Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2020


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Που δουλεύεις αν επιτρέπεται? Ρώτα αν μπορείς σε αυτή τη φάση να κάνεις το εμπβιλολιο κατά της γρίπης αλλιώς να φοράς μάσκα στην δουλειά αν μπορείς. 

Εργάζομαι σε κατάστημα με παιδικά ρούχα... οπότε έρχομαι σε επαφή και με μεγάλους και με παιδιά...το θέμα είναι ότι δεν το έχω πει στο αφεντικό μου ότι είμαι έγκυος γτ δεν ξέρω πως θα αντιδράσει...είναι πολύ ξινή σαν άνθρωπος και ζηλιάρα...όταν παντρεύτηκα δεν μου μιλούσε 2 εβδομάδες!!! Ερχόταν στην δουλειά και με αγνοούσε σαν να ήταν μόνη της στο μαγαζι! Μια φορά στα 6 χρόνια που είμαι εδώ πήρα αναρρωτική γτ έβγαλα κήλη στον αυχένα και μου ζήτησε να παραιτηθώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλες μου σημερααα εκαναα τον πρώτο υπεριχο με ξέβγαλε 5+5 είδαμε σάκο έμβρυο καιι ακούσαμε και καρδούλα τόσο γρηγορά...υπέροχο συναίσθημα και μεγάλη ανακούφιση ξανα παω σε 3ς εβδομάδες για αναλυσεις για το εμβρυακι :)❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Από την στιγμή που είναι οκ μέχρι τώρα δεν μπορώ να είμαι ξάπλα. Έχω την μικρή μου που είναι 22 μηνών και καταλαβαίνεις τρέχω από πίσω τής. Την σηκώνω να της αλλάξω πάνα θέλει αγκαλίτσες. Δεν μπορώ να τα γλυτώσω αυτά. Αλλά προσέχω όσο μπορώ.  Καλά κάνεις να προσέχεις όσο μπορείς και εσύ. Αυτή τη φορά θα κρατηθούν τα σπορακια μας... 

Ναι έκανα σήμερα.. είμαι 6+1 είδαμε και καρδούλα αλλά δεν μπορούσαμε να την ακούσουμε ακόμα γιατί ήταν λίγο νωρίς  αν πήγαινα σε δύο μέρες θα την ακούγαμε και όλας. 

Καλημέρα Κατερινάκι...σήμερα ξύπνησα πολύ στεναχωρημένη πήγα στην τουαλέτα και είδα στο εσώρουχο μου μια ικανή ποσότητα Κοκκίνου αίματος η οποία δεν έχει ροη.αυριο περίμενα περίοδο ...υπάρχει πιθανότητα εμφύτευσης ?μια μέρα πριν την περίοδο? Η μιλάμε για αρχή περιόδου.εχω αγχωθει πολύ...το στήθος μού δεν με πονάει πλέον ....

Μπράβο ρε κορίτσι μου ειληκρινα εύχομαι η Παναγία να σε έχει καλά!!! Όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαριαννακι είπε:

Καλημέρα Κατερινάκι...σήμερα ξύπνησα πολύ στεναχωρημένη πήγα στην τουαλέτα και είδα στο εσώρουχο μου μια ικανή ποσότητα Κοκκίνου αίματος η οποία δεν έχει ροη.αυριο περίμενα περίοδο ...υπάρχει πιθανότητα εμφύτευσης ?μια μέρα πριν την περίοδο? Η μιλάμε για αρχή περιόδου.εχω αγχωθει πολύ...το στήθος μού δεν με πονάει πλέον ....

