Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η silverstar είπε:

Κοριτσια γεννησα κι εγω σημερα με καισαρικη, ενα παλληκαρακι 3550 🙂 Μου εκανε εντυπωση που αν και στις 38 εβδομαδες ακριβως, γεννηθηκε πιο βαρυς απο τον μεγαλο μου που πηγε 40 + 4. Σημερα ειχε καισαρικη και η Olgamosh, ευχομαι να πηγαν ολα καλα. Καλη λευτερια στις επομενες!

Κοριτσαρα μου καλη αναρωση!Να σου ζησει ο παιδαρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Αχ πόσο μα πόσο χαίρομαι για σένα π εισαι καλυτερα κ αναρρώνεις. Αλήθεια πως είναι? Η μητροτητα οι μέρες με το μωρο? Μεχρι 18 μ έχουν δώσει ημερομηνία τοκετου αλλα ρε συ ακομα δε τ εχω πιστέψει ότι ο Θεός ν βαλει το χέρι του σε 2 βδομαδες περίπου θα την εχω εδω διπλα μου.βλεπω την κοιλια νιωθω τη μπεμπα αλλα ακομα μ φαινετε απίστευτο.  

Ακομα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι εχω γινει μαμα,πολλες φορες χαιδευω την κοιλια μου κ νομιζω οτι ειναι μεσα..η μικρη μου ειναι παρα πολυ ησυχη,13ημερων σημερα κ 2φορες εχουμε ακουσει κατι σαν κλαμα!δεν με κουραζει καθολου,οποτε εχω χρονο για μενα κατι που μου κανει πολυ καλο!Ποναω φυσικα,αλλα καθε μερα κ λιγοτερο!Το σημειο που ειναι τα ραμματα το νιωθω ξενο αλλα θα συνηθισω!Ολα θα σου πανε τελεια!!!Εμενα με εβαζαν στο χειρουργιο κ αν κ ηξερα οτι υπαρχει περιπτωση μια απο τις δυο μας να μην τα καταφερει,εκανα πλακα με ολους,γελαγα κ τραγουδαγα!!αυτο χρειαζεται το αγχος κ ο φοβος δε βοηθανε!!Θετικες σκεψεις 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Ακομα δεν εχω συνειδητοποιησει οτι εχω γινει μαμα,πολλες φορες χαιδευω την κοιλια μου κ νομιζω οτι ειναι μεσα..η μικρη μου ειναι παρα πολυ ησυχη,13ημερων σημερα κ 2φορες εχουμε ακουσει κατι σαν κλαμα!δεν με κουραζει καθολου,οποτε εχω χρονο για μενα κατι που μου κανει πολυ καλο!Ποναω φυσικα,αλλα καθε μερα κ λιγοτερο!Το σημειο που ειναι τα ραμματα το νιωθω ξενο αλλα θα συνηθισω!Ολα θα σου πανε τελεια!!!Εμενα με εβαζαν στο χειρουργιο κ αν κ ηξερα οτι υπαρχει περιπτωση μια απο τις δυο μας να μην τα καταφερει,εκανα πλακα με ολους,γελαγα κ τραγουδαγα!!αυτο χρειαζεται το αγχος κ ο φοβος δε βοηθανε!!Θετικες σκεψεις 😍

Αχ κοριτσακι μ ποσοοο μα ποσο χαίρομαι μπραβο μπραβο... κ ποσο καλο μωρακι μωρε μου υγεια να έχετε πάντα.  Θετικές σκέψεις κανω δεν εχω πολυ αγχος να σ πω απλα περιμενω κ ανυπομονω .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η silverstar είπε:

Κοριτσια γεννησα κι εγω σημερα με καισαρικη, ενα παλληκαρακι 3550 🙂 Μου εκανε εντυπωση που αν και στις 38 εβδομαδες ακριβως, γεννηθηκε πιο βαρυς απο τον μεγαλο μου που πηγε 40 + 4. Σημερα ειχε καισαρικη και η Olgamosh, ευχομαι να πηγαν ολα καλα. Καλη λευτερια στις επομενες!

