Μετάβαση σε περιεχόμενο

Mama


Recommended Posts

Κορίτσια Μου καλησπέρα. Είναι νέα στην ομάδα..και ελπίζω η αισιοδοξία σας να μου φέρει τύχη..σε όλες μας..

Τον περασμένο Ιούλιο είχα μείνει έγκυος αλλά κατέληξε σε παλινδρόμη δυστυχώς.  Απ' τον Γενάρη προσπάθουμε,όχι εντατικά κ αυτό το μήνα πλέον στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας...

Έχω κάνει 3 τεστ εγκυμοσύνης της εταιρείας one step..το ένα 5 μέρες πριν την περίοδο το άλλο 4 πριν την περίοδο και ένα σήμερα ,2μερες πριν την περίοδο..ηταν κ τα 3 αρνητικά...

Να στεναχωρηθω? Η να σκεφτώ ότι πριν την καθυστέρηση τα τεστ δεν είναι αξιόπιστα;;

Τ.ε.ρ. ήταν 24/6 με 30-31 κύκλο..

Σας έχουν τύχει αρνητικά τεστ πριν την καθυστέρηση και τελικά να ήσασταν έγκυουλες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinoula87 είπε:

Κορίτσια Μου καλησπέρα. Είναι νέα στην ομάδα..και ελπίζω η αισιοδοξία σας να μου φέρει τύχη..σε όλες μας..

Τον περασμένο Ιούλιο είχα μείνει έγκυος αλλά κατέληξε σε παλινδρόμη δυστυχώς.  Απ' τον Γενάρη προσπάθουμε,όχι εντατικά κ αυτό το μήνα πλέον στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας...

Έχω κάνει 3 τεστ εγκυμοσύνης της εταιρείας one step..το ένα 5 μέρες πριν την περίοδο το άλλο 4 πριν την περίοδο και ένα σήμερα ,2μερες πριν την περίοδο..ηταν κ τα 3 αρνητικά...

Να στεναχωρηθω? Η να σκεφτώ ότι πριν την καθυστέρηση τα τεστ δεν είναι αξιόπιστα;;

Τ.ε.ρ. ήταν 24/6 με 30-31 κύκλο..

Σας έχουν τύχει αρνητικά τεστ πριν την καθυστέρηση και τελικά να ήσασταν έγκυουλες?????

Κορίτσι μου καλημέρα σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις γρήγορα το θαυματακι σου στα χέρια σου... Άκου τα one step ανιχνεύουν ψηλές μονάδες χοριακης γοναδοτροπινης... Νομίζω από 50 Κ πάνω.... Πάρε ένα πιο ευαίσθητο! Predictor,  Clear blue.. Εμένα predictor κ clear blue μ έδειξαν 6 μέρες πριν την περίοδο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις γρήγορα το θαυματακι σου στα χέρια σου... Άκου τα one step ανιχνεύουν ψηλές μονάδες χοριακης γοναδοτροπινης... Νομίζω από 50 Κ πάνω.... Πάρε ένα πιο ευαίσθητο! Predictor,  Clear blue.. Εμένα predictor κ clear blue μ έδειξαν 6 μέρες πριν την περίοδο!!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου...

Η αλήθεια πως φοβάμαι να κάνω... φοβάμαι τι θα δω...

Το συγκεκριμένο τεστ που έκανα έλεγε ότι ανιχνευει από 10..τώρα κατά ποσο ισχύει δεν ξέρω..

Σήμερα αύριο περιμένω κανονικά είναι να αδιαθετησω..έχω πόνους απλά το μόνο που ανησυχεί,είναι ότι το στήθος μου έπαψε να με πονάει όπως με πονάγε..

Μήπως αυτό είναι σημάδι ότι θα κατέβει η αναθεματισμενη????

Εσύ κορίτσι μου τι συμπτώματα είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinoula87 είπε:

Καλημέρα...κ γω....!!!??? 

 Tha xarw na milame...toso kairo apla diavazw...k nomizw oti tha moy ferete gouri stin prospathia moy na ginw k egw manoylaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις γρήγορα το θαυματακι σου στα χέρια σου... Άκου τα one step ανιχνεύουν ψηλές μονάδες χοριακης γοναδοτροπινης... Νομίζω από 50 Κ πάνω.... Πάρε ένα πιο ευαίσθητο! Predictor,  Clear blue.. Εμένα predictor κ clear blue μ έδειξαν 6 μέρες πριν την περίοδο!!!!!

