Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προϊόντα που μας ικανοποίησαν και μας απογοήτευσαν για τα μπεμπάκια μας


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες! Μιας και έχω δυσκολευτεί κάπως στα προϊόντα που χρησιμοποιώ για τον μπέμπη μου , ειδικά στη λοσιόν σώματος. Έχουμε λίγη ξηροδερμία στα ποδαράκια και δεν έχω βρει κάποια που να του ταιριάζει απόλυτα. 

Σκέφτηκα λοιπόν  να ανοίξω αυτό το θέμα ώστε να ανταλλάξουμε απόψεις. Εσάς ποια προϊόντα σας άρεσαν για τα μωράκια σας και ποια όχι; Όχι απαραίτητα μόνο είδη περιποίησης. Πχ πιπίλες , μπιμπερό, μασητικά  κλπ. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melita29 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Μιας και έχω δυσκολευτεί κάπως στα προϊόντα που χρησιμοποιώ για τον μπέμπη μου , ειδικά στη λοσιόν σώματος. Έχουμε λίγη ξηροδερμία στα ποδαράκια και δεν έχω βρει κάποια που να του ταιριάζει απόλυτα. 

Σκέφτηκα λοιπόν  να ανοίξω αυτό το θέμα ώστε να ανταλλάξουμε απόψεις. Εσάς ποια προϊόντα σας άρεσαν για τα μωράκια σας και ποια όχι; Όχι απαραίτητα μόνο είδη περιποίησης. Πχ πιπίλες , μπιμπερό, μασητικά  κλπ. :) 

Γειά σου κορίτσι μου! Καλή χρονιά! Να χαίρεσαι τον μικρούλη σου. Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένη με την frezyderm. Και για ενυδάτωση και για το συγκαμα. Ειδικά η τελευταία τον βοηθούσε πάρα πολύ. Με μια φορά έφευγε η κοκκινίλα. Βέβαια έχει να κάνει και με το κάθε παιδί. Πιπίλα πήρε ελάχιστα και μπιμπερο καθόλου κι έτσι δεν έχω εμπειρία από αυτά. 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Καλή χρονιά! Να χαίρεσαι τον μικρούλη σου. Εγώ γενικά είμαι ευχαριστημένη με την frezyderm. Και για ενυδάτωση και για το συγκαμα. Ειδικά η τελευταία τον βοηθούσε πάρα πολύ. Με μια φορά έφευγε η κοκκινίλα. Βέβαια έχει να κάνει και με το κάθε παιδί. Πιπίλα πήρε ελάχιστα και μπιμπερο καθόλου κι έτσι δεν έχω εμπειρία από αυτά. 💗

Συμφωνώ για frezyderm η κρέμα για το σύγκαμα πολύ καλή , μας έχει ταιριάξει . Η λοσιόν για ενυδάτωση δυστυχως όχι 😕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η melita29 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Μιας και έχω δυσκολευτεί κάπως στα προϊόντα που χρησιμοποιώ για τον μπέμπη μου , ειδικά στη λοσιόν σώματος. Έχουμε λίγη ξηροδερμία στα ποδαράκια και δεν έχω βρει κάποια που να του ταιριάζει απόλυτα. 

Σκέφτηκα λοιπόν  να ανοίξω αυτό το θέμα ώστε να ανταλλάξουμε απόψεις. Εσάς ποια προϊόντα σας άρεσαν για τα μωράκια σας και ποια όχι; Όχι απαραίτητα μόνο είδη περιποίησης. Πχ πιπίλες , μπιμπερό, μασητικά  κλπ. :) 

Καλησπερα να χαιρεσε το μωρακι σου! Ποσό ειστε τωρα;

Διαφέρουν τα προϊόντα απο παιδί σε παιδί και το πως δρουν εγω και στα δυο παιδιά μου χρησιμοποιώ frezyderm προϊόντα αλλα για την νινιδα σαν της mustela τη δουλειά κανένα άλλο.