Αχ κορίτσι μου μπράβο. Να σου ζήσει ο μπεμπακος σου, σου εύχομαι να έχει τα καλύτερα στην ζωή του με υγεία .Καλή ανάρρωση  σε εσένα και καλή λοχεία !❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κάνουμε,  πως είστε όλες. Εγω σμρ στις 6 τ πρωι ξυπνησα κ πονούσα πολυ κ λεω οπα ξεκιναμε μετα απο κανα 10 λεπτό μ περασε κ όπως περιμενα τ επόμενο κύμα δεν ηρθε ποτε κ με πηρε ο υπνος.😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!

Γέννησα χτες τα ξημερωματα! Με έπιασαν πόνοι κ σε 3 ώρες γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο (δεν πρόλαβα να κάνω). 2.800 κ 51 εκ ένα μικρό γατάκι!

Με το καλό σε όσες περιμένουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!

Γέννησα χτες τα ξημερωματα! Με έπιασαν πόνοι κ σε 3 ώρες γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο (δεν πρόλαβα να κάνω). 2.800 κ 51 εκ ένα μικρό γατάκι!

Με το καλό σε όσες περιμένουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Κορίτσια!

Γέννησα χτες τα ξημερωματα! Με έπιασαν πόνοι κ σε 3 ώρες γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο (δεν πρόλαβα να κάνω). 2.800 κ 51 εκ ένα μικρό γατάκι!

Με το καλό σε όσες περιμένουν!

Ωπωπωπω να σας ζησει κοριτσι μου το μπαμπάκι σας γερό κ δυνατό.  Κ συ καλη ανάρρωση.  Μπαμ μπαμ τ εκανες μπραβο κανα μαγικό τρικ κ για μασ? Πχ πολυ περπατημα η κτ αλλο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια σε όσες γίνατε μανουλες !!! Να είναι γερά κ ευτυχισμένα και εσεις  να έχετε καλή ανάρρωση και καλή λοχεία !!! Δώστε και σ εμάς λίγο κουράγιο που κοντοζυγωνει η ώρα μας ...!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Ωπωπωπω να σας ζησει κοριτσι μου το μπαμπάκι σας γερό κ δυνατό.  Κ συ καλη ανάρρωση.  Μπαμ μπαμ τ εκανες μπραβο κανα μαγικό τρικ κ για μασ? Πχ πολυ περπατημα η κτ αλλο? 

Ευχαριστώ!!!

Ξεκίνησα να περπατάω όταν έκλεισα τις 38 (γέννησα 39) αλλά μάλλον το τρικ ήταν που ήταν το δεύτερο παιδί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Ευχαριστώ!!!

Ξεκίνησα να περπατάω όταν έκλεισα τις 38 (γέννησα 39) αλλά μάλλον το τρικ ήταν που ήταν το δεύτερο παιδί!

Αααα  κατάλαβα.  Και παλι συγχαρητήρια κοπελα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Emmelia είπε:

Κορίτσια!

Γέννησα χτες τα ξημερωματα! Με έπιασαν πόνοι κ σε 3 ώρες γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληριδιο (δεν πρόλαβα να κάνω). 2.800 κ 51 εκ ένα μικρό γατάκι!

Με το καλό σε όσες περιμένουν!

Να σου ζησει κοριτσι μου γερο κ τυχερο να ειναι!!!!!Κ σε σενα καλη λοχεια κ καλη αναρρωση!

Εγω κοριτσια ειμαι 39+3 σημερα,οι πονοι περιοδου συνεχιζουν αλλα δεν το βλεπω ακομη να γενναω.Αυριο μεσημερι εχω γιατρο παλι,να κανουμε καρδιοτοκογραφο κ να με εξετασει κολπικα για διαστολη.Ελπιζ  να εχει αρχισει να κατεβαινει το μωρο γιατι ειλικρινα ποναω απο τις 37 εβδομαδες που μου εκοψε ο γιατρος το μαγνησιο κ δεν αντεχω αλλο.Την Παρασκευη γινομαι 40 εβδομαδων ακριβως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η st3llina είπε:

Να σου ζησει κοριτσι μου γερο κ τυχερο να ειναι!!!!!Κ σε σενα καλη λοχεια κ καλη αναρρωση!

