Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ταξίδι με αεροπλάνο με 35 ημερών μωρό


Vl59

Recommended Posts

Καλησπέρα σας , το μωράκι μου θα είναι 35 ημερών όταν θα ταξιδέψουμε .Αυτο σημαίνει ότι θα είναι ανεμβολίαστο. Το θέμα είναι ότι η απόσταση για τον προορισμό με το αμάξι είναι 7 ώρες και με το αεροπλάνο 30’ . Μιλησα με την παιδίατρο και δεν μου απέκλεισε το αεροπλάνο , πολλά συν μου είπε αλλά αν τυχόν κάποιος έχει πχ ιλαρά το μωράκι θα κολλήσει. Με λίγα λόγια είναι ρίσκο. Αν της κάλυπτω το προσωπάκι της με μια χειρουργική μάσκα ; Η με κάποιο μαντήλι; Γιατί και 7 ώρες με το αμάξι δεν είναι ταλαιπωρία για το μωρό ; Δεν ξέρω . Αν μπορείτε βοηθήστε με . Να μου πεις .. ρισκάρεις την υγεία του μωρού ; Όχι . Αλλά κι απ την άλλη πολλές ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω, μόνο η παιδίατρος... απλά ήθελα να πω (έτσι για να το βγάλω από μέσα μου) ότι να πως γίνεται η ζωή μας δύσκολη επειδή κάποιοι αποφασίζουν να μην εμβολιάζονται! Κ εσύ τώρα πρέπει να προσέχεις διπλά ως που να είναι σε θέση το παιδάκι σου να εμβολιαστεί κ ξαφνικά στο 2019 φοβόμαστε την ιλαρά και ποιος ξέρει τι άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ξαδερφη μου ταξιδεψε πριν 3 χρονια με το 40 ημερων με το μωρακι της για Αλεξανδρουπολη μιας και ειχε κατεβει για την γεννα Αθηνα.Προβλημα δεν ειχε κανενα απλα η αεροπορικη ήθελε βεβαιωση απο παιδιατρο για να αφησουν να ταξιδεψει το μωρο..Σου ειπαν για βεβαιωση εσενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δυστυχώς δεν ξέρω να σου απαντήσω, μόνο η παιδίατρος... απλά ήθελα να πω (έτσι για να το βγάλω από μέσα μου) ότι να πως γίνεται η ζωή μας δύσκολη επειδή κάποιοι αποφασίζουν να μην εμβολιάζονται! Κ εσύ τώρα πρέπει να προσέχεις διπλά ως που να είναι σε θέση το παιδάκι σου να εμβολιαστεί κ ξαφνικά στο 2019 φοβόμαστε την ιλαρά και ποιος ξέρει τι άλλο! 

Με πραγματικά κι γω απορώ που δεν εμβολιάζονται . Εδώ δεν σκέφτονται τον εαυτό τους θα νοιαστούν για τους υπόλοιπους ; Μην λέω πολλά όμως γιατί κι γω για να σκέφτομαι να το βάλω στο αεροπλάνο νιώθω λίγο ασχημα . Βέβαια μιλησα πάλι με την παιδίατρο και μου είπε πήγαινε με αεροπλάνο να είστε τόσο ατυχες και να κολλήσει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sofi90 είπε:

Η ξαδερφη μου ταξιδεψε πριν 3 χρονια με το 40 ημερων με το μωρακι της για Αλεξανδρουπολη μιας και ειχε κατεβει για την γεννα Αθηνα.Προβλημα δεν ειχε κανενα απλα η αεροπορικη ήθελε βεβαιωση απο παιδιατρο για να αφησουν να ταξιδεψει το μωρο..Σου ειπαν για βεβαιωση εσενα?

Μωρε μόνο μην τυχόν και κολλήσει τίποτα αυτό μόνο . Ξαναμιλησα και με την παιδίατρο και μου είπε να πάω με το αεροπλάνο . Όχι δεν μου ζήτησαν κάτι τέτοιο . Βιβλιάριο υγείας πιστοποιητικό γέννησης για ταυτοπροσωπία και υπεύθυνη δήλωση του άντρα μου ότι γνωρίζει ότι θα ταξιδέψω με το μωρό . Αυτά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι καλοκαιρι ευτυχως οπότε μειώνεται ο κινδυνος να κολλησει κατι το μωρακι σου..Ρωτα τον παιδιατρο για extra τροπους προστασιας να είσαι σίγουρη..Να σου ζησει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vl59 είπε:

Καλησπέρα σας , το μωράκι μου θα είναι 35 ημερών όταν θα ταξιδέψουμε .Αυτο σημαίνει ότι θα είναι ανεμβολίαστο. Το θέμα είναι ότι η απόσταση για τον προορισμό με το αμάξι είναι 7 ώρες και με το αεροπλάνο 30’ . Μιλησα με την παιδίατρο και δεν μου απέκλεισε το αεροπλάνο , πολλά συν μου είπε αλλά αν τυχόν κάποιος έχει πχ ιλαρά το μωράκι θα κολλήσει. Με λίγα λόγια είναι ρίσκο. Αν της κάλυπτω το προσωπάκι της με μια χειρουργική μάσκα ; Η με κάποιο μαντήλι; Γιατί και 7 ώρες με το αμάξι δεν είναι ταλαιπωρία για το μωρό ; Δεν ξέρω . Αν μπορείτε βοηθήστε με . Να μου πεις .. ρισκάρεις την υγεία του μωρού ; Όχι . Αλλά κι απ την άλλη πολλές ώρες. 

