Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε να είμαι έγκυος;


Mari84

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα!

Με λενε Μαρια και ειμαι 35 χρονων.

Απο 1η Σεπτεμβριου ξεκινησαμε με τον αντρα μου να εχουμε ελευθερη επαφη.

Με σταθεροτατο κυκλο 28 ημερων εχω λιγο ροζ αιμα και δεκατα 3 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο μου.

Το στηθος μου ειναι πρησμενο και εχω ζαλαδες.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ολη μερα (σημερα εμφανιστηκε το αιμα) ποναει η κοιλια μου αρκετα.

Τα φωτα σας!!!!!!

Εχει συμβει και σε αλλη κοπελα και τελικα να ηταν εγκυος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πλατης είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!

Με λενε Μαρια και ειμαι 35 χρονων.

Απο 1η Σεπτεμβριου ξεκινησαμε με τον αντρα μου να εχουμε ελευθερη επαφη.

Με σταθεροτατο κυκλο 28 ημερων εχω λιγο ροζ αιμα και δεκατα 3 ημερες πριν την αναμενομενη περιοδο μου.

Το στηθος μου ειναι πρησμενο και εχω ζαλαδες.

Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ολη μερα (σημερα εμφανιστηκε το αιμα) ποναει η κοιλια μου αρκετα.

Τα φωτα σας!!!!!!

Εχει συμβει και σε αλλη κοπελα και τελικα να ηταν εγκυος;;;

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!! εννοείται πως μπορεί να συμβεί.... Θα σε συμβουλευα όμως να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης ή ακόμα καλύτερα μια χοριακη αύριο κιόλας για να το σιγουρέψεις ήταν είναι περίμενε για Δευτέρα....θέλω να πιστεύω ότι θα δείξει κάτι....μέχρι τότε όμως κάτσε ξεκουράσου γιατί εάν έχεις εμβρυακι (στο εύχομαι) στην κοιλίτσα μου πάει να πει ότι θέλει ξεκούραση ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα αααα! Είναι πολύ πιθανό να είσαι λόγω αίματος.. Αν και εμφανίζεται σε μικρό ποσοστό αν δε συνεχιστεί η ροή και είναι ελάχιστο για 1-2μερες το πολύ τότε είναι καλό σημάδι! Τη θερμοκρασία μην την εμπιστεύεσαι πριν την αναμενόμενη περίοδο... Θέλει να περάσουν 15 μέρες για να πεις ότι συνεχίζεται και να είναι δείκτης εγκυμοσύνης.. Σκέψου εγώ έχω δέκατα μέχρι και την ώρα που θα αδιαθετησω... Γενικά τα συμπτώματα είναι ίδια με την περίοδο και εντελώς διαφορετικά από γυναίκα σε γυναίκα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη... Οπότε μην τα ψάχνεις γτ είσαι στην αρχή ακόμη και αν χτυπά ξύλο δεν είσαι κάθε μήνα θα τρελαίνεσαι.. Είσαι πολύ κοντά στο τεστ.. Καντο και περιμένουμε νέα σου... Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως κοριτσακια μου η ροη σημερα ειναι κανονικοτατη ??

Αρα ητανε περιοδος....

Πάντως εχω παρατηρήσει οτι απο την ημερα που εχουμε ξεκινήσει επαφες ελευθερες η περιοδος μου εχει τρελαθεί τελείως!

Στρατιοτης τοσα  χρονια ακομα και στην ωρα...

Εδω και δυο μηνες ή θα μου έρχεται νωρίτερα ή αργοτερα ...

Τι να πω.. μηπως αντιδράει ο οργανισμός στο σπερμα;;     

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως τη θερμοκρασία μην την εμπιστεύεσαι εγώ με φυσιολογική θερμοκρασία 36.5 2 ημέρες ότι  την αναμενόμενη περίοδο και μέχρι και την τρίτη ημέρα καθυστέρησης είχα 35.8 και ήμουν έγκυος ότι να ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Δυστυχως κοριτσακια μου η ροη σημερα ειναι κανονικοτατη ??

Αρα ητανε περιοδος....

Πάντως εχω παρατηρήσει οτι απο την ημερα που εχουμε ξεκινήσει επαφες ελευθερες η περιοδος μου εχει τρελαθεί τελείως!

Στρατιοτης τοσα  χρονια ακομα και στην ωρα...

Εδω και δυο μηνες ή θα μου έρχεται νωρίτερα ή αργοτερα ...

Τι να πω.. μηπως αντιδράει ο οργανισμός στο σπερμα;;     

 

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αλλά ναι αλλάζει ο κύκλος μας όταν ξεκινάμε ελεύθερες επαφές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Δυστυχως κοριτσακια μου η ροη σημερα ειναι κανονικοτατη ??

