Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Καλημέρα..κάποιες φορές με κοιτάει κάποιες άλλες όμως τι πιο πολλές φορές βασικά  κοιτάει δεξιά η αριστερά χαζεύοντας πράγματα και του ακουμπάω το μπιμπερό στο μάγουλο το στόμιο δηλαδή και το αρπάζει να φάει κ γυρνάει το κεφάλι σε μένα αλλά τα μάτια παλι πάνε σε αλλά αντικείμενα... μην ανησυχείς θέλουν να εξερευνανε..βλέπουν πράγματα που δεν τα έχουν ξαναδει και τους φαίνονται περιεργα!

Ax, σε ευχαριστώ πολυ κ σένα ρε κορίτσι... Να είσαι καλά! Να σου ζήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Εμένα αν έχω ανοιχτή tv ούτε να με φτύσει καλέ η μικρή από τότε που στολισαμε το δέντρο δε... Ούτε που με δίνει σημασία... Εγώ πιστεύω ότι απλά έτσι είναι σαν παιδί... Και δεν ασχολουμε με το θέμα... Αν είναι όπως τα λες και τα δικά μας παιδιά έχουν πρόβλημα... 

Ψαξ το για να σου φύγει ο φόβος βέβαια... 

Ο Άγιος Στηλιανος να προσέχει τα παιδάκια μας... 💗

Σε ευχαριστώ βρε Σωτηρία..Να είσαι καλά... Να σου ζήσει! Ο Άγιος Στυλιανός ας προσεχει τα παιδακια όλου του κόσμου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Σου φαίνεται κ εσένα περιεργο ε;;;ναι θα παρω κ άλλη γνώμη... Επίσης όταν τον ταιζουμε με μπιμπερό δε μας κοιτάει , εξερευνά τον χώρο... Μας κοίτα στην αλλαξιερα, κουνια κ ριλαξ. Εσας;;

Εγώ δεν  πιστεύω ότι το μωράκι σου έχει κάτι. ΟΜΩΣ θα πήγαινα και σε έναν άλλο παιδίατρο γιατί "έλα μωρέ μια χαρά είναι και έλα μωρέ το ένα και έλα μωρέ το άλλο" δεν είναι κάτι που θα με ησύχαζε. Εμάς μας κοιτάει όταν τρώει και θέλει τις αγκαλιές. Του αρέσει και η τηλεόραση αλλά γενικά κλαίει όταν είναι στο ρηλαξ μόνος του πχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Ax, σε ευχαριστώ πολυ κ σένα ρε κορίτσι... Να είσαι καλά! Να σου ζήσει! 

Τίποτα κοπέλα μ.προσθεου.και εσένα να σου ζήσει γερό κ καλοτυχο να είναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Klimentini είπε:

Εγώ δεν  πιστεύω ότι το μωράκι σου έχει κάτι. ΟΜΩΣ θα πήγαινα και σε έναν άλλο παιδίατρο γιατί "έλα μωρέ μια χαρά είναι και έλα μωρέ το ένα και έλα μωρέ το άλλο" δεν είναι κάτι που θα με ησύχαζε. Εμάς μας κοιτάει όταν τρώει και θέλει τις αγκαλιές. Του αρέσει και η τηλεόραση αλλά γενικά κλαίει όταν είναι στο ρηλαξ μόνος του 

να σε ρωτήσω κατι; εσείς το αφήνετε κανονικά και βλέπει τηλεόραση; εμένα του αρέσει η τηλ όταν.παει το μάτι του θέλει να κάθεται και να κοιτάει αλλά του γυρίζω πλευρό γιατί μου έχει πει ο παιδίατρος να μην καθεται να βλέπει άλλο να πάει για λιγο το μάτι του. Γκρινιάζει όμως όταν τον γυρνάω και θέλει να βλέπει. 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tzortzina123 είπε:

να σε ρωτήσω κατι; εσείς το αφήνετε κανονικά και βλέπει τηλεόραση; εμένα του αρέσει η τηλ όταν.παει το μάτι του θέλει να κάθεται και να κοιτάει αλλά του γυρίζω πλευρό γιατί μου έχει πει ο παιδίατρος να μην καθεται να βλέπει άλλο να πάει για λιγο το μάτι του. Γκρινιάζει όμως όταν τον γυρνάω και θέλει να βλέπει. 😕

Ναι, όταν την ανάβω (μια φορά την ημέρα για περίπου 15 λεπτά) κοιτάει. Για ποιο λόγο ο παιδίατρος λέει να μην κοιτάει την τηλεόραση; ίσα ίσα βλέπουν χρώματα, ακούνε ήχους και γενικά δεν το θεωρώ κακό εφόσον γίνεται με μέτρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

Ναι, όταν την ανάβω (μια φορά την ημέρα για περίπου 15 λεπτά) κοιτάει. Για ποιο λόγο ο παιδίατρος λέει να μην κοιτάει την τηλεόραση; ίσα ίσα βλέπουν χρώματα, ακούνε ήχους και γενικά δεν το θεωρώ κακό εφόσον γίνεται με μέτρο.. 

