Μετάβαση σε περιεχόμενο
maria1405

Επαναληπτικό σε αντιγριπικό????

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!

Σήμερα πήγαμε και κάναμε στην κοριτσάρα μας το αντιγριπικό. Μέχρι εδώ όλα καλά! Η γιατρός όμως μας είπε να ξαναπάμε σε 1 μήνα να το ξανακάνουμε...! Έτσι γίνεται? Πρώτη φορά το ακούω!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Από ότι έχω καταλάβει στα μικρά κάνουν μικρή δόση και για αυτό χρειάζεται επαναληπτικό!ρωτα τον γιατρό σου να στο επιβεβαιώσει βέβαια!Τώρα το ποσό σύντομα θα γίνει δεν έχω ιδέα.. 

Κι εμείς δύο δόσεις κάναμε με διαφορά ενός μήνα επειδή ήταν η πρώτη φορά. Από του χρόνου μία δόση. 

στις πριν 17 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Σήμερα πήγαμε και κάναμε στην κοριτσάρα μας το αντιγριπικό. Μέχρι εδώ όλα καλά! Η γιατρός όμως μας είπε να ξαναπάμε σε 1 μήνα να το ξανακάνουμε...! Έτσι γίνεται? Πρώτη φορά το ακούω!

Και εμείς ετσι καλη μου δυο δόσεις θα κανουμε

Κορίτσια, συγγνώμη για την καθυστέρηση...! Έχετε απόλυτο δίκιο! Δεν το είχα ξανακούσει... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Καλές γιορτές και να χαιρόμαστε τα λουλουδάκια μας-αυτά που έχουμε κι αυτά που περιμένουμε!!!!⚘

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Μακαρι κοριτσι μου, αλλα πραγματικα εχω κουραστει! Καθε μηνα τα ιδια κ τα ιδια! Τωρα 21η μερα..ελεος
    • Με το καλό κορίτσι μου,  όλα να σου πάνε περίφημα! Κ εγώ ήμουν αγχωμένη για την πρόκληση οπότε όταν λίγες ώρες πριν με έπιασαν οι πόνοι πανικοβληθηκα. Τελικά όλα πήγαν πολύ καλά! Να είσαι ψύχραιμη, με θετική διάθεση κ να σκέφτεσαι ότι μετά από την οποία ταλαιπωρία θα έχεις αγκαλιά το παιδί σου. Εγώ αυτό σκεφτόμουν όταν  πονούσα. Σου εύχομαι έναν ανώδυνο τοκετό κ μια υπέροχη εμπειρία. 
    • Μμ καλη ερωτηση, σημερα το συζητουσα με μια κοπελα εγκυος κ εκεινη, εγω εχω παρει οδοντοκρεμα εγκυμοσυνης αλλα πιο πολυ την πηρα για να μη με ανακατευει, κ εγω αντηλιακο χρησιμοποιω που δεν ειναι εγκυμοσυνης δεν ξερω αν υπαρχουν κιολας😜 και πεπανθολ που βαζω σαν γαλακτωμα σωματος!! Αλλα κ εγω το ειχα,απορρια, η κοπελα μου ειπε σιγα μωρε μη μπουμε κ σε γυαλα 9 μηνες, ειπαμε να προσεχουμε αλλα οχι υπερβολες!! Δεν ξερω κ εγω τι να πω🙁
    • Εγω Θεσσαλονίκη γέννησα... Ευχαριστώ πολύ!!  Αν θέλεις να ακούσεις την γνώμη μου είναι πιο καλά που θα είσαι μόνη σου... Ασχολήσου με το μωρό σου, ρώτα όσο πιο πολλά μπορείς τις μαιες μάθε ότι μπορείς από αυτές... Θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο από το να έχεις συγγενείς να σου λένε τι πρέπει να κάνεις και τι κάναν αυτοί στα δικά τους παιδιά...  Τις έβαλα να μου μάθουν να κάνω μπάνιο το μωρό, να τρίβω την κοιλιτσα της για κολικούς, τα πάντα για τον θηλασμο (αν και δε τα κατάφερα) και γενικά ότι απορία είχα.. Όταν έχεις χρόνο ξεκουρασου γιατί μετά στο σπίτι θα είναι πιο δύσκολο...  Όσο για τον σύζυγο πάρε τηλ και ρώτα, εγώ έκανα καισαρική αλλά ήταν από έξω έτρεξε να δει το μωρό κατευθείαν, έκανε τα χαρτιά που χρειαζόταν και μετά ήρθε στο δωμάτιο να με δει... Δεν μπορεί 3 μέρες να μην μπει.. Το θεωρό υπερβολικό, κάποιες ώρες θα αφήνουν τις υπόλοιπες να ΚΟΙΜΆΣΑΙ...  😊
    • Καλά και εγώ .,, ήσυχα..,, να ρωτήσω κάτι.,,, από καλλυντικά τι χρησιμοποιείται; Επειδή είμαι άσχετη και δεν ρώτησα την γιατρό.,. Χρησιμοπουμε τα προϊόντα που Χρησιμοποιούσαμε Και πριν η η υπάρχουν ειδικά για εγκύους ;;; Το μόνο που χρησιμοποιώ είναι αντηλιακό.,, δεν έχει χρειαστεί κάτι άλλο προς το παρόν 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...