Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 7 μερες πριν την περιοδο και εδώ και 2 μερες με έχουν πιάσει πονοι περιοδου. Πότε πιο έντονοι ποτέ πιο ήρεμοι. Γενικά έχω πρηστεί αρκετά. Είχα κάνει σαλπιγγογραφια τον προηγούμενο μήνα. Λέτε να μου επηρέασε την περιοδο και να έρθει τοσο νωρίτερα?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα! Δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια για να σου πω αν ειναι απο αυτο, αλλα αν συνηθιζες να πονας ετσι κι αλλιως, τοτε γιατι να ανησυχεις; Εγω ποναω 7 μερες πιο πριν και 4 απο τις 6 μερες που εχω περιοδο. Γενικα βαριεμαι να ποναω..... ??

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Καλησπερα και απο μενα! Δεν εχω κανει σαλπιγγογραφια για να σου πω αν ειναι απο αυτο, αλλα αν συνηθιζες να πονας ετσι κι αλλιως, τοτε γιατι να ανησυχεις; Εγω ποναω 7 μερες πιο πριν και 4 απο τις 6 μερες που εχω περιοδο. Γενικα βαριεμαι να ποναω..... ??

Καλησπέρα. Εχω φτάσει στην 5η ημερα καθυστερησης. Πονοι πολύ ήπιοι. Κανένα ίχνος αιματος και 2 τεστ εγκυμοσυνης αρνητικά. 

Εχεις σταθερο κυκλο; Μηπως να εκανες μια ερωτηση τον γιατρο σου για το εαν ευθυνεται η σαλπιγγογραφια;;

Κορίτσια δε νομίζω η σαλπιγγογραφια... την εχω κάνει κ δεν είδα καμία αλλαγή... κ ούτε όσες ξερω που εκαναν! Μήπως έχεις κανένα ευχάριστο;;; στο εύχομαι!

Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Ναι κορίτσι μου όλα καλά δόξα το Θεό!! Ξεκούραση θέλει τώρα. 
    • Είδα και τι έγραψες μέρα,οπότε όλα βαίνουν καλώς σωστά? 
    • Όπως είπε και η @Nefeliap κάθε γιατρός λειτουργεί διαφορετικά και θεωρώ πως και σε κάθε κοπέλα ακόμα. Εμένα η μοναδική ορμονική που ήθελε και για την ωοληψια και για την ετ ήταν η tsh. Από κει και πέρα δε μου ζήτησε τίποτα άλλο. Ούτε και τώρα στην εγκυμοσύνη. Ακόμα και σήμερα απλά είπε κάνε έξτρα την τάδε ένεση προγεστερονης.. Προφανώς και στο ραντεβού που έχω την Τρίτη θα ρωτήσω αν χρειάζεται να κάνουμε κ άλλες ορμόνες κλπ αλλά από τη στιγμή που έχω πει τον εμπιστεύομαι και για να μην τρελαθω κάνω ότι μου πει. Εμένα αυτό με ηρεμεί. Αν εσυ όμως για να είσαι ήρεμη θέλεις να κανεις όλες τις εξετάσεις καλά θα κανεις να το συζητήσεις μαζί του. Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων δε λέω πως είναι το σωστό αυτό που κάνω εγώ αλλά αυτό με το οποίο είμαι εντάξει ψυχολογικά.
    • Πραγματικά δεν ξέρω πως να διαχειριστώ αυτή την κατάσταση με τους γιατρούς, ο ένας κάνει εξετάσεις ο άλλος όχι. Αγχώνομαι τρελά, εννοείται ότι εφ όσον έχουμε μπει στη διαδικασία της εξωσωματικης που μας φθειρει τόσο ψυχικά όσο κ σωματικά το λογικό θα είναι να γίνονται όλες οι εξετάσεις. Είναι κρίμα για μια απλή εξέταση αίματος να πάνε στραφη οι κόποι μας.. Τι να πω.. Εμένα ο γιατρός από τη μέρα της διέγερσης έως και σήμερα που είμαι στο νέο κύκλο, μια εβδομάδα περίπου πριν την ετ δεν μ έχει κάνει ούτε μια εξέταση ορμονική. Του είχα πάει εγώ κάποιες αρχές Μαρτίου.. Από την άλλη αν δεν έχεις κ εμπιστοσύνη στο γιατρό σ τρελενεσαι, δεν γίνεται ν έχεις το άγχος σ και να ψάχνεις κ τι θα έπρεπε να σ είχε κάνει..
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...