Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρέχουν Υγρά ξαφνικά στα πόδια μου


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εχω αγχωθεί λίγο. Έκανα μπάνιο κ την ώρα που στέγνωνα τα μαλλιά μου ένιωθα υγρά να τρέχουν στα πόδια μου. Είναι φυσιολογικό ; Έχει συμβεί σε καμία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχες στεγνώσει καλα το σωμα σου μετα το μπάνιο?  

Αν εισαι σίγουρη ότι ειχες σκουπίστει τοτε μιλα με το γιατρό σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμβαίνει στην εγκυμοσύνη να έχουμε αρκετά υγρά αλλά πρέπει θεωρώ να πάρεις τηλέφωνο τον γυναικολόγο σου. Ότι και να σου πούμε εμείς σημασία έχει μόνο η άποψη του γιατρού σου.💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον πήρα τηλ κ μου πε να βάλω σερβιέτα για κανα δίωρο να δω αν συνεχίσουν να τρέχουν. Μέχρι τώρα όλα καλά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Εχω αγχωθεί λίγο. Έκανα μπάνιο κ την ώρα που στέγνωνα τα μαλλιά μου ένιωθα υγρά να τρέχουν στα πόδια μου. Είναι φυσιολογικό ; Έχει συμβεί σε καμία ; 

Είσαι έγκυος;;; 

Πως είσαι τώρα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Είσαι έγκυος;;; 

Πως είσαι τώρα;; 

Ναι ναι. 16 εβδομάδων. Όλα καλά. Δεν ξαναείδα υγρά ευτυχώς !! Πολύ αγχωτικό να σκέφτεσαι ότι ίσως σπάσανε τα νερά στον 3ο μήνα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Joannaero είπε:

Δεν πήγες να ελέγξει την ποσότητα του αμνιακού υγρού;

Όχι δεν μου είπε κάτι τέτοιο !! Τον πήρα τηλ κ του είπα ότι στ σερβιέτα δεν είχα καθόλου υγρά κ μου είπε μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι τότε. Συμβαίνει καμία φορά μετά το μπάνιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να ναι ολα οκ..στη θέση σου ομως θα του ζητουσα να παω να με δει. Εμενα προσωπικά σε καμια απο τις δυο μου έγκυμοσυνες  δε συνεβη αυτο.. Δεν εχω σκοπο να σε αγχωσω, απλά λεω οτι καλύτερα να σε δει να ειστε σίγουροι παρα να το αφησεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irenefron είπε:

Όχι δεν μου είπε κάτι τέτοιο !! Τον πήρα τηλ κ του είπα ότι στ σερβιέτα δεν είχα καθόλου υγρά κ μου είπε μην αγχώνεσαι όλα καλά είναι τότε. Συμβαίνει καμία φορά μετά το μπάνιο. 

συγνωμη δεν θελω να σε αγχωσω αλλα δεν γινεται με μια σερβιετα να ελεγχεις αν εχουν φυγει αμνιακα υγρα θα επρεπε να σου πει να πας εκει και να το δειτε εχω χασει αμνιακο μην το ρισκαρεις και καθεσαι εκει σε παρακαλω πηγαινε και δες να εισαι σιγουρη δεν παιζουμε με αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Penny89 είπε:

συγνωμη δεν θελω να σε αγχωσω αλλα δεν γινεται με μια σερβιετα να ελεγχεις αν εχουν φυγει αμνιακα υγρα θα επρεπε να σου πει να πας εκει και να το δειτε εχω χασει αμνιακο μην το ρισκαρεις και καθεσαι εκει σε παρακαλω πηγαινε και δες να εισαι σιγουρη δεν παιζουμε με αυτα

Δεν θα έπρεπε μετά να αισθάνομαι κ πόνους αν ήταν κάτι ανησυχητικό ; Δεν ήταν μεγάλη ποσότητητα. Εσένα ήταν μεγάλη η ποσότητα ; Κ τι συνέβη μετά; Απέβαλες ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη.... Γιατί δε πας στο γιατρό να σε δει ωστε να ειστε σίγουροι? Τόσο απλό είναι... 

Μη ψάχνεις απαντήσεις μέσω forum και κυρίως μην επαναπαύεσαι για τέτοια θέματα.. Χίλιες φορες μια επίσκεψη στο γιατρό κ ας ειναι "τσάμπα" που λένε πάρα 1 στις 100 να συμβαίνει κάτι κ να μη δίνεις σημασία μονο κ μονο επειδή δε γεμισε η Σερβίετα μεσα σε 2 ωρες... Ευκαιρία να δείς κ το μωρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irenefron είπε:

Δεν θα έπρεπε μετά να αισθάνομαι κ πόνους αν ήταν κάτι ανησυχητικό ; Δεν ήταν μεγάλη ποσότητητα. Εσένα ήταν μεγάλη η ποσότητα ; Κ τι συνέβη μετά; Απέβαλες ;

