Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Οκτωβρίου 2020!!!!


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Καλημέρα κοριτσια μ. Εγω πιστευα θα ερθει η μαμα μ να με βοηθήσει στ σπιτι αλλα θα δειξει αν μπορέσει ν ταξιδέψει λογο τ κορονοιου. Κ γω μαζι μ την θελω ν σας πω την αλήθεια θα δειξει τι θα κάνουμε. 

Πωπω έχουμε και τον κορονοιο!εγώ φοβάμαι ότι θα γεννήσω σε  πέριοδο καραντινας και δεν θα μπορώ να έχω μαζί μου κανένα εμάς εδώ  επιτρέπουν μόνο ένα άτομο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 428
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Fanioko είπε:

Έχω βάλει 6-7 κορμάκια και 4-5 φορμακια και κάνα 2 πιτζαμακια !! Πιστεύω φτάνουν για 2-3 μέρες και αν χρειαστεί κάτι τα έχω κ τ αλλά πλυμένα κ σιδερωμενα κ θα τα φέρει ο άντρας Μ . Όσο για φόρμα του έχω πάρει για 4 μηνών οπότε βγαίνοντας απ' το μαιευτήριο έλεγα μόνο κουβερτουλα να έχω , πόσο κρύο να έχει ???

Και εγώ αυτό σκεφτόμουν λέω Οκτώβρης θα είναι δεν θα κάνει πολύ κρύο κουβερτουλες έβαλα και εγώ σε περίπτωση που έχει λίγο ψυχρά αλλά μου λέει η μαμά μου θα παγώσουν  τα παιδιά  αν βγουν μόνο με την κουβέρτα και μου είπε να πάρω μαζί και φόρμα εξόδου αλλά το θεώρησα υπερβολή στο κάτω κάτω ακόμα και να κάνει παίρνω κάποιον τηλέφωνο και μου τα φέρνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σε ρωτήσω κάτι τα κρεβατάκια τους τα έχεις στρώσει από τώρα ?? Γιατί εγώ σκεφτόμουν αρχές Σεπτέμβρη να τα κάνω να είναι φρέσκα τα σεντόνια κ οι πετσέτες του !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Fanioko είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι τα κρεβατάκια τους τα έχεις στρώσει από τώρα ?? Γιατί εγώ σκεφτόμουν αρχές Σεπτέμβρη να τα κάνω να είναι φρέσκα τα σεντόνια κ οι πετσέτες του !!

Όχι δεν τα εστρωσα γτ σκέφτηκα τώρα με το καλοκαίρι ανοίγουμε πόρτες συνέχεια και μαζεύει περισσότερη σκόνη θα τα κάνω κατά της αρχές Σεπτέμβρη λογικά απλά έχω πληνει και τα έχω σηδερωσει  πετσέτες και σεντόνια και τέτοια ,!

Κάθε μέρα  μπαίνω στο δωμάτιο και κοιτάω μήπως ξέχασα τίποτα τα κοιτάω τα ξανά κοιτάω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Πωπω έχουμε και τον κορονοιο!εγώ φοβάμαι ότι θα γεννήσω σε  πέριοδο καραντινας και δεν θα μπορώ να έχω μαζί μου κανένα εμάς εδώ  επιτρέπουν μόνο ένα άτομο 

Κ εδώ 1 άτομο αυστηρά μεσα στη γεννα. Στα ραντεβου στο νοσοκομειο σε όλα μονη μου . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ ενώ τόσο καιρό η γιατρός μου (ιδιώτης) δεν άφηνε να μπαίνει ο άντρας Μ τωρα που πήγα στο νοσοκομείο 2η φορά τον άφησαν και επιτέλους είδε το μωράκι μας που είχε να το δει πριν την Α επιπέδου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια να σας ρωτησω κατι,εσεις πηγαινετε παραλια?εμενα με αφηνει ο γιατρος μου,αλλα φοβαται ο αντρας μου για μικροβια κ οτι οι παραλιες στην αττικη δεν ειναι καθαρες..29 εβδομαδες εφτασα κ ολες τις περασα στο σπιτι λογο ιου κ αποκολλησεων!!δεν αντεχω αλλο μεσα..και επισης θα πατε πουθενα διακοπες ή φοβαστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Πολυ χαιρομαι που έχετε ξεκινήσει τις προετοιμασίες και τα ψώνια! Εγώ δεν έχω ετοιμάσει τπτ ακόμα αλλά είναι το δεύτερο παιδάκι μου και τα έχω σχεδόν έτοιμα από το πρώτο άσχετα αν είναι ακόμα μοιρασμένα σε φίλους κ συγγενεις😆 . Πρέπει να τα μαζέψω σιγα-σιγα...