μπιμπερο κ ολα τα σχετικα τα ειχα αμ της ΜΑΜ προϊόντα κ επίσης τα αντικόλικ τα θεωρω πιο υγειήνά στο πλύσιμο μιας κ ξεβιδώνεις τον πάτο.

ολα αυτά ομως ειναι γενικα να το ξαναπώ διοτι αν το παιδί μ είχε πχ κάποιο θεμα δεν θα δεχόταν ενα χ ή ψ προϊόν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η netspirit είπε:

Καλησπερα να χαιρεσε το μωρακι σου! Ποσό ειστε τωρα;

Διαφέρουν τα προϊόντα απο παιδί σε παιδί και το πως δρουν εγω και στα δυο παιδιά μου χρησιμοποιώ frezyderm προϊόντα αλλα για την νινιδα σαν της mustela τη δουλειά κανένα άλλο.

μπιμπερο κ ολα τα σχετικα τα ειχα αμ της ΜΑΜ προϊόντα κ επίσης τα αντικόλικ τα θεωρω πιο υγειήνά στο πλύσιμο μιας κ ξεβιδώνεις τον πάτο.

ολα αυτά ομως ειναι γενικα να το ξαναπώ διοτι αν το παιδί μ είχε πχ κάποιο θεμα δεν θα δεχόταν ενα χ ή ψ προϊόν 

Σε λίγες ημέρες γινόμαστε 4 μηνών!
Φυσικά και στο κάθε παιδί ταιριάζουν διαφορετικά προϊόντα ειδικά αν αντιμετωπίζει κάποιο θεματάκι όπως λες,  αναλόγως και το δερματακι του :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Κορίτσια καλησπέρα! Είμαι έγκυος σε δύο αγοράκια και αν όλα πάνε καλά τον  Οκτώβρη  θα γίνω μια νέα μανούλα!Είμαι στην διαδικασία που φτιάχνω το δωμάτιο του και ήρθε η στιγμή να αγοράσω προϊόντα όπως σαμπουάν κρέμες παμπερς κτλ .Βοηθήστε με σας παρακαλώ τι προϊόντα πρέπει να πάρω?Και από ποιες επωνυμίες μείνατε ευχαριστημένες!(έχω χαθεί τελείως με τόσες μάρκες και προϊόντα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!εγω κρεμουλες αποφευγω δν του βαζω γτ δν την προτεινει και ο παιδιατρος μας.οσο για το μπιμπερο επδ ειχαμε θεματα γτ εκανε γουλιτσες,ειχε κολικους και ηταν λαιμαργος και πνιγοταν.οσακαι να δοκιμασα δν εκαναν τπτ,οταν πηρα της dr brown σωθηκαμε!!το θεωρω κορυφη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Και να σου ζήσει το μωράκι σου εμείς από προϊόντα περιποίησης μέχρι το χρόνο βάζαμε μόνο frezyderm πάρα πολύ καλά και τελευταία του  παιρνω αφρόλουτρο pharmasept πιπίλας και μπιμπερό δεν χρησιμοποιούμε όποτε δεν έχω άποψη 😃😃 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η vasiliki30 είπε:

Καλημερα!εγω κρεμουλες αποφευγω δν του βαζω γτ δν την προτεινει και ο παιδιατρος μας.οσο για το μπιμπερο επδ ειχαμε θεματα γτ εκανε γουλιτσες,ειχε κολικους και ηταν λαιμαργος και πνιγοταν.οσακαι να δοκιμασα δν εκαναν τπτ,οταν πηρα της dr brown σωθηκαμε!!το θεωρω κορυφη!!