το θεμα δεν ειναι τι εγινε με μενα αλλα με σενα τι θα γινει ασε τα τι και πως και πηγαινε σε ενα νοσοκομειο να δεις αν χανεις αμνιακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω δεν το εχω ξανακουσει σαν περιπτωση σε εγκυμοσυνη τοσο μικρη...Τι χρωμα ειχαν τα υγρα?Τα κορίτσια εχουν δικιο παντως...Πηγαινε στον γιατρο να το δει γιατι όπως και να εχει δεν ειναι κατι συνηθισμενο..Ισως να μην είναι και τιποτα αλλα επειδή με αυτά δεν είναι να παιρνεις ρισκο καθοτι γιατροι δεν ειμαστε,καλυτερα να κανεις έναν κοπο και να είναι ολα καλα παρα να είναι κατι που θελει παρακολουθηση….ευχομαι όλα να ειναι καλα και περαστικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εννοούσες υγρά σαν κολπιτιδα ή υγρά σαν να τρέχει νερό; Κ σε τί ποσότητα; Και στις δύο περιπτώσεις εγω θα πήγαινα στον γυναικολόγο,κ μάλιστα σε καινούργιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαινε στο γιατρό να δεις τι γίνεται,δεν παίζουμε μ'αυτά τα πράματα,θυμάμαι πως ο γιατρός μου,μου είχε πει αν νιώσω οτιδήποτε υγρό σε αρκετή ποσότητα να πάω αμέσως να με δει μηπως είναι αμνιακό υγρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Joannaero είπε:

Και στις δύο περιπτώσεις εγω θα πήγαινα στον γυναικολόγο,κ μάλιστα σε καινούργιο!

Εεεε ναι!!!!!! Ηθελα κ εγω να το πω αυτό αλλα ειπα να περιμένω μήπως και η κοπελα το σκεφτεί απο μόνη της.. 

Ελπίζω να το ψαξει κ να μην καθυσηχαστει ετσι απλα... Δεν εχω ξανα ακουσει να ειναι συνηθισμένο να τρέχει υγρό απο κατω ειδικά σε τοσο μικρη ηλικία κυησης! Ο ίδιος ο γιατρος θα έπρεπε να της πει να παει να τη δει να ναι σίγουρος.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Εεεε ναι!!!!!! Ηθελα κ εγω να το πω αυτό αλλα ειπα να περιμένω μήπως και η κοπελα το σκεφτεί απο μόνη της.. 

Ελπίζω να το ψαξει κ να μην καθυσηχαστει ετσι απλα... Δεν εχω ξανα ακουσει να ειναι συνηθισμένο να τρέχει υγρό απο κατω ειδικά σε τοσο μικρη ηλικία κυησης! Ο ίδιος ο γιατρος θα έπρεπε να της πει να παει να τη δει να ναι σίγουρος.... 

Γίνεται να χάνεις υγρό σε τόσο μικρή ηλικία κύησης το ξέρω διότι Εχω καεί απο αυτό για αυτό Λεώ όταν ένας γιατρός λέει σε μια γυναίκα η οποία του λέει οτι χάνει υγρό και αυτός της λεει βάλε σερβιετα δεν είναι γιατρός Οχι συγνώμη να μην πω τι άλλο είναι αλλά γιατρός Οχι το αμνιακό δεν είναι κατουρι να το δεις στην σερβιετα ωχ με ολους τους άσχετους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Γίνεται να χάνεις υγρό σε τόσο μικρή ηλικία κύησης το ξέρω διότι Εχω καεί απο αυτό για αυτό Λεώ όταν ένας γιατρός λέει σε μια γυναίκα η οποία του λέει οτι χάνει υγρό και αυτός της λεει βάλε σερβιετα δεν είναι γιατρός Οχι συγνώμη να μην πω τι άλλο είναι αλλά γιατρός Οχι το αμνιακό δεν είναι κατουρι να το δεις στην σερβιετα ωχ με ολους τους άσχετους

Αυτό εννοώ penny. Οτι δεν ειναι συνηθισμένο να χανεις αμνιακο, οπως της ειπε. Αν συμβαίνει αυτό χρηζει παρακολούθησης. Τέλοσπαντων ελπίζω η κοπέλα να το ψαξει για να ναι ήσυχη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Αυτό εννοώ penny. Οτι δεν ειναι συνηθισμένο να χανεις αμνιακο, οπως της ειπε. Αν συμβαίνει αυτό χρηζει παρακολούθησης. Τέλοσπαντων ελπίζω η κοπέλα να το ψαξει για να ναι ήσυχη. 

