Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αλλαγη γυναικολογου κατα τη διαρκεια εγκυμοσυνης


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα...θελω τα φωτα σας αν καποια γνωριζει ή εχει προσωπικη εμπειρια...ειμαι στον 4μηνα εγκυμοσυνης..πρωτο παιδι με διαδικασια εξωσωμ...ολα βαινουν καλως..ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος κ θα τον ηθελα διπλα μου μεχρι το τελος αλλα ειναι σε ιδιωτικο μαιευτηριο κ τα εξοδα για γεννα ειναι πολλα...σκεφτομαστε με το συζυγο για το νοσοκ.Ελενα πρωτα ο Θεος...κ αν βρισκαμε καποιον καλο γυναικολογο να με παρακολουθουσε τους επομενους μηνες...εχω ακουσει για καποιον Κανακακη κ καποιον Φαρμακιδη..αλλα δν εχω ιδεα καν πως ειναι κ σαν ανθρωποι...αν ξερετε κατι θα με βοηθουσατε πολυ..ή αν γνωριζετε καποιον αλλον στο ελενα...ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί συγκεκριμένα στο Έλενα? Σαν απορία ρωτάω! Εγώ το Έλενα από μια φίλη Μ είχα τη χειρότερη εικόνα κ δεν έψαξα πήγα σε ένα γιατρό τυπικά πιο πολύ αλλά μέσα Μ ήμουν αποφασισμένη να πάω σε κάποιο από τα άλλα 3 δημόσια μαιευτηρια! Επίσης είχα πάει στα επείγοντα του Έλενα με κάποιους πόνους που είχα το πρώτο κύκλο που έπαιρνα σερπαφαρ κ ήταν πολύ προσβλητικός ο γιατρός μαζί μ παρόλο που δεν είχε καθόλου δουλειά! Ακόμα με περιμένει να του πάω τον υπέρηχο! Σηκώθηκα κ εφυγα για πολλούς λόγους ο ένας ήταν για τη συμπεριφορά του κ ο δεύτερος ήταν γτ δε με ρώτησε καν αν έχω ασφάλεια υποχρεώνοντας με να πάω στο ταμείο κ να πληρώσω! Πήγα κ Μ είπαν ο γιατρός έπρεπε να σας το γράψει για να μη πληρώσετε! Ε το κερασάκι στη τούρτα δε θα ξαναπατουσα το πόδι Μ εύκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pangipot απο το λιγο που το εψαξα ειδα οτι ειχε τα καλυτερα σχολια απο τα αλλα δημοσια νοσοκ...στο αλεξανδρας δν θα πηγαινα με τπτ γτ απο γνωστους που ξερω εχω ακουσει τα χειροτερα κ απο την ιδια μ την ξαδερφη που γεννησε εκει της κολλησαν το μωρο με καποιο μικροβιο κ το ειχε σχεδον 1 μηνα στο νοσοκ σε απομονωση...κ η κοπελα πηγαινοερχοταν για να το θηλασει κ ισα ισα να το δει λιγο...η χειροτερη εμπειρια...αν εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο με καλο γιατρο ολα δεκτα...να το ψαξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πριν μείνω έγκυος είχα δει ένα για το από.καθε δημόσιο μαιευτήριο (Έλενα Αλεξάνδρα Αρεταίειο και Αττικό) έχουν περάσει χρόνια κ δε θυμάμαι ονόματα στα τρία είχα βρει μέσω φόρουμ κάποιους γιατρούς κ στο ένα μέσω γνωστής γνωστού. Από όλους με κέρδισε ο συστημένος από γνωστό τελικά! Κ 3μιση χρόνια που δε μπορούσα να μείνω έγκυος με βοηθούσε όσο μπορούσε κ βήμα βήμα! Τελικά λόγω ενος πολύποδα χειρουργήθηκα στο νοσοκομείο από τον ίδιο κ βρήκε διάφραγμα στη μήτρα το οποίο δεν είχε φανεί ποτέ σε κανέναν υπερηχο αλλά ούτε κ στη σαλπιγγογραφια! Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη κ από το νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου! Ο γιατρός αυτός είναι στο Αρεταίειο κ δεν έχω να του καταλογισω ούτε στο νοσοκομείο 2 μερες που έμεινα (ίσα ίσα με είχαν πάρει τηλ να Μ πουν ότι λείπουν κάποιες εξετάσεις προεγχειρηντικου ελέγχου κ να πάω εκεί να Μ τις γράψουν για να τις κάνω) αλλά κ ο γιατρός Μ μεσα στο χειρουργείο πριν με βάλουν στο χειρουργικό κρεβάτι με είδε αγχωμενη κ ήρθε να με ηρεμησει! Δε προσπαθώ να σ αλλάξω γνώμη απλά έχω τόσο κακή γνώμη για το Έλενα(αντίστοιχη με τη δική σ στο Αλεξάνδρα που Μ έκανε εντύπωση). Βακα τον λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nifma είπε:

Pangipot απο το λιγο που το εψαξα ειδα οτι ειχε τα καλυτερα σχολια απο τα αλλα δημοσια νοσοκ...στο αλεξανδρας δν θα πηγαινα με τπτ γτ απο γνωστους που ξερω εχω ακουσει τα χειροτερα κ απο την ιδια μ την ξαδερφη που γεννησε εκει της κολλησαν το μωρο με καποιο μικροβιο κ το ειχε σχεδον 1 μηνα στο νοσοκ σε απομονωση...κ η κοπελα πηγαινοερχοταν για να το θηλασει κ ισα ισα να το δει λιγο...η χειροτερη εμπειρια...αν εχετε να μου προτεινετε καποιο αλλο με καλο γιατρο ολα δεκτα...να το ψαξω...