Soy eyxomai mesa apo tin kardia moy ayti tin fora na pane ola kala!!ase ta test mono na mas axwnoyn kseroun!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Katerinoula87 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου...

Η αλήθεια πως φοβάμαι να κάνω... φοβάμαι τι θα δω...

Το συγκεκριμένο τεστ που έκανα έλεγε ότι ανιχνευει από 10..τώρα κατά ποσο ισχύει δεν ξέρω..

Σήμερα αύριο περιμένω κανονικά είναι να αδιαθετησω..έχω πόνους απλά το μόνο που ανησυχεί,είναι ότι το στήθος μου έπαψε να με πονάει όπως με πονάγε..

Μήπως αυτό είναι σημάδι ότι θα κατέβει η αναθεματισμενη????

Εσύ κορίτσι μου τι συμπτώματα είχες?

Εγώ από την 17η μέρα του κύκλου μου υπέφερα από τη μέση μου και από το στήθος μου! Με πονούσε πάρα πολύ κ η μέση κ το στήθος ημουν σε σημείο να μην μπορώ να σηκωθώ από την καρέκλα κ να μην μπορώ να κοιμηθώ!!!!! Μετα τον 2ο μήνα σταμάτησαν οι πόνοι....Κ υπάρχει απλά ερεθισμός στο στήθος! Το άλλο πάλι που με έπιασε λίγες μέρες αφού το έμαθα ότι είμαι έγκυος είναι η δυσπνοια.... Με έπιανε πολύ έντονα! Αυτά! Γαμωτο τα σημάδια της εγκυμοσύνης είναι ίδια με της περιόδου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Linaki.24 είπε:

Εγώ από την 17η μέρα του κύκλου μου υπέφερα από τη μέση μου και από το στήθος μου! Με πονούσε πάρα πολύ κ η μέση κ το στήθος ημουν σε σημείο να μην μπορώ να σηκωθώ από την καρέκλα κ να μην μπορώ να κοιμηθώ!!!!! Μετα τον 2ο μήνα σταμάτησαν οι πόνοι....Κ υπάρχει απλά ερεθισμός στο στήθος! Το άλλο πάλι που με έπιασε λίγες μέρες αφού το έμαθα ότι είμαι έγκυος είναι η δυσπνοια.... Με έπιανε πολύ έντονα! Αυτά! Γαμωτο τα σημάδια της εγκυμοσύνης είναι ίδια με της περιόδου....

Ααα... φαντασου κορίτσι μου, ότι εγώ 17ημερα είχα Θετικο τεστ ωορρηξίας..? έχω μεγάλο κύκλο για αυτό..

Θυμάμαι κ πέρυσι που είχα μείνει ότι ήταν σαν περιμένω περίοδο...

Πφφ..το μόνο που έχω ν κάνω είναι να περιμένω μέχρι αύριο...και απ' Πέμπτη θ πάω για χοριακη..κ ο Θεός βοηθός..

Νομίζω θα στεναχωρηθω τόσο πολύ αν δεν τα κατάφερα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Papadopoyloy? είπε:

pote perimeneis dld?

Σήμερα, αύριο.. δεδομένου ότι ο κύκλος μου είναι 30-31...

Εσυ σε τι φάση είσια κορίτσι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Linaki.24 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις γρήγορα το θαυματακι σου στα χέρια σου... Άκου τα one step ανιχνεύουν ψηλές μονάδες χοριακης γοναδοτροπινης... Νομίζω από 50 Κ πάνω.... Πάρε ένα πιο ευαίσθητο! Predictor,  Clear blue.. Εμένα predictor κ clear blue μ έδειξαν 6 μέρες πριν την περίοδο!!!!!

Τα one step ειναι από τα πιο ευαίσθητα τεστ που υπάρχουν στην αγορά!!! Δεν υπάρχει κάνενα τεστ που να δείχνει από 50 και πάνω!! Τα περισσότερα (όπως αυτά που έκανες ) ανιχνεύουν από 20-25 mIU/ml 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinoula87 είπε:

Ααα... φαντασου κορίτσι μου, ότι εγώ 17ημερα είχα Θετικο τεστ ωορρηξίας..? έχω μεγάλο κύκλο για αυτό..

Θυμάμαι κ πέρυσι που είχα μείνει ότι ήταν σαν περιμένω περίοδο...

Πφφ..το μόνο που έχω ν κάνω είναι να περιμένω μέχρι αύριο...και απ' Πέμπτη θ πάω για χοριακη..κ ο Θεός βοηθός..