@Angel1990 εγώ έχω κάνει ένα μπάνιο όλο κ όλο κ αυτό σε μικρή επαρχιακή πολη. Αν ήμουν Αθήνα δεν θα το ρισκαρα πχ εγώ μένω Πάτρα και επειδή είναι μεγάλη πόλη δεν υπάρχει περίπτωση να κολυμπήσω σε παραλία εδώ κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

Καλημερα κοριτσια να σας ρωτησω κατι,εσεις πηγαινετε παραλια?εμενα με αφηνει ο γιατρος μου,αλλα φοβαται ο αντρας μου για μικροβια κ οτι οι παραλιες στην αττικη δεν ειναι καθαρες..29 εβδομαδες εφτασα κ ολες τις περασα στο σπιτι λογο ιου κ αποκολλησεων!!δεν αντεχω αλλο μεσα..και επισης θα πατε πουθενα διακοπες ή φοβαστε?

Καλησπέρα να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!Και εγώ έκανα μπάνιο στην θάλασσα αλλά κάνω σε επαρχιακή πόλη οπότε τα νερά είναι κάθαρα αν ήμουν σε μεγάλη πόλη δεν νομίζω να έκανα!

Διακοπές δεν θα πάμε γτ δεν μας αφήνει ο γιατρός εμάς εκτός αν πάμε καμία μονοήμερη με διήμερη και αυστηρά μόνο με το αυτοκίνητο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Κ εδώ 1 άτομο αυστηρά μεσα στη γεννα. Στα ραντεβου στο νοσοκομειο σε όλα μονη μου . 

Ε μας εδώ τον άφηνε να μπει αλλά πηγαίναμε στο ιατρείο του αλλά πάλι αυστηρά ένα άτομο. Όταν πάω να γεννήσω και εκεί αυστηρά ένα άτομα θα πάρω τον άντρα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Εγώ κάνω κανονικά μπάνια στην θάλασσα αλλά είμαι επαρχία και προσπαθώ να πηγαίνω σε παραλίες που δεν έχει πολύ κόσμο ..και η αλήθεια είναι ότι με χαλαρώνει πολύ το κολύμπι! Όσο για τις διακοπές θα κατέβω με αμάξι από Κομοτηνή -Κορινθο (10ωρες περίπου)που είναι οι γονείς μου και έχω να τους δω απο το καλοκαίρι καθώς μας τα χάλασε ο κορονοιος το Πάσχα. Ο γιατρός Μ μου είπε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αρκεί να κάνω στάσεις και να πίνω υγρά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Ειμαι μπερδεμένη και στεναχωρημένη. Το χω συζητήσει με δικά μου άτομα αλλά θα θελα την άποψη σας μιας κ είστε στην ίδια θέση με μενα να μου πείτε τι θα κάνατε στη θέση μου.

Τον γιατρό μου μου τον συνέστησε μια γνωστή μου όταν ξεκίνησα να κάνω εξετάσεις μιας κ παιδάκι δεν ερχόταν..  

Τυγχάνει με αυτή τη κοπέλα να έχουμε μια βδομάδα διαφορά στην εγκυμοσύνη αυτή τη στιγμή!

Εδώ να πω πως με το γιατρό μου Έχουμε συζητήσει τα πάντα από λεφτά τρόπο που θα γεννήσουμε τι θα γίνει αν κάτι πάει στραβά κτλ κτλ.. 

Μου στέλνει τις προάλλες η κοπέλα. Με ρωτάει πόσα κιλά είμαι. Της είπα πως έχω πάρει 6 κιλά. Με είπε τοφαλο!.. Δεν απαντάω..  με ξανά ρωτάει ποτε γεννας? Της λέω αρχές Οκτωβρίου.  Γελάει ειρωνικά κ ξεκινάει το πάρτυ..  μου είπε πως ο γιατρός θα μου το πάρει νωρίτερα δλδ Σεπτέμβριο. Τη ρώτησα γιατί κ μου πε πως επειδή είμαι χοντρή (!) Και αλλά διαφορά τέλος πάντων.. Και ότι θα με πάει με καισαρική και συμπληρώνει τρωγε τρωγε έτσι κ αλλιώς θα σε ανοίξει!.. μου είπε και διαφορετικές τιμές και γενικά καμία σχέση με ότι έχουμε πει με τον γιατρό αλλά ακριβώς τα αντίθετα..και κάθε φορά που τη ρώταγα ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ μου έλεγε ρε ακούμε που σου λέω..  έτσι θα γίνει.    Και κλείνει λέγοντας μη του πεις τπτ ότι στα είπα!...  έκλαιγα 2 μέρες..  