Μπράβο ρε κορίτσι μου ειληκρινα εύχομαι η Παναγία να σε έχει καλά!!! Όλες σας

Κορίτσι μου τι έγινε τελικά;ξαναείδες αίμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 10:32 ΠΜ, ο/η Ria27 είπε:

Εργάζομαι σε κατάστημα με παιδικά ρούχα... οπότε έρχομαι σε επαφή και με μεγάλους και με παιδιά...το θέμα είναι ότι δεν το έχω πει στο αφεντικό μου ότι είμαι έγκυος γτ δεν ξέρω πως θα αντιδράσει...είναι πολύ ξινή σαν άνθρωπος και ζηλιάρα...όταν παντρεύτηκα δεν μου μιλούσε 2 εβδομάδες!!! Ερχόταν στην δουλειά και με αγνοούσε σαν να ήταν μόνη της στο μαγαζι! Μια φορά στα 6 χρόνια που είμαι εδώ πήρα αναρρωτική γτ έβγαλα κήλη στον αυχένα και μου ζήτησε να παραιτηθώ!!

Πω πω έχεις πέσει σε περίπτωση ε? Κατάλαβα. Προσπάθησε όσο μπορείς να μην πηγαίνεις κοντά στα παιδάκια και ρώτα αν μπορείς να κάνεις τώρα το εμβόλιο στο πρώτο 3 μηνό. Δεν θυμάμαι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 12:24 ΜΜ, ο/η strumfita17 είπε:

κοπέλες μου σημερααα εκαναα τον πρώτο υπεριχο με ξέβγαλε 5+5 είδαμε σάκο έμβρυο καιι ακούσαμε και καρδούλα τόσο γρηγορά...υπέροχο συναίσθημα και μεγάλη ανακούφιση ξανα παω σε 3ς εβδομάδες για αναλυσεις για το εμβρυακι :)❤️

Καλέ τι τέλεια νέα είναι αυτά?????????ακούσατε καρδούλα τόσο νωρίς??? Μπράβο μπράβο πολύ χαίρομαι. Εμείς φαντάσου πήγαμε στις 6+1 τη. Είδα την καρδιά να χτυπάει αλλά το μηχάνημα ακόμα δεν μπορούσε να την πιάσει γιατί ήταν πάρα πολύ νωρίς μόλις είχε σχηματαηστει. Μπορεί να είναι και ανάλογα το μηχάνημα...από συμπτώματα πως πάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2020 at 12:30 ΜΜ, ο/η Μαριαννακι είπε:

Καλημέρα Κατερινάκι...σήμερα ξύπνησα πολύ στεναχωρημένη πήγα στην τουαλέτα και είδα στο εσώρουχο μου μια ικανή ποσότητα Κοκκίνου αίματος η οποία δεν έχει ροη.αυριο περίμενα περίοδο ...υπάρχει πιθανότητα εμφύτευσης ?μια μέρα πριν την περίοδο? Η μιλάμε για αρχή περιόδου.εχω αγχωθει πολύ...το στήθος μού δεν με πονάει πλέον ....

Μπράβο ρε κορίτσι μου ειληκρινα εύχομαι η Παναγία να σε έχει καλά!!! Όλες σας

Κορίτσι άμα δεν είναι συνεχόμενη ροή μπορεί να είναι κάτι άλλο... Μίλα με τον γιατρό να σου δώσει ουτρο μάλλον. Ξανά είδες κάτι από τότε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28  πως είσαι κορίτσι μου? Συνεχίζουν έντονα τα συμπτώματα? Εμένα ακόμα δεν με έχει πιάσει τίποτα από αναγούλες.. λες να την γλιτώσω σε αυτή την εγκυμοσύνη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/1/2020 at 3:05 ΜΜ, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλέ τι τέλεια νέα είναι αυτά?????????ακούσατε καρδούλα τόσο νωρίς??? Μπράβο μπράβο πολύ χαίρομαι. Εμείς φαντάσου πήγαμε στις 6+1 τη. Είδα την καρδιά να χτυπάει αλλά το μηχάνημα ακόμα δεν μπορούσε να την πιάσει γιατί ήταν πάρα πολύ νωρίς μόλις είχε σχηματαηστει. Μπορεί να είναι και ανάλογα το μηχάνημα...από συμπτώματα πως πάς?

