Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο Ευχαριστώ πολύ!

Νομιζω το οτι Ετοιμάζομαι με σγχβρνι περισσότερο από όλα τα υπόλοιπα. Δεν ξέρω όλη την ώρα γυρνάει μέσα στο κεφάλι μου το τι θα γίνει ,αν θα πάνε όλα καλά και αν και γενικά ήμουν αρκετά ήρεμη έχω χάσει την μπάλα τις τελευταίες μέρες 

Να ξέρεις όσο αγχωνεσαι κοπέλα μ τοσο μπλοκάρεις τν εαυτό σου.  Προσπάθησε να είσαι ηρεμη. Σκέψου εχεις βοήθεια από παντού... κ σκεψου το σώμα σ ξερει τι να κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 20 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Να ξέρεις όσο αγχωνεσαι κοπέλα μ τοσο μπλοκάρεις τν εαυτό σου.  Προσπάθησε να είσαι ηρεμη. Σκέψου εχεις βοήθεια από παντού... κ σκεψου το σώμα σ ξερει τι να κανει..

Ναι έχει απόλυτο δίκαιο !

Σε ευχαριστώ πολύ! Όντως το σώμα μας ξέρει τι  θα κάνει και τόσες γυναίκες κάθε μέρα γεννάνε!

 

Κορίτσια σας έχει μιλήσει ο γιατρός σας για την περινεοτομη?Και αν ναι τι σας έχει πει είναι υποχρεωτικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια εχω φαγουρα συνεχεια!σε κοιλια,στηθος κ χερια,ποδια!βαζω αλοιφη για ανακουφιση κ εχω ακομα περισσοτερο!!τι ειναι αυτο το πραγμα...βγαζω κ κατι σπυθουρακια,εσεις εχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Ναι έχει απόλυτο δίκαιο !

Σε ευχαριστώ πολύ! Όντως το σώμα μας ξέρει τι  θα κάνει και τόσες γυναίκες κάθε μέρα γεννάνε!

 

Κορίτσια σας έχει μιλήσει ο γιατρός σας για την περινεοτομη?Και αν ναι τι σας έχει πει είναι υποχρεωτικό?

Εμενα οχι. Δεν εχπυμε καν μιλησει για τν τοκετό ακομα οποτε δεν ξερω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angel1990 είπε:

Βρε κοριτσια εχω φαγουρα συνεχεια!σε κοιλια,στηθος κ χερια,ποδια!βαζω αλοιφη για ανακουφιση κ εχω ακομα περισσοτερο!!τι ειναι αυτο το πραγμα...βγαζω κ κατι σπυθουρακια,εσεις εχετε?

Εχω λιγο φαγουριτσα σε κοιλια κ στηθος η αληθεοα ειναι αλλα δεν εχω σπιθουρακια. Αλλα στην κοιλια εχω πιο πολυ γτ στη δουλεια 8 ωρες φοράω καλσόν εγκυμοσύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2020 at 7:10 ΜΜ, ο/η Evie2 είπε:

Εχω λιγο φαγουριτσα σε κοιλια κ στηθος η αληθεοα ειναι αλλα δεν εχω σπιθουρακια. Αλλα στην κοιλια εχω πιο πολυ γτ στη δουλεια 8 ωρες φοράω καλσόν εγκυμοσύνης. 

