Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinaki-dm είπε:

Είχα σταθερό κύκλο αλλά όταν γέννησα την κόρη μ άλλαξε ο κύκλος μ κ δν είναι σταθερός! Η μικρή είναι 14 μηνών! Άλλοτε 26,28,29 .... τώρα έχω 5 μέρες καθυστέρηση με ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης κ χοριακη 15... Ωορρηξία σύμφωνα με τν εφαρμογή π έχω στο κιν είχα 01/01 κ τότε είχα κ επαφή με τν άντρα μ ... κ μια πριν στς 27/12 ....

Να σου ζήσει η κορούλα σου. Με βάση την ωορρηξία είναι λίγο χαμηλή η χορικακη αλλά μπορεί να έγινε αργά η εμφύτευση.. η Τέταρτη θα δείξει πολλά. Ελπίζω να διπλασιαστεί κορίτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Να σου ζήσει η κορούλα σου. Με βάση την ωορρηξία είναι λίγο χαμηλή η χορικακη αλλά μπορεί να έγινε αργά η εμφύτευση.. η Τέταρτη θα δείξει πολλά. Ελπίζω να διπλασιαστεί κορίτσι μου.

Ναι θα δείξει τώρα! Τι να κάνουμε .... ότι γίνει ..... :( υπομονή μέχρι Τετάρτη να δούμε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2020 at 1:08 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

@Princess28  πως είσαι κορίτσι μου? Συνεχίζουν έντονα τα συμπτώματα? Εμένα ακόμα δεν με έχει πιάσει τίποτα από αναγούλες.. λες να την γλιτώσω σε αυτή την εγκυμοσύνη???

Καλησπέρα κορίτσι..είμαι λίγο χάλια γι’αυτό δε μπορώ να γράφω πολύ..ανακατωσούρες εμετούς και ζαλάδες όλη μέρα..δε μου περνάει καθόλου..και χαμηλή πίεση..9 και 5 είχα..ούτε μπορώ να φάω τπτ γνκ χάλια..πώς είσαι εσύ; Βλέπω γεμίζει η ομάδα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στα κορίτσια που έμαθαν τώρα ότι είναι εγκυούλες!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες και να γινόμαστε όλο και πιο πολλές!! 🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι..είμαι λίγο χάλια γι’αυτό δε μπορώ να γράφω πολύ..ανακατωσούρες εμετούς και ζαλάδες όλη μέρα..δε μου περνάει καθόλου..και χαμηλή πίεση..9 και 5 είχα..ούτε μπορώ να φάω τπτ γνκ χάλια..πώς είσαι εσύ; Βλέπω γεμίζει η ομάδα μας!

Κατάλαβα. Χάλια ε? Αχ υπομονή το πρώτο 3μηνο είναι έτσι με αναγούλες. Εγώ πήρα αέρα τις εξετάσεις αίματος και έχω ζάχαρο!!!  115 με όριο 110 νηστική πάνω από 11 ώρες... Θα μιλήσω κατά της 10 με την γιατρό να δω τι θα μου πεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Και εγώ 28 είμαι😀 άρα σε βοήθησαν τα inforent καλό αυτό....ε και χαλαρώσες και όλας και έγινε το θαύμα...!!ναι μάλλον έκανες αργά ωορρηξια γι'αυτό. Και εγώ στην κόρη μου είχα ωορρηξια την 22η μέρα...  

Διακολπικα θα σου κάνει, είναι νωρίς για να κάνει από τη  κοιλιά.Και λογικά δεν θα μετρήσει η κύηση από την τελευταία μέρα περιόδου. Εμένα τότε μετραγαμε  8 μέρες μετά την περίοδο σαν πρώτη μέρα.. λόγο μεγάλου κύκλου. Θα σου πει αύριο στον υπέρηχο πόσο είσαι ακριβώς. 

Υπεροχα! Θα σας κραταω ενημερες! να χαιρεσαι και την κορούλα σου 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα. Χάλια ε? Αχ υπομονή το πρώτο 3μηνο είναι έτσι με αναγούλες. Εγώ πήρα αέρα τις εξετάσεις αίματος και έχω ζάχαρο!!!  115 με όριο 110 νηστική πάνω από 11 ώρες... Θα μιλήσω κατά της 10 με την γιατρό να δω τι θα μου πεί...

