Μετάβαση σε περιεχόμενο

Όλα του γάμου εύκολα...;;; ;)


misofeggaro

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!
Ετοιμάζομαι για γάμο και έχω αρχίσει να πελαγώνω... 
Θα σας βομβαρδίσω με χαζές ερωτήσεις και εσείς θα με πάρετε με το καλό και θα μου απαντάτε.
1η ερώτηση: Ο γαμπρός δεν έχει εν ζωή γονείς, πως θα γράψω το προσκλητήριο;;;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαααχ έλα για καλή σου τύχη δουλεύω σε μαγαζί με παιδικα-νυφικα-βαφτιστικα!!  Λοιπόν το γράφουμε κανονικά γιατί ο άνθρωπος κάποτε είχε οικογένεια δεν φύτρωσε που λέμε!! ??? Η ώρα η καληηη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Χαχαααχ έλα για καλή σου τύχη δουλεύω σε μαγαζί με παιδικα-νυφικα-βαφτιστικα!!  Λοιπόν το γράφουμε κανονικά γιατί ο άνθρωπος κάποτε είχε οικογένεια δεν φύτρωσε που λέμε!! ???

Μωρέ  στάνταρ δεν φύτρωσε αλλά είδα πρόσφατα σε προσκληση το όνομα ανθρωπου που είναι πεθαμένος και δεν μου άρεσε... 
Εγώ σκέφτηκα κάτι του τύπου:
Ο Γιώργος Παπαδόπουλος, η Μαρία Παπαδοπούλου και οι οικογένειές τους σας προσκαλούνε στο γάμο τους που θα τελεστει κτλ.
και στο τέλος τα μικρά μας ονόματα και τα ονοματα των κουμπάρων.
Παίζει σαν κείμενο ή είναι άκυρο;


ΥΓ για πες, δουλεύεις σε μαγαζί στην Αθήνα να σε επισκεφτώ;; Δεν έχω βρει νυφικό ακόμα... 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Μωρέ  στάνταρ δεν φύτρωσε αλλά είδα πρόσφατα σε προσκληση το όνομα ανθρωπου που είναι πεθαμένος και δεν μου άρεσε... 
Εγώ σκέφτηκα κάτι του τύπου:
Ο Γιώργος Παπαδόπουλος, η Μαρία Παπαδοπούλου και οι οικογένειές τους σας προσκαλούνε στο γάμο τους που θα τελεστει κτλ.
και στο τέλος τα μικρά μας ονόματα και τα ονοματα των κουμπάρων.
Παίζει σαν κείμενο ή είναι άκυρο;


ΥΓ για πες, δουλεύεις σε μαγαζί στην Αθήνα να σε επισκεφτώ;; Δεν έχω βρει νυφικό ακόμα... 
 

Χαχαχαχα όχι είμαι πολύυυυ μακριά από Αθήνα!!! 

Α εμας συγκινούνται όταν μπαίνει και το όνομα κι ας μην είναι εν ζωή αλλά αφού δεν σου άρεσε μπορείς να μην βάλεις καθόλου οικογένειες και να βρεις ένα ωραίο κείμενο από πάνω και από κάτω τα ονόματά σας και τα ονόματα των κουμπάρων!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Χαχαχαχα όχι είμαι πολύυυυ μακριά από Αθήνα!!! 

Α εμας συγκινούνται όταν μπαίνει και το όνομα κι ας μην είναι εν ζωή αλλά αφού δεν σου άρεσε μπορείς να μην βάλεις καθόλου οικογένειες και να βρεις ένα ωραίο κείμενο από πάνω και από κάτω τα ονόματά σας και τα ονόματα των κουμπάρων!! 

Ναι έχεις δίκιο, μπορεί για το σύζυγο να είναι σημαντικό... Θα το συζητήσω πάλι μαζί του. 


2η ερώτηση. Λόγω μεγάλου σογιού, θα έχω πολλούς καλεσμένους αλλά δεν έχω δυνατότητα να κάνω τραπέζι. Θα έχω όμως έναν μπουφέ με γλυκά έξω από την εκκλησία - ο γάμος θα γίνει πρωί - για να τους κεράσω κάτι και να ιδωθούμε και λίγο.
Σας φαίνεται "άκομψο" να έρθει κάποιος στο γάμο, ιδιαίτερα όσοι έρθουν από μακρυά και να μην του έχω φαγητό μετά; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ναι έχεις δίκιο, μπορεί για το σύζυγο να είναι σημαντικό... Θα το συζητήσω πάλι μαζί του. 