Δεν ξέρω κορίτσι μου τι να σου πω...Και εγώ αυτο έλεγα ίσα ίσα να βλέπει χρώματα. Αλλά δυστυχώς δεν μας αφήνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Δεν ξέρω κορίτσι μου τι να σου πω...Και εγώ αυτο έλεγα ίσα ίσα να βλέπει χρώματα. Αλλά δυστυχώς δεν μας αφήνει. 

Σας εξήγησε το λόγο που δεν σας "αφήνει"; Γιατί δεν πιστεύω πως το να δουν τα μωρά/παιδιά λίγο τηλεόραση θα πάθουν κάτι. Είμαι πολύ περίεργη να μάθω τον λόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εμάς έχει τρελό κόλλημα με την τηλεόραση και δυστυχώς σε στιγμές υστερίας έχω καταφύγει σε ¨Ζουζούνια" οπτικά, γιατί όση μουσική κι αν βάζω δεν.....
Η δική μας παιδίατρος εξίσου μας το απαγορεύει, γιατί λέει μέχρι σπασμούς μπορεί να κάνει ένα βρέφος. Υποθέτω ότι έχει να κάνει με τη γρήγορη εναλλαγή εικόνων και τα εφέ.... 
Δυστυχώς η πεθερά μου κι  ο άντρας μου για ευκολία την κρατάνε αγκαλιά και την αφήνουν κανονικά να παρακολουθεί. Εγώ το αποφεύγω όσο μπορώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εμάς έχει τρελό κόλλημα με την τηλεόραση και δυστυχώς σε στιγμές υστερίας έχω καταφύγει σε ¨Ζουζούνια" οπτικά, γιατί όση μουσική κι αν βάζω δεν.....
Η δική μας παιδίατρος εξίσου μας το απαγορεύει, γιατί λέει μέχρι σπασμούς μπορεί να κάνει ένα βρέφος. Υποθέτω ότι έχει να κάνει με τη γρήγορη εναλλαγή εικόνων και τα εφέ.... 
Δυστυχώς η πεθερά μου κι  ο άντρας μου για ευκολία την κρατάνε αγκαλιά και την αφήνουν κανονικά να παρακολουθεί. Εγώ το αποφεύγω όσο μπορώ.... 

σπασμούς;;; 😮 δηλαδη πως και γιατι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Κι εμάς έχει τρελό κόλλημα με την τηλεόραση και δυστυχώς σε στιγμές υστερίας έχω καταφύγει σε ¨Ζουζούνια" οπτικά, γιατί όση μουσική κι αν βάζω δεν.....
Η δική μας παιδίατρος εξίσου μας το απαγορεύει, γιατί λέει μέχρι σπασμούς μπορεί να κάνει ένα βρέφος. Υποθέτω ότι έχει να κάνει με τη γρήγορη εναλλαγή εικόνων και τα εφέ.... 
Δυστυχώς η πεθερά μου κι  ο άντρας μου για ευκολία την κρατάνε αγκαλιά και την αφήνουν κανονικά να παρακολουθεί. Εγώ το αποφεύγω όσο μπορώ.... 

Οπότε για αυτό μου το απαγορεύει...κλεφτα καμμία ματιά κοιτάζει αλλά τον γυρνάω κατευθείαν...του βάζω μουσική ζουζουνια και εγώ.. κάποιες φορές δεν πιάνει βέβαια..του δίνω μια κουδουνιστρα την λουτρινη την κοιτάει και έτσι ηρεμεί..ευτυχώς και ο άντρας μου είναι κάθετος στο θέμα τηλεόρασης και οταν έρχονται οι δικοί μας η τον αφήνουμε λίγο να πεταχτουμε σε καμμία δουλειά τους το έχουμε απαγορέψει μαμα πεθερά κτλ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

σπασμούς;;; 😮 δηλαδη πως και γιατι;;;

Γιατί μάλλον έχει ραδιενέργεια.. το έψαξα λίγο στο ίντερνετ να το δω.. Κ όντως είναι απαγορευτικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Tzortzina123 είπε:

Γιατί μάλλον έχει ραδιενέργεια.. το έψαξα λίγο στο ίντερνετ να το δω.. Κ όντως είναι απαγορευτικό!