ναιι καλη μουυ ειναιι λογω μηχανιματοςς..και εγω παραξενευτικαα και μου ειπε ο γιατρος οτι αν παω σε δημοσιοο ισως να μην την ακουσω ακομη λογω μυχανηματος..συμπτωματααα ειμεε λιο κομενη ωρες ωρες..αρχισαα να μην τρω πολυ φαγητο γιατι αναουλιαζουμε (ενα μωρο τρωει περισσοτερο απο μενα) αλλα εχω πονους σαν περιοδοο συχναα καιι αυτο με ανησυχειι..εσυυ απο συμπτωματαα κατεριναα μουυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η strumfita17 είπε:

ναιι καλη μουυ ειναιι λογω μηχανιματοςς..και εγω παραξενευτικαα και μου ειπε ο γιατρος οτι αν παω σε δημοσιοο ισως να μην την ακουσω ακομη λογω μυχανηματος..συμπτωματααα ειμεε λιο κομενη ωρες ωρες..αρχισαα να μην τρω πολυ φαγητο γιατι αναουλιαζουμε (ενα μωρο τρωει περισσοτερο απο μενα) αλλα εχω πονους σαν περιοδοο συχναα καιι αυτο με ανησυχειι..εσυυ απο συμπτωματαα κατεριναα μουυ??

Κατάλαβα. Ναι σε δημόσιο πηγαίνω εκεί είναι η γιατρός μου... 

Εγώ ακόμα τίποτα από σύμπτωματα...όσο για τους πόνους περιόδου μην ανησυχείς μεγαλώνει η μήτρα γι'αυτό.. καλό είναι αυτό..😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες , εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών πρώτη φορά έγκυος ,έχω κάνει ήδη υπέρηχο την πρώτη εβδομάδα και ακούσαμε την καρδούλα σε μια εβδομάδα έχω την δεύτερη επίσκεψη και τις εξετάσεις αίματος και ούρων !! Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κατάλαβα. Ναι σε δημόσιο πηγαίνω εκεί είναι η γιατρός μου... 

Εγώ ακόμα τίποτα από σύμπτωματα...όσο για τους πόνους περιόδου μην ανησυχείς μεγαλώνει η μήτρα γι'αυτό.. καλό είναι αυτό..😉

προστοπαρων να χαιρομαστε αλλα ισως ακομα επειδη ειναι γρηγορα για συμπτωματα..ποτεε θα ξαναα πας εσυ για υπεριχο? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mammatobe είπε:

Καλησπέρα σε όλες , εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών πρώτη φορά έγκυος ,έχω κάνει ήδη υπέρηχο την πρώτη εβδομάδα και ακούσαμε την καρδούλα σε μια εβδομάδα έχω την δεύτερη επίσκεψη και τις εξετάσεις αίματος και ούρων !! Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη !! 

αντεεε καιι εσυυ με το καλοο :) και εγω ειμαι 6+2 αλλα θα ξανα παω στης 9+2 και αναλυσεις οπως μου ειπε ειναι για χρωμοσοματα..αλλα δεν μου ειπεε κατι για ουρα τι εξεταση ειναι αυτη?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Mammatobe είπε:

Καλησπέρα σε όλες , εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών πρώτη φορά έγκυος ,έχω κάνει ήδη υπέρηχο την πρώτη εβδομάδα και ακούσαμε την καρδούλα σε μια εβδομάδα έχω την δεύτερη επίσκεψη και τις εξετάσεις αίματος και ούρων !! Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη !! 

Καλώς την... Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σού.  Εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη..