Νομίζω θα στεναχωρηθω τόσο πολύ αν δεν τα κατάφερα...

 

Τεστ εγκυμοσύνης να κάνεις πάλι την μέρα που περιμένεις περίοδο!! Δεν είναι πάντα αξιόπιστα πριν την περίοδο μιας που μπορεί να έγινε η σύλληψη λίγο πιο μετά από όσο νομίζεις!! Για παράδειγμα εγώ έκανα τεστ 3 μέρες πριν την περίοδο και έδειξε αρνητικό εντελώς και επανέλαβα την επόμενη μέρα και έδειξε θετικό!!  Οπότε Περιμενε λίγο για σιγουριά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Katerinoula87 είπε:

Σήμερα, αύριο.. δεδομένου ότι ο κύκλος μου είναι 30-31...

Εσυ σε τι φάση είσια κορίτσι μου;

egw koritsi mou prospathies twra arxisame  exei 2 mines k twra perimenw periodo tin alli vdomada makari na eimai....to thelw polyy alla akomi tpt apo sumptwma?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerinoula87 είπε:

Κορίτσια Μου καλησπέρα. Είναι νέα στην ομάδα..και ελπίζω η αισιοδοξία σας να μου φέρει τύχη..σε όλες μας..

Τον περασμένο Ιούλιο είχα μείνει έγκυος αλλά κατέληξε σε παλινδρόμη δυστυχώς.  Απ' τον Γενάρη προσπάθουμε,όχι εντατικά κ αυτό το μήνα πλέον στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας...

Έχω κάνει 3 τεστ εγκυμοσύνης της εταιρείας one step..το ένα 5 μέρες πριν την περίοδο το άλλο 4 πριν την περίοδο και ένα σήμερα ,2μερες πριν την περίοδο..ηταν κ τα 3 αρνητικά...

Να στεναχωρηθω? Η να σκεφτώ ότι πριν την καθυστέρηση τα τεστ δεν είναι αξιόπιστα;;

Τ.ε.ρ. ήταν 24/6 με 30-31 κύκλο..

Σας έχουν τύχει αρνητικά τεστ πριν την καθυστέρηση και τελικά να ήσασταν έγκυουλες?????

Προσωπικά είμαι κατά αυτών των τέστ που ανιχνεύουν τόσο χαμηλές τιμές! Μπορεί να δείξει θετικό και η εγκυμοσύνη να μην προχωρήσει και να έρθει κανονικά η περίοδος!! Είναι εξαιρετικά συχνό! Σου έρχεται δηλαδή η χαρά και μετά 10πλασια η απογοήτευση..

Καλύτερα μετά την καθυστέρηση για μεγαλύτερη ασφάλεια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Bebouli είπε:

Τα one step ειναι από τα πιο ευαίσθητα τεστ που υπάρχουν στην αγορά!!! Δεν υπάρχει κάνενα τεστ που να δείχνει από 50 και πάνω!! Τα περισσότερα (όπως αυτά που έκανες ) ανιχνεύουν από 20-25 mIU/ml 

Κανείς λάθος.... Αυτά π έκανα ανιχνεύουν από 10 μονάδες.... Και το γράφουν ακόμα κ στις οδηγίες τους κ παντού.... τα one step ανιχνεύουν πιο πολλές μονάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Linaki.24 είπε:

Κανείς λάθος.... Αυτά π έκανα ανιχνεύουν από 10 μονάδες.... Και το γράφουν ακόμα κ στις οδηγίες τους κ παντού.... τα one step ανιχνεύουν πιο πολλές μονάδες...

Και τα one step 10 μονάδες ανιχνεύουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Papadopoyloy? είπε:

egw koritsi mou prospathies twra arxisame  exei 2 mines k twra perimenw periodo tin alli vdomada makari na eimai....to thelw polyy alla akomi tpt apo sumptwma?

Είναι νωρίς κορίτσακι μου ακόμα...σου εύχομαι όλοψυχα τα καλύτερα...

Κάνατε μέρα παρά μέρα? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bebouli είπε:

Τεστ εγκυμοσύνης να κάνεις πάλι την μέρα που περιμένεις περίοδο!! Δεν είναι πάντα αξιόπιστα πριν την περίοδο μιας που μπορεί να έγινε η σύλληψη λίγο πιο μετά από όσο νομίζεις!! Για παράδειγμα εγώ έκανα τεστ 3 μέρες πριν την περίοδο και έδειξε αρνητικό εντελώς και επανέλαβα την επόμενη μέρα και έδειξε θετικό!!  Οπότε Περιμενε λίγο για σιγουριά!! 