Ναι χάλια..άσε..ε ντάξει δεν είναι πάντα έτσι..μια φίλη μου είναι στον 5ο μήνα και πετάει..δεν είχε ούτε αναγούλες ούτε τπτ απ’την αρχή..με έχει πάρει από κάτω. Αα τις πήρες; Εγώ είχα 89 γλυκόζη αλλά είχα θυροειδή 4,5 δηλαδή στο ανώτατο όριο οπότε μου έδωσε χάπι για το θυροειδή.. Μίλησες τελικά με τη γιατρό;τι σου είπε; Κατά τα άλλα πώς ήταν οι εξετάσεις σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι χάλια..άσε..ε ντάξει δεν είναι πάντα έτσι..μια φίλη μου είναι στον 5ο μήνα και πετάει..δεν είχε ούτε αναγούλες ούτε τπτ απ’την αρχή..με έχει πάρει από κάτω. Αα τις πήρες; Εγώ είχα 89 γλυκόζη αλλά είχα θυροειδή 4,5 δηλαδή στο ανώτατο όριο οπότε μου έδωσε χάπι για το θυροειδή.. Μίλησες τελικά με τη γιατρό;τι σου είπε; Κατά τα άλλα πώς ήταν οι εξετάσεις σου;

Ναι μίλησα μου είπε μάλλον θα χρειαστεί να κάνουμε νωρίς καμπύλη ζαχάρου αυτή τη φορά. Και να πάω για υπέρηχο τη. Τετάρτη αυτή στις 6... 

Οι άλλες καλές ήταν ο θυροειδή είναι 2,17.. ναι στο 4 και θέλει χάπια.. καλά έκανε και σου είπε να πάρεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Αχ τον έχω ακουσει αυτόν τον ήχο στην κόρη μου. Αλλά όσες φορές και να την ακούσεις κάθε φορά είναι πιστεύω διαφορετικό. Και πριν 6 μήνες την είχαμε ακούσει την καρδούλα και στον επόμενο υπέρηχο δυστυχώς δεν την ξανά ακούσαμε.. αυτή την φορά όμως είναι αισιόδοξη... 

Ααα τελεια...θα πας σε μια βδομάδα δηλαδή😀

σου ειπαν τον λογο που σταματησε η καρδουλλα?? αυτοο με ανυσυχει και εμενα παραα πολλυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η strumfita17 είπε:

σου ειπαν τον λογο που σταματησε η καρδουλλα?? αυτοο με ανυσυχει και εμενα παραα πολλυυ

Οχι.. μου είπαν παλινδρομη κύηση ,τυχαίο γεγονός....είχα επίσης άλλη μια στα 20 μου παλινδρόμηση απλά έγινε πιο νωρίς η αποβολή στις 6 βδομάδες και μόνη της ενώ πριν 6 μήνες ταλαιπωρήθηκα πολύ. Δυστυχώς δεν μπορούμε να προβλέψουμε κατι. Απλά να είμαστε αισιόδοξες ότι όλα θα πάνε καλά..😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημερα

Μετά Από πόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Να σου ζήσει η κορούλα σου. Με βάση την ωορρηξία είναι λίγο χαμηλή η χορικακη αλλά μπορεί να έγινε αργά η εμφύτευση.. η Τέταρτη θα δείξει πολλά. Ελπίζω να διπλασιαστεί κορίτσι μου.

Καλημερα! Σήμερα το πρωί είδα αίμα ... κ μάλλον μ ξεκινάει η περίοδος! Άρα ...... βιοχημική ... τεσπα τι να πω ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η strumfita17 είπε:

σου ειπαν τον λογο που σταματησε η καρδουλλα?? αυτοο με ανυσυχει και εμενα παραα πολλυυ

Κι εμένα αυτό με αγχώνει πιο πολύ απόλα!! Μην πάω και δε χτυπάει η καρδιά ή μη σταματήσει και δεν το ξέρω...τουλάχιστον στην αποβολή καταλαβαίνεις τι γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημερα

