Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙΜΕΣ Β ΧΟΡΙΑΚΗΣ


stellaban86

Recommended Posts

Να μαι εγώ πάλι!! 

Κάπου πριν 2 χρόνια έκανα ερώτηση πάλι για τις μονάδες τις χοριακής γιατί ήταν πολύ αυξημένες και τώρα θέλω να κάνω ερώτηση πάλι για τις τιμές (μέχρι να μιλήσω το απόγευμα με τον γιατρό - με έχει φάει το άγχος ΠΑΛΙ) γιατί...

Η τελευταία περίοδός μου ήταν στις 15/10/19. Την Παρασκευή (πέμπτη μέρα καθυστέρησης) έκανα από τα γνωστά τεστ κ μου βγει ένας σταυρός πεντακάθαρος και έφυγα απευθείας το μεσημέρι για Β' Χοριακή  .. Το μεσημέρι του Σαββάτου που πήρα τα αποτελέσματα , οι μονάδες ήταν 260. Και θέλω να ρωτήσω το εξής.... Εσείς την θεωρείτε χαμηλή; 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια εκ των προτέρων :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια! Με το καλό να έρθει το νινακι σου! Εξαρτάται από το πότε έγινε η εμφύτευση. Δεν έχει σημασία με τι ξεκινάς αλλά αν διπλασιάζεται μετά από 2-3 ημέρες. Εγώ ξέρω φίλη μου που με 3-4 ημέρες καθυστέρηση είχε 80. Και τώρα είναι τριών μηνών. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα καλά θα είναι!?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγχαρητήρια! Με το καλό να έρθει το νινακι σου! Εξαρτάται από το πότε έγινε η εμφύτευση. Δεν έχει σημασία με τι ξεκινάς αλλά αν διπλασιάζεται μετά από 2-3 ημέρες. Εγώ ξέρω φίλη μου που με 3-4 ημέρες καθυστέρηση είχε 80. Και τώρα είναι τριών μηνών. Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου. Όλα καλά θα είναι!?

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ανυπομονώ να δω σποράκι πάλι ! χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stellaban86 είπε:

Να μαι εγώ πάλι!! 

Κάπου πριν 2 χρόνια έκανα ερώτηση πάλι για τις μονάδες τις χοριακής γιατί ήταν πολύ αυξημένες και τώρα θέλω να κάνω ερώτηση πάλι για τις τιμές (μέχρι να μιλήσω το απόγευμα με τον γιατρό - με έχει φάει το άγχος ΠΑΛΙ) γιατί...

Η τελευταία περίοδός μου ήταν στις 15/10/19. Την Παρασκευή (πέμπτη μέρα καθυστέρησης) έκανα από τα γνωστά τεστ κ μου βγει ένας σταυρός πεντακάθαρος και έφυγα απευθείας το μεσημέρι για Β' Χοριακή  .. Το μεσημέρι του Σαββάτου που πήρα τα αποτελέσματα , οι μονάδες ήταν 260. Και θέλω να ρωτήσω το εξής.... Εσείς την θεωρείτε χαμηλή; 

 

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια εκ των προτέρων :)

Καλε είσαι έγκυος!!!! Συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! Μίλησες με τον γυναικολόγο σου; Σου είπε να κανεις πάλι σήμερα-αύριο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Καλε είσαι έγκυος!!!! Συγχαρητήρια!!!! Όλα καλά θα πάνε!!!! Μίλησες με τον γυναικολόγο σου; Σου είπε να κανεις πάλι σήμερα-αύριο;;;

χαχαχα σε ευχαριστω πολυ!! θα μιλησω μαζι του μετα τις 5! δεν ηθελα να τον ενοχλησω το ΣΚ... αλλα το αγχος μου εχει χτυπησει κοκκινο  χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stellaban86 είπε:

χαχαχα σε ευχαριστω πολυ!! θα μιλησω μαζι του μετα τις 5! δεν ηθελα να τον ενοχλησω το ΣΚ... αλλα το αγχος μου εχει χτυπησει κοκκινο  χαχαχαχαχα

Άντε....παρτον κ ενημέρωσε μας!!! Κ πάλι συγχαρητήρια!! Να έχεις μια ευχάριστη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Άντε....παρτον κ ενημέρωσε μας!!! Κ πάλι συγχαρητήρια!! Να έχεις μια ευχάριστη κ τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Πήρα έκλεισα ραντεβού να με δει στις αρχές Δεκεμβρίου αλλά μου πρότεινε να ξανά κάνω άλλη μια χοριακη για να σιγουρευτουμε ότι έχουν ανέβει οι μονάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η stellaban86 είπε:

Πήρα έκλεισα ραντεβού να με δει στις αρχές Δεκεμβρίου αλλά μου πρότεινε να ξανά κάνω άλλη μια χοριακη για να σιγουρευτουμε ότι έχουν ανέβει οι μονάδες..

Ωραία, πότε θα πας για χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ωραία, πότε θα πας για χοριακή?