Αρα ητανε περιοδος....

Πάντως εχω παρατηρήσει οτι απο την ημερα που εχουμε ξεκινήσει επαφες ελευθερες η περιοδος μου εχει τρελαθεί τελείως!

Στρατιοτης τοσα  χρονια ακομα και στην ωρα...

Εδω και δυο μηνες ή θα μου έρχεται νωρίτερα ή αργοτερα ...

Τι να πω.. μηπως αντιδράει ο οργανισμός στο σπερμα;;     

 

Δεν πειράζει κορίτσι μου!!!!Τον επόμενο μήνα ελπίζω να μην σε επισκεφθεί η "κυρία" και να έχεις ευχάριστα νέα!!!?όσο για το σπέρμα νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο,αλλά κυριότερο ρόλο παίζει το άγχος που έχουμε εάν πετύχαμε να πιάσουμε ένα παιδάκι!!!!οπότε μην αγχώνεσαι και κοίτα να απολαύσεις την κάθε στιγμή με τον άντρα σου!!!?εύχομαι γρήγορα ένα θετικό αποτέλεσμα!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η lydaki είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου!!!!Τον επόμενο μήνα ελπίζω να μην σε επισκεφθεί η "κυρία" και να έχεις ευχάριστα νέα!!!?όσο για το σπέρμα νομίζω ότι παίζει κάποιο ρόλο,αλλά κυριότερο ρόλο παίζει το άγχος που έχουμε εάν πετύχαμε να πιάσουμε ένα παιδάκι!!!!οπότε μην αγχώνεσαι και κοίτα να απολαύσεις την κάθε στιγμή με τον άντρα σου!!!?εύχομαι γρήγορα ένα θετικό αποτέλεσμα!!!??????

Σε ευχαριστω πολυ κοπέλα μου να εισαι καλα!!!!!

Ενω το πρωι και το απογευμα ειχα κανονικα αιμα τωρα δεν εχω τιποτα!

Ουτε σταγονα!!

Αν δεν εχω ουτε αυριο θα κανω την κυριακη ενα τεστ..

Δεν ξερω αλλα κατι με τρωει μεσα μου..

Το στηθος μου ακομα παραμενει πρησμενο με εντονες φλεβες.

Τι να πω δεν ξερω...

Υπαρχει περιπτωση να εχω μια 24 ωρες κανονικα αιμα και μετα απολυτος τιποτα;

Και εγω η χαζη πηρα σημερα 2 παυσίπονα για την περίοδο. 

    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπέλα μου να εισαι καλα!!!!!

Ενω το πρωι και το απογευμα ειχα κανονικα αιμα τωρα δεν εχω τιποτα!

Ουτε σταγονα!!

Αν δεν εχω ουτε αυριο θα κανω την κυριακη ενα τεστ..

Δεν ξερω αλλα κατι με τρωει μεσα μου..

Το στηθος μου ακομα παραμενει πρησμενο με εντονες φλεβες.

Τι να πω δεν ξερω...

Υπαρχει περιπτωση να εχω μια 24 ωρες κανονικα αιμα και μετα απολυτος τιποτα;

Και εγω η χαζη πηρα σημερα 2 παυσίπονα για την περίοδο. 

    

Εγώ δεν θα μπορούσα να περιμένω να σου πω την αλήθεια!!!!σκέψου ότι στην εγκυμοσύνη μου είχα κάνει τεστ 10 ημέρες πριν την περίοδο!!!!!είχα μετρήσει από την επαφή 10 μέρες που είναι το ελάχιστο.....εγώ θα έκανα αύριο κιόλας!!!?τώρα για τα παυσίπονα μην σε αγχωνει....εγώ ειχα πάρει αντιβίωση ισχυρή τον πρώτο μήνα!!!! εξάλλου επιτρέπονται τα παυσίπονα αρκεί να μην τα έχουμε καραμέλες!!!!?σου εύχομαι πραγματικά να ήταν αίμα εμφύτευσης αυτό και όχι περίοδος!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η lydaki είπε:

Εγώ δεν θα μπορούσα να περιμένω να σου πω την αλήθεια!!!!σκέψου ότι στην εγκυμοσύνη μου είχα κάνει τεστ 10 ημέρες πριν την περίοδο!!!!!είχα μετρήσει από την επαφή 10 μέρες που είναι το ελάχιστο.....εγώ θα έκανα αύριο κιόλας!!!?τώρα για τα παυσίπονα μην σε αγχωνει....εγώ ειχα πάρει αντιβίωση ισχυρή τον πρώτο μήνα!!!! εξάλλου επιτρέπονται τα παυσίπονα αρκεί να μην τα έχουμε καραμέλες!!!!?σου εύχομαι πραγματικά να ήταν αίμα εμφύτευσης αυτό και όχι περίοδος!!!?