Εγω έχω να σου προτεινω τον αλεξοπουλο ειναι στο αλεξανδρας και είναι καλός άνθρωπος αλλά και γιατρός.. αναλαμβάνει και γέννες χωρίς να ζητάει και χρήματα εν αντίθεση στο Έλενας χειρουργηθηκε η μητέρα μου και βγήκα λίγο στην Αυλη ήταν τρεις γυναικολογοι και ο ένας τους ελεγε: ρε χαλατε τη πιάτσα εγώ για γέννα παίρνω 1500 εσείς γιατί παίρνετε 1000?? 1500 και άμα θέλουν.Επίσης να  σας πω ότι ένας καλός γιατρός απο κει ζήτησε για να την χειρουργησει 1000 ευρω αλλά στο τέλος ανέλαβα εγώ και του έδωσα 500 γιατι με το Πού την εγχείρησε ήθελε το παραδακι και εγω έλεγα στο τέλος και για να μας τιμωρήσει δεν πέρασε ούτε μια φορά να δει την ασθενή του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η pangipot είπε:

Εγώ πριν μείνω έγκυος είχα δει ένα για το από.καθε δημόσιο μαιευτήριο (Έλενα Αλεξάνδρα Αρεταίειο και Αττικό) έχουν περάσει χρόνια κ δε θυμάμαι ονόματα στα τρία είχα βρει μέσω φόρουμ κάποιους γιατρούς κ στο ένα μέσω γνωστής γνωστού. Από όλους με κέρδισε ο συστημένος από γνωστό τελικά! Κ 3μιση χρόνια που δε μπορούσα να μείνω έγκυος με βοηθούσε όσο μπορούσε κ βήμα βήμα! Τελικά λόγω ενος πολύποδα χειρουργήθηκα στο νοσοκομείο από τον ίδιο κ βρήκε διάφραγμα στη μήτρα το οποίο δεν είχε φανεί ποτέ σε κανέναν υπερηχο αλλά ούτε κ στη σαλπιγγογραφια! Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη κ από το νοσηλευτικό προσωπικό του νοσοκομείου! Ο γιατρός αυτός είναι στο Αρεταίειο κ δεν έχω να του καταλογισω ούτε στο νοσοκομείο 2 μερες που έμεινα (ίσα ίσα με είχαν πάρει τηλ να Μ πουν ότι λείπουν κάποιες εξετάσεις προεγχειρηντικου ελέγχου κ να πάω εκεί να Μ τις γράψουν για να τις κάνω) αλλά κ ο γιατρός Μ μεσα στο χειρουργείο πριν με βάλουν στο χειρουργικό κρεβάτι με είδε αγχωμενη κ ήρθε να με ηρεμησει! Δε προσπαθώ να σ αλλάξω γνώμη απλά έχω τόσο κακή γνώμη για το Έλενα(αντίστοιχη με τη δική σ στο Αλεξάνδρα που Μ έκανε εντύπωση). Βακα τον λένε!

Για το Αρεταιειο δν ειχα ψαξει καθολου...θα το κοιταξω κ αυτο κ τον γιατρο που ειπες ευχαριστω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Εγω έχω να σου προτεινω τον αλεξοπουλο ειναι στο αλεξανδρας και είναι καλός άνθρωπος αλλά και γιατρός.. αναλαμβάνει και γέννες χωρίς να ζητάει και χρήματα εν αντίθεση στο Έλενας χειρουργηθηκε η μητέρα μου και βγήκα λίγο στην Αυλη ήταν τρεις γυναικολογοι και ο ένας τους ελεγε: ρε χαλατε τη πιάτσα εγώ για γέννα παίρνω 1500 εσείς γιατί παίρνετε 1000?? 1500 και άμα θέλουν.Επίσης να  σας πω ότι ένας καλός γιατρός απο κει ζήτησε για να την χειρουργησει 1000 ευρω αλλά στο τέλος ανέλαβα εγώ και του έδωσα 500 γιατι με το Πού την εγχείρησε ήθελε το παραδακι και εγω έλεγα στο τέλος και για να μας τιμωρήσει δεν πέρασε ούτε μια φορά να δει την ασθενή του. 

Με αυτα που ακουω με βλεπω να μενω στον δικο μ στο τελος κ ας στριμωχτουμε οικονομικα τλχστον του εχω εμπιστοσυνη κ με ξερει...ουυφφφ πολυ μπερδεμα..ευχαριστω παντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...