Ευχαριστώ για την απάντηση!Να σου ζήσει το παιδάκι σου !Της  dr brown είναι υποαλλεργικο γιατί φοβάμαι για αλλεργικές αντιδράσεις και τέτοια 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Καλημέρα!! Και να σου ζήσει το μωράκι σου εμείς από προϊόντα περιποίησης μέχρι το χρόνο βάζαμε μόνο frezyderm πάρα πολύ καλά και τελευταία του  παιρνω αφρόλουτρο pharmasept πιπίλας και μπιμπερό δεν χρησιμοποιούμε όποτε δεν έχω άποψη 😃😃 

Ευχαριστώ για την απάντηση!Να σου ζήσει το παιδάκι σου !

Χρησιμοποίησες μήπως το λάδι για κολικούς?βοηθάει?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση!Να σου ζήσει το παιδάκι σου !

Χρησιμοποίησες μήπως το λάδι για κολικούς?βοηθάει?

 

Είμασταν τυχεροίδεν κάναμε κολικούς αλλά πρόσεχα την διατροφή μου τους πρώτους μήνες εμένα την Παναγία με τα δόντια μου την έβγαλε ο δικός μου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Είμασταν τυχεροίδεν κάναμε κολικούς αλλά πρόσεχα την διατροφή μου τους πρώτους μήνες εμένα την Παναγία με τα δόντια μου την έβγαλε ο δικός μου.......

Αχ ευτυχώς!πάντως έχω βρει κρέμες για τα δόντια δεν ξέρω αν βοηθάνε αλλά σκέφτομαι να κάνω μια αγορά τώρα και όταν με το καλό γεννηθούν και έχουμε θεματάκι θα την δοκιμάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση!Να σου ζήσει το παιδάκι σου !Της  dr brown είναι υποαλλεργικο γιατί φοβάμαι για αλλεργικές αντιδράσεις και τέτοια 

 

Και σενα να σου ζησει!δν το ξερω σιγουρα.φανταζομαι ομως πως ολα τα μπιμπερο ειναι.οταν ειμουν σε αναζητηση μπιμπερου γτ κανενα απο οσα ειχα δν μου εκαναν στο μαγαζι που το πηρα που ειναι γνωστος μου,μου το συστησε ως πολυ καλο και οντως εμεινα πολυ ικανοποιημενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Και σενα να σου ζησει!δν το ξερω σιγουρα.φανταζομαι ομως πως ολα τα μπιμπερο ειναι.οταν ειμουν σε αναζητηση μπιμπερου γτ κανενα απο οσα ειχα δν μου εκαναν στο μαγαζι που το πηρα που ειναι γνωστος μου,μου το συστησε ως πολυ καλο και οντως εμεινα πολυ ικανοποιημενη

Ηλικιακά πότε το χρησιμοποίησες?κάνει για νεογνά?Γτ εμείς ακόμα δεν γεννησαμε έχουμε λίγο καιρό ακόμα απλά δεν ξέρω κάνουν όλα τα μπιμπερό για βρέφοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η magdalene_slj είπε:

Ηλικιακά πότε το χρησιμοποίησες?κάνει για νεογνά?Γτ εμείς ακόμα δεν γεννησαμε έχουμε λίγο καιρό ακόμα απλά δεν ξέρω κάνουν όλα τα μπιμπερό για βρέφοε

Ξεκινησα να το χρησιμοποιω οταν ηταν ενος μηνων και το χρησιμοποιω μεχρι και σημερα που ειναι 6,5 μηνων.εχει συστημα που κραταει τον αερα για να μην παθαινει κολικους και ειναι η καλυτερη θηλη.φαντασου οτι ακομα και στους τρεις μηνες που αλλαξα θηλη ηταν στο μονο μπιμπερο που απλα ετρεχαν λιγο πιο γρηγορα οι σταγονες.στα αλλα μπιμπερο ετρεχε σαν νερο και το παιδι μου πνιγοταν.μετα τον εκτο μηνα αρχιζει πια να εχει κανονικη ροη.για μενα ειναι το τοπ και με εσωσε γτ ειχα προβλημα με τα μπιμπερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η vasiliki30 είπε:

Ξεκινησα να το χρησιμοποιω οταν ηταν ενος μηνων και το χρησιμοποιω μεχρι και σημερα που ειναι 6,5 μηνων.εχει συστημα που κραταει τον αερα για να μην παθαινει κολικους και ειναι η καλυτερη θηλη.φαντασου οτι ακομα και στους τρεις μηνες που αλλαξα θηλη ηταν στο μονο μπιμπερο που απλα ετρεχαν λιγο πιο γρηγορα οι σταγονες.στα αλλα μπιμπερο ετρεχε σαν νερο και το παιδι μου πνιγοταν.μετα τον εκτο μηνα αρχιζει πια να εχει κανονικη ροη.για μενα ειναι το τοπ και με εσωσε γτ ειχα προβλημα με τα μπιμπερο.

Αχ τέλεια τότε σίγουρα θα το προτιμήσω. Ευχαριστώ πολύ!

Εγώ πρώτη φορά μαμα με τόσες μάρκες, τόσα διαφορετικά σχέδια και κατηγορίες χάθηκα πραγματικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η magdalene_slj είπε:

Αχ τέλεια τότε σίγουρα θα το προτιμήσω. Ευχαριστώ πολύ!

Εγώ πρώτη φορά μαμα με τόσες μάρκες, τόσα διαφορετικά σχέδια και κατηγορίες χάθηκα πραγματικά!

Θα σε παει και το ιδιο το μωρακι σου,γτ καθε μωρο ειναι διαφορετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vasiliki30 είπε:

Θα σε παει και το ιδιο το μωρακι σου,γτ καθε μωρο ειναι διαφορετικο

Ναι σίγουρα για αυτό είπα θα πάρω λίγα μπιμπερό για αρχή να δω τι θα τα βολέψει και μετά αν είναι θα πάρω και άλλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια κ από μένα,έχω μια μπουμπού σχεδόν 8 μηνώ,.βγάλαμε τα δυο δοντάκια κάτω αυτές τις μέρες,έχετε εμπειρίες από αλοιφές για τα ούλα?Περνάμε δύσκολα,γκρινιάζουμε πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλημέρα κορίτσια, Εγώ δεν είμαι μανούλα ακόμη, αλλά έχω εμπειρία από ανίψια και βαφτιστήρια.

Η κρέμα για τα ούλα Frezyderm Baby Gums Gel ήταν σωτήρια για τον ανιψιό μου που τώρα πια δεν την έχει ανάγκη γιατί είναι 3 ετών. Την χρησιμοποιεί όμως η κουμπάρα μου τώρα στον δικό της που είναι 11 μηνών. Ο μικρός της δίνει της πιπίλα και της χαμογελάει για την πασαλείψει με τη κρέμα.  Εχει πολύ πλάκα. Δε ξέρω αν είναι απλά η γεύση που τους αρέσει, πάντως για λίγη ώρα ξεχνιούνται.

Επίσης από την αδερφή μου έμαθα και το Neoderm Baby Shampoo & Bath, το οποίο το χρησιμοποιούν στα μαιευτήρια για να πλένουν τα μωράκια. Οπότε αν το χρησιμοποιούν εκεί είναι σίγουρα ασφαλές. Δε το βρίσκεις εύκολα είναι αλήθεια, εγώ το χρησιμοποιώ και για μένα γιατί αποφεύγω τα χημικά και το παίρνω από το ίντερνετ.

Επίσης χρησιμοποίησα από το ίδιο site (δε ξέρω αν κάνει να το αναφέρω) και τα μαντηλάκια  Wip' Anios Excel, γράφει ότι είναι απολυμαντικά μαντηλάκια ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού και πως κάνουν και για θερμοκοιτίδες. Τα παίρνει και η κουμπάρα μου τώρα και καθαρίζει, τα χερούλια του καροτσιού, τα μπουκάλια από τα καλλυντικά του, παιχνίδια κλπ.

Αυτά από μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...