Εφτασα σε σημειο να παρω αντιβιωση κ αλοιφη με κορτιζονη γιατι τα σπιθουρακια εβγαζαν αιμα!!για 3μερες μονο,γτ δε κανει για παραπανω...ευτυχως νιωθω πολυ καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Δεν έχω ξαναγράψει στο συγκεκριμένο είμαι 32 εβδομάδων και είμαι αγχωμένη για κάτι και δεν ξέρω που να απευθυνθώ. Έχω ένα σημάδι στο πόδι μου μεγάλο στην γάμπα εκ γενετής και ντρέπομαι πολύ γιαυτό δεν θέλω να φαίνεται και αγχώνομαι πολύ για την στιγμή της γέννας δεν θέλω να το δει κανένας..οποτε σκέφτηκα να το καλύψω με έναν επίδεσμο έτσι ώστε να μην φαίνεται.  Είναι κόμπλεξ το ξέρω αλλά είναι θέμα ψυχολογίας.  Θα το επιτρέψει άραγε αυτό ο γιατρός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2020 at 6:58 ΜΜ, ο/η Γωγω 98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Δεν έχω ξαναγράψει στο συγκεκριμένο είμαι 32 εβδομάδων και είμαι αγχωμένη για κάτι και δεν ξέρω που να απευθυνθώ. Έχω ένα σημάδι στο πόδι μου μεγάλο στην γάμπα εκ γενετής και ντρέπομαι πολύ γιαυτό δεν θέλω να φαίνεται και αγχώνομαι πολύ για την στιγμή της γέννας δεν θέλω να το δει κανένας..οποτε σκέφτηκα να το καλύψω με έναν επίδεσμο έτσι ώστε να μην φαίνεται.  Είναι κόμπλεξ το ξέρω αλλά είναι θέμα ψυχολογίας.  Θα το επιτρέψει άραγε αυτό ο γιατρός? 

Κοριτσακι μου γτ να ντρεπεσαι??κ εκεινη την ωρα νομιζεις θα κοιταζει κανενας το σημαδι σου??Ολα τα φωτα θα ειναι στραμενα πανω στο παιδακι σου!!Συζητησε το βεβαια με το γιατρο σου κ μην χαλιεσαι με τετοιες σκεψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 3 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια!Εγώ έχω ακόμα λίγο για να μπω στον μου.ειμαι στην 34 η εβδομάδα  .Τώρα πάμε στον γιατρό κάθε εβδομάδα.Εσείςκάθε πότε πάτε?πήγαμε αυτή την εβδομάδα μας είπε ότι όλα πηγαίνουν μια χαρά πήραμε και θέση .Απο συμπτώματά έχω αρκετά  ξεκίνησαν πάλι οι εμετοί και οι πονοκέφαλοι. Καλά για το κατούρημα τρέχω και δεν προλαβαίνω 😂.Και νιώθω πολύ κουρασμένη αλλά ύπνος είναι άπιαστο όνειρο ποια πολύ δύσκολο ρε κορίτσια  .Εσείς πως είστε με τα συμπτώματα?.Με τα κιλά πως τα πάτε?Εγώ έφτασα 24 😥.Κατά τα άλλα έφτιαξα και βαλίτσα εσείς την φτιάξατε?

πήγαμε και μια μικρή εκδρομή το Σαββατοκύριακο και ξεχάστηκα λίγο 😊

Πλησιάζουμε σιγά σιγά σας εύχομαι τα καλύτερα κορίτσια. Όλα θα πάνε καλά φιλάκια πολλά!💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω καλσ κοριτσια μ. Επιτελους τελείωσα με τη δουλεια τη Δευτέρα κ ειμαι σπιτι πλεον. Εγω μπαινω στ μηνα μ στις 20 Σεπτεμβρίου.  Κ ναι ο υπνος ειναι δύσκολος η μεση με πεθαινει. Από κιλα 11 μεχρι ωρας. Αχ κοριτσις ανυπομονω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έφτιαξα βαλίτσα! Γιατρό πηγαίνω κάθε 10 μερες... Αύριο έχω πάλι ραντεβού! Από ύπνο μια χαρά τα πάω, αν δεν έχω καμία καούρα να με βασανίζει, λιώνω στην κυριολεξία!