είμαστε κοντά.. και εγώ είμαι 6+5 ημερών. Όταν πήγα για υπέρηχο ήμουνα 6+1 είδαμε καρδούλα αλλά δεν μπόρεσε ακόμα το μηχάνημα να την πιάσει γιατί ήταν πολύ νωρίς. Σήμερα θα πάρω τις αιματολογικές εξετάσεις και θα μιλήσω με την γιατρό ποτέ θα πάω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η strumfita17 είπε:

προστοπαρων να χαιρομαστε αλλα ισως ακομα επειδη ειναι γρηγορα για συμπτωματα..ποτεε θα ξαναα πας εσυ για υπεριχο? :)

Δεν ξέρω σήμερα θα μιλήσω με την γιατρό και θα μου πεί.  Αλλά πιστεύω την άλλη βδομάδα θα μου πεί...να είμαι δηλαδή κοντά στις 8 βδομάδες...θα δείξει.   Εσένα σου είπε σε 3 βδομάδες??? Πω πω πολλή αναμονή... 🤨

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Δεν ξέρω σήμερα θα μιλήσω με την γιατρό και θα μου πεί.  Αλλά πιστεύω την άλλη βδομάδα θα μου πεί...να είμαι δηλαδή κοντά στις 8 βδομάδες...θα δείξει.   Εσένα σου είπε σε 3 βδομάδες??? Πω πω πολλή αναμονή... 🤨

αντεε να σε βαλει συντομα να ακουσεις το πιο γλυκοο ηχο..σιγουρααα θαα κλαψειςςς απο χαραα..πολλη αναμομη ναι αλλα θα παω καιι σε αλλη γιατρο που θα ειναι μεσω γεσυ (ειμαι απο κυπρο) και ετσιι θα παω οταν ειμαι 7+3 για να μουυ φειι το αγχος και να δω αν πανε ολαα καλαα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η strumfita17 είπε:

αντεε να σε βαλει συντομα να ακουσεις το πιο γλυκοο ηχο..σιγουρααα θαα κλαψειςςς απο χαραα..πολλη αναμομη ναι αλλα θα παω καιι σε αλλη γιατρο που θα ειναι μεσω γεσυ (ειμαι απο κυπρο) και ετσιι θα παω οταν ειμαι 7+3 για να μουυ φειι το αγχος και να δω αν πανε ολαα καλαα :)

Αχ τον έχω ακουσει αυτόν τον ήχο στην κόρη μου. Αλλά όσες φορές και να την ακούσεις κάθε φορά είναι πιστεύω διαφορετικό. Και πριν 6 μήνες την είχαμε ακούσει την καρδούλα και στον επόμενο υπέρηχο δυστυχώς δεν την ξανά ακούσαμε.. αυτή την φορά όμως είναι αισιόδοξη... 

Ααα τελεια...θα πας σε μια βδομάδα δηλαδή😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dimitra91 και @Κορτας συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σάς.. εύχομαι να έχετε μια τελειομηνη και εύκολη εγκυμοσύνη...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mammatobe είπε:

Καλησπέρα σε όλες , εγώ είμαι 7 εβδομάδων και 2 ημερών πρώτη φορά έγκυος ,έχω κάνει ήδη υπέρηχο την πρώτη εβδομάδα και ακούσαμε την καρδούλα σε μια εβδομάδα έχω την δεύτερη επίσκεψη και τις εξετάσεις αίματος και ούρων !! Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη !! 

Kαλησπέρα σας και συγχαρητήρια!!!!! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το ποστ!!Καλώς σας βρήκα!

Κι εγώ έμαθα ότι είμαι έγκυος το Σάββατο (1η εγκυμοσύνη), αύριο έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο αλλά με βάση την τελευταία μου περίοδο είμαι 7 εβδομάδων! Έχω λίγο φόβο ομολογώ αλλά προσπαθώ να το διαχειριστώ!

@ΚατεριναΣκ Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!!

Εύχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitra91 είπε:

Kαλησπέρα σας και συγχαρητήρια!!!!! Πρώτη φορά γράφω σε αυτό το ποστ!!Καλώς σας βρήκα!

Κι εγώ έμαθα ότι είμαι έγκυος το Σάββατο (1η εγκυμοσύνη), αύριο έχω ραντεβού με τη γυναικολόγο αλλά με βάση την τελευταία μου περίοδο είμαι 7 εβδομάδων! Έχω λίγο φόβο ομολογώ αλλά προσπαθώ να το διαχειριστώ!

@ΚατεριναΣκ Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!!!

Εύχομαι σε όλες μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!!