Τι να κάνω?..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olgamosh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ειμαι μπερδεμένη και στεναχωρημένη. Το χω συζητήσει με δικά μου άτομα αλλά θα θελα την άποψη σας μιας κ είστε στην ίδια θέση με μενα να μου πείτε τι θα κάνατε στη θέση μου.

Τον γιατρό μου μου τον συνέστησε μια γνωστή μου όταν ξεκίνησα να κάνω εξετάσεις μιας κ παιδάκι δεν ερχόταν..  

Τυγχάνει με αυτή τη κοπέλα να έχουμε μια βδομάδα διαφορά στην εγκυμοσύνη αυτή τη στιγμή!

Εδώ να πω πως με το γιατρό μου Έχουμε συζητήσει τα πάντα από λεφτά τρόπο που θα γεννήσουμε τι θα γίνει αν κάτι πάει στραβά κτλ κτλ.. 

Μου στέλνει τις προάλλες η κοπέλα. Με ρωτάει πόσα κιλά είμαι. Της είπα πως έχω πάρει 6 κιλά. Με είπε τοφαλο!.. Δεν απαντάω..  με ξανά ρωτάει ποτε γεννας? Της λέω αρχές Οκτωβρίου.  Γελάει ειρωνικά κ ξεκινάει το πάρτυ..  μου είπε πως ο γιατρός θα μου το πάρει νωρίτερα δλδ Σεπτέμβριο. Τη ρώτησα γιατί κ μου πε πως επειδή είμαι χοντρή (!) Και αλλά διαφορά τέλος πάντων.. Και ότι θα με πάει με καισαρική και συμπληρώνει τρωγε τρωγε έτσι κ αλλιώς θα σε ανοίξει!.. μου είπε και διαφορετικές τιμές και γενικά καμία σχέση με ότι έχουμε πει με τον γιατρό αλλά ακριβώς τα αντίθετα..και κάθε φορά που τη ρώταγα ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ μου έλεγε ρε ακούμε που σου λέω..  έτσι θα γίνει.    Και κλείνει λέγοντας μη του πεις τπτ ότι στα είπα!...  έκλαιγα 2 μέρες..  

Τι να κάνω?..

Συγνώμη που ρωτάω αλλα δε γινετε.  Παει καλα η κοπέλα? Έχει κάποιο θέμα γενικά? Την ξέρεις καιρό κ ήταν πάντα έτσι? Εγώ δλδ π εχω παρει 7μιση κιλα  ειμαι ελέφαντας? Σε ζηλεύει για κάτι? Πραγματικά αυτά π μ λες ότι σ ειπε με φρίκαραν κ δε καταλαβαίνω πως μια άλλη έγκυος να μιλήσει ετσι σε μια άλλη εγκυο κοπέλα . Τι να κάνεις? Να μην της ξαναμιλήσεις αν σ μιλησε ετσι. Κ 2ον όταν ξαναπάς στν γιατρο κάνε ξανά την κουβέντα να δεις τι θα σ πει αν στα αλλάξει πχ. Γενικα ποσα κιλα εισαι ρε αγαπη συνολικά εννοω. Αν δε συντρέχει λογος δε στ παίρνουν ετσι. Σε παρακαλώ κ μη στεναχωριέσαι κ αν κατι σε υποψιασει οτι ο γιατρος είναι τέτοιος τι ν σ πω .. ποσο εύκολο είναι να αλλάξεις γιατρο τωρα? Αλλα μην τν δικασουμε τν ανθρωπο ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Συγνώμη που ρωτάω αλλα δε γινετε.  Παει καλα η κοπέλα? Έχει κάποιο θέμα γενικά? Την ξέρεις καιρό κ ήταν πάντα έτσι? Εγώ δλδ π εχω παρει 7μιση κιλα  ειμαι ελέφαντας? Σε ζηλεύει για κάτι? Πραγματικά αυτά π μ λες ότι σ ειπε με φρίκαραν κ δε καταλαβαίνω πως μια άλλη έγκυος να μιλήσει ετσι σε μια άλλη εγκυο κοπέλα . Τι να κάνεις? Να μην της ξαναμιλήσεις αν σ μιλησε ετσι. Κ 2ον όταν ξαναπάς στν γιατρο κάνε ξανά την κουβέντα να δεις τι θα σ πει αν στα αλλάξει πχ. Γενικα ποσα κιλα εισαι ρε αγαπη συνολικά εννοω. Αν δε συντρέχει λογος δε στ παίρνουν ετσι. Σε παρακαλώ κ μη στεναχωριέσαι κ αν κατι σε υποψιασει οτι ο γιατρος είναι τέτοιος τι ν σ πω .. ποσο εύκολο είναι να αλλάξεις γιατρο τωρα? Αλλα μην τν δικασουμε τν ανθρωπο ετσι