2η ερώτηση. Λόγω μεγάλου σογιού, θα έχω πολλούς καλεσμένους αλλά δεν έχω δυνατότητα να κάνω τραπέζι. Θα έχω όμως έναν μπουφέ με γλυκά έξω από την εκκλησία - ο γάμος θα γίνει πρωί - για να τους κεράσω κάτι και να ιδωθούμε και λίγο.
Σας φαίνεται "άκομψο" να έρθει κάποιος στο γάμο, ιδιαίτερα όσοι έρθουν από μακρυά και να μην του έχω φαγητό μετά; 
 

Όχι καθόλου άκομψο!! Ούτε και εγώ είχα τραπέζι στο γάμο μου!! Δεν έχουν όλα τα ζευγάρια να διαθέσουν ένα τεεεραστιο πόσο και μεταξύ μας αυτό το ποσό γιατί να μην μείνει στην άκρη για ώρα ανάγκης? Όσοι σας αγαπάνε πραγματικά θα έρθουν στη χαρά σας έτσι κι αλλιώς!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!
Ετοιμάζομαι για γάμο και έχω αρχίσει να πελαγώνω... 
Θα σας βομβαρδίσω με χαζές ερωτήσεις και εσείς θα με πάρετε με το καλό και θα μου απαντάτε.
1η ερώτηση: Ο γαμπρός δεν έχει εν ζωή γονείς, πως θα γράψω το προσκλητήριο;;;
 

Τι δεν έχεις πεθερά??? Τυχερή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Όχι καθόλου άκομψο!! Ούτε και εγώ είχα τραπέζι στο γάμο μου!! Δεν έχουν όλα τα ζευγάρια να διαθέσουν ένα τεεεραστιο πόσο και μεταξύ μας γιατί αυτό το ποσό γιατί να μην μείνει στην άκρη για ώρα ανάγκης? Όσοι σας αγαπάνε πραγματικά θα έρθουν στη χαρά σας έτσι κι αλλιώς!! ??

Ακριβώς της ίδιας άποψης είμαι και εγώ αλλά η μαμά μουρμουράει... 
Της εξήγησα σαφώς ότι δεν τα έχω τα λεφτά και αν τα είχα πάει στο καλό να τα έδινα, αλλά να δανειστώ είναι κουτό... Εννοείτε πως όποιος μπορεί και θέλει θα έρθει και αν κάποιος δεν μπορεί πάλι δεν είναι κατακριτέο, όλοι μπορεί να έχουμε διαφορετικές υποχρεώσεις... Μακάρι αν κάνω παιδί και το βαφτίσω και έχω λεφτά να κάνω ένα γλέντι τρικούβερτο! 

3η ερώτηση: Για περιορισμό των εξόδων, θα δώσω μία μπομπονιέρα με κάθε πρόσκληση και μετά δεν θα έχω στην εκκλησία. Το έχω δει να συμβαίνει, εσείς;;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Τι δεν έχεις πεθερά??? Τυχερή!!!

Αχ την χάσαμε πριν 3 χρόνια, με αγαπούσε και την αγαπούσα πολύ, κρίμα που δεν θα την έχουμε κοντά μας.
Για τον πεθερό όμως που δεν γνώρισα, μπορώ να πω ότι είμαι τυχερή!! :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Ακριβώς της ίδιας άποψης είμαι και εγώ αλλά η μαμά μουρμουράει... 
Της εξήγησα σαφώς ότι δεν τα έχω τα λεφτά και αν τα είχα πάει στο καλό να τα έδινα, αλλά να δανειστώ είναι κουτό... Εννοείτε πως όποιος μπορεί και θέλει θα έρθει και αν κάποιος δεν μπορεί πάλι δεν είναι κατακριτέο, όλοι μπορεί να έχουμε διαφορετικές υποχρεώσεις... Μακάρι αν κάνω παιδί και το βαφτίσω και έχω λεφτά να κάνω ένα γλέντι τρικούβερτο! 

3η ερώτηση: Για περιορισμό των εξόδων, θα δώσω μία μπομπονιέρα με κάθε πρόσκληση και μετά δεν θα έχω στην εκκλησία. Το έχω δει να συμβαίνει, εσείς;;
 

Αχ κι εγώ τα ίδια είχα τραβήξει!!  Τι τσακωμό είχα κάνει Παναγία μου!! 

Αμέ πλέον όλα τα ζευγάρια έτσι κάνουν!! Σκέψου ότι στους 20 γάμους π.χ που είχαμε φέτος οι 15 ήταν προσκλήτηριο-μπομπονιερα μαζί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Ακριβώς της ίδιας άποψης είμαι και εγώ αλλά η μαμά μουρμουράει... 
Της εξήγησα σαφώς ότι δεν τα έχω τα λεφτά και αν τα είχα πάει στο καλό να τα έδινα, αλλά να δανειστώ είναι κουτό... Εννοείτε πως όποιος μπορεί και θέλει θα έρθει και αν κάποιος δεν μπορεί πάλι δεν είναι κατακριτέο, όλοι μπορεί να έχουμε διαφορετικές υποχρεώσεις... Μακάρι αν κάνω παιδί και το βαφτίσω και έχω λεφτά να κάνω ένα γλέντι τρικούβερτο! 

