Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

στις On 13/10/2020 at 10:46 ΠΜ, ο/η Emmelia είπε:

Με το καλο κορίτσια!!! Με έναν πόνο!

@magdalene_slj μια χαρά είμαι! Πέφτει λίγο ξενύχτι αλλά οκ συνηθίζεται κ περιμένω να έρθουν  καλύτερες νύχτες! Εσύ πως τα πας με τα 2?

Είμαι πολύ καλά κορίτσι !❤Νιώθω αρκετά κουρασμένη είναι η αλήθεια αλλά δεν μπορώ να κοιμηθώ κιόλας Γτ αρχίζω και σκέφτομαι αν πάθουν τίποτα στον ύπνο τους;και αν κλαινε κ δεν τα ακούσω;μόλις ακούσω κάτι πετάγομαι...Δεν θέλω να ξεκόλλησω στιγμή από πάνω τους .

Με  τον θηλασμό πως τα πας?Εγώ από την αρχή ήθελα αποκλειστικό θηλασμό μέχρι στιγμής τα καταφέρνω αν κ τις τελευταίες μέρες οι θηλές μου πληγώθηκαν και πονάω αρκετά !

στις πριν 17 ώρες, ο/η st3llina είπε:

Γεννησα κι εγω την Πεμπτη που μας περασε,08/10/2020 στη 13:25 ηρθε στη ζωη το αγορακι μου 3230 και 49 εκατοστα!Μπηκα με προκληση στις 39+6 εβδομαδες αλλα η διαστολη μου μετα απο 6 ωρες δεν εξελισσοταν καθολου οποτε καναμε καισαρικη.Εχω τρελαθει μαζι του κοριτσια ειναι υπεροχος,φαγανουλης κ τον χαζευω κ ας σερνομαι απο την κουραση.Το παλευω με το θηλασμο,κατεβηκε κ το γαλατακι μου κ πιστευω θα το βρουμε...Με το καλο κ στα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν να γεννησουν!!!

Αχου να σου ζήσει το αντράκι σου γέρο και δυνατό, καλοτυχο να είναι στην ζωη του. Καλή ανάρρωση!❤❤❤

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Κοριτσια μ κ γω γεννησα τη μικρούλα μου 13.10.2020 2960γρ. Μπήκα με δικηβμ διαστολή 2 κ μ κανανε προκληση επειδή λένε ήταν μικρη 12 μεσημέρι μ βαλανε ενα τζελ κολπικα 17.17 την ειχα στα χέρια μ. Ενα ζουζουνακιιι τοσο δα μικρο.δε προλαβα να κανω επισκληριδιο από τις 3κ μετα έγιναν όλα παρα πολυ γρήγορα.  Πρωτο βράδυ κ δε μπορω ν κοιμηθω την κοιτάζω ν δω αν αναπνέει  

Αγάπη μου να σου ζήσει η μπουμπού σου να είναι πάντα γερή και ευτυχισμένη. Τα καλύτερα σας εύχομαι. Καλή λοχεία και καλή ανάρρωση ❤❤❤

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@st3llina και @Evie2 να σας ζήσουν τα μωράκια σας! Καλή ανατροφή! Καλή λοχεία μανουλες!

@magdalene_slj Μπραβο που τα καταφερνεις με το θηλασμό και 2 παιδιά κιόλας! Εγώ βγάζω με θηλαστρο και δίνω το γάλα μου με μπιμπερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα..  καθυστερημένα θα σας πω τα νέα μου.. γέννησα με καισαρική επειδή το μωρό ήταν μπερδεμένο με τον λώρο και πολύ ψηλά. 2/10. Το μόνο αρνητικό στην εμπειρία μου ήταν το σύνδρομο κάτω κοιλης φλέβας που έπαθα στο χειρουργείο αλλά όλα εξελίχθηκαν ομαλά.η μικρή γεννήθηκε 3260 και σήμερα είμαστε 3530.. καλοβολο αγγελούδι..  αγαπάμε τον ύπνο και το μαμ.. δυσκολευόμαστε λίγο στα κακά αλλά οκ θα το βρούμε.. ❤😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 22/10/2020 at 1:05 ΠΜ, ο/η Olgamosh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από μένα..  καθυστερημένα θα σας πω τα νέα μου.. γέννησα με καισαρική επειδή το μωρό ήταν μπερδεμένο με τον λώρο και πολύ ψηλά. 2/10. Το μόνο αρνητικό στην εμπειρία μου ήταν το σύνδρομο κάτω κοιλης φλέβας που έπαθα στο χειρουργείο αλλά όλα εξελίχθηκαν ομαλά.η μικρή γεννήθηκε 3260 και σήμερα είμαστε 3530.. καλοβολο αγγελούδι..  αγαπάμε τον ύπνο και το μαμ.. δυσκολευόμαστε λίγο στα κακά αλλά οκ θα το βρούμε.. ❤😁

Να σου ζησει κοριτσι μου!!!Ποσα κοινα εχουμε...Γεννησαμε κοντινες ημερομηνιες (εγω 08/10) ο μικρος μου 3230 κ εγω με καισαρικη!Το συνδρομο κατω κοιλης φλεβας τι ειναι;Εγω μετα που μου εκαναν την επισκληριδιο κ ξαπλωσα στο χειρουργικο κρεβατι,πιθανον πιεστηκε ο πλακουντας λογω της αλλαγης της στασης του σωματος κ το μωρο αρχισε να χανει παλμους,εφτασε τους 60!Με ανοιξαν γρηγορα κ εβγαλαν το αγορακι μου,μου εβαλαν κ οξυγονο για να οξυγονωθει το μωρο αλλα τιποτα.Ολα εγιναν τοσο γρηγορα.Μολις βγηκε το παιδακι μου ακουσα τους γιατρους να λενε "το χρωμα του,το χρωμα του".Προλαβα μονο να δω ενα μωβ μωρουλι κ περιμενα να ακουσω το κλαμα του αλλα τιποτα.Του εκαναν 2 φορες αναρροφηση γιατι ειχε καταπιει πολυ αμνιακο υγρο κ παλι δεν ανεπνευσε.Εγω ειχα χασει τη μιση μου ζωη,ελεγα απο μεσα μου "Παναγια μου,εφτασα μεχρι εδω,σε παρακαλω μη μου τον παρεις".Ακουσα τον παιδιατρο να λεει "Ετοιμαστε για διασωληνωση" κ εκεινη την ωρα το μωρουλι μου αρχισε το κλαματακι του κ μαζι του εκλαιγα κι εγω...Να τα χαιρομαστε τα πλασματακια μας,ειναι μεγαλη ευλογια αυτο που ζουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...