2020 at 7:26 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Μπορεί να είναι μύθος μπορεί και να βοηθάει. Εγώ είμαι της άποψης ότι έστω και μία πιθανότητα να υπάρχει να βοηθάει, καλύτερα να το κάνεις παρά να μην το κάνεις. Αφού δεν κάνει κακό γιατί όχι; Εγώ το έκανα πάντως και έμεινα με την πρώτη! Και έμενα όχι δέκα λεπτά αλλά μισή ώρα, μία ώρα, κάναμε αγκαλίτσες με τον αγαπημένο μου ή κοιμόμουν κι όλας κάποιες φορές..

Συμφωνώ μαζί σου κι εμείς έτσι κάναμε και έμεινα αμεσως. Μπορεί να παίζει ρολο μπορεί και όχι αλλά εγώ ποτέ δεν σηκώνομαι αμέσως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
    • Για να είμαι ειλικρινής δεν το κατάλαβα😜πήγαμε στον γιατρό και μας το είπε το είδε δηλαδή στον υπέρηχο…εγώ είχα την εντύπωση οτι γυρίζει συνέχεια μια νιώθω τα πόδια πάνω στον θώρακα μία κάτω…αλλά μας είπε ότι είναι με το κεφαλάκι κάτω η Μπέμπα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...