αυτο ακριβως κοριτσι μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

αυτο ακριβως κοριτσι μου

 

Αχ κορίτσια ο γιατρός είναι το Α και το Ω! Εμένα ο δικός μου δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω. Όταν ήμουν στην 30η εβδομάδα ένιωσα κάτι τραβήγματα στην κοιλιά! Σιγά το πράγμα θα μου πεις αλλά ήταν πρωτόγνωρο για εμένα. Ήταν Σάββατο αλλά τον πήρα τηλέφωνο αμέσως. Είχε γέννα στην Θεσσαλονίκη( μια ώρα δρόμο από εμάς) και δεν μπορούσε φυσικά να φύγει. Μου είπε να πάω στην κλινική αμέσως για να με δει και μάλιστα να μείνω μέσα για να με ελέγχει.Τελικά δε πήγα γιατί υποχώρησε. Αλλά ήμασταν συνεχώς σε επικοινωνία. Δευτέρα βέβαια πήγα για να με δει παρόλο που ήμουν εντελώς καλά. Είναι σημαντικό να νιώθεις ασφάλεια. Ακόμα και στην γέννα που είχα πολύ σοβαρή αιμορραγία δεν φοβήθηκα καθόλου δίπλα του. Ο γιατρός σου πρέπει να γίνεται ο φύλακας άγγελος σου σε όλη την περίοδο της εγκυμοσύνης σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ κορίτσια ο γιατρός είναι το Α και το Ω! Εμένα ο δικός μου δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω. Όταν ήμουν στην 30η εβδομάδα ένιωσα κάτι τραβήγματα στην κοιλιά! Σιγά το πράγμα θα μου πεις αλλά ήταν πρωτόγνωρο για εμένα. Ήταν Σάββατο αλλά τον πήρα τηλέφωνο αμέσως. Είχε γέννα στην Θεσσαλονίκη( μια ώρα δρόμο από εμάς) και δεν μπορούσε φυσικά να φύγει. Μου είπε να πάω στην κλινική αμέσως για να με δει και μάλιστα να μείνω μέσα για να με ελέγχει.Τελικά δε πήγα γιατί υποχώρησε. Αλλά ήμασταν συνεχώς σε επικοινωνία. Δευτέρα βέβαια πήγα για να με δει παρόλο που ήμουν εντελώς καλά. Είναι σημαντικό να νιώθεις ασφάλεια. Ακόμα και στην γέννα που είχα πολύ σοβαρή αιμορραγία δεν φοβήθηκα καθόλου δίπλα του. Ο γιατρός σου πρέπει να γίνεται ο φύλακας άγγελος σου σε όλη την περίοδο της εγκυμοσύνης σου!

Ετσι ακριβώς εγώ είχα μια πάρα πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη η οποία ήθελε εναν έξυπνο γιατρό τον οποίο ευτυχώς τον είχα νοσηλεύτηκα 1 εβδομάδα στο νοσοκομειο και με έβλεπε σαν παιδι του Οχι σαν ασθενή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και υγρά κολπιτιδας να ήταν κ πάλι υπάρχει κίνδυνος. Εγώ είχα ουρεοπλασμα όταν εκανα τον προγεννητικό κ είχα αγχωθει πολύ διότι έμαθα ότι το ουρεοπλασμα τρυπάει τον πλακούντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ κορίτσια ο γιατρός είναι το Α και το Ω! Εμένα ο δικός μου δεν αφήνει τίποτα να πέσει κάτω. Όταν ήμουν στην 30η εβδομάδα ένιωσα κάτι τραβήγματα στην κοιλιά! Σιγά το πράγμα θα μου πεις αλλά ήταν πρωτόγνωρο για εμένα. Ήταν Σάββατο αλλά τον πήρα τηλέφωνο αμέσως. Είχε γέννα στην Θεσσαλονίκη( μια ώρα δρόμο από εμάς) και δεν μπορούσε φυσικά να φύγει. Μου είπε να πάω στην κλινική αμέσως για να με δει και μάλιστα να μείνω μέσα για να με ελέγχει.Τελικά δε πήγα γιατί υποχώρησε. Αλλά ήμασταν συνεχώς σε επικοινωνία. Δευτέρα βέβαια πήγα για να με δει παρόλο που ήμουν εντελώς καλά. Είναι σημαντικό να νιώθεις ασφάλεια. Ακόμα και στην γέννα που είχα πολύ σοβαρή αιμορραγία δεν φοβήθηκα καθόλου δίπλα του. Ο γιατρός σου πρέπει να γίνεται ο φύλακας άγγελος σου σε όλη την περίοδο της εγκυμοσύνης σου!

Συμφωνώ απολυτα! Ειμαι απο το 2016 μελος σε αυτο το site καθως και σε άλλα αντίστοιχα και δεν ειναι λιγες οι περιπτώσεις γυναικών που τοσο οι ίδιες οσο και οι γιατροί τους - κυριως-δεν εδωσαν σημασια σε κατι κ τελικα ειχαν κάποια θεματα απο μικρά εως μεγάλα. 

Δε λεω να γίνουμε υπερβολικές κ να ανησυχούμε με το παραμικρό (ισως ολες μας εχουμε περασει πο αυτο το στάδιο απο την αγωνία μας) αλλα καποια πραγματα θεωρω οτι αντικειμενικά δεν ειναι να τα αφηνεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...