Και εγω το εύχομαι!!

Αυτο που με προβληματίζει ειναι οι εντονοι πονοι που ειχα .

Για εμενα οι πονοι δεν ειναι κατι καινούργιο, απο κοριτσακι μεχρι και τωρα στην περιοδο μου σπαραζα απο τους πονους.

Αν αυτο τελικα ομως δεν ειναι περίοδος και ητανε αιμορραγία εμφυτευσης δεν θα επρεπε να μην ποναω;     

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Και εγω το εύχομαι!!

Αυτο που με προβληματίζει ειναι οι εντονοι πονοι που ειχα .

Για εμενα οι πονοι δεν ειναι κατι καινούργιο, απο κοριτσακι μεχρι και τωρα στην περιοδο μου σπαραζα απο τους πονους.

Αν αυτο τελικα ομως δεν ειναι περίοδος και ητανε αιμορραγία εμφυτευσης δεν θα επρεπε να μην ποναω;     

Τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης είναι παρόμοια με αυτά της περιόδου!!!!εγώ είχα τσιμπηματακια και κάθε φορά νόμιζα ότι έρχεται η περίοδος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ κοπέλα μου να εισαι καλα!!!!!

Ενω το πρωι και το απογευμα ειχα κανονικα αιμα τωρα δεν εχω τιποτα!

Ουτε σταγονα!!

Αν δεν εχω ουτε αυριο θα κανω την κυριακη ενα τεστ..

Δεν ξερω αλλα κατι με τρωει μεσα μου..

Το στηθος μου ακομα παραμενει πρησμενο με εντονες φλεβες.

Τι να πω δεν ξερω...

Υπαρχει περιπτωση να εχω μια 24 ωρες κανονικα αιμα και μετα απολυτος τιποτα;

Και εγω η χαζη πηρα σημερα 2 παυσίπονα για την περίοδο. 

    

Κάνε ένα τεστ η μία χοριακη για να μην παιδευεσαι κι εσύ!! Αν δεν είναι θετικό ενημέρωσε τον γιατρό σου ίσως υπάρχει κάποια κύστη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Εκανα τεστ το πρωι και ηταν αρνητικό.

Σημερα εχω λιγο καφε..

Θα μιλησω την δευτερα με τον γιατρο μου ετσι και αλλιώς γτ πριν απο μιαμιση εβδομάδα ειχα κανει τεστ παπ και θελω να μαθω τα αποτελέσματα.

Σας ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον σας κοριτσια μου να ειστε καλα!!    

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2019 at 12:33 ΜΜ, ο/η Mari84 είπε:

Καλημερα!!

Εκανα τεστ το πρωι και ηταν αρνητικό.

Σημερα εχω λιγο καφε..

Θα μιλησω την δευτερα με τον γιατρο μου ετσι και αλλιώς γτ πριν απο μιαμιση εβδομάδα ειχα κανει τεστ παπ και θελω να μαθω τα αποτελέσματα.

Σας ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον σας κοριτσια μου να ειστε καλα!!    

Καλημέρα κορίτσι!!!! Μίλησες τελικά με τον γιατρό σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lydaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι!!!! Μίλησες τελικά με τον γιατρό σου???

Καλημερα!!

Μου είπε πως αφου εκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγηκε αρνητικό και συνεχίστηκε κανονικα η ροη του αιματος οτι ήταν απλώς ορμονικο.

Θα παρω και τα αποτελέσματα σημερα απο το τεστ παπ να δούμε μηπως φταίει και κατι αλλο.

Πάντως είμαι 35 χρονων και αυτο μου συμβαινει πρωτη φορά..

Τι να πω..   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mari84 είπε:

Καλημερα!!

Μου είπε πως αφου εκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγηκε αρνητικό και συνεχίστηκε κανονικα η ροη του αιματος οτι ήταν απλώς ορμονικο.

Θα παρω και τα αποτελέσματα σημερα απο το τεστ παπ να δούμε μηπως φταίει και κατι αλλο.

Πάντως είμαι 35 χρονων και αυτο μου συμβαινει πρωτη φορά..

Τι να πω..   

Γενικά ποσες μέρες σου κρατάει η ροή????Γιατί εμένα ας πούμε μου κρατάει 3 μέρες και στην τέταρτη μπορεί και πεμπτη καθαρίζω.....Δηλαδή θέλω να πω ότι αν ήταν αίμα εμφύτευσης δεν θα το καταλάβαινα εγώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lydaki είπε:

Γενικά ποσες μέρες σου κρατάει η ροή????Γιατί εμένα ας πούμε μου κρατάει 3 μέρες και στην τέταρτη μπορεί και πεμπτη καθαρίζω.....Δηλαδή θέλω να πω ότι αν ήταν αίμα εμφύτευσης δεν θα το καταλάβαινα εγώ....

