Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσύνη ή όχι ;


Babylove

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.. ελπίζω σε όλες μας πολύ σύντομα μωράκια ! Ήθελα να ρωτήσω.. προσπαθώ εδώ και ένα χρόνο με τον άντρα μου να κάνουμε μωράκι. Έκανα όλες τις εξετάσεις εκτός από σαλπιγγογραφια γιατί μου είπε ο γιατρός μου δε χρειάζεται. Όλες οι εξετάσεις μας είναι πολυ καλές. Εγώ έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών . Ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου τις γόνιμες μέρες. Είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο . Έχω πολλά υγρά μετα την ωορρηξία και από χτες νιώθω το στομάχι μου περίεργα. Έχει πρηστεί το στήθος μου και έχω πονακια στην κοιλιά. Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή πάλι άδικα χαίρομαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μ σ ευχομαι γρηγορα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα σ!Πολλες φορες τα συμπτωματα περιόδου ειναι ιδια με την αρχη μιας κυησης..περιμενε λιγες μερες κ κανε ενα τεστακι.

Αλλα γιατι να μη κανεις σαλπιγγογραφια; Την θεωρω πολυ σημαντικη μετα απο καποιο χρονικό διαστημα προσπαθειων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Babylove είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. ελπίζω σε όλες μας πολύ σύντομα μωράκια ! Ήθελα να ρωτήσω.. προσπαθώ εδώ και ένα χρόνο με τον άντρα μου να κάνουμε μωράκι. Έκανα όλες τις εξετάσεις εκτός από σαλπιγγογραφια γιατί μου είπε ο γιατρός μου δε χρειάζεται. Όλες οι εξετάσεις μας είναι πολυ καλές. Εγώ έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών . Ήρθαμε σε επαφή με τον άντρα μου τις γόνιμες μέρες. Είμαι 4 μέρες πριν την περίοδο . Έχω πολλά υγρά μετα την ωορρηξία και από χτες νιώθω το στομάχι μου περίεργα. Έχει πρηστεί το στήθος μου και έχω πονακια στην κοιλιά. Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή πάλι άδικα χαίρομαι; 

Σίγουρα τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης, από προσωπική μου εμπειρία πάντα, αλλά εγώ το κατάλαβα από τα υγρά. Πάντα είχα αλλά όχι τόσο πολλά και κυρίως τις ημέρες που περίμενα να αδιαθετησω! Εύχομαι να μας πεις υπέροχα νέα!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα με το καλό κορίτσι μου να έρθει το μωράκι!!! Σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!! Πάντα υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης από τη στιγμή που έχετε ελεύθερες επαφές!! Περίμενε λίγες μέρες ακόμα 2 3 και κάνε ένα τεστακι!! Και εγώ θεωρώ απαρετητη τη σαλπιγηογραφεια μετά το χρόνο!! Ο συζηγος έχει κάνει σπερμοδιαγραμμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα με το καλό κορίτσι μου να έρθει το μωράκι!!! Σου εύχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!! Πάντα υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης από τη στιγμή που έχετε ελεύθερες επαφές!! Περίμενε λίγες μέρες ακόμα 2 3 και κάνε ένα τεστακι!! Και εγώ θεωρώ απαρετητη τη σαλπιγηογραφεια μετά το χρόνο!! Ο συζηγος έχει κάνει σπερμοδιαγραμμα? 

Σου εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου!ειμαι 37 με δυο παλινδρομες στο ιστορικό μου και έναν πρόωρο τοκετό στις 19 εβδομάδες😢😢😢!εναμιση χρόνο τώρα δεν έχω κατάφερει να μείνω έγκυος!τον προηγούμενο μήνα ειχα πολύ λεπτό ενδομήτριο 6,5mm και δεν εκανα ωορρηξία!ο γιατρός μου μου πρότεινε υστεροσκοπηση!σ αυτόν τον κύκλο με τελευταία περίοδο στις 18/12 την 10η μέρα πάχος ενδομητρίου 5 mm!ξεκινησα τα τεστ ωορρηξίας και στην 16η μέρα του κύκλου θετικό τεστ ωορρηξιας!την επόμενη μέρα το πρωί στις 3/01 πηγαίνω στον γιατρό και βλέπουμε ωορρηξία και ενδομήτριο 8,6mm!ο γιατρός μου πολύ χαρούμενος!(επαφή ειχα στις 2/1 και στις 4/1!!!ο κύκλος μου είναι 30 ημερών!περιοδο κανονικά περιμενω αυριο στις 17/1!δεν κρατήθηκα και πηγα και εκανα χοριακη!!!!η πλήρης απογοήτευση!1.2 αρνητική!!!!υπαρχει περίπτωση να μην έδειξε;;;;😢😢😢😢😢!συγνωμη αν έγινα κουραστική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...