περίεργο.. η τηλεόραση δεν ραδιενέργεια. έχει ραδιοκύματα τα οποία δεν είναι βλαβερά για τον άνθρωπο.  

όσιο για τους σπασμούς, μήπως είπε κάτι άλλο η παιδίατρος; συνήθως αφορούν παιδάκια με επιληψία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,εύχομαι να έχετε όλες ένα όμορφο απόγευμα Κυριακής!

Κ εμένα η μικρή έχει κόλλημα με την τηλεόραση,το είπα στον παιδίατρο και μου είπε κ να κοιτάξει λίγο δε τίθεται θέμα,πιο αναλυτικά για αυτό το θέμα θα μου μιλήσει όταν θα κοντεύει να χρονισει.

Χθες ανακάλυψα ότι το κοριτσάκι μου έβγαλε το πρώτο της δοντακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,εύχομαι να έχετε όλες ένα όμορφο απόγευμα Κυριακής!

Κ εμένα η μικρή έχει κόλλημα με την τηλεόραση,το είπα στον παιδίατρο και μου είπε κ να κοιτάξει λίγο δε τίθεται θέμα,πιο αναλυτικά για αυτό το θέμα θα μου μιλήσει όταν θα κοντεύει να χρονισει.

Χθες ανακάλυψα ότι το κοριτσάκι μου έβγαλε το πρώτο της δοντακι!!!

τι ωραία :) :) φαντάζομαι είναι το κάτω δόντι, σωστά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

τι ωραία :) :) φαντάζομαι είναι το κάτω δόντι, σωστά; 

Ναι το κάτω είναι,ίσα ίσα να ρυζακι φαίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ποια έχει θεματάκια με τον ύπνο; εκεί που μου κοιμόταν το β΄ραδυ 6-7 ώρες σερί.. τώρα κάτι έχει γίνει και εδώ και 3 εβδομάδες περίπου ξυπνάει 4-5 φορές τη νύχτα!! 😮 😮 τα χω παιξει γιατι ειμαι με 3ωρα και 4ωρα υπνου καθε μερα... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

Κορίτσια ποια έχει θεματάκια με τον ύπνο; εκεί που μου κοιμόταν το β΄ραδυ 6-7 ώρες σερί.. τώρα κάτι έχει γίνει και εδώ και 3 εβδομάδες περίπου ξυπνάει 4-5 φορές τη νύχτα!! 😮 😮 τα χω παιξει γιατι ειμαι με 3ωρα και 4ωρα υπνου καθε μερα... 

 

Κορίτσι μού καλησπέρα εμείς παλι καλά ξεκινήσαμε και κοιμόμαστε το βράδυ βέβαια θα ξυπνήσει 3 με 4 η ώρα να φάει και ξανακοιμαται παλι. Και έτσι ξεκίνησα επιτέλους να κοιμάμαι κ γω..προχθές μου κοιμήθηκε 9 κ μισή το βράδυ ξύπνησε 4 για να φάει κ μετά 9 κ μισή το πρωί. Πέταξα στα ουράνια..αλλά μόνο για μια φορά έγινε τώρα ξυπνάει 7 με 7μιση 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tzortzina123 είπε:

Κορίτσι μού καλησπέρα εμείς παλι καλά ξεκινήσαμε και κοιμόμαστε το βράδυ βέβαια θα ξυπνήσει 3 με 4 η ώρα να φάει και ξανακοιμαται παλι. Και έτσι ξεκίνησα επιτέλους να κοιμάμαι κ γω..προχθές μου κοιμήθηκε 9 κ μισή το βράδυ ξύπνησε 4 για να φάει κ μετά 9 κ μισή το πρωί. Πέταξα στα ουράνια..αλλά μόνο για μια φορά έγινε τώρα ξυπνάει 7 με 7μιση 😕

 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Klimentini είπε:

Κορίτσια ποια έχει θεματάκια με τον ύπνο; εκεί που μου κοιμόταν το β΄ραδυ 6-7 ώρες σερί.. τώρα κάτι έχει γίνει και εδώ και 3 εβδομάδες περίπου ξυπνάει 4-5 φορές τη νύχτα!! 😮 😮 τα χω παιξει γιατι ειμαι με 3ωρα και 4ωρα υπνου καθε μερα... 