Μετά Από πόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Καλημέρα!! Μια χαρά είναι η χοριακή για πρώτη μέρα περιόδου...απλά να δεις αν ανεβαίνει σωστά! Αν θυμάμαι καλά την περίπτωση σου, δεν είχατε ένα θέμα με το σπέρμα; Είχε πολύ λίγα ή καθόλου και δεν υπήρχε περίπτωση φυσικής σύλληψης; Διόρθωσε με αν κάνω λάθος μπορεί να σε έχω μπερδέψει με άλλη κοπέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα!! Μια χαρά είναι η χοριακή για πρώτη μέρα περιόδου...απλά να δεις αν ανεβαίνει σωστά! Αν θυμάμαι καλά την περίπτωση σου, δεν είχατε ένα θέμα με το σπέρμα; Είχε πολύ λίγα ή καθόλου και δεν υπήρχε περίπτωση φυσικής σύλληψης; Διόρθωσε με αν κάνω λάθος μπορεί να σε έχω μπερδέψει με άλλη κοπέλα!

Καλά θυμάσαι...Μικρό αριθμό...Σε ευχαριστω πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Καλά θυμάσαι...Μικρό αριθμό...Σε ευχαριστω πολύ....

Απίστευτο!! Τι καλά που συνεχίσατε τις προσπάθειες! Είδες, ποτέ δεν πρέπει να χάνεις την ελπίδα σου!!! 💗💗💗

Και πώς αποφάσισες να κάνεις χοριακή χωρίς να έχεις ουσιαστικά καθυστέρηση; Είχες κάποιο περίεργο σύμπτωμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Πηγα γυναικολογο και δεν ειδαμε τιποτα μονο παχυ ενδομητριο. Προφανως Και δεν ειμαι 7 εβδομάδων μαλλον εγινε πολυ καθυστερημενα η ολη διαδικασια και υποψιάζομαι ότι έγινε εκεί κοντά στις 2/1 που είχαμε τελευταία ελεύθερη επαφή.... έκανα χοριακη κ ειναι 311 κ προγεστερονη 17.1. Μου ειπε οτι ειμαι εγκυος αλλα ειναι πολυ αρχη. Και θα ξαναπαω την Τρίτη να με δει.... 😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Πηγα γυναικολογο και δε. ειδαμε τιποτα μομο παχυ ενδομητριο. Προφανως Και δεν ειμαι 7 εβδομάδων μαλλον εγινε πολλη καθυστερημενα η ολη διαδικασια.... έκανα χοριακη κ ειναι 311 κ προγεστερονη 17.1. Μου ειπε οτι ειμαι εγκυος αλλα ειναι πολυ αρχη. Και θα ξαναπαω την Τρίτη να με δει.... 😥😥

Μια χαρά! Φαντάζομαι θα έγινε πολύ καθυστερημένα η σύλληψη..μπορεί να έκανες και καθυστερημένα ωορρηξία...το νούμερο πάντως είναι θετικό!! Και το ενδομήτριο που είναι παχύ είναι θετικό! Οπότε όλα καλά!! Άντε την άλλη Τρίτη να πας να δεις και σάκο 😊 Θα σου πει και ακριβώς πόσων εβδομάδων είσαι..είσαι αρχή λογικά τώρα 4η-5η εβδομάδα, άρα την άλλη βδομαδα θα’σαι 5η-6η..λέω εγώ!😆

Από συμπτώματα πώς είσαι; Στον άντρα σου το είπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Μια χαρά! Φαντάζομαι θα έγινε πολύ καθυστερημένα η σύλληψη..μπορεί να έκανες και καθυστερημένα ωορρηξία...το νούμερο πάντως είναι θετικό!! Και το ενδομήτριο που είναι παχύ είναι θετικό! Οπότε όλα καλά!! Άντε την άλλη Τρίτη να πας να δεις και σάκο 😊 Θα σου πει και ακριβώς πόσων εβδομάδων είσαι..είσαι αρχή λογικά τώρα 4η-5η εβδομάδα, άρα την άλλη βδομαδα θα’σαι 5η-6η..λέω εγώ!😆

Από συμπτώματα πώς είσαι; Στον άντρα σου το είπες;

Μακάρι να πάνε όλα καλά οπως λες! Όχι δεν του το έχω πει γιατί είναι αγχώδης και δεν θέλω ακόμα.Θα ξανακάνω απο μόνη μου χοριακή την Πέμπτη και αν έχει διπλασιαστεί θα του το πω. Δεν θέλω να χαρεί άδικα! Απο τιμές χοριακής κτλπ δεν έχω ιδέα να σου πω την αλήθεια  αλλά για να λέτε ότι είναι θετική κάτι θα ξέρετε! :)