Καλώς ήρθες στην ομαδουλα μας..

7 βδομάδων ε? Μπραβοοο.. είχες μεγάλο κύκλο ή άργησες να κάνεις τεστ?? 

Όλα καλά θα πάνε. Άντε αύριο θα κάνεις τον πρώτο σου υπέρηχο😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Καλώς ήρθες στην ομαδουλα μας..

7 βδομάδων ε? Μπραβοοο.. είχες μεγάλο κύκλο ή άργησες να κάνεις τεστ?? 

Όλα καλά θα πάνε. Άντε αύριο θα κάνεις τον πρώτο σου υπέρηχο😀

Ευχαριστώ πολύ! Θα σας πω το ιστορικό  μου! Αρχικά είμαι 28 :D 

Έχω πολυκυστικές αλλά με σταθερό σχετικά κύκλο 30ημερών, με απόκλιση 1-2 μέρες πριν η μετά, απλά από τον Ιούνιο μέχρι και τον Νοέμβριο είχα πολύ παράξενη ροή με λίγο αίμα και μεγάλη διάρκεια 12 ημερών. Ενδιάμεσα πήγα στο γιατρό και έκανα όλες μα όλες τις εξετάσεις (+ προγεννητικό έλεγχο) κ  (τότε είδαμε και τις πολυκυστικες) και γενικά ήταν άριστες οι υπόλοιπες εξετάσεις. Μη σας τα πολυλογώ, μου έδωσε inofert plus + inofert φακελάκια και έπινα. Τους πρώτους μήνες δεν κάναμε ιδιαίτερες προσπάθειες.Είναι η αλήθεια ότι πέρασα και αυτή τη φάση της ψιλοαπογοήτευσης που δεν μένω αμέσως έγκυος και μετά από αυτό, μέσα στις γιορτές που είχα και άδεια χαλάρωσα και έγινε η "δουλειά" :lol:!!!

Μάλλον είχα καθυστερημένη σύλληψη, 2/1 περίμενα περίοδο και 7/1 έκανα 1 τεστ το οποίο ήταν αρνητικότατο! Στις 18/1 έκανα 2 και ήταν θετικά :D 

Θα διαβάσω τη συνομιλία από την αρχή να σας μάθω σιγά σιγα! Ξέρετε μήπως πως θα με εξετάσει αύριο η γυναικολόγος; Διακολπικά ή με υπέρηχο απο την κοιλιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ σήμερα έκανα χοριακη κ ανησύχησα λίγο! Η τιμή είναι θετική αλλά χαμηλή! .... τελευταια περίοδος 20/12 κ η τιμή είναι 15.... μ είπε να την επαναλάβω την Τετάρτη να δούμε αν θα διπλασιαστεί ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η katerinaki-dm είπε:

Κορίτσια μ σήμερα έκανα χοριακη κ ανησύχησα λίγο! Η τιμή είναι θετική αλλά χαμηλή! .... τελευταια περίοδος 20/12 κ η τιμή είναι 15.... μ είπε να την επαναλάβω την Τετάρτη να δούμε αν θα διπλασιαστεί ....

Κορίτσι μου πόσες μέρες κύκλο έχεις? Παίζει ρόλο . Ξέρεις πότε είχες ωορρηξια ακριβώς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitra91 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Θα σας πω το ιστορικό  μου! Αρχικά είμαι 28 :D 

Έχω πολυκυστικές αλλά με σταθερό σχετικά κύκλο 30ημερών, με απόκλιση 1-2 μέρες πριν η μετά, απλά από τον Ιούνιο μέχρι και τον Νοέμβριο είχα πολύ παράξενη ροή με λίγο αίμα και μεγάλη διάρκεια 12 ημερών. Ενδιάμεσα πήγα στο γιατρό και έκανα όλες μα όλες τις εξετάσεις (+ προγεννητικό έλεγχο) κ  (τότε είδαμε και τις πολυκυστικες) και γενικά ήταν άριστες οι υπόλοιπες εξετάσεις. Μη σας τα πολυλογώ, μου έδωσε inofert plus + inofert φακελάκια και έπινα. Τους πρώτους μήνες δεν κάναμε ιδιαίτερες προσπάθειες.Είναι η αλήθεια ότι πέρασα και αυτή τη φάση της ψιλοαπογοήτευσης που δεν μένω αμέσως έγκυος και μετά από αυτό, μέσα στις γιορτές που είχα και άδεια χαλάρωσα και έγινε η "δουλειά" :lol:!!!