Εγω κοριτσια ειμαι 39+3 σημερα,οι πονοι περιοδου συνεχιζουν αλλα δεν το βλεπω ακομη να γενναω.Αυριο μεσημερι εχω γιατρο παλι,να κανουμε καρδιοτοκογραφο κ να με εξετασει κολπικα για διαστολη.Ελπιζ  να εχει αρχισει να κατεβαινει το μωρο γιατι ειλικρινα ποναω απο τις 37 εβδομαδες που μου εκοψε ο γιατρος το μαγνησιο κ δεν αντεχω αλλο.Την Παρασκευη γινομαι 40 εβδομαδων ακριβως.

Εγω 38 κ 1 κ οι πονοι εκει π λεω α ξεκιναμε εκει σταματάνε κ δε ξανάρχονται. Συνήθως τη νυχτα με πιάνει . Ο καιρός δε με βοηθάει για περπάτημα. Παρασκευή εχω μαια αντε ν δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γέννησα εχθές  δύο αντρακια 3000 .Ξεκίνησαν οι συσπάσεις προχθές τα ξημερώματα πήγα στον γιατρό μου με καθησύχασε και μου είπε να περιμένω να δω πως θα πάει η υπόλοιπη μέρα .Το απόγευμα κατά της 5 αποφάσισα να πάω στο νοσοκομείο γτ οι συσπάσεις δεν σταματούσαν πάω και μου λένε γέννας σοκ εγώ .Όταν με ετοίμαζαν έσπασαν και τα νερά από μόνα τους .Μαζί μου είχα τον άντρα μου,όποτε μου ερχόταν συστολή με βοηθούσε μου κρατούσε το χέρι μου έτριβε την πλάτη .Στις 6 πρωί είχαμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας και κλαιγαμε  από ευτυχία .Κορίτσια δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι έχουν έρθει στον κόσμο και είναι καλά!

Εύχομαι σε όσες κοντοζιγωνουν με το καλό.Και όσες έγιναν μανούλες μα είναι γερά τα παιδάκια τους και καλή ανάρρωση!🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσια γέννησα εχθές  δύο αντρακια 3000 .Ξεκίνησαν οι συσπάσεις προχθές τα ξημερώματα πήγα στον γιατρό μου με καθησύχασε και μου είπε να περιμένω να δω πως θα πάει η υπόλοιπη μέρα .Το απόγευμα κατά της 5 αποφάσισα να πάω στο νοσοκομείο γτ οι συσπάσεις δεν σταματούσαν πάω και μου λένε γέννας σοκ εγώ .Όταν με ετοίμαζαν έσπασαν και τα νερά από μόνα τους .Μαζί μου είχα τον άντρα μου,όποτε μου ερχόταν συστολή με βοηθούσε μου κρατούσε το χέρι μου έτριβε την πλάτη .Στις 6 πρωί είχαμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας και κλαιγαμε  από ευτυχία .Κορίτσια δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι έχουν έρθει στον κόσμο και είναι καλά!

Εύχομαι σε όσες κοντοζιγωνουν με το καλό.Και όσες έγιναν μανούλες μα είναι γερά τα παιδάκια τους και καλή ανάρρωση!🤱

Αααχ αγαπη μ καλη λοχεια να έχεις.  Να σ ζήσουν τα μικρακια σου να ναι γεροι και δυνατοί κ σεις φουλ υπομονη γτ με 2 θα ναι πιο ζόρικα. Να είστε όλοι υγιείς...πολυ χαρηκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/10/2020 at 7:33 ΜΜ, ο/η Evie2 είπε:

Αααχ αγαπη μ καλη λοχεια να έχεις.  Να σ ζήσουν τα μικρακια σου να ναι γεροι και δυνατοί κ σεις φουλ υπομονη γτ με 2 θα ναι πιο ζόρικα. Να είστε όλοι υγιείς...πολυ χαρηκα..