Είμαι 1.82 ύψος ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 106 κιλά και τώρα είμαι 112 μπαίνω 30η βδομάδα.. Ο γιατρός θα με δει σε 4 βδομάδες.. Μέχρι τότε νομίζω θα χω σκάσει..  Ήθελα ειλικρινά να πάω από το ιατρείο να συζητήσουμε αλλά κ τι να του πω?Ότι η τάδε που μου τον συνέστησε μου είπε το κ το? Σαν κατινια ακούγεται..  Από την άλλη δε μου έδωσε ποτέ δικαίωμα ο άνθρωπος τόσους μήνες ούτε ότι θέλει να ξεμπερδεύει ούτε ότι είναι Του χρήματος αν ήταν έτσι πιστεύω θα χε βρει αιτίες να μου τα παίρνει Όχι μια φορά το μήνα αλλά κάθε 15 μέρες κ θα χε ξεκινήσει κ μια ιστορία ότι κάτι δε βλέπει καλά για να τελειώνει τον Σεπτέμβριο.. όλα τέλεια φώναζε ο κάθε φορά.. πάμε για φυσιολογικό μου είπε τη τελευταία φορά κ μου εξήγησε τι να κάνω σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά κτλ τι ακολουθεί.. Δε πρέπει να το αναφέρω Όμως ρε κορίτσια? Κοιτάξτε τι ώρα είναι κ γω πηγαινοέρχομαι σαν κατάρα μες στο σπίτι..  Δε μπορώ να κοιμηθώ σκέφτομαι συνέχεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Olgamosh είπε:

Είμαι 1.82 ύψος ξεκίνησα την εγκυμοσύνη 106 κιλά και τώρα είμαι 112 μπαίνω 30η βδομάδα.. Ο γιατρός θα με δει σε 4 βδομάδες.. Μέχρι τότε νομίζω θα χω σκάσει..  Ήθελα ειλικρινά να πάω από το ιατρείο να συζητήσουμε αλλά κ τι να του πω?Ότι η τάδε που μου τον συνέστησε μου είπε το κ το? Σαν κατινια ακούγεται..  Από την άλλη δε μου έδωσε ποτέ δικαίωμα ο άνθρωπος τόσους μήνες ούτε ότι θέλει να ξεμπερδεύει ούτε ότι είναι Του χρήματος αν ήταν έτσι πιστεύω θα χε βρει αιτίες να μου τα παίρνει Όχι μια φορά το μήνα αλλά κάθε 15 μέρες κ θα χε ξεκινήσει κ μια ιστορία ότι κάτι δε βλέπει καλά για να τελειώνει τον Σεπτέμβριο.. όλα τέλεια φώναζε ο κάθε φορά.. πάμε για φυσιολογικό μου είπε τη τελευταία φορά κ μου εξήγησε τι να κάνω σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά κτλ τι ακολουθεί.. Δε πρέπει να το αναφέρω Όμως ρε κορίτσια? Κοιτάξτε τι ώρα είναι κ γω πηγαινοέρχομαι σαν κατάρα μες στο σπίτι..  Δε μπορώ να κοιμηθώ σκέφτομαι συνέχεια.. 

Κοιτς η κοπελα σε αναστάτωσε αρχικά λες κ τ εκανε επίτηδες. Ποια είναι αυτή π θα σε πει χοντρη αρχικά όσα κιλα κ αν πήρες εισαι δεν εισαι εγκυος. Εσύ τώρα με τ δίκιο σ κ τ σκεφτεσαι κ αγχώνεσαι αλλα ετσι τ περνάς και στ μωράκι σου κ ειναι κριμα. Για μενα η κοπελα δε μ Φανηκε στα λογικα της από αυτά π σ ελεγε . Προσπάθησε να χαλαρώσεις ρε αγαπη σε παρακαλώ.  Κ περιμενε μεχρι ν πασ γιατρο να δεις πως θα σ τα πει στην 34 εβδομάδα π ουσιαστικά πλησιάζεις κιαλλο στη γεννα ναι? Θα σ ειχε δειξει δείγματα ο ανθρωπος αν ήθελε να στα μασησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evie2 είπε:

Κοιτς η κοπελα σε αναστάτωσε αρχικά λες κ τ εκανε επίτηδες. Ποια είναι αυτή π θα σε πει χοντρη αρχικά όσα κιλα κ αν πήρες εισαι δεν εισαι εγκυος. Εσύ τώρα με τ δίκιο σ κ τ σκεφτεσαι κ αγχώνεσαι αλλα ετσι τ περνάς και στ μωράκι σου κ ειναι κριμα. Για μενα η κοπελα δε μ Φανηκε στα λογικα της από αυτά π σ ελεγε . Προσπάθησε να χαλαρώσεις ρε αγαπη σε παρακαλώ.  Κ περιμενε μεχρι ν πασ γιατρο να δεις πως θα σ τα πει στην 34 εβδομάδα π ουσιαστικά πλησιάζεις κιαλλο στη γεννα ναι? Θα σ ειχε δειξει δείγματα ο ανθρωπος αν ήθελε να στα μασησει

Τι κέρδισε τώρα αυτή μου λέτε?? Και αφού είναι τόσο κακός γιατρός γιατί γεννάει για δεύτερη φορά  μαζί του και γιατί μου τον συνέστησε? Ούτε προηγούμενα έχω μαζί της ούτε κολλητή μου είναι βέβαια πελάτισσα στο μαγαζί που δούλευα ήταν. Θα σκάσω 4 βδομάδες αναμονή..  😖😖😖😖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2020 at 11:15 ΜΜ, ο/η Olgamosh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Ειμαι μπερδεμένη και στεναχωρημένη. Το χω συζητήσει με δικά μου άτομα αλλά θα θελα την άποψη σας μιας κ είστε στην ίδια θέση με μενα να μου πείτε τι θα κάνατε στη θέση μου.

Τον γιατρό μου μου τον συνέστησε μια γνωστή μου όταν ξεκίνησα να κάνω εξετάσεις μιας κ παιδάκι δεν ερχόταν..  

Τυγχάνει με αυτή τη κοπέλα να έχουμε μια βδομάδα διαφορά στην εγκυμοσύνη αυτή τη στιγμή!

Εδώ να πω πως με το γιατρό μου Έχουμε συζητήσει τα πάντα από λεφτά τρόπο που θα γεννήσουμε τι θα γίνει αν κάτι πάει στραβά κτλ κτλ.. 

Μου στέλνει τις προάλλες η κοπέλα. Με ρωτάει πόσα κιλά είμαι. Της είπα πως έχω πάρει 6 κιλά. Με είπε τοφαλο!.. Δεν απαντάω..  με ξανά ρωτάει ποτε γεννας? Της λέω αρχές Οκτωβρίου.  Γελάει ειρωνικά κ ξεκινάει το πάρτυ..  μου είπε πως ο γιατρός θα μου το πάρει νωρίτερα δλδ Σεπτέμβριο. Τη ρώτησα γιατί κ μου πε πως επειδή είμαι χοντρή (!) Και αλλά διαφορά τέλος πάντων.. Και ότι θα με πάει με καισαρική και συμπληρώνει τρωγε τρωγε έτσι κ αλλιώς θα σε ανοίξει!.. μου είπε και διαφορετικές τιμές και γενικά καμία σχέση με ότι έχουμε πει με τον γιατρό αλλά ακριβώς τα αντίθετα..και κάθε φορά που τη ρώταγα ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ μου έλεγε ρε ακούμε που σου λέω..  έτσι θα γίνει.    Και κλείνει λέγοντας μη του πεις τπτ ότι στα είπα!...  έκλαιγα 2 μέρες..  

Τι να κάνω?..