Πήγα χθες το απόγευμα κ τα αποτελέσματα θα τα πάρω το απόγευμα :) αντε να δούμε.... Το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο αχχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η stellaban86 είπε:

Πήγα χθες το απόγευμα κ τα αποτελέσματα θα τα πάρω το απόγευμα :) αντε να δούμε.... Το άγχος έχει χτυπήσει κόκκινο αχχαχχα

πωωωωω τόσο πολύ κάνουν να βγούν τα αποτελέσματα????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

πωωωωω τόσο πολύ κάνουν να βγούν τα αποτελέσματα????? 

Ναι ... Κ σήμερα το πρωί να πήγαινα πάλι το απόγευμα θα τις έπαιρνα... Ελπίζω έστω να μου τα στείλουν νωρίτερα. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stellaban86 είπε:

Ναι ... Κ σήμερα το πρωί να πήγαινα πάλι το απόγευμα θα τις έπαιρνα... Ελπίζω έστω να μου τα στείλουν νωρίτερα. ..

Ενημέρωσέ μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Ωραία, πότε θα πας για χοριακή?

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Ενημέρωσέ μας..

Λοιπόν, μόλις τις έλαβα... 482 μονάδες λέει.... Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο , στο διαγνωστικό να τους ρωτήσω το εξής... Σε πίνακες από διάφορα site τις μετρήσεις τις γράφουν mlU/ml κ στο διαγνωστικό γράφει U/l .. μήπως έχει άλλες μετρήσεις κ τρυπιεμαι τζάμπα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η stellaban86 είπε:

 

Λοιπόν, μόλις τις έλαβα... 482 μονάδες λέει.... Θέλω να τους πάρω τηλέφωνο , στο διαγνωστικό να τους ρωτήσω το εξής... Σε πίνακες από διάφορα site τις μετρήσεις τις γράφουν mlU/ml κ στο διαγνωστικό γράφει U/l .. μήπως έχει άλλες μετρήσεις κ τρυπιεμαι τζάμπα ;

Καλησπέρα!! Μην διαβάζεις τιμές χοριακης στο ίντερνετ καθώς έχει απλά ενδεικτικές τιμές! Δεν ξέρεις ποτέ πότε μπορεί να έγινε η εμφύτευση! Σημασία δεν έχει με τι τιμή ξεκινάς αλλά να διπλασιάζεται στο 48ωρο!! Επίσης η χοριακη πρέπει να γίνεται στο ίδιο μικροβιολογικό εργαστήριο ώστε να είναι ακριβείς οι τιμες! Δεν μας νοιάζει σε τι μονάδα την έχει αν είναι στο ίδιο μικροβιολογικό!! Εσύ τις χοριακες σου τις έχεις κάνει στο ίδιο εργαστήριο? Και η πρώτη έγινε Παρασκευή και η δεύτερη Δευτέρα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sissh είπε:

Καλησπέρα!! Μην διαβάζεις τιμές χοριακης στο ίντερνετ καθώς έχει απλά ενδεικτικές τιμές! Δεν ξέρεις ποτέ πότε μπορεί να έγινε η εμφύτευση! Σημασία δεν έχει με τι τιμή ξεκινάς αλλά να διπλασιάζεται στο 48ωρο!! Επίσης η χοριακη πρέπει να γίνεται στο ίδιο μικροβιολογικό εργαστήριο ώστε να είναι ακριβείς οι τιμες! Δεν μας νοιάζει σε τι μονάδα την έχει αν είναι στο ίδιο μικροβιολογικό!! Εσύ τις χοριακες σου τις έχεις κάνει στο ίδιο εργαστήριο? Και η πρώτη έγινε Παρασκευή και η δεύτερη Δευτέρα? 

Η πρώτη έγινε την Παρασκευή και η δεύτερη Δευτέρα, ναι . Στο ίδιο εργαστήριο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η stellaban86 είπε:

Η πρώτη έγινε την Παρασκευή και η δεύτερη Δευτέρα, ναι . Στο ίδιο εργαστήριο ...

Θα επαναλάβεις αύριο? Ο γιατρός τι σου είπε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sissh είπε:

Θα επαναλάβεις αύριο? Ο γιατρός τι σου είπε? 

Μίλησα μόλις κ με τον γιατρό δεν βλέπει κάτι κακό μου είπε :):) ουυυφ μου έφυγε ένα άγχος :)))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η stellaban86 είπε:

Μίλησα μόλις κ με τον γιατρό δεν βλέπει κάτι κακό μου είπε :):) ουυυφ μου έφυγε ένα άγχος :)))))

Προσπάθησε να μην διαβάζεις πολλά στο ίντερνετ και αγχώνεσαι τζαπα!! ?? Καλή υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sissh είπε:

Προσπάθησε να μην διαβάζεις πολλά στο ίντερνετ και αγχώνεσαι τζαπα!! ?? Καλή υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ ! Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να τη κόψω αυτή τη συνήθεια... :) Ευχαριστω πάρα πολύ !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η stellaban86 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ ! Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να τη κόψω αυτή τη συνήθεια... :) Ευχαριστω πάρα πολύ !!!!

Χαχα λίγο πολύ όλες το κάνουμε αυτό,απλά προσπάθησε να μην σε επηρεάζει!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...