Άντε κοντευουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου,σημερα μπηκα 35εβδομαδες εχω παρει 3κιλα (παλι καλα)..την Κυριακη πηγα στο μεαυτηριο με ψευτικα πονακια κ μου εκαναν καρδιοτοπογραφημα για να δουμε τις συσπασεις της μητρας μου ειπαν θελω σιγουρα ακομα 15μερες..Την δευτερα θα ξαναπαω να την κανω την εξεταση!κ το βαλιτσακι το εχω ετοιμο!Αυτο που με αγχωνει ειναι τι θα γινει με τον συζυγο κ το τεστ covid!!στο μητερα που θα γεννησω μου λενε πως αν παμε με σπασμενα νερα κ δεν εχει ηδη το τεστ θελουν 24-48 ωρες να βγαλουν την απαντηση 😕 ποσο τραγικο?? εσεις που θα γεννησετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ο ύπνος είναι αφήστε πραγματικά νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη πέρα από το ότι σηκώνομαι συνέχεια για κατούρημα 😂δεν μπορώ να αναπνεύσω και καλά αφήστε. Αυτό με την κούραση είναι που δεν αντέχεται όλα τα άλλα παλεύονται .Εγώ μπαίνω στον μήνα μου στις 19 Σεπτεμβρίου 💕Θα γεννήσω στο πανεπιστημιακό γενικο Νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης .Πάντως κορίτσια Ανυπομονώ να τα γνωρίσω τα αντρακια μου .Μέχρι τώρα ούτε κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσια εμένα ο ύπνος είναι αφήστε πραγματικά νιώθω πάρα πολύ κουρασμένη πέρα από το ότι σηκώνομαι συνέχεια για κατούρημα 😂δεν μπορώ να αναπνεύσω και καλά αφήστε. Αυτό με την κούραση είναι που δεν αντέχεται όλα τα άλλα παλεύονται .Εγώ μπαίνω στον μήνα μου στις 19 Σεπτεμβρίου 💕Θα γεννήσω στο πανεπιστημιακό γενικο Νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης .Πάντως κορίτσια Ανυπομονώ να τα γνωρίσω τα αντρακια μου .Μέχρι τώρα ούτε κατάλαβα πως πέρασε ο καιρός 

Ποτε σ έδωσαν ημερομηνία τοκετού? Εγω  νμζ μπαινω στ μηνα μ 20 Σεπτεμβρίου κ μ έχουν δώσει 18 Οκτώβρη. Αρα εσύ είσαι 17 Οκτωβρίου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα με πηρε η μαια τηλεφωνο εδώ κ μιλήσαμε για τη γεννα κλπ. Κ συμφωνήσαμε αν ειναι διαθέσιμη η πισίνα να περάσω τις οδυνες στην πισίνα κ οταν ερθει η ωρα για τ σπρωξιμο να παω στ κρεβατι.  Ο συντροφος μ επιτρέπεται μόνο όταν ξεκινήσει η διαδικασία τοκετού κ μεχρι λίγο μετά τη γεννα. Μετά ωρες επισκέπτηριου μεχρι να βγω σε 6 8 ωρες να παω σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Ποτε σ έδωσαν ημερομηνία τοκετού? Εγω  νμζ μπαινω στ μηνα μ 20 Σεπτεμβρίου κ μ έχουν δώσει 18 Οκτώβρη. Αρα εσύ είσαι 17 Οκτωβρίου?