Μάλλον είχα καθυστερημένη σύλληψη, 2/1 περίμενα περίοδο και 7/1 έκανα 1 τεστ το οποίο ήταν αρνητικότατο! Στις 18/1 έκανα 2 και ήταν θετικά :D 

Θα διαβάσω τη συνομιλία από την αρχή να σας μάθω σιγά σιγα! Ξέρετε μήπως πως θα με εξετάσει αύριο η γυναικολόγος; Διακολπικά ή με υπέρηχο απο την κοιλιά;

Και εγώ 28 είμαι😀 άρα σε βοήθησαν τα inforent καλό αυτό....ε και χαλαρώσες και όλας και έγινε το θαύμα...!!ναι μάλλον έκανες αργά ωορρηξια γι'αυτό. Και εγώ στην κόρη μου είχα ωορρηξια την 22η μέρα...  

Διακολπικα θα σου κάνει, είναι νωρίς για να κάνει από τη  κοιλιά.Και λογικά δεν θα μετρήσει η κύηση από την τελευταία μέρα περιόδου. Εμένα τότε μετραγαμε  8 μέρες μετά την περίοδο σαν πρώτη μέρα.. λόγο μεγάλου κύκλου. Θα σου πει αύριο στον υπέρηχο πόσο είσαι ακριβώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΚατεριναΣκ είπε:

Κορίτσι μου πόσες μέρες κύκλο έχεις? Παίζει ρόλο . Ξέρεις πότε είχες ωορρηξια ακριβώς?

Είχα σταθερό κύκλο αλλά όταν γέννησα την κόρη μ άλλαξε ο κύκλος μ κ δν είναι σταθερός! Η μικρή είναι 14 μηνών! Άλλοτε 26,28,29 .... τώρα έχω 5 μέρες καθυστέρηση με ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης κ χοριακη 15... Ωορρηξία σύμφωνα με τν εφαρμογή π έχω στο κιν είχα 01/01 κ τότε είχα κ επαφή με τν άντρα μ ... κ μια πριν στς 27/12 ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα! Εγώ ξέρω ότι το αίμα στα κακά υποδηλώνει αλλεργία. Πιθανόν κάτι να της έχει φέρει αλλεργία για αυτό και η αποστροφή! Γενικά θα το έχεις αυτό. Κάτι να το τρώει πολύ και ξαφνικά να το κόψει! Άσε να περάσουν 1-2 μέρες και ξανά δοκίμασε! Επίσης απ' όσο ξέρω ακτινίδιο και φράουλα είναι από τα "τελευταία" που κάνουμε εισαγωγή γιατί φέρνουν πολλές αλλεργίες! 3ημερη εισαγωγή κάνεις;
    • Δεν ξέρω αλλά διαβάζοντας σε, ένιωσα οτι αυτό το ενδιαφέρον και ο τρόπος που χειρίστηκε ο γιατρός την όλη κατάσταση ήταν κατάλληλος για να σε βοηθήσει να ηρεμήσεις ακόμα περισσότερο και να προχωρήσεις στην επόμενη προσπάθεια όταν έρθει η ώρα. Όπως και να έχει εύχομαι καλά αποτελέσματα και από δω και πέρα μόνο ευχάριστα νέα με το καλύτερο 🌈 να έρχεται πολύ σύντομα ❣️
    • Καλημέραααα, με το καλό και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη. Αναμένουμε για την επόμενη σας επίσκεψη όπου θα ακούσετε και την ❤️ του μωρού σας ❣️
    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...