Μετάβαση σε περιεχόμενο

5η μέρα καθυστέρησης με δύο αρνητικά


Recommended Posts

Θέλω την βοήθεια σας!

Με λένε Εύα και είμαι 25 χρονών,πριν και περίπου 3,5 εβδομάδες εμένα στην Γερμανία, εκεί στις γόνιμες είχα ελευθερη επαφή με τον σύντροφό μου(πρώην τώρα).Πριν από εκείνο τον μήνα έπαιρνα αντισυλληπτικά,οπότε έχω παντα σταθερό κυκλο και όταν τα σταματώ συνήθως μου έρχεται η περίοδος πιο νωρίς.Εχω ήδη καθυστερηση 5 ημερών και έχω κάνει ήδη δύο τεστ (clearblue και predictor early) και τα δύο βγήκαν αρνητικά.Εγω συνεχίζω να έχω καθυστερηση.Να σημειώσω ότι στην περίοδο έχω αφόρητους πόνους τόσο στην κοιλιά/Μέση όσο και στο στήθος και τώρα τίποτα.Εχω ελαφρώς πρησμένο στήθος και πολύ μικρά πονακια που κ που στην κοιλια,ανακατοσουρες συχνά και πάρα πολλά νεύρα.Δεν ξέρω τι να κάνω.Θα θελα να είμαι έγκυος αλλά με τα τόσα αρνητικά τεστ το αμφιβάλω, αλλά από την άλλη δεν είναι λογική η τόση καθυστέρηση.

Συγνώμη για το τεράστιο κείμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕυακιΝικ είπε:

Θέλω την βοήθεια σας!

Με λένε Εύα και είμαι 25 χρονών,πριν και περίπου 3,5 εβδομάδες εμένα στην Γερμανία, εκεί στις γόνιμες είχα ελευθερη επαφή με τον σύντροφό μου(πρώην τώρα).Πριν από εκείνο τον μήνα έπαιρνα αντισυλληπτικά,οπότε έχω παντα σταθερό κυκλο και όταν τα σταματώ συνήθως μου έρχεται η περίοδος πιο νωρίς.Εχω ήδη καθυστερηση 5 ημερών και έχω κάνει ήδη δύο τεστ (clearblue και predictor early) και τα δύο βγήκαν αρνητικά.Εγω συνεχίζω να έχω καθυστερηση.Να σημειώσω ότι στην περίοδο έχω αφόρητους πόνους τόσο στην κοιλιά/Μέση όσο και στο στήθος και τώρα τίποτα.Εχω ελαφρώς πρησμένο στήθος και πολύ μικρά πονακια που κ που στην κοιλια,ανακατοσουρες συχνά και πάρα πολλά νεύρα.Δεν ξέρω τι να κάνω.Θα θελα να είμαι έγκυος αλλά με τα τόσα αρνητικά τεστ το αμφιβάλω, αλλά από την άλλη δεν είναι λογική η τόση καθυστέρηση.

Συγνώμη για το τεράστιο κείμενο 

Καταρχήν θα σου ευχηθώ το αποτέλεσμα που επιθυμείς! Πρόσφατα μια κοπέλα έλεγε ακριβώς τα ίδια (ως προς την καθυστέρηση και τα τεστ) και τελικά ήταν έγκυος. Της έβγαιναν αρνητικά ως την 6-7η μερα καθυστέρησης, κάτι τέτοιο. Αν είσαι Ελλάδα πλέον το πιο απλό είναι να πας να κάνεις μια χοριακή να μην παιδεύεσαι! Αυτή η εξέταση είναι αλάνθαστη και δείχνει από αρκετά πριν την καθυστέρηση. Αν δεν κάνω λάθος δεν έχει κ ιδιαίτερο κόστος, όσο ένα τεστ (νομίζω). Θα σου λύσει την αγωνία σου.... Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...