Δεν έχω ιδιαίτερα συμπτώματα. Έχω δέκατα μέχρι 37,3, πόνους περιόδου που κ που, πρησμένη κοιλιά, λίγο νύστα παραπάνω και φουντώνουν τα μάγουλα μου που και που και κοκκινίζουν ( αλλά αυτό το είχα πιο έντονα τις προηγούμενες εβδομάδες). Γενικά είμαι οκ απο αυτά για την 'ώρα!

Εσύ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Απίστευτο!! Τι καλά που συνεχίσατε τις προσπάθειες! Είδες, ποτέ δεν πρέπει να χάνεις την ελπίδα σου!!! 💗💗💗

Και πώς αποφάσισες να κάνεις χοριακή χωρίς να έχεις ουσιαστικά καθυστέρηση; Είχες κάποιο περίεργο σύμπτωμα

Δίκιο έχεις,απλά είμαι φοβισμένη λίγο με τον μικρό αριθμο...Θα περιμενω...Είχα κάτι πονακια λίγο διαφορετικά από την περίοδο δεν μπορώ να το περιγράψω...Και ένα προαίσθημα(βέβαια κ τις άλλες φορές που έκανα τεστ ή χοριακη είχα προαίσθημα αλλά δεν ήμουν έγκυος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Δίκιο έχεις,απλά είμαι φοβισμένη λίγο με τον μικρό αριθμο...Θα περιμενω...Είχα κάτι πονακια λίγο διαφορετικά από την περίοδο δεν μπορώ να το περιγράψω...Και ένα προαίσθημα(βέβαια κ τις άλλες φορές που έκανα τεστ ή χοριακη είχα προαίσθημα αλλά δεν ήμουν έγκυος)

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Θυμάμαι στη συζήτηση του Νοέμβρη αν δεν κάνω λάθος που έγραφες το θεματάκι που σας προέκυψε! Όλα καλά θα πάνε θα το δείς!!! Ας προσπαθήσουμε να κάνουμε μόνο θετικές και χαρούμενες σκέψεις (τα λέω για  να τα ακούω κι εγώ)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitra91 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Θυμάμαι στη συζήτηση του Νοέμβρη αν δεν κάνω λάθος που έγραφες το θεματάκι που σας προέκυψε! Όλα καλά θα πάνε θα το δείς!!! Ας προσπαθήσουμε να κάνουμε μόνο θετικές και χαρούμενες σκέψεις (τα λέω για  να τα ακούω κι εγώ)!!!

Αχ μακάρι κορίτσι μου...Ακριβώς επειδή έχουμε το θέμα είμαι διπλάσια αγχωμενη.... Έχω πολύ άγχος... Λέγε τα εσύ να τα ακούμε...😜😛♥️

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλημερα

Μετά Από πόση στεναχώρια (με τις εξετάσεις του άντρα) πήρα πριν λίγο μια χοριακη που είναι έτσι κ έτσι...Η χαρά έφυγε αμέσως.....Είμαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης με κύκλο 28 ημερών ή στην πρώτη μέρα αναμονής περιόδου με κύκλο 29 κ είναι μόνο 64.2.Τι ήθελα κ έκανα χοριακη;;;;Έπρεπε να περιμένω κ να είμαι σε αγνοια....Δε ξέρω είχα ένα προαίσθημα...Ο γιατρός μου είπε ότι είναι εντός ορίων αλλά μικρή κ να κάνω σε μια εβδομάδα...Να μη κάνω σε δύο μέρες γιατί δεν διπλασιάζεται λέει ανά δύο μέρες πάντα κ μπορεί να νομίζω ότι δεν πάνε καλά τα πράγματα αλλά να είναι καλά...Ξέρει καμία;;;

Κορίτσι μου συγχαρητήρια. Μην σε αγχωνει ο αριθμός. Προφανώς είσαι ακόμα πολύ στην αρχή για αυτό. Θα κάνεις πλάι χορικακη και θα δεις θα δεις ένα τεράστιο νούμερο... Όλα σούπερ θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...