Οπότε 2 μέρες πριν την περίοδο σου έδειξε θετικό,θές να μου πεις ε?

Άρα εμένα 2 μέρες πριν που το έκανα κ ηταν αρνητικό,λες να ισχύει;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerinoula87 είπε:

Οπότε 2 μέρες πριν την περίοδο σου έδειξε θετικό,θές να μου πεις ε?

Άρα εμένα 2 μέρες πριν που το έκανα κ ηταν αρνητικό,λες να ισχύει;??

Πάρα πολλές γυναίκες έχουν να λένε οτι και μέρες μετά την καθυστέρηση τα τεστ έδειχναν αρνητικά και όμως ήταν έγκυες!! Μην απογοητεύεται, αυτό μπορεί να συμβεί για διάφορους λόγους οπως πχ οτι η σύλληψη έγινε αργοπορημένα..

Ο δικός μου γιατρός οταν του είπα οτι αρχίζω ελεύθερες επαφές μου είπε τεστ θα κάνεις όταν θα έχεις καθυστέρηση μια βδομάδα με 10 μέρες! Και έχω κύκλο ρολόι και ωορρηξία επίσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Adrian1 είπε:

Πάρα πολλές γυναίκες έχουν να λένε οτι και μέρες μετά την καθυστέρηση τα τεστ έδειχναν αρνητικά και όμως ήταν έγκυες!! Μην απογοητεύεται, αυτό μπορεί να συμβεί για διάφορους λόγους οπως πχ οτι η σύλληψη έγινε αργοπορημένα..

Ο δικός μου γιατρός οταν του είπα οτι αρχίζω ελεύθερες επαφές μου είπε τεστ θα κάνεις όταν θα έχεις καθυστέρηση μια βδομάδα με 10 μέρες! Και έχω κύκλο ρολόι και ωορρηξία επίσης..

Ωραία ωραία..ας ειμαι αισιοδοξη... αυριο κανονικά είναι να μου έρθει..έχω ενοχλήσεις χαμηλά αλλά για την ώρα δεν βλέπω κάτι .. ούτε καν τα καφέ που έβλεπα άλλες φορές...

Θα περιμένω και αν είναι την Παρασκευή πάω κατευθείαν για χοριακη...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinoula87 είπε:

Είναι νωρίς κορίτσακι μου ακόμα...σου εύχομαι όλοψυχα τα καλύτερα...

Κάνατε μέρα παρά μέρα? 

 

σ ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο! Ανα 2 μερες περιπου γιατι ο γιατρος μου με ειπε να εχουμε επαφες ανα 2μερες...εχουμε κανενα νεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinoula87 είπε:

Οπότε 2 μέρες πριν την περίοδο σου έδειξε θετικό,θές να μου πεις ε?

Άρα εμένα 2 μέρες πριν που το έκανα κ ηταν αρνητικό,λες να ισχύει;??

Όχι δεν είναι απαραίτητο,δεν μπορούμε να συγκρίνουμε καταστασεις με καμία άλλη κοπέλα ο κάθε οργανισμός είναι εντελώς διαφορετικος!!! Θα κάνεις τεστ η την μέρα που θα περίμενεις περίοδο η με καθυστερηση μια δυο μέρες!! Δεν απογοητεομαστε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bebouli είπε:

Όχι δεν είναι απαραίτητο,δεν μπορούμε να συγκρίνουμε καταστασεις με καμία άλλη κοπέλα ο κάθε οργανισμός είναι εντελώς διαφορετικος!!! Θα κάνεις τεστ η την μέρα που θα περίμενεις περίοδο η με καθυστερηση μια δυο μέρες!! Δεν απογοητεομαστε !!

Ναι σίγουρα..ο καθέ οργανισμος είναι διαφορετικος! 

Έχετε δίκιο κορίτσια μου....

Ας περιμένουμε λοιπόν...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Papadopoyloy? είπε:

σ ευχαριστω κοριτσι μου γλυκο! Ανα 2 μερες περιπου γιατι ο γιατρος μου με ειπε να εχουμε επαφες ανα 2μερες...εχουμε κανενα νεο???

Α πολύ καλύτερα έτσι...δν είναι κ τόσο αγχωτικό...?

Δνε έχει κατέβει,τίποτα ακόμα...και ούτε θέλω...??????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...