Αχ αγάπη μου ευχαριστώ πολύ .Με το καλό και εσύ  να γεννήσεις. Θα περιμένουμε νέα σου ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/10/2020 at 4:38 ΜΜ, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσια γέννησα εχθές  δύο αντρακια 3000 .Ξεκίνησαν οι συσπάσεις προχθές τα ξημερώματα πήγα στον γιατρό μου με καθησύχασε και μου είπε να περιμένω να δω πως θα πάει η υπόλοιπη μέρα .Το απόγευμα κατά της 5 αποφάσισα να πάω στο νοσοκομείο γτ οι συσπάσεις δεν σταματούσαν πάω και μου λένε γέννας σοκ εγώ .Όταν με ετοίμαζαν έσπασαν και τα νερά από μόνα τους .Μαζί μου είχα τον άντρα μου,όποτε μου ερχόταν συστολή με βοηθούσε μου κρατούσε το χέρι μου έτριβε την πλάτη .Στις 6 πρωί είχαμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας και κλαιγαμε  από ευτυχία .Κορίτσια δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι έχουν έρθει στον κόσμο και είναι καλά!

Εύχομαι σε όσες κοντοζιγωνουν με το καλό.Και όσες έγιναν μανούλες μα είναι γερά τα παιδάκια τους και καλή ανάρρωση!🤱

Να σου ζήσουν ! Πάντα υγιή κ ευτυχισμένα να είναι! Καλή ανάρρωση και καλή λοχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2020 at 10:23 ΜΜ, ο/η Emmelia είπε:

Να σου ζήσουν ! Πάντα υγιή κ ευτυχισμένα να είναι! Καλή ανάρρωση και καλή λοχεία!

@EmmeliaΕυχαριστώ πολυ κορίτσι ❤!Πώς είσαι εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως είστε κορίτσια ?? Οι νέες μανουλες για πείτε μας πώς νιώθετε ??? Εγώ μπήκα στην 39 εβδομάδα κ ακόμα ούτε πονάκια ούτε συσπάσεις...ο γιατρός Μ είπε πως αν περάσω την πιθανή ημερομηνία πάμε για ωδίνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Πως είστε κορίτσια ?? Οι νέες μανουλες για πείτε μας πώς νιώθετε ??? Εγώ μπήκα στην 39 εβδομάδα κ ακόμα ούτε πονάκια ούτε συσπάσεις...ο γιατρός Μ είπε πως αν περάσω την πιθανή ημερομηνία πάμε για ωδίνες...

Καλημέρα  εγω 39κ 1 σήμερα. Εβγαλα χθες καφε Βλενη (σορυ)  αρκετα κομματάκια μ ειπε η μαια ειναι τ βυσμα τ τραχηλου οποτε μαλακωνει ο τράχηλος κ ετοιμάζετε αλλα μ λεει δε σημαίνει γεννασ τωρα μπορει ν παρει κ 2 βδομαδες εγω μέχρι την Κυριακή πρέπει ν γεννησω μ. Αυτοί εδω αγγλια στις 41 εβδομάδες σε βάζουν μεσα κ με τ ζόρι.  Εχω συσπασεις χωρις πονο  από την τριτη  μετα γίνανε πονακια χωρος συσπασεις πολλες . Ανυπομονω αληθεοα τη θελω αγλαλιαβμ να τη χαζεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο κορίτσια!!! Με έναν πόνο!