το ειδα κ εφριξα!!!! ξεκινησα την εγκυμοσυνη με υψος 1,75 κ 126,7 και??? τωρα ειμαι 29 εβδομαδες κ ειμαι 128 κ κανω διατροφη για να μη παρω βαρος κ ολα τελεια με την εγκυμοσυνη μου!!κ εχω φιλη που τωρα ειναι 34εβδομαδες που ξεκινησε 60 κιλα κ εχει φτασει 90.ξερεις ποια κινδυνευει αυτη δυστυχως!εγω που ημουν σε αυτα τα κιλα εξαρχης ουτε πρηξιμο δεν εχω!!τι βλακιες ειναι αυτα??κ γτ επιτρεπεις να στα λεει??κ εγω προς το παρον με φυσιλογικο παω,αλλα κ καισαρικη να γινει ποιο το προβλημα?θα πονεσω λιγοτερο?θα ταλαιπωρηθω λιγοτερο?ή δε θα ειναι παιδι μου?Σε παρακαλω πολυ μη στεναχωριεσαι για χαζομαρες κ κακιες που λεει η καθεμια!κ αν θες την συμβουλη μου σηκωσε το τηλ σου κ παρε τον γιατρο σου κ μιλησε του ευθεως!!!γτ αν 1στις1000 σου λεει αληθεια θα πρεπει εστω κ τωρα να αλλαξεις γιατρο!δεν εχει δικαιωμα να μιλαει για σενα απο πισω σου καθενας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angel1990 είπε:

το ειδα κ εφριξα!!!! ξεκινησα την εγκυμοσυνη με υψος 1,75 κ 126,7 και??? τωρα ειμαι 29 εβδομαδες κ ειμαι 128 κ κανω διατροφη για να μη παρω βαρος κ ολα τελεια με την εγκυμοσυνη μου!!κ εχω φιλη που τωρα ειναι 34εβδομαδες που ξεκινησε 60 κιλα κ εχει φτασει 90.ξερεις ποια κινδυνευει αυτη δυστυχως!εγω που ημουν σε αυτα τα κιλα εξαρχης ουτε πρηξιμο δεν εχω!!τι βλακιες ειναι αυτα??κ γτ επιτρεπεις να στα λεει??κ εγω προς το παρον με φυσιλογικο παω,αλλα κ καισαρικη να γινει ποιο το προβλημα?θα πονεσω λιγοτερο?θα ταλαιπωρηθω λιγοτερο?ή δε θα ειναι παιδι μου?Σε παρακαλω πολυ μη στεναχωριεσαι για χαζομαρες κ κακιες που λεει η καθεμια!κ αν θες την συμβουλη μου σηκωσε το τηλ σου κ παρε τον γιατρο σου κ μιλησε του ευθεως!!!γτ αν 1στις1000 σου λεει αληθεια θα πρεπει εστω κ τωρα να αλλαξεις γιατρο!δεν εχει δικαιωμα να μιλαει για σενα απο πισω σου καθενας!

Γενικά είμαι πολύ χαμηλών τόνων κ δυστυχώς δεν αντέδρασα σε ότι άκουσα..  Σαν να μπουκωσα εκείνη την ώρα? Δε ξέρω πως να στο εξηγήσω..  δε με πειράζει ο τρόπος που θα γεννηθεί.. Ότι είναι καλύτερο για εκείνη πρώτα από όλα κ για μένα..  με πείραξε που άκουσα πράγματα πχ για τα κιλά μου αυτή η λέξη τοφαλος τριγυριζει στο μυαλό μου συνέχεια.. Ότι θα τη παρει νωρίτερα χωρίς εμφανή λογο.. ενώ εγώ θέλω να γεννηθεί τελειομηνη εκτός ΑΝ συντρέχει λόγος σοβαρός.. ποτέ δεν μου πε ο γιατρός μου κάτι τέτοιο.. και για τα λεφτά φυσικά.. Γιατί 500 ευρώ παραπάνω δε τα λες αμελητέο ποσό.. Από την άλλη φοβάμαι μην τον θίξει όλη αυτή η συζητηση γιατί το ανέφερα και τις προάλλες δε μου έδωσε ποτέ δικαίωμα ο άνθρωπος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Olgamosh είπε:

Γενικά είμαι πολύ χαμηλών τόνων κ δυστυχώς δεν αντέδρασα σε ότι άκουσα..  Σαν να μπουκωσα εκείνη την ώρα? Δε ξέρω πως να στο εξηγήσω..  δε με πειράζει ο τρόπος που θα γεννηθεί.. Ότι είναι καλύτερο για εκείνη πρώτα από όλα κ για μένα..  με πείραξε που άκουσα πράγματα πχ για τα κιλά μου αυτή η λέξη τοφαλος τριγυριζει στο μυαλό μου συνέχεια.. Ότι θα τη παρει νωρίτερα χωρίς εμφανή λογο.. ενώ εγώ θέλω να γεννηθεί τελειομηνη εκτός ΑΝ συντρέχει λόγος σοβαρός.. ποτέ δεν μου πε ο γιατρός μου κάτι τέτοιο.. και για τα λεφτά φυσικά.. Γιατί 500 ευρώ παραπάνω δε τα λες αμελητέο ποσό.. Από την άλλη φοβάμαι μην τον θίξει όλη αυτή η συζητηση γιατί το ανέφερα και τις προάλλες δε μου έδωσε ποτέ δικαίωμα ο άνθρωπος.. 