Και εγω μια απο τα ιδια 3 με 4 μέρες το πολυ...

Μου ειπε ο γιατρος οτι αν ηταν αιμα εμφύτευσης δεν θα είχα τοσο αιμα.. και εφόσον έκανα τεστ και βγηκε αρνητικο δεν ειμαι σιγουρα έγκυος.

       

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Και εγω μια απο τα ιδια 3 με 4 μέρες το πολυ...

Μου ειπε ο γιατρος οτι αν ηταν αιμα εμφύτευσης δεν θα είχα τοσο αιμα.. και εφόσον έκανα τεστ και βγηκε αρνητικο δεν ειμαι σιγουρα έγκυος.

       

Ελπίζω την επόμενη φορά να μην σε επισκεφθεί πάντως η περίοδος και να είσαι εγκυουλα!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η lydaki είπε:

Ελπίζω την επόμενη φορά να μην σε επισκεφθεί πάντως η περίοδος και να είσαι εγκυουλα!!??

Σε ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου να εισαι καλα ??  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

? Καλή σας ημέρα,

Είμαι νέα στο forum! Βάσει application στο κινητό, η ωορρηξία μου ήταν 29/10/19, ελεύθερη επαφή την ίδια μέρα και την προήγουμενη.. Στις 30/10/19, το πρωί λίγα καφέ υγρά και ελάχιστες σταγόνες αίμα.. Διάβασα, ότι σε ωορρηξία μπορεί να παρατηρηθεί κάτι τετοιο..Έχει τύχει σε καμιά σας κάτι ανάλογο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tzina819 καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum... αυτά τα υγρά είναι σημάδια ωορρηξίας.. μπορεί να έχεις και κράμπες στην κοιλιά ή πόνο στη μέση...οπότε εύχομαι στο τέλος του κύκλου να έχεις και μια μεγάλη χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! [smilie=toothy4.gif]

Κι εγώ νέα στο forum! 28 χρονών, αρραβωνιασμένη, κ ξεκινήσαμε ελεύθερες επαφές αυτό το μήνα. Κάναμε ότι μου είπε η γυναικολόγος μου και η αλήθεια είναι ότι μετά την τελευταία επαφή, την επόμενη μέρα, είχα τσιμπήματα δεξιά στην κοιλιά και είδα μια ροζ κηλίδα πολύ μικρή στο χαρτί.... από τότε έχω πονάκια περιόδου..... Έχω πολυκυστικές ωοθήκες αλλά η περίοδός μου έρχεται πάντα είτε 2 μέρες νωρίτερα είτε 2 αργότερα. 

Λέτε να είναι καλό σημάδι; :?

Έκανα 1 τεστ αλλά ήταν πάρα πολύ νωρίς (μόλις 1 εβδομάδα μετα την επαφη) οπότε ήταν αναμενόμενα αρνητικό

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2019 at 4:01 ΜΜ, ο/η Sofia35 είπε:

@tzina819 καλησπέρα και καλώς ήρθες στο forum... αυτά τα υγρά είναι σημάδια ωορρηξίας.. μπορεί να έχεις και κράμπες στην κοιλιά ή πόνο στη μέση...οπότε εύχομαι στο τέλος του κύκλου να έχεις και μια μεγάλη χοριακη!!!

Καλημέρα σε όλες!!!

@Sofia35 ευχαριστώ πολύ για το όμορφο καλωσόρισμα!Κάτι κράμπες έχω ακόμη στην κοιλιά και πόνο στη μέση αλλά δεν είμαι τόσο αισιόδοξη.. από τη μία σκέφτομαι μήπως αδιαθέτησω και πιο νωρίς δηλ αύριο που είναι και η 20η μέρα του κύκλου μου.. Το έχω ξαναπάθει, πριν 6 μήνες, είχα αδιαθέτησει την 19η μέρα του κύκλου μου..(Ο κύκλος μου κυμαίνεται 25-29 μέρες περίπου) Ο γιατρός μου είπε είναι ορμονικό λόγω ηλικίας.. (39 χρονών είμαι).

Τεσπα, εύχομαι κορίτσια σε όλες σας με το καλό μωράκι στην αγκαλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tzina819 εφόσον δεν έχει έρθει αίμα όλα είναι πιθανά!!!!! Μην προκαταβάλεις τίποτα ακόμα!!!! Έχεις μέρες ακόμη μπροστά σου...αν ήρθες σε επαφή τις γόνιμες μέρες εννοείται ότι υπάρχει πιθανότητα!!!! Ελπίζω σε λίγες μέρες να μιλάμε για καθυστέρηση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...