Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνο θετικό τεστ η φαντασία μ?


Poluxenia

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, 

Αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθειες για ένα παιδάκι. Είχα τελευταία περίοδο 28.7 με κύκλο 28 με 30 μέρες. Κάναμε ελεύθερα 10 κ 13 Αυγούστου .και χθες στην 27η μέρα κύκλου έκανα ένα τεστ της clear blue early με αυτό το αποτέλεσμα που έπρεπε να το κοιτάς από πολλές πλευρές για να επιβεβαιωθεί ότι βλέπεις μια αχνηηηηηηηηη μπλε γραμμούλα που κάποιος θα το έβλεπε αρνητικό. Σήμερα έκανα ένα τεστ predictor κανονικό και βγήκε αρνητικοτατοΕπίσης εδω και μαι εβδομάδα. έχω τρομερό πρήξιμο στην κοιλιά μου σαν να κουβαλάω πέτρες και χθες είχα και πόνους κάτω δεξιά σάλπιγγα. Όλες αυτές τις μέρες με το πρήξιμο μου έχει κοπεί η όρεξη και νομίζω πως με ενοχλεί το στομάχι μου ότι και να φάω.. Καλή επιτυχία σε όλες τις μανούλες αλλά και στις προσεχείς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Poluxenia είπε:

Καλησπέρα σας, 

Αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου προσπάθειες για ένα παιδάκι. Είχα τελευταία περίοδο 28.7 με κύκλο 28 με 30 μέρες. Κάναμε ελεύθερα 10 κ 13 Αυγούστου .και χθες στην 27η μέρα κύκλου έκανα ένα τεστ της clear blue early με αυτό το αποτέλεσμα που έπρεπε να το κοιτάς από πολλές πλευρές για να επιβεβαιωθεί ότι βλέπεις μια αχνηηηηηηηηη μπλε γραμμούλα που κάποιος θα το έβλεπε αρνητικό. Σήμερα έκανα ένα τεστ predictor κανονικό και βγήκε αρνητικοτατοΕπίσης εδω και μαι εβδομάδα. έχω τρομερό πρήξιμο στην κοιλιά μου σαν να κουβαλάω πέτρες και χθες είχα και πόνους κάτω δεξιά σάλπιγγα. Όλες αυτές τις μέρες με το πρήξιμο μου έχει κοπεί η όρεξη και νομίζω πως με ενοχλεί το στομάχι μου ότι και να φάω.. Καλή επιτυχία σε όλες τις μανούλες αλλά και στις προσεχείς!! 

Kαλησπερα κοριτσι μου.Ειχα κανει και γω τοτε της clearblue δε θυμαμαι αν ηταν το early που εκανες εσυ .Για να ειναι θετικο πρεπει να φαινεται η γραμμη καθαρα καθως και ο σταυρος .Το μονο που θα σου συστηνα να κανεις ειναι μια χοριακη που ειναι η πιο αξιοπιστη εξεταση.Επισης εχεις καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η z1989 είπε:

Kαλησπερα κοριτσι μου.Ειχα κανει και γω τοτε της clearblue δε θυμαμαι αν ηταν το early που εκανες εσυ .Για να ειναι θετικο πρεπει να φαινεται η γραμμη καθαρα καθως και ο σταυρος .Το μονο που θα σου συστηνα να κανεις ειναι μια χοριακη που ειναι η πιο αξιοπιστη εξεταση.Επισης εχεις καθυστερηση?

Δεν έχω ακόμα καθυστέρηση κανονικά αύριο είναι η αναμενόμενη ημέρα περιόδου.. Αλλά έχω πολύ άγχος..βέβαια ήρθε το predictor σήμερα το πρωί να με επιβεβαιώσει μάλλον ότι δεν περιμένω παιδάκι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν είναι αυτό που για να είσαι έγκυος είναι δύο οι γραμμές Αλλά φαίνεται άχνη.....Τότε είσαι ....

Μπορεί το άλλο να μην το πιάνει τόσο νωρίς ..ανάλογα τα τεστ ....σίγουρα μια μέτρησης χοριακες θα το ξεκαθαρίσει....

Καλή επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας.. Θα πάω σε μια εβδομάδα να κάνω μια χωριακη αν δεν μου έρθει η περίοδος απλά με παραξένεψε αυτή η γραμμούλα η άχνη και πήρα μια συγκρατημένη χαρά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Poluxenia είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σας.. Θα πάω σε μια εβδομάδα να κάνω μια χωριακη αν δεν μου έρθει η περίοδος απλά με παραξένεψε αυτή η γραμμούλα η άχνη και πήρα μια συγκρατημένη χαρά.. 

Σε καταλαβαίνω.στην αρχή όπως λέει η κοπέλα παραπάνω είναι αχνή η γραμμή γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα .αυτό οσον αφορά το predictor. αν δεις ότι έχεις καθυστέρηση κάνε χοριακη μόνο αυτή θα σου λύσει την απορία. Καλή επιτυχία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας και καλό μήνα.. Έχω 6 μέρες καθυστέρησης με Πόλλα υγρά μ θες βράδυ έκανα τεστ και βγήκε πάλι αρνητικό.. Να πάω για χωριακη η αφού έδειξε το τεστ αρνητικό με 6 μέρες καθυστέρησης δεν αξίζει??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Poluxenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας και καλό μήνα.. Έχω 6 μέρες καθυστέρησης με Πόλλα υγρά μ θες βράδυ έκανα τεστ και βγήκε πάλι αρνητικό.. Να πάω για χωριακη η αφού έδειξε το τεστ αρνητικό με 6 μέρες καθυστέρησης δεν αξίζει??? 

Να πας!! Σήμερα κι όλας! Ποτέ δε ξέρεις..το μόνο που θα σου δείξει σίγουρα είναι η χοριακή!! Έχω ακούσει και άλλη περίπτωση που βγήκε αρνητικό το τεστ και η χοριακή ήταν πολύ υψηλή τελικά και ήταν έγκυος! Με 6 μέρες καθυστέρηση να πας να κάνεις χοριακή..στην τελική θα σιγουρευτείς και θα ξέρεις! Πιστεύω πως έχεις πιθανότητες να είσαι, καλή επιτυχία σου εύχομαι και να μας πεις τα νέα!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 1/9/2019 at 3:26 ΜΜ, ο/η Poluxenia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας και καλό μήνα.. Έχω 6 μέρες καθυστέρησης με Πόλλα υγρά μ θες βράδυ έκανα τεστ και βγήκε πάλι αρνητικό.. Να πάω για χωριακη η αφού έδειξε το τεστ αρνητικό με 6 μέρες καθυστέρησης δεν αξίζει??? 

koritsi mou, telika ti egine? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...