Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνό Θετικό Τεστ Εγκυμοσύνης μετά την περίοδο


Natacha

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

Προσπαθώ για ένα μωράκι λίγο λιγότερο από χρόνο όμως μου συμβαίνει κάτι περίεργο και θα ήθελα τις εμπειρίες και τις απόψεις σας. Αδιαθέτησα στις 28/08 4 μέρες νωρίτερα από ότι περίμενα. Η περίοδος μου ούτε πιο βαριά ούτε πιο ελαφριά από ότι συνήθως -μόνο που είχε περισσότερα καφέ από ότι συνήθως στα τελειώματα - ωστόσο κράτησε 4-5 μέρες (δεν μου κρατάει ποτέ παραπάνω). Από όταν μου τελείωσε και μετά το στήθος μου δεν είχε ξεπρηστεί τελείως, μια φούσκωνε και μια ξεφούσκωνε, είχα και έχω έντονες ανακατωσούρες, αίσθηση βάρους στα ποδιά και στα γόνατα, πολλά υγρά και γενικά νιώθω περίεργα. Από χθες ξεκίνησα και τα τεστάκια ωορρηξίας ώστε να βρω τις γόνιμες αυτού του μήνα αλλά δεν ξέρω πως μου μπήκε όταν έκανα το πρώτο ωορρηξίας για αυτό το μήνα να κάνω και ένα εγκυμοσύνης (ήταν δώρο μαζί με τα ωορρηξίας). Στο τεστ εγκυμοσύνης λοιπόν βγήκε  αρκετά αχνή η γραμμή αλλά φαινόταν. Προφανώς και έπαθα σοκ και δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει. Σκέφτομαι να πάω για χοριακή αλλά λέω μήπως δεν έχει νόημα μετά από περίοδο. Ποία είναι η γνώμη σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γνώμη μου είναι να πάρεις το γιατρό σου! Μπορεί να είναι εγκυμοσύνη κ να πρέπει να δεις τι ήταν το αίμα (υπάρχει και εγκυμοσύνη με περίοδο...) ή κάποια ορμονική διαταραχή. Είναι αρκετά περίεργο πάντως κ πραγματικά μην κάνεις διαγνώσεις μόνη σου, πάρε το γιατρό να σε κατευθύνει! Σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natacha είπε:

@Tokyo , @Bebouli εννοείται πως θα μιλήσω με το γιατρό μου. Απλά δεν τον βρήκα ακόμα. Σας ευχαριστώ πολύ!

Εννοείται κορίτσι μου οπότε τον βρεις!! Ήμουν στον δρόμο και δεν μπορούσα να γράψω περισσότερα!! Εννουσα να έκανες χοριακη και να του έλεγες μετά την τιμή...!! Αλλιώς αν είναι εντελώς αρνητική δεν νομίζω να συντρέχει λόγος να τον ειδοποιήσεις ούτε να ανησυχείς!!! Απλά κάνε κορίτσι μου σήμερα η αύριο μην αφήσεις πολλές μέρες να περάσουν και για το ενδεχόμενο να ήταν βιοχημική και το ενδεχόμενο να είναι εγκυμοσύνη όπου θα σε καθοδηγήσει ο γιατρουλης!! Εύχομαι ολόψυχα να είναι εγκυμοσύνη !! Περιμένω νεότερα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Αρνητική τελικά η χοριακή. Δεν ξέρω γιατί βγήκε αχνό θετικό το τεστ. Αναμενόμενο όμως το αρνητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natacha είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Αρνητική τελικά η χοριακή. Δεν ξέρω γιατί βγήκε αχνό θετικό το τεστ. Αναμενόμενο όμως το αρνητικό.

Κρίμα ρε κορίτσι μου!!! Δεν ξέρω τι παίζει με αυτά τα τεστ!! Μήπως επηρεάζεται και τα τεστ εγκυμοσύνης από ορμονική διαταραχή? Εγώ αυτό τον μήνα είχα πολλά θετικά τεστ  ωορρηξίας ο γιατρός μου είπε ότι μάλλον από κάποια ορμονική διαταραχή θα βγήκαν κάποια κυστουλα!! Κρίμα ήθελα τόσο πολύ να είναι εγκυμοσύνη!! Πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα κορίτσι μου και σε όλες.

Μακάρι να έρθουν σύντομα τα ευχάριστα και να λήξη η ταλαιπωρία μας με τη βοήθεια της Παναγίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Natacha είπε:

Εύχομαι τα καλύτερα και σε εσένα κορίτσι μου και σε όλες.

Μακάρι να έρθουν σύντομα τα ευχάριστα και να λήξη η ταλαιπωρία μας με τη βοήθεια της Παναγίας.

Μακάρι μακάρι με την βοήθεια της να φουσκώσουν οι κοιλιτσες μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...