 

Επίσης όταν μου ξυπνούσε κ εμένα έτσι πήγαινα απ πάνω του τον φιλούσα τον χάιδευα και ξανακοιμοταν έτσι! Ήθελε να με νιώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ από μενα. Πριν δύο μέρες έκανα τεστ κ βγήκε θετικό.Τελευταια περίοδο είχα 26 οκτωμβρη. Ακομα δεν έχω κάνει χοριακη γιατί εργάζομαι οπότε σε λίγες μέρες θα μπορέσω.Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω συμπτώματα εκτός από υπνηλία συχνοουρια κ πονακια στη μέση.Δεν ήταν στα σχέδια μας ακόμα κ ούτε το παλέψαμε.Δεν ξέρουμε πως έγινε ενώ πρόσεχαμε. Εχω πανικοβληθει κ φοβηθεί 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσή30 είπε:

Καλημέρα κ από μενα. Πριν δύο μέρες έκανα τεστ κ βγήκε θετικό.Τελευταια περίοδο είχα 26 οκτωμβρη. Ακομα δεν έχω κάνει χοριακη γιατί εργάζομαι οπότε σε λίγες μέρες θα μπορέσω.Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω συμπτώματα εκτός από υπνηλία συχνοουρια κ πονακια στη μέση.Δεν ήταν στα σχέδια μας ακόμα κ ούτε το παλέψαμε.Δεν ξέρουμε πως έγινε ενώ πρόσεχαμε. Εχω πανικοβληθει κ φοβηθεί 😐

Καλημέρα! ήρθες σε λάθος θεματική ενότητα, αλλά δεν πειράζει! Στο λέω για να το έχεις υπόψη σου. 

Είναι λογικό να πανικοβάλλεσαι.. δεν είναι δα και ό,τι πιο απλό πράγμα στον κόσμο! Το έχεις συζητήσει με το σύντροφο σου; τι σου λέει; έχεις πρπγραματίσει να δεις γυναικολόγο; Σε κάθε περίπτωση σου εύχομαι να πάρεις τη σωστή απόφαση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γειά σας... 

Τι κάνετε; 

Εμεις Παρασκευή θα πάμε στην γιατρό και ελπίζουμε να μας δώσει φρουτάκια είμαστε 5.5 μηνών.. 

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια μου,τι δώρο θα φέρει ο Άγιος Βασίλης στα νινακια σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2020 at 9:23 ΠΜ, ο/η Χρυσή30 είπε:

Καλημέρα κ από μενα. Πριν δύο μέρες έκανα τεστ κ βγήκε θετικό.Τελευταια περίοδο είχα 26 οκτωμβρη. Ακομα δεν έχω κάνει χοριακη γιατί εργάζομαι οπότε σε λίγες μέρες θα μπορέσω.Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω συμπτώματα εκτός από υπνηλία συχνοουρια κ πονακια στη μέση.Δεν ήταν στα σχέδια μας ακόμα κ ούτε το παλέψαμε.Δεν ξέρουμε πως έγινε ενώ πρόσεχαμε. Εχω πανικοβληθει κ φοβηθεί 😐

Βασικά για αρχή πρέπει να ηρεμήσεις και να μιλήσεις με τον άντρα σου ή φίλο σου.. Και από κοινού να πάρετε αποφάσεις... 

Το μόνο που μπορω να σου πω εγώ που γέννησα το καλοκαίρι και είμαι 35 χρόνων είναι ότι αν ήξερα πόσο θα με γέμιζε την ζωή ένα μωρό πιο πριν θα το είχα κάνει εδώ και χρόνια... 

Είναι ευλογία... Σου εύχομαι τα καλύτερα.. Να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sotiria2004 είπε:

Κορίτσια μου γειά σας... 

Τι κάνετε; 

Εμεις Παρασκευή θα πάμε στην γιατρό και ελπίζουμε να μας δώσει φρουτάκια είμαστε 5.5 μηνών.. 

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια μου,τι δώρο θα φέρει ο Άγιος Βασίλης στα νινακια σας; 

Αχ αυτο σκέφτομαι και εγώ!! Πείτε βρε κορίτσια καμία ιδέα!!!

Εμάς μας έφεραν χθες δωράκι,την στράτα της Φίσερ Πράις είναι από 6-36 μηνών...η μικρή ξετρελαθηκε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...