Και τι θα κανεις?θα κατσεις να στεναχωριεσαι?και θα χαλας την ωραιοτερη περιοδιο της ζωης σου??Να παρεις τηλ τον γιατρο σου κ να του πεις οτι σε ανησυχει μηπως κατι δε παει καλα κ γεννησεις νωριτερα,για να δεις τι θα σου πει ( ετσι ουτε τον γιατρο σου προσβαλεις,ουτε αυτην δινεις).Κ οσο για το τοφαλος που σου ειπε να μην στεναχωριεσαι!!κ αμα σου ξαναπει καμια κατι τετοιο να της πεις εμενα ο αντρας μου ετσι με γουσταρει γι αυτο μου εκανε κ παιδι!!Τι περιμενεις να ακουσεις καλο απο γυναικα?Εισαι πολυ ελαστικη,αμα τα ειχε πει σε μενα θα την ειχα κανει να πει το πατερ ημων αναποδα!Συνελθε σε παρακαλω κ μη χαλας αυτες τις υπεροχες στιγμες,γιατι ετσι χαλας κ τις στιγμες του αντρα σου!!κ ολα αυτο περναει στο παιδι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια καλησπέρα σας !

Τι κάνετε? Πως πάτε?Τα μωράκια καλά?Από κιλά πως πάμε?

Πλησιάζουμε σιγά σιγά πως νιώθετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας !

Τι κάνετε? Πως πάτε?Τα μωράκια καλά?Από κιλά πως πάμε?

Πλησιάζουμε σιγά σιγά πως νιώθετε?

Καλησπέρα κοπελα μ. 9 κιλα σύνολο μεχρι ωρας ζυγιστηκα σμρ. Η μπεμπα υποθετω καλα. Ζωηρά κανει.. Για την ωρα δεν ειμαι αγχωμένη θα δειξει. Απλα εχω αρχίσει κ κουράζομαι με τ παραμικρό κ στη δουλεια αρχισα να δυσκολεύομαι ευτυχως 3 βδομαδες μείνανε κ σταματαω. Εσύ τι κανεις αγαπη με τα διδυμακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Καλησπέρα κοπελα μ. 9 κιλα σύνολο μεχρι ωρας ζυγιστηκα σμρ. Η μπεμπα υποθετω καλα. Ζωηρά κανει.. Για την ωρα δεν ειμαι αγχωμένη θα δειξει. Απλα εχω αρχίσει κ κουράζομαι με τ παραμικρό κ στη δουλεια αρχισα να δυσκολεύομαι ευτυχως 3 βδομαδες μείνανε κ σταματαω. Εσύ τι κανεις αγαπη με τα διδυμακια?

Αχ πολύ χαίρομαι έτσι να είναι μέχρι τέλους όλα καλά!Ποτέ έχεις πητ?Πότε θα ξανά πας στον γιατρό σου ?.Καλά κάνεις και δεν αγχώνεσαι και εγ  προσπαθώ αλλά δεν είναι πάντα εύκολο. Το άγχος είναι το χειρότερο πάντα βάζει τα χειρότερα στο μυαλό μας !Εμείς είχαμε μια μικρή περιπέτεια  αλλά ευτυχώς τώρα όλα καλά!,Πήγαμε τα είδαμε κιόλας και είναι μια χαρά μεγαλώνουν φυσιολογικά .Βέβαια τα κιλά κοντεύουν τα 20 και ειμαι λίγο προβληματισμένη αλλά ο γιατρός λέει όλα φυσιολογικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας !

Τι κάνετε? Πως πάτε?Τα μωράκια καλά?Από κιλά πως πάμε?

Πλησιάζουμε σιγά σιγά πως νιώθετε?

Καλησπερα κοριτσι!! εγω 31 εβδομαδες εχω παρει 1,600 ευτυχως!Την αλλη Πεμπτη θα παμε να την δουμε,ανυπομωνω!!Τις τελευταιες 3 μερες εχω λιγες διαρροιες 😕

Φοβαμαι παρα παρα πολυ για την ωρα της γεννας!! εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Angel1990 είπε:

Καλησπερα κοριτσι!! εγω 31 εβδομαδες εχω παρει 1,600 ευτυχως!Την αλλη Πεμπτη θα παμε να την δουμε,ανυπομωνω!!Τις τελευταιες 3 μερες εχω λιγες διαρροιες 😕

Φοβαμαι παρα παρα πολυ για την ωρα της γεννας!! εσεις??