@magdalene_slj μια χαρά είμαι! Πέφτει λίγο ξενύχτι αλλά οκ συνηθίζεται κ περιμένω να έρθουν  καλύτερες νύχτες! Εσύ πως τα πας με τα 2?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2020 at 9:53 ΠΜ, ο/η Evie2 είπε:

Καλημέρα  εγω 39κ 1 σήμερα. Εβγαλα χθες καφε Βλενη (σορυ)  αρκετα κομματάκια μ ειπε η μαια ειναι τ βυσμα τ τραχηλου οποτε μαλακωνει ο τράχηλος κ ετοιμάζετε αλλα μ λεει δε σημαίνει γεννασ τωρα μπορει ν παρει κ 2 βδομαδες εγω μέχρι την Κυριακή πρέπει ν γεννησω μ. Αυτοί εδω αγγλια στις 41 εβδομάδες σε βάζουν μεσα κ με τ ζόρι.  Εχω συσπασεις χωρις πονο  από την τριτη  μετα γίνανε πονακια χωρος συσπασεις πολλες . Ανυπομονω αληθεοα τη θελω αγλαλιαβμ να τη χαζεύω. 

Άντε μάλλον πλησιάζει η ώρα !!!! Εγώ σήμερα είχα ραντεβού με τον γιατρό κ με εξέτασε από κάτω κ μου είπε ότι ο πλακούντας είναι προς τα πίσω οπότε ακόμα υπομονή....και δεν έχω διαστολή .... Τώρα θα τον ξαναδώ Κυριακή αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε και αλλιώς θα με πάει για προκληση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννησα κι εγω την Πεμπτη που μας περασε,08/10/2020 στη 13:25 ηρθε στη ζωη το αγορακι μου 3230 και 49 εκατοστα!Μπηκα με προκληση στις 39+6 εβδομαδες αλλα η διαστολη μου μετα απο 6 ωρες δεν εξελισσοταν καθολου οποτε καναμε καισαρικη.Εχω τρελαθει μαζι του κοριτσια ειναι υπεροχος,φαγανουλης κ τον χαζευω κ ας σερνομαι απο την κουραση.Το παλευω με το θηλασμο,κατεβηκε κ το γαλατακι μου κ πιστευω θα το βρουμε...Με το καλο κ στα υπολοιπα κοριτσια που περιμενουν να γεννησουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μ κ γω γεννησα τη μικρούλα μου 13.10.2020 2960γρ. Μπήκα με δικηβμ διαστολή 2 κ μ κανανε προκληση επειδή λένε ήταν μικρη 12 μεσημέρι μ βαλανε ενα τζελ κολπικα 17.17 την ειχα στα χέρια μ. Ενα ζουζουνακιιι τοσο δα μικρο.δε προλαβα να κανω επισκληριδιο από τις 3κ μετα έγιναν όλα παρα πολυ γρήγορα.  Πρωτο βράδυ κ δε μπορω ν κοιμηθω την κοιτάζω ν δω αν αναπνέει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Κοριτσια μ κ γω γεννησα τη μικρούλα μου 13.10.2020 2960γρ. Μπήκα με δικηβμ διαστολή 2 κ μ κανανε προκληση επειδή λένε ήταν μικρη 12 μεσημέρι μ βαλανε ενα τζελ κολπικα 17.17 την ειχα στα χέρια μ. Ενα ζουζουνακιιι τοσο δα μικρο.δε προλαβα να κανω επισκληριδιο από τις 3κ μετα έγιναν όλα παρα πολυ γρήγορα.  Πρωτο βράδυ κ δε μπορω ν κοιμηθω την κοιτάζω ν δω αν αναπνέει  

Αγαπη μου κουκλα μου να σας,ζησει η μπεμπεκα μπηκα τωρα κ διαβασα τα νεα σου,ποσο πολυ χσρηκα!!!!Να ειναι γερη κ καλοτυχη η μικρουλα σας,καλη αναρρωση κ καλη λοχεια κ για σενα!Αυτο το κολπικο τζελ που σου βαλανε τι εινσι;Πρωτη φορα το ακουω.Ειναι μεγαλος ερωτας,ετσι δεν ειναι;Κι εγω τσεκαρω καθε 3 κ λιγο το μπεμπουλη να βεβαιωθω οτι ανασαινει,ανοιγει τα ματακια του κ αυτος κ με κοιταζει κ λιωνω,δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια απο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...