Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναρρωτική άδεια στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν μου γράψει η γιατρός, ο ή όποια δεν είναι στον ΕΟΠΥ, αναρρωτική άδεια για 30 ημέρες και μετά για άλλες 20 ημέρες, μου τις δικαιολογεί το ΙΚΑ που έχω μόνο το 1,5 χρόνο εργασίας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Giotag94 είπε:

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω αν μου γράψει η γιατρός, ο ή όποια δεν είναι στον ΕΟΠΥ, αναρρωτική άδεια για 30 ημέρες και μετά για άλλες 20 ημέρες, μου τις δικαιολογεί το ΙΚΑ που έχω μόνο το 1,5 χρόνο εργασίας? 

Ναι σου τις δικαιολογεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου τις δικαιολογεί αλλά πληρώνεσαι αρχικά για τις 15 μέρες και για τις άλλες 15 περνάς επιτροπη και μετά πληρώνεσαι. Οπότε και για τις επόμενες 20 λογικά ξανά περνάς επιτροπη. Εγώ πάντως έκανα χειρουργείο 1 Ιουνίου και πέρασα επιτροπή 10 Σεπτεμβρίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ ????

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Σου τις δικαιολογεί αλλά πληρώνεσαι αρχικά για τις 15 μέρες και για τις άλλες 15 περνάς επιτροπη και μετά πληρώνεσαι. Οπότε και για τις επόμενες 20 λογικά ξανά περνάς επιτροπη. Εγώ πάντως έκανα χειρουργείο 1 Ιουνίου και πέρασα επιτροπή 10 Σεπτεμβρίου 

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η despoina46 είπε:

Ναι σου τις δικαιολογεί

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...
στις On 23/10/2019 at 10:31 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Σου τις δικαιολογεί αλλά πληρώνεσαι αρχικά για τις 15 μέρες και για τις άλλες 15 περνάς επιτροπη και μετά πληρώνεσαι. Οπότε και για τις επόμενες 20 λογικά ξανά περνάς επιτροπη. Εγώ πάντως έκανα χειρουργείο 1 Ιουνίου και πέρασα επιτροπή 10 Σεπτεμβρίου 

Καλησπέρα σας! Ψάχνω για αυτό το θέμα και βρήκα την συζήτηση. Εάν πάρω αναρρωτική ο εργοδότης με τι επιβαρύνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...