Φυσιολογικά θα γεννήσεις?

Αχ τι τέλεια θα περιμένουμε νέα σου την άλλη Πέμπτη να μας πεις πως είναι!❤

Τον τελευταίο καιρό με έχει πιάσει και εμένα λίγο γτ είχαμε μικησει με τον γιατρό μου  και για πρόωρο τοκετό και έχω ψηλό φοβηθεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Αχ πολύ χαίρομαι έτσι να είναι μέχρι τέλους όλα καλά!Ποτέ έχεις πητ?Πότε θα ξανά πας στον γιατρό σου ?.Καλά κάνεις και δεν αγχώνεσαι και εγ  προσπαθώ αλλά δεν είναι πάντα εύκολο. Το άγχος είναι το χειρότερο πάντα βάζει τα χειρότερα στο μυαλό μας !Εμείς είχαμε μια μικρή περιπέτεια  αλλά ευτυχώς τώρα όλα καλά!,Πήγαμε τα είδαμε κιόλας και είναι μια χαρά μεγαλώνουν φυσιολογικά .Βέβαια τα κιλά κοντεύουν τα 20 και ειμαι λίγο προβληματισμένη αλλά ο γιατρός λέει όλα φυσιολογικά.

18 Οκτωβρίου εχω πητ. Αρα 9 βδομαδες μείνανε.  Ειμαι 31 εβδομάδων κ εζω ραντεβου με τη μαια στις 27.  Εδώ αγγλια βλεπουμε μαια κ σε μεγάλη ανάγκη γιατρο. Ρε συ αν έχω με ενα εχω 9 κιλα αν είχα 2 θα χα διπλα 18 αρα τα 20 σου καλα μ ακούγοντε μην αγχώνεσαι εισαι κ μικρουλα 18 χρονων θα φύγουν σα νερό. Ναι διάβασα την περιπέτεια σου στην αλλη ομάδα ευτυχως ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο κορίτσι μου με το καλοοο το μωρακι σας όλα τέλεια πηγαίνουν μπράβο  🥰
    • Εμείς την κάναμε 22+4 την β επιπέδο για αυτό εμένα γραφει 507γρ αλλά το μετρησε 2 φορές και κρατησε την πιο μεγάλη πιστεύω πως είναι λιγότερο αλλά τέλος πάντων 😅 επισης στην βδομαδα που είσαι είχα κάνει στην κόρη μου και ήταν 380 όπως και σε εσενα ☺️ μια χαρά είναι 
    • @Diwni σε ευχαριστώ για την σκέψη σου...εδώ περίμενα να φτάσει επιτέλους η ωορρηξία... άργησε... @Παρασκευαιδου σε ευχαριστώ πολύ για τα φιλιά .. ανταποδίδω... Με δυο παιδιά μάνα μου που να βρω χρόνο και κουράγιο για δύο επαφές;;🤣 Μία και πολύ είναι....ψοφια είμαι καθημερινές...αλλά τι να κάνω αφού δεν έπεσε ΣΚ θα κάνω την θυσία 😋🤣
    • ημουν 21+1...την προηγούμενη Τετάρτη. Απλά μου φαίνεται περίεργο..ή ο δικός μου θα βγει πολύ μικρός 🤷
    • Δεν σε παρακολουθεί με υπερήχους;;;; Εγώ όταν επερνα χάπια διέγερσης με εβλεπε τρεις φορές με υπερήχους από την 10η μέρα μέχρι 14η και μου έλεγε να ερθω σε επαφές συγκεκριμένες μέρες όπως εσυ! Έπρεπε να σε δει για να δείτε αν έκανες ωοθυλάκια και ποσά! Με τις εξετάσεις εννοειται πως θα δεις αν έγινε η ωορρηξια και συγκεκριμένα με την προγεστερονη απλά γτ να μη ξερεις ποσά ωοθυλάκιο έκανες και ποτέ περίπου θα γίνει η ωορρηξια; Τα ινοφερτ βοηθανε αλλά θέλουν από 3 μήνες και μετά για να δράσουν! Σε καταλαβαίνω απόλυτα κορίτσι μου🙏υπομονή και επιμονή να έρθει το θαυματακι μας❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...