3η ερώτηση: Για περιορισμό των εξόδων, θα δώσω μία μπομπονιέρα με κάθε πρόσκληση και μετά δεν θα έχω στην εκκλησία. Το έχω δει να συμβαίνει, εσείς;;
 

Ναι καλέ τα τελευταία δυο χρόνια σε όσους γαμους εχω πάει δεν έχουν μπομπονιέρες στην εκκλησία τις στέλνουν με το προσκλητήριο και εγώ έτσι θα κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Αχ την χάσαμε πριν 3 χρόνια, με αγαπούσε και την αγαπούσα πολύ, κρίμα που δεν θα την έχουμε κοντά μας.
Για τον πεθερό όμως που δεν γνώρισα, μπορώ να πω ότι είμαι τυχερή!! :P 

Βρε καλές είναι ειδικά πεθανενες οι καλύτερες!! Ειμαι σκληρή γιατί εγώ τη τρώω στη μούρη 24 ώρες το 24ωρο μένουμε πάνω κάτω και δεν την αντέχω..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Βρε καλές είναι ειδικά πεθανενες οι καλύτερες!! Ειμαι σκληρή γιατί εγώ τη τρώω στη μούρη 24 ώρες το 24ωρο μένουμε πάνω κάτω και δεν την αντέχω..  

Είναι τυχερή που δεν έχει πεθερά και δεν το ξέρει χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bebouli είπε:

Αχ κι εγώ τα ίδια είχα τραβήξει!!  Τι τσακωμό είχα κάνει Παναγία μου!! 

Αμέ πλέον όλα τα ζευγάρια έτσι κάνουν!! Σκέψου ότι στους 20 γάμους π.χ που είχαμε φέτος οι 15 ήταν προσκλήτηριο-μπομπονιερα μαζί!! 

Προσκλητήριο μπομπονιέρες μαζί εμείς έτσι τι κάνουμε στο τόπο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Βρε καλές είναι ειδικά πεθανενες οι καλύτερες!! Ειμαι σκληρή γιατί εγώ τη τρώω στη μούρη 24 ώρες το 24ωρο μένουμε πάνω κάτω και δεν την αντέχω..  

Θανάσιμες οι πεθερές!!!. Ειδικά άμα μπλέκονται στα πόδια σου. Εγώ ξαναλέω πως η δικιά μου ήταν πολύ καλή, δεν επενέβαινε πουθενά, είστε άτυχες να μην έχετε πεθερά σαν και αυτή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Θανάσιμες οι πεθερές!!!. Ειδικά άμα μπλέκονται στα πόδια σου. Εγώ ξαναλέω πως η δικιά μου ήταν πολύ καλή, δεν επενέβαινε πουθενά, είστε άτυχες να μην έχετε πεθερά σαν και αυτή! 

Ημαστε πεθεροπληκτες δυστηχως.. εμένα το παίζει καλή αλλά είναι φίδι  εγώ βέβαια πιο μεγάλο και δεν την αφήνω να επεμβαίνει αλλά ο γιος ζει και αναπνέει για τη μαμά. Τέλος πάντων.. κορίτσι εγώ παντρεύτηκα πριν τρία χρόνια και το νυφικό το είχα νοικιάσει αλλά μια κοπέλα που παντρεύτηκε πριν ένα μηνα το αγόρασε και τώρα το πουλάει πάρα πολύ οικονομικά  το λέω γιατί οι εποχές είναι δυσκολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Είναι τυχερή που δεν έχει πεθερά και δεν το ξέρει χαχαχαχα

Πλάκα κανεις?? Εννοειτε και εγω έτσι θα λεγα έστω άμα  την είχα μακρυά.. ότι είναι πολύ καλή και τέτοια καλές είναι αλλά στα σπίτια τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Πλάκα κανεις?? Εννοειτε και εγω έτσι θα λεγα έστω άμα  την είχα μακρυά.. ότι είναι πολύ καλή και τέτοια καλές είναι αλλά στα σπίτια τους.

Εμένα μακρυά είναι αλλά από τότε που γέννησα δεν ξέρω γιατί μου τι δίνει τόσο στα νεύρα ακόμη και στο τηλ που σπάνια μιλάμε αλλά όταν ακούω να μιλάνε σε βιντεοκληση με τον άντρα μου και λέει στο μωρό κάτι χαζομάρες μου έρχεται να πάρω το κινητό και να το σπάσω να μην ξανά ακούσω χαζομάρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vivika10 είπε:

Εμένα μακρυά είναι αλλά από τότε που γέννησα δεν ξέρω γιατί μου τι δίνει τόσο στα νεύρα ακόμη και στο τηλ που σπάνια μιλάμε αλλά όταν ακούω να μιλάνε σε βιντεοκληση με τον άντρα μου και λέει στο μωρό κάτι χαζομάρες μου έρχεται να πάρω το κινητό και να το σπάσω να μην ξανά ακούσω χαζομάρες 

Πόσο σε καταλαβαίνω να ξερες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...