Ιλαρά για να κολλήσει λίγο δύσκολο αυτή την εποχή κορίτσι μου αλλά και παλι δεν μπορω να σου πω κάνε αυτό είναι μεγάλη ευθύνη Σκέψου το πολύ καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vl59 είπε:

Καλησπέρα σας , το μωράκι μου θα είναι 35 ημερών όταν θα ταξιδέψουμε .Αυτο σημαίνει ότι θα είναι ανεμβολίαστο. Το θέμα είναι ότι η απόσταση για τον προορισμό με το αμάξι είναι 7 ώρες και με το αεροπλάνο 30’ . Μιλησα με την παιδίατρο και δεν μου απέκλεισε το αεροπλάνο , πολλά συν μου είπε αλλά αν τυχόν κάποιος έχει πχ ιλαρά το μωράκι θα κολλήσει. Με λίγα λόγια είναι ρίσκο. Αν της κάλυπτω το προσωπάκι της με μια χειρουργική μάσκα ; Η με κάποιο μαντήλι; Γιατί και 7 ώρες με το αμάξι δεν είναι ταλαιπωρία για το μωρό ; Δεν ξέρω . Αν μπορείτε βοηθήστε με . Να μου πεις .. ρισκάρεις την υγεία του μωρού ; Όχι . Αλλά κι απ την άλλη πολλές ώρες. 

Πριν μία εβδομάδα ταξίδεψα με το αεροπλάνο με το μωρό μου 40 ημερών μέχρι στιγμής δεν μου αρρώστησε δόξα το θεό ,δύο παιδίατρους  που ρώτησα και οι δυο μου είπανε πως δεν υπάρχει πρόβλημα δεν φαίνεται να κόλλησε κάτι το πήγα και στον παιδιατρο μετα ολα μια χάρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofi90 είπε:

Ειναι καλοκαιρι ευτυχως οπότε μειώνεται ο κινδυνος να κολλησει κατι το μωρακι σου..Ρωτα τον παιδιατρο για extra τροπους προστασιας να είσαι σίγουρη..Να σου ζησει το μωράκι σου!

Θα μιλήσω ξανα γιατί έτσι κι αλλιώς θα την δει πριν φύγω . Ευχαριστώ πολύ να σου ζήσει και σένα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Πριν μία εβδομάδα ταξίδεψα με το αεροπλάνο με το μωρό μου 40 ημερών μέχρι στιγμής δεν μου αρρώστησε δόξα το θεό ,δύο παιδίατρους  που ρώτησα και οι δυο μου είπανε πως δεν υπάρχει πρόβλημα δεν φαίνεται να κόλλησε κάτι το πήγα και στον παιδιατρο μετα ολα μια χάρα 

vivika10 σου είπε ο παιδίατρος να πάρεις κάποια προφύλαξη στο αεροπλάνο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Vl59 είπε:

vivika10 σου είπε ο παιδίατρος να πάρεις κάποια προφύλαξη στο αεροπλάνο ; 

Όχι,τι προφύλαξη να πάρεις να βάλεις στο μωρό μασκα το δικό μου θα έκλαιγε αν του έβαζα δεν μου είπε και ο παιδίατρος,επισεις ήτανε άλλο ένα μωράκι 40 ημερών επισεις δεν τους είπε κάτι ο γιατρός για να το προφυλάξουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η vivika10 είπε:

Όχι,τι προφύλαξη να πάρεις να βάλεις στο μωρό μασκα το δικό μου θα έκλαιγε αν του έβαζα δεν μου είπε και ο παιδίατρος,επισεις ήτανε άλλο ένα μωράκι 40 ημερών επισεις δεν τους είπε κάτι ο γιατρός για να το προφυλάξουν 

Και γω φοβάμαι ότι μπορεί να αρχίσει να κλαίει με την μάσκα . Με τα αυτάκια ; Είχατε θέμα ; Έχω αρχίσει και το σκέφτομαι λοιπόν γιατί και 7 ώρες με το αμάξι χωρίς τις στάσεις φυσικά είναι ταλαιπωρία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vl59 είπε:

Και γω φοβάμαι ότι μπορεί να αρχίσει να κλαίει με την μάσκα . Με τα αυτάκια ; Είχατε θέμα ; Έχω αρχίσει και το σκέφτομαι λοιπόν γιατί και 7 ώρες με το αμάξι χωρίς τις στάσεις φυσικά είναι ταλαιπωρία 

Όχι κανένα,δύο ώρες στο αεροπλάνο Ούτε καν έκλαψε,βέβαια είχε την πιπίλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ταξίδεψα με 30 ημερών μωρό... Έκανα το Θεσσαλονίκη Αθήνα οδικώς για δικούς μου λόγους.. αν αποφασίσεις να το κάνεις οδικώς να ξέρεις είναι μεγάλη ταλαιπωρία... Εννοείται πως πρέπει να κάνεις στασεις... Δεν κάνει να είναι στο καθησματακι τόσες ώρες.... 

Αν αποφασισεις να πας τελικά αεροπορικώς πάρε τηλ την εταιρεία που θα ταξιδέψεις και ρώτα το χρειάζεται. Τώρα επίσης αν γενικά αυτή τη περίοδο έχει πολύ κόσμο και αν θα υπάρξει η δυνατότητα (εφόσον δεν είναι γεμάτο το αεροπλάνο) να σε βάλουν κάπως πιο απόμερα.... Επίσης μου έχουν πει κατά την απογείωση και προσγείωση πρέπει να θηλάζεις το μωρό για τα αυτακια του... Αν δεν θηλάζεις φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και με το μπιμπερο.... Ρωτα και το γιατρό αλλά εμένα έτσι μου είπαν.... Εύχομαι ένα άνετο και ασφαλές ταξίδι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...