Νν 17 Οκτωβρίου 💕

Κ εδώ επιτρέπεται ένας συνοδός δλδ ο σύντροφός μ .Αλλά επισκεπτήριο από όσο με ενημέρωσαν Όχι. Όλοι οι υπόλοιποι θα δουν τα μωρά αργότερα δεν πειράζει αρκεί να είμαστε καλά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στο νοσοκομείο της Κομοτηνής μου είπαν ότι δικαιούμαι έναν συνοδό αλλά μετά μπορώ να έχω 2 κάρτες εισόδου ,οπότε σίγουρα ο άντρας Μ και η μαμα μου .τώρα όσο για το τεστ ξέρω ότι για καισαρική σου κάνουν το τεστ 2 μέρες πριν ,αλλά εγώ που πάω φυσιολογικά δεν ξέρω τι θα γίνει .... Να σας ρωτήσω από πονάκια έχετε τίποτα ?? Εμενα το βράδυ με πιάνει η μέση Μ κ κάτι πονάκια σαν ρεύμα από κάτω όταν είμαι ξαπλωμένη κ γυρνάω πλευρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Εμένα στο νοσοκομείο της Κομοτηνής μου είπαν ότι δικαιούμαι έναν συνοδό αλλά μετά μπορώ να έχω 2 κάρτες εισόδου ,οπότε σίγουρα ο άντρας Μ και η μαμα μου .τώρα όσο για το τεστ ξέρω ότι για καισαρική σου κάνουν το τεστ 2 μέρες πριν ,αλλά εγώ που πάω φυσιολογικά δεν ξέρω τι θα γίνει .... Να σας ρωτήσω από πονάκια έχετε τίποτα ?? Εμενα το βράδυ με πιάνει η μέση Μ κ κάτι πονάκια σαν ρεύμα από κάτω όταν είμαι ξαπλωμένη κ γυρνάω πλευρό.

Με το τεστ δεν ξέρω ακόμα ούτε εγώ τι θα γίνει γτ και εγώ φυσιολογικά πάω αλλά είπε ο γιατρός μου θα με ενημέρωση την επόμενη φορά που θα πάω. Εγώ έχω συσπάσεις απλά Όχι τοκετού ο γιατρός μου είπε είναι γτ το σώμα σου μπαίνει σε διαδικασία τοκετού σιγά σιγά. Εγώ και κάποια πονακια κάτω χαμηλά και τραβήγματα αρκετά έντονα .Αλλά μου είχε πει ότι πρέπει να αλλάζω θέση δλδ αν είναι όρθια να κάθομαι ή να αλλάζω πλευρό κτλ για να ανακουφιζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κ μενα μονο ο σύντροφος μ μπορει να επισκεφτει στις ώρες επισκέπτριας νετα τη γεννα. Εχω κτ λιγα πονακια μεση κ χαμηλα αλλα μ περνανε με αλλαγή θέσης. Συσπασεις  τις ψεύτικες λίγες μεσα στη μέρα οχι πολλες. Κ μενα μ ανέφεραν για τ τεστ κορωναιου  αλλα δε μ παν τι κ πως γτ κ μεις για φυσιολογικα παμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Ερώτηση κρίσεως 😄 παίρνει κάποια κολπικα προγεστερόνη? Πότε θα τη σταματήσετε σας είπαν? Εμείς είμαστε 35 + 5ημ 3000κιλα.. κάτι πονακια από κάτω τα χω αλλά ανεκτά... γεννάει άλλη κοπέλα στο ρεα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Olgamosh είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Ερώτηση κρίσεως 😄 παίρνει κάποια κολπικα προγεστερόνη? Πότε θα τη σταματήσετε σας είπαν? Εμείς είμαστε 35 + 5ημ 3000κιλα.. κάτι πονακια από κάτω τα χω αλλά ανεκτά... γεννάει άλλη κοπέλα στο ρεα?? 

επερνα προγεστερονη ενεσιμη μεχρι τις 32 εβδομαδες οπου κ με σταματησε,ωστε να μην φερουμε το αντιθετο αποτελεσμα!βεβαια η καθε γυναικα-εγκυμοσυνη ειναι ξεχωριστη!τον εχεις ρωτησει τον γιατρο σου?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

επερνα προγεστερονη ενεσιμη μεχρι τις 32 εβδομαδες οπου κ με σταματησε,ωστε να μην φερουμε το αντιθετο αποτελεσμα!βεβαια η καθε γυναικα-εγκυμοσυνη ειναι ξεχωριστη!τον εχεις ρωτησει τον γιατρο σου?

 

Μου είπε Δευτέρα που μπαίνω στο μήνα μου να σταματήσω τη προγεστερόνη..  γι'αυτό ρωτάω τι περιθώριο υπάρχει σε